Skocz do zawartości
daFojtek

Expendable

Rekomendowane odpowiedzi

Moze radeon 9000 nie obsluguje srodowiskowego mapowania wybojow na Twoich sterownikach poprawnie. Jakie masz stery ?

A wogole to po co sciagales patcha ?

obsluguje na 100% a sciagalem po to ze w normalnej wesji jest tylko Bump Mapping w wersji EMBOS

EMBOS to jest wlasnie enviromental bumb mapping :)

Czyli srodowiskowe mapowanie wybojow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze radeon 9000 nie obsluguje srodowiskowego mapowania wybojow na Twoich sterownikach poprawnie. Jakie masz stery ?

A wogole to po co sciagales patcha ?

obsluguje na 100% a sciagalem po to ze w normalnej wesji jest tylko Bump Mapping w wersji EMBOS

EMBOS to jest wlasnie enviromental bumb mapping :)

Czyli srodowiskowe mapowanie wybojow.

no dobra powim tak taki chodzi mi o taki bumpmapping jak ma matrox czy radeon czy chocby geforce od 3 zaczynajac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze chodzi Ci o szescienne mapowanie wybojow (cubic) ?

Zreszta gf3 w zwyz maja kazdy rodzaj mapowania wybojow. Srodowiskowe, szescienne, DOT3 - nie wiem czy jakiegos jeszcze nie wymienilem.

no co ty nie wiesz jakim bum mappingiem sie podniecali wszyscy jak wyszedl MATROX Milenium G-400??

wlasnie o ten mi chodzi to jest jakies envmap. To jest taki bump Mapping jak 4 z 4 testow Bump mappingu w 3D Marku 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze chodzi Ci o szescienne mapowanie wybojow (cubic) ?

Zreszta gf3 w zwyz maja kazdy rodzaj mapowania wybojow. Srodowiskowe, szescienne, DOT3 - nie wiem czy jakiegos jeszcze nie wymienilem.

no co ty nie wiesz jakim bum mappingiem sie podniecali wszyscy jak wyszedl MATROX Milenium G-400??

wlasnie o ten mi chodzi to jest jakies envmap. To jest taki bump Mapping jak 4 z 4 testow Bump mappingu w 3D Marku 2000

Caly czas o tym mowie :)

W matrox G400 EMBOS bylo nowoscia (srodowiskowe mapowanie wybojow). Jedna z pierwszych gierek ktore to wykorzystywala byla Expendalbe i na kazdym gf od 3 wzwyz to dziala. Podejrzewam, ze r9000 tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze chodzi Ci o szescienne mapowanie wybojow (cubic) ?

Zreszta gf3 w zwyz maja kazdy rodzaj mapowania wybojow. Srodowiskowe, szescienne, DOT3 - nie wiem czy jakiegos jeszcze nie wymienilem.

no co ty nie wiesz jakim bum mappingiem sie podniecali wszyscy jak wyszedl MATROX Milenium G-400??

wlasnie o ten mi chodzi to jest jakies envmap. To jest taki bump Mapping jak 4 z 4 testow Bump mappingu w 3D Marku 2000

Caly czas o tym mowie :)

W matrox G400 EMBOS bylo nowoscia (srodowiskowe mapowanie wybojow). Jedna z pierwszych gierek ktore to wykorzystywala byla Expendalbe i na kazdym gf od 3 wzwyz to dziala.

EMBOS to co innego to <span style="color:red;">[ciach!]</span>o najbrzydziej wyglądające z tych wszystkich a to wz Matroxa to inne i strasznie power-żerne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EMBOS to jest wlasnie enviromental bumb mapping :)

Czyli srodowiskowe mapowanie wybojow.

Tak, tak, oczywiście. A Britney Spears nie ma sztucznych cycków...

 

Emboss to dużo prymitywniejsze mapowanie wybojów od EMBM. Co do Expendable, to zawsze ta gra miała jakieś problemy z obsługą EMBM na kartach nie-Matrox. Ale prawdę mówiąc niedo dawno rypałem w Expendable...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wiem co pisze. Srodowiskowe mapowanie wybojow to ktore jest w G400 to inaczej environmental bump mapping i ono bylo wykorzystywane w tej grze. I myslalem o EBMP a nie o EMBOS - juz mi sie jebja te nazwy.

embos bump mapping to EMBOS a enviromental mapped bump mapping to EMBM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wiem co pisze. Srodowiskowe mapowanie wybojow to ktore jest w G400 to inaczej environmental bump mapping i ono bylo wykorzystywane w tej grze.

Nie wiesz co piszesz, bo twierdzisz że EMBM (Environment-Mapped Bump Mapping) = EMBOSS (Emboss Bump Mapping).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wiem co pisze. Srodowiskowe mapowanie wybojow to ktore jest w G400 to inaczej environmental bump mapping i ono bylo wykorzystywane w tej grze.

Nie wiesz co piszesz, bo twierdzisz że EMBM (Environment-Mapped Bump Mapping) = EMBOSS (Emboss Bump Mapping).

Nie, nie mysle tak i nie twierdze. Pomylilem nazwe EMBOS z EMBM. Na poczatku urzywajac tej nazwy daFojtek mnie zmylil. Mialem G400 i dokladnie znam jego funkcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ta gierka wychodziła to tylko Matroxy obsługowały tą technologię środowiskowego mapowania wybojów. Producenci gierek chyba nie brali pod uwagę innych kart. Chyba że jest jakiś najnowszy patch. Wygląda na to że musisz miec matroxa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ta gierka wychodziła to tylko Matroxy obsługowały tą technologię środowiskowego mapowania wybojów. Producenci gierek chyba nie brali pod uwagę innych kart. Chyba że jest jakiś najnowszy patch. Wygląda na to że musisz miec matroxa  :D

Przecież masz Millennium II :) Hehe... Ja w drugim kompie mam Matrox'a Mystique z 2MB na pokładzie :) Ale jakość 2D ma miodzio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ta gierka wychodziła to tylko Matroxy obsługowały tą technologię środowiskowego mapowania wybojów. Producenci gierek chyba nie brali pod uwagę innych kart. Chyba że jest jakiś najnowszy patch. Wygląda na to że musisz miec matroxa  :D

Przecież masz Millennium II :) Hehe... Ja w drugim kompie mam Matrox'a Mystique z 2MB na pokładzie :) Ale jakość 2D ma miodzio...

Taak mam (chwilowo). Ale myślałem o G400. No ale matroxy wymiatają, jakośc grafy super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...