Skocz do zawartości
enigma_pl

Jaka Płyta Do Athlon 64 S939 Z Agp?!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po przeczytaniu wielu tematów na forum, doszedłem do wniosku, że nie warto bawić się w zmianę proca na Socket A, tylko lepiej wziąć, któregoś Athlona 64: s939 lub s754.

I mam pytanko:

Jaką płytę główną, która posiada złącze AGP wybrać do socket 939?

 

Przejrzałem temat http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...2entry1254072 i mam kilka typów.

Która z tych płyt będzie najlepsza?

1. MSI K8N Neo2 Platinum

2. Abit AV8

3. DFI LANParty UT nF3 Ultra-D (ona jest pod s939?!)

 

Oczywiście płyta będzie służyć do oc. Nie przeczę, że również zależy mi na cenie. No ale,cóż, lepiej dołożyć 100 PLN niż potem żałować. :wink:

Aha no i jak macie jakkieś swoje propozycje to śmiało przedstawiać (cena<600 PLN)

 

I jeszcze coś: oczywiście lepiej jest brać proca na socket 939 niż na 754?! Teoretycznie ten pierwszy socket jest bardziej rozwojowy...

 

pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

enigma_pl

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo zastanawiam się nad kupnem czegoś z tych typów, mam 450zł na to więc wybrałem MSI, abit pod wzgledem oc jest troszke słabszy i fakt że tańszy, ale lepiej chyba dołożyć więcej i sie poxniej spać spokojnie... co do DFI nie widziałem jej ale z tego co wiem jest droższa o wiele i jak to DFi dobra do oc...

 

a co do s939 to jest niewątpliwie bardziej przyszłościowy, na 754 athlonów64 maja od czerwca nie produkować, polecam sklep z tymi prockami Znak, athlon64 3000 oem s939 za 544zł, nie tak drogo

Edytowane przez shadow1221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 3000+ (s939):

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...detail&id=14384 486 PLN (Winchester 0,09) !!

http://www.ultramedia.pl/sklep/opis/t54589 508 PLN, możliwość odbioru osobistego w Warszawie (ClawHammer 0,13)

http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=3419 534 PLN (Winchester 0,09)

 

Jeszcze jedno:

Jeżeli brać proca na s939 to Winchestera a nie ClawHammera?

 

www.skapiec.pl :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 64 3000+ (s939):

1355992[/snapback]

Winchestery są wykonane w nowszym procesie technologicznych 0,09 mikrona, przez co wytwarzają mniej ciepła, mają niższe napięcie nominalne, a co za tym idzie - większy potencjał do oc. Oczywiście jak brać to tylko 0,09 no i koniecznie 3000+, 3200 sie strasznie kiepsko kręcą, co widać po moim podpisie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurcze dobrze, ze taki temat powstal, bo po przeczytaniu paru tematow tez sie grubo zastanawialem jaka plyte na s939 z AGP;

wczesniej w ogole zastanawialem sie czy wybrac plyte z AGP i zostac przy mojej obecnej grafice ASUS V9999LE@GT czy sprzedac ta grafe, zakupic jakas na PEG i wybrac do tego odpowiednia plyte glowna;

nawet specjalnie do tego zalozylem temat http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...st=0&p=1356221&

myslalem, ze problem mam rozwiazany, ale niestety z tego co wyczytalem w tym temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=123605 (3 post od gory) moga wystepowac akies problemy z GF6800 i plyta na nFoprce3;

tak wiec mowiac brzydko strasznie z [gluteus maximus] smrodem leci, bo caly moj misterny plan mozna o kant pupy rozbic;

ide molestowac KruK'a, niech towarzysz walczy i mnie tu relacje szybko zdaje;

 

co do DFI z nForce3 to jest on tylko na s754, wiec musisz sie zastanowic czy s939 czy s754;

w temacie zalozonym przezemnie, link masz powyzje, Siuwar napisal, ze DFI planuje wydac plyte z s939 i AGP;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

po pierwsze A64 3000+ na S939 to tylko i wyłączie Winchestery (innych jeszcze nie ma)

po drugie - MSI K8N Neo2, no chyba że w międzyczasie wyjdzie DFI na NF3, ale coś mi sie wydaje ze już nie wyjdzie :?

BTW: czemu nie PCIe ?? przeciez już są tańsze karty PCIe od tych na AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze A64 3000+ na S939 to tylko i wyłączie Winchestery (innych jeszcze nie ma)

po drugie - MSI K8N Neo2, no chyba że w międzyczasie wyjdzie DFI na NF3, ale coś mi sie wydaje ze już nie wyjdzie :?

BTW: czemu nie PCIe ?? przeciez już są tańsze karty PCIe od tych na AGP

1356250[/snapback]

Z tego co NeuroPL napisal wiadomo, ze enigma nie ma kasy.

Natomiast jesli chodzi o mnie to posiadam ASUSA V9999LE@GT (wyselekcjonowanego i ladnie dajacego podkrecic sie do GT), wiec bezsensemdla mnie byloby sprzedawac teraz ta grafe i jakby nie patrzec stracic teraz na tym troche siana do tego musialbym jeszcze pare stowek dolozyc, zeby miec grafe o podobnej wydajnosci na PEG, bo jak mi wiadomo GF6800LE nie ma na PEG.

Zreszta czy plyty ze zlaczem PEG w tej chwili sa, az tak bardzo przyszlosciowe ??? Najbardziej wydajna grafika na AGP jest tak samo wydajna jak na PEG, a za jakis czas i tak obecne plyty ze zlaczem PEG trzeba bedzie zmienic, bo jakby nie patrzec wchodzi nowy standart DDR2, ktory daje wieksze mozliwosci np. OC.

Naprawde myslalem nad tym wszystkim skrupulatnie przeliczajac na zł. i korzysci z wydajnosci stwierdzam, ze musialbym doplacic pare stowek za cos co jest niby bardziej przyszlosciowe, ale tak samo wydajne. Dlatego wole wykorzystac obecna grafe na AGP jak najbardziej i jak najdluzej sie da i np. za 2 lata ponownie zmienic sprzet, wtedy kupujac juz cos na PEG i plyte glowna ktora bedzie obslugiwala np. DDR2.

 

 

@Neuro

W podanym przez Ciebie linku udzieliles odpowiedzi (3 post od gory), ze do gier bardziej odpowiedni bedzie Abit AV8.

Dlaczego tak uwazasz ??? Pytam sie, bo mam maly dylemat i slyszalem, ze nForce3 nie dobrze sie maja z Gf6800 na AGP, a jak wiadomo Abit AV8 jest na czipsecie via.

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

Procesor - A64 3000+ Winchester

Oczywiście jak brać to tylko 0,09 no i koniecznie 3000+, 3200 sie strasznie kiepsko kręcą, co widać po moim

Na 3200+ mnie nie stać. :wink: Są one naprawde dużo droższe jak na te 10% większej mocy...

 

po drugie - MSI K8N Neo2, no chyba że w międzyczasie wyjdzie DFI na NF3, ale coś mi sie wydaje ze już nie wyjdzie 

BTW: czemu nie PCIe ?? przeciez już są tańsze karty PCIe od tych na AGP

Cóż, platformę będdę zmieniał jakoś w maju dopiero, więc może wyjdzie. Jeżeli by była jakaś DFI z NF3 i jej cena byłaby w okolicach max 600 PLN to wiadome, że takową zakupię :D

 

A czemu nie karta na PCIe?

Moja karta to GF4 Ti4200 AGPx8 128 MB 250/513, którą wykręciłem na 300/570 (295/560 stabilne :wink:). Jej chłodzenie to: AMD radiator + AC Fan3 + Revoltec Al. I uważam, że nadal jesty ona mocna. :twisted:

No i jest też problem kasy... :?

 

niestety z tego co wyczytalem w tym temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=123605 (3 post od gory) moga wystepowac akies problemy z GF6800 i plyta na nFoprce3;

tak wiec mowiac brzydko strasznie z [gluteus maximus] smrodem leci, bo caly moj misterny plan mozna o kant pupy rozbic;

ide molestowac KruK'a, niech towarzysz walczy i mnie tu relacje szybko zdaje;

A Tobie życzę powiodzenia i bys takowych problemów nie miał... :wink:

 

PS. A ja nadal czekam na opinię innych użytkowników:

Jaką płytę główną, która posiada złącze AGP wybrać do socket 939?

 

Przejrzałem temat A64 - Mały Poradnik, Płyty, procesory, porównania i mam kilka typów.

Która z tych płyt będzie najlepsza?

1. MSI K8N Neo2 Platinum

2. Abit AV8

3. Jakaś inna, tylko jaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JTMuadip: Uważam że do gier lepszy będzie Abit AV8 ponieważ przejżałem dosyć wiarygodny test płytek MSI K8N Neo2 Platinum i Abit`a AV8 z których wynikało, że przy tej samej konfiguracji, na quake`u III Abit osiągał jakieś 10 fps więcej od MSI, jednak przy Doomie III różnica maleje do 2 fps, również na korzyść Abita. Sam widzisz, że drobna różnica ale zawsze i stąd moja opinia. Jednak nadal twierdzę, że obie płytki są bezproblemowe i bardzo ciekawe.

Gdybym miał wybierać, którąś z nich to napewno długo bym sie zastanawiał. Pierwszą rzeczą byłoby do czego ma mi ta płyta służyć. Jak do OC to brałbym MSI, jak do wyciskania najlepszych parametrow na seryjnych ustawieniach to Abita.

Sam aktualnie mam Abita z mikroGuru i musze powiedziec ze nic lepszego nie ma :D, wszystko świetnie się kręci i monitoruje tak jak powinno. Bardzo przydatne =)

 

chetnie odpowiem na kolejne pytania, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spzet tak jak kazdy inny ma spelniac swoje zadania w pracy nazwijmy ja biurowa;

pakiet office, zabawa z photoshopem jak i corelem; jak wiadomo do tego typu programow nie trzeba mega szybkiego PC, wazne zeby byl stabilny;

i wlasnie o takiego PC mi chodzi, ale nie ukrywam, ze chcialbym sie pobawic OC i wycisnac z PC co sie da przy jak najbardziej stabilnej pracy;

OC chce sie pobawic ze wzgledu na gry, chce miec taki sprzet, zeby wszystkie nowsze gry chodzily mi plynnie i zebym nie plakal po powrocie z pracy, ze ktos mnie obklada na serwerach tylko dlatego, ze pada mi FPS i przez to nie moge zapodac head'a np. w CSS;

szukam plyty stabilnej i odpowiedniej do OC;

myslelm, ze taka role spelni Asus A8V, ale z tego co sie naczytalem wiekszosc osob posiadajacych ta plyte ma z nia problemy;

 

a tak btw. abstraciach!ac od tematu; jak wypada porownanie takiego ASUS'a A8V do Abita AV8???

zastanawiam sie nad plytami z VIA, bo tak jak pisalem powyzej ponoc sa jakies problemy z GF6800 i nFroce3 (MSI K8N Neo2);

mysle, ze enigme tez to powinno zainteresowac, bo np. za jakis okres czasu moze chcec zmienic grafike nie zmieniajac plyty glownej i np. dobrym wyborem moglby byc GF6800LE dajacy sie zmodowac na GT, a gdy bedzie posiadal wtedy plyte MSI to moze miec problemy z ta grafa;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak btw. abstraciach!ac od tematu; jak wypada porownanie takiego ASUS'a A8V do Abita AV8???

zastanawiam sie nad plytami z VIA, bo tak jak pisalem powyzej ponoc sa jakies problemy z GF6800 i nFroce3 (MSI K8N Neo2);

mysle, ze enigme tez to powinno zainteresowac, bo np. za jakis okres czasu moze chcec zmienic grafike nie zmieniajac plyty glownej i np. dobrym wyborem moglby byc GF6800LE dajacy sie zmodowac na GT, a gdy bedzie posiadal wtedy plyte MSI to moze miec problemy z ta grafa;

1356642[/snapback]

Wiadomym jest, że za trochę czasu zmienię grafę na coś porządnego na AGP.

Więc i o tym myślę.

 

Jednak VIA (czyli Abita) nie biorę!

Miałem VIA na KT4V i jakoś dziwnie mi się pracowało. Teraz mam nForce2 i IMHO jest to o wieeele lepszy chipset :wink:

Także, chcę zostać przy nForce'ach. JTMuadip może niedługo nVidia zrobi jakieś porządne sterowniki i się uporają z tym problemem z 6800... :wink:

 

Dziś byłem w sklepiku na żywo pooglądać płytki.

MSI naprawdę porządnie się prezentuje. Piękny laminat, wszystko fajnie rozplanowane.

Teraz mam tylko problem:

na płycie na 99,9% będzie AC Freezer 64 i nie wiem jak on będzie zamontowany... Znaczy w którą stronę będzie wiał wiatrak?

 

Jak nie wiecie to najwyżej pożyczę skądś AC F64 i przymierzę... ;-)

 

pozdro i jak zwykle nadal czekam na odpowiedzi na pytanie z podpisu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laminat laminatem, wyglad wyglatem;

ja akurta wychodze z zalozenia, ze chce miec cos na tyle stabilnego i dajacego duze mozliwosci OC, ze naprawde nie patrze na tego typu rzeczy;

no, ale nie ukrywam, ze faktycznie MSI wyjatkowo ladnie sie prezentuje;

co do tego, ze miales VIA i teraz masz nForce2 to faktycznie nForce2 jest rewelacyjnym czipsetem i wypada duzo lepiej niz KT4V;

 

natomiast jesli chodzi o KT800 to z tego co mi wiadomo jest o wiele lepszy niz KT4V i nie mozna sprowadzac porownania KT800 z nForce3 do porownania KT4V do nForce2; inna platforma inne procesory, inne zasady podkrecania;

to jest tak jak ktos uzywal przez dluzszy czas produkty jednej marki i caly czas chce sie przy tej marce trzymac, bo ma mile doswiadczenia z przeszlosci, ale moze sie zdazyc tak, ze czasami jakis produkt tej marki jest niewypalem, hehe;

nie mam tu na mysli nForce3, ale mowie ogolnie;

VIA czasami tez potrafi zrobic dobry czipset :}}}

 

co do coolera to mnie zaskoczyles, bo jest naprawde godny; niestety nie czytalem zadnych opini na jego temat, zreszta jestem nastawiony na chlodzenie woda i tym chce sie pobawic;

bede chlodzil woda, procek, czipset na mobo oraz grafike;

musze wszystko wycisnac z tego sprzetu co sie da i nie ma, ze boli :}}} od samego zakupu na max obrotach ma pracowac :}}}

ogolnie wydaje mi sie, ze wiatrak zwrocony bedzie w stone karty graficznej i wylatujace powietrze prze radiator bedzie kierowalo sie w strone zasilacza, ktore dalej bedzie wyrzucal to cieplo na zewnatrz; teoretycznie tak powinno byc zwlaszcza, ze cieple powietrze zawsze idzie do gory, wiec glupstwem byloby kierowac strumien cieplego powietrza w dol, no ale nie ja jestem kontruktorem tego AC Freezer 64, wiec Ci nie powiem jak to zostalo rozwiazane :{{{

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety na WC nie będę miał pieniędzy... Może kiedyś.

Freezer 64 naprawdę jest dobrym coolerem i myślę, że dobrze się będzie sprawował.

 

A co do jego kierunku nawiewu wiatraka:

ja mam nadzieję, że wiatrak od Freezera będzie mógł wiać w strone tylnej ścianki obudowy -> jest to najlepsze wg mnie rozwiązanie. Ciepłe powietrze wychodzić będzie z budy z pomocą jakiegoś tylnego wiatraka. :wink:

 

Niedługo przedstawię rysunek o co mi chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ JTMuadip: No i widzisz tutaj jest poważny problem, bo tak jak już wspominałem te dwie płytki (Abit i MSI) to zupełnie dwie różne bajki. Jedna (Abit) stawia bardziej na niezawodność nominalnej pracy urządzeń, jednak chipset VIA dyskfalifikuje ją ze startów do overclockingu. Oczywiście też coś tam osiągniesz, ale nie można tego porównywać do MSI, który jest nowszy technologicznie (chipset nForce). Na MSI wszystko będzie ładnie śmigać, i tak jak mówił enigma, wydaje mi się że problemy z GF6800 są związane przede wszystkim z odpowiednim oprogramowaniem.

 

Powracając do Twojej konfiguracji, to uważam, że AMD 64 jest idealny do programów biurowych. Programy graficzne będą szybciej obsługiwane, wszystko elegancko, ale nie zapomnijmy o odpowiednim systemie operacyjnym. Moge się założyć, że jesteś użytkownikiem Windowsów, a dotychczas Windowsa 64 bitowego nie ma. Fakt, już niedługo ma się pojawić, lecz należy to też wziąć pod uwagę, że pełnię funkcjonalności 64-bitowca osiągniemy przy odpowiednim oprogramowaniu. Na zwykłym winie, procek będzie pracował w trybie 32 bitowym. Przy benchmarkach będzie porównywalny do Inteli.

 

Piszesz, że szukasz dobrej i stabilnej płyty. Taką własnie jest MSI. Idealna do o/c, a przy odpowiednim ustawieniu, będzie to płyta bezproblemowa i nadająca się do wszystkiego. Nowoczesna technologia i zastosowanie paru fajnych układów pozwala na idealną pracę i monitorowanie sprzętu. Myślę, że na dzień dzisiejszy jest to jedyny, godny polecenia wybór. Ale z drugiej strony, może warto poczekać na DFI na nForce 3.....

 

Co do Freezera 64 to proponuje wogole tego tematu nie poruszać. Sam mam Freezera 7 na s775 i uwierzcie, za tę cenę nic lepszego nie znajdziecie. Wspaniała cisza, przy idealnych wprost warunkach chłodzenia. Jak dla mnie nie ma lepszego zamiennika na bardzo zniesławiony radiator boxowy od Intela. Polecam wszystkim !!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JTMuadip - jakiego proca kupujesz?

Winchester już Ci przeszedł? :wink:

Zupełnie jak mi... Mam nadzieję, że Venice się okażą naprawdę "czymś"! :D :D :D

No i żeby w maju już były po jakiejś okazjonalnej cenie... :lol:

 

_________________

 

 

Co do Freezera64 to mam nadzieję, że będzie można go tak zainstalować jak przedstawiłem na rysuku (skala płyty i Freezera chyba nie jest zachowana :wink:

 

Dołączona grafika

 

Tzn. Z grubsza chodzi mi o to by powietrza z Freezera szło na tył obudowy.

 

p0zdr0

Edytowane przez enigma_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Neuro

masz racje albo DFI albo MSI; naczytalem sie duzo o mozliwosciach OC MSI i wierze w to, ze plyta da radem; zapewne bedzie to moj wybor o ile nie ukaze sie DFI na s939 na nForce3 z AGP;

co do systemu to narazi bedzie to XP; nie kupuje AMD64 dla 64 bit, ale glownie dla samych mozliwosci procesora zarowno w 32 bitach jak i 64 bitach;

 

@enigma

ja czekam na venice to juz wiem na pewno, sledze temat na forum AMD odnosnie Venice; sledze takze inne zachodnie fora i widze, ze potencjal tych procesorow jesli chodzi o OC jest naprawde spory; tak, wiec mysle, ze zaczekam kolejny misieac skoro juz jeden miesiac czekam; do tego czasu moze ukaze sie DFI z odpowiednia plyta na s939 i AGP oczywiscie na nForce3;

cp do coolerka to mimo wszystko uwazam, ze bedzie wial w gore, albo w dol; przygladalem sie screenom plyty glownej oraz stopce coolera i wydaje mi sie, ze zaczepy ja tak usytuowane, ze niestety nie bedzuie tak jakbys chcial;

a pryznam Ci sie szczerze, ze takie rozwiazanie jak Ty zaprezentowales byloby idealne, zwlaszcza jakbys zastosowal cooler wyciagajacy powietrze z budy z tylnej sciany; oby tak bylo jak sobie tego zyczysz :}}}

moze Neuro niech Ci powie jak u siebie ma zalozony cooler, w koncu jest taki sam tylko maja inna podstawe;

 

@GregK

nie mam zadnego pojecia odnosnie tego epoxa, ale moje zdanie odnosnie plyt glownych juz znasz, udzielilem je powyzej;

roznie opinie sa o epoxie; musialbys poszukac na forum AMD;

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neuro ma właśnie tak zainstalowanego jak na rysunku...

No cóż pójdę w niedzielę na giełdę komputerową i przymierzę. :wink:

 

PS. Mam nadzieję, że do maja będą już Venice, no a jak jeszcze DFI wyjdzie (i będzie jakoś tania) to będę w pełni zadowolony! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, enigma mieszka ze mną w jednym bloku i nawet widział jak wszystko u siebie składałem :D tuz za wywiewajacym freezerem jest akasa amber 120mm i wydaje mi sie ze to idealne połączenie :D hehe

 

No to chłopaki czekajcie, bo to pieniedzy nie kosztuje :D

 

epox wyglada niezle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze Epoxa 9NDA3J (albo 9NDA3+ jesli masz wicej kaski??)..mam i nie narzekam...zadnych konfliktow ze swoim gf6800 poza tym nie mam..tylko KONIECZNIE trzeba WYLACZYC fastwrites w BIOSie!!!! bo inaczej bedzie szarpalo w grach!!

 

EDIT:

aha!!! jeden minus...dzielnik 166 dla pamieci jak na razie robi "sobie jaja"...za zadne skarby nie moge uzyskac stabilnosci dla pamieci na 233MHz (dzielnik 166) na tych timingach co w podpisie..a juz na dzielniku 200 (czyli synchro z prockiem) i 280MHz pamiatki ida full stable jak w podpisie..bez sensu .. przeciez na 233MHz powinny jescze latwiej pojsc na takich ustawieniach..no ale trudno..

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enigma

no to kurcze jakby udalo Ci sie z tym coolerkiem tak jak ma Neuro to byloby super :}}}

 

@lukk

o kurcze to mnie troche z tymi pamieciami zagiales, bo mam identyczne pamieci i myslalem, ze uda mi sie je jakos ladnie podciagnac np. do FSB 280 synchronicznie dla pamieci i procka, a z tego co widze to niestety nie jest zbyt dobra pamiec, no chyba, ze cos w Twoim przypadku jest nie tak, moze nie dokladnie Twoim, ale na tej plycie ktora posiadasz;

ciekawi mnie czy na MSI K8N Neo2 tez ludzie maja takie dziwne akcje;

natomiast jesli chodzi o te Kingmaxxy Hardcore PC500 to sa dobre pamieci i dajace sie podkrecic, czy raczej nie bardzo ???

bo teraz nie wiem czy te problemy, ktore pojawily sie u Ciebie wynikaja z powodu slabych pamieci czy z powodu tego, ze z plyta cos jest nie tak; jesli z plyta to zastanawiam sie jeszcze czy to konkretnie Twoj egzemplarz czy ten model z tymi pamieciami juz tak ma;

kuzwa co PC to inne zasady OC, stabilnosci, wspolpracy podzespolow itp. normalnie masakra;

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@enigma

no to kurcze jakby udalo Ci sie z tym coolerkiem tak jak ma Neuro to byloby super :}}}

 

@lukk

o kurcze to mnie troche z tymi pamieciami zagiales, bo mam identyczne pamieci i myslalem, ze uda mi sie je jakos ladnie podciagnac np. do FSB 280 synchronicznie dla pamieci i procka, a z tego co widze to niestety nie jest zbyt dobra pamiec, no chyba, ze cos w Twoim przypadku jest nie tak, moze nie dokladnie Twoim, ale na tej plycie ktora posiadasz;

ciekawi mnie czy na MSI K8N Neo2 tez ludzie maja takie dziwne akcje;

natomiast jesli chodzi o te Kingmaxxy Hardcore PC500 to sa dobre pamieci i dajace sie podkrecic, czy raczej nie bardzo ???

bo teraz nie wiem czy te problemy, ktore pojawily sie u Ciebie wynikaja z powodu slabych pamieci czy z powodu tego, ze z plyta cos jest nie tak; jesli z plyta to zastanawiam sie jeszcze czy to konkretnie Twoj egzemplarz czy ten model z tymi pamieciami juz tak ma;

kuzwa co PC to inne zasady OC, stabilnosci, wspolpracy podzespolow itp. normalnie masakra;

1360947[/snapback]

namieszałeś :lol: :lol: pamiatki mi chodza synchro z prockiem na 280MHz na 3-5-5-10 2T!!!!!! chodza stabilnie..spojrz w podpis..Z TYMZE ja chcialem dac dzielnik 166 i wtedy pamiatki by szly ok 233MHz lae na powiedzmy 3-3-3-10 1T (najbardziej mi zalezalo na 1T)..no ale nie chce wspolgrac to ze soba..no bo trudno wymagac od nich aby chodzily w dualu na 1T na 280MHz..co smieszniejsze na 233MHz (czyli dzielnik 166) nie chca takze chodzic na 3-5-5-10 2T!!!! a na 280MHz chodza na takich ustawieniach (czyli synchro z prockeim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze faktycznie troszke namieszalem w poprzednim poscie, ,ale nie dokonca zrozumialem Twoj przedostatni post :}}} zreszta wtedy jak to pisalem miales troszeczke bardziej zagmatwany podpis, niz ten w obecnej chwili, bo widze, ze teraz jest ciut inny :}}}

 

oki, ale abstraciach!ac od tego to mam zapytanie;

jak uwazasz czy te pamieci Kingmax Hardcore (bo takie zapewne posiadasz, napewno Kingmax, ale nie wiem czy model Hardcore) sa dobrymi pamieciami oraz czy sa odpowiednie do AMD64 ???

narazie jestem laikiem jesli chodzi o AMD64 i caly swiatek (biosy, OC itp.) z nim zwiazany;

co to jest to 1T badz tez 2T ???

od czego zalezy ten parametr, do czego sluzy oraz jaka roznica jest miedzy 1T, a 2T ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, ale abstraciach!ac od tego to mam zapytanie;

jak uwazasz czy te pamieci Kingmax Hardcore (bo takie zapewne posiadasz, napewno Kingmax, ale nie wiem czy model Hardcore) sa dobrymi pamieciami oraz czy sa odpowiednie do AMD64 ???

narazie jestem laikiem jesli chodzi o AMD64 i caly swiatek (biosy, OC itp.) z nim zwiazany;

co to jest to 1T badz tez 2T ???

od czego zalezy ten parametr, do czego sluzy oraz jaka roznica jest miedzy 1T, a 2T ???

1369548[/snapback]

tak mam Kingax Hardcore (DDR500 innych Kingmax nie ma..tylko Hardcore)..za ta cene pamieci sa super..ale jak wiadomo apetyt rosnie w miare jedzenia...pewnie ze wpalabym Adata po 550zeta za sztuke (ida chyba 2,5-3-3-10 1T przy 300MHz "FSB"!!!)...

 

1T-2T..DOKLADNIE to ci nie powiem jakie jest roziwniecie tego skrotu..wiem za to iz 1T jest lepsze..szczegolniewidoczne jest to w testach pamieci (np. everest) przy zapisie do pamieci...np. w 3dmarku (takie same ustawienia!!) z 1T bys mial np. 22.000 punktow a z 2T 21.500...co daje 2T to to ze oamieci wyzej ida...tak jak u mnie..nie ma MOZLIWOSCI aby pamieci poszly na 278MHz z 1T..z 1T ida tak mniej wiecej do 250...a potem juz 2T...

 

parametr ten (jak i tez inne timingi) ustawiasz sobie w biosie

 

a wiec ogolnie biorac pod uwage ze te Kingmaxy sa 250MHz 3-5-5-10 (takie maja SPD) a pracuja z tymi timingami na 280MHz to sie oplaca..szczegolnie ze 360zl za sztuke..no mowie chyba ze nie zal ci kasy na cos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...