Skocz do zawartości
kreatin

Problem Z Drukowaniem!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem, o ktory postanowilem zapytac w tym dziale( nie wiem czy dobrze)/ Mianowicie chcialbym wydrukowac listing programu ktory obsluguje tylko drukarke LPT1 na swojej drukjce pod USB. Podobno jest taka mozliwosc. Prosze o pomoc, zalezy mi bardzo na czasie. Dzieki z gory i pozdro :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to stary program, ale dziala pod Windows i moze obsluzyc drukarke plikowa, to utworz taka drukarke (info w pomocy Windows: drukowanie do pliku), potem druknij do pliku i na koniec druknij plik z Notatnika nawet...

1473724[/snapback]

Ten program to system szkieletowy SOKRATES. Dziala pod windowsem, tworzysz na jego podstawie wlasny system ekspercki. Jest problem, bo w tym programie jest tylko opcja "drukowanie", przy czym po jej wybraniu automatycznie jest rozpoczete drukowanie pod LPT1. Moze jest jakas inna mozliwosc otwarcia i wydrukowania pod windowsem plikow z rozszerzeniem .ggg lub .rrr??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel Sterowania-> Drukarki-> Dodaj nowa drukarke...

Windows jest po polsku, a mi nie chce sie wlaczac uslugi drukowania, wiec dalej nie bede pisal. Chodzi o zainstalowanie drukarki, ktora drukuje do pliku (na port "file:" ). Potem ustaw jako domyslna i jesli klikniesz drukuj, to powinno zapytac o nazwe pliku lub druknac do domyslnego pliku. Zaznaczam tylko, ze nie ma tam mowy o grafice w zadnej postaci (procz ASCI - takiej jak ramki w Norton Commander).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore drukarki mialy obydwa gniazda (USB i LPT) - jesli Twoja ma, to skombinuj kabelek.

Jesli nie ma, to chyba trzeba bedzie pozyczyc od kogos drukarke.

 

Mozliwe, ze istnieje jakas przejsciowka (ze scalaczkiem w srodku), ale pewien nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Qprinter lub coś w tym stylu - wydruk zapisze w pdf, a potem wydrukujesz to na Twojej drukarce.

1478601[/snapback]

Nie da rady. Bo program kreatina nie drukuje na drukarkę systemową, tylko bezpośrednio do portu LPT. Coś takiego jak komenda "tput cat mc4 " w unix'ach. Działa to nawet wtedy, gdy nie masz zainstalowanej żadnej drukarki. Jest to przekierowanie standardowego strumienia wyjścia (ekranu) na fizyczny port LPT. Myślę, że ten program stosuje coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...