Skocz do zawartości
Jooseeph

Chłodzenie I Wyciszanie Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Moj dawny cooler hdd,

 

Dołączona grafika

 

Bezglosne i skuteczne, temperatura z 50C na ~30, i miedzy radiatorami jest jeszcze duza tubka pasty titan, zeby ladnie przylegalo, bo nawet stosunkowo rowne radiatory ciezko przykrecic na dobry docisk i wtedy skutecznosc drastycznie spada.

Potem nieco odszedlem od chlodzenia dyskow i dysk wyladowal w kanapce w postaci obudowy po cdromie + gabki, co dawalo 60C idle :lol: przez pare miesiecy. Doszedl kolejny dysk i postanowilem to zmienic (lepiej nie kusic losu az padnie stara 80tka) i calosc siedzi na koszyku firmowym w budzie silverstone:

 

Dołączona grafika

 

na koncu koszyka fander 92mm i wylamana zaslepka na front budy. Wydajnosc bardzo dobra dzieki w zasadzie samemu wentylowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladna buda, efekt dzieki WC :D, radiatorki fajne, duze na cala dlugosc hdd i sa jeszcze wysokie :) takie by mi sie przydaly

 

--

juz niedlugo zrobie nowe lepsze chlodzenie z malym wyciszeniem ale do tego potrzebuje pomocy bo nie wiem gdzie naciac otwor na wentlator: Arctic Cooling Fan Pro TC:

 

1. nad dyskiem zeby wial na niego calego i na radiatorki

2. pod dyskiem tam gdzie jest ta czarna gabka tak mniej wiecej przy tylniej czesci dysku i bedzie wial tylko na dysk?

 

HDD zamieszczony zostanie w obudowie po CD-ROMie, a obudowa jest wypelniona gabka po podkladce do myszy hehe :) dysk bedzie mial radiatorki - 4 sztuki, 2 na 1 strone, przyklejone tasma termoprzewodząca, te o: kliknij

 

narazie wyglada to tak:

 

post-136119-1145271862_thumb.jpg

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no radiatorki alu to nie jest tak super wazne zeby na nie wialo aczkolwiek mile widziane. Ale dmuchanie z gory na dol to jak dla mnie lekkie nieporozumienie. Wiec z dwojga zlego mysle ze lepiej dac nadmuch od dolu.

 

PS. Ja tez myslalem zeby jeszcze bardziej wyziebic mojego twardziela, ktory imho i tak jest nawet nawet 35-39 nie wiecej. Uklad standardowy, twardziej w slocie 3,25" i fander 120 na niego dmucha od przodu. Ale myslalem zeby jakis radiatorek tam wstawic co by go fander ladnie przewiewal w takiej sytuacji. I tu nasuwa sie moje pytanie. Czy jest sens, i jesli tak to prosze o sugestie, montowania radiatora NA dysku. Na w sensie gornej przykrywce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy na ale wiem ze dysk odprowadza cieplo bokami i te radiatory sa bdb rozwiazaniem gdyz bardzo dobrze odbieraja cieplo a wentyl jest potrzebny po to gdy przy ciezkiej pracy one sie nagrzewaja i dlugo wracaja potem do temp idle a wentyl szybko je chlodzi. jak podlaczylem te radiatorki (same bez wentyla) to mialem idle jakies 34-35C z 45 wiec duzo dalo a wentyl dal mi temp 31C z radiatorkami..:) dlatego postanowilem kupic te je - podalemlinka 2 odpowiedzi wyzej, bo bedzie ich wieksza masa i na calej dlugosci dysku, wiec lepiej schlodzi mi dysk tylko myslalem jeszcze zeby go jakos wytlumic i dalem ta gabke choc nie wiem czy to cos da.. a wentyl chcialem dac od gory bo by wial na radiatory ktore beda przyklejone a od dolu by chlodzil tylko spod dysku.. w tym 1 ala chlodzeniu moim jest fajnie roztawione bo te radiatorki daly dysk troszke wyzej i wentyl wieje i na radiatory i na dysk, ale to zajmuje wiecej miejsca i nie zmiesci sie w zamknietej obudowie po hdd, moze najprosciej by bylo podlaczyc 2 wentyle pod to? od dolu i od gory na np. 5v albo 7 poprzez potencjometr, tylko wtedy bedzie to wiecej zajmowalo jak dokupie kolejny naped ktory mam w planach DVD-RW to sie nie zmiesci

 

prosze o pomoc bo juz pomyslow nie mam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam to:

http://forum.dzikie.net/index.php?action=show_temat&id=17759

 

Roboty z tym jest trochę, ale satysfakcja gwarantowana. Maty faktycznie przewodzą ciepło co czuć po dotknięciu metalowej obudowy. Patent jakiego nie powstydziłby się sam Adam Słodowy ;).

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/lofiversion/index.php/t152476.html

tutaj znalazlem jakies wypowiedzi z czego 95% to negatywne choc sa to tylko gapie i oceniaja to a nie mieli, moim zdaniem wyciszyc to mi dysk na bank wyciszy ale chodzi mi jeszcze o schlodzenie jutro przeczytam ten artykul i moze pomysle nad jakas lekka modyfikacja tego..:)

 

moze jeszcze ktos zapoda cos ciekawego jak FLITH :D tak wogule to dzieki za linka moze cos z tego bedzie :D

 

co do chlodzenia to jeszcze takie cos znalazlem:

http://www.twistedmods.com/article.php?artid=230&page=2 ale cos to takie nie pasuje mi he.. ten panel przedni to dobry pomysl ale.. moze ocencie? bo mi sie nie widzi

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2093247[/snapback]
moze jeszcze ktos zapoda cos ciekawego jak FLITH :D tak wogule to dzieki za linka moze cos z tego bedzie :D

Nie ma za co. Dołączam też kilka linków z forum DirkVader.de:

 

Coś dla miłośników/posiadaczy obudów Chieftec:

2093247[/snapback]

co do chlodzenia to jeszcze takie cos znalazlem:

http://www.twistedmods.com/article.php?artid=230&page=2 ale cos to takie nie pasuje mi he.. ten panel przedni to dobry pomysl ale.. moze ocencie? bo mi sie nie widzi

Ojojojoj... 3x wentyl 4cm to cofanie się w przeszłość. Powinniśmy się skupić na chłodzeniu heat-pipe'ami tudzież sporymi radiatorami a zostawmy małe bzyczki. Takie moje zdanie :-).

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - nikt nigdy nie pisal, ze pomysl jest moj

 

Z pomocą przyszło forum silenthardware.de, którego użytkownicy już od dawien dawna sami montują sobie skrzynki na dysk...

Ciesze sie ze w koncu ktos kto to zrobil w Polsce wypowiedzial sie na ten temat, bo zazwyczaj dostawalem odpowiedzi w stylu "To nigdy nie bedzie dzialac" tylko ze to zdanie nie bylo poparte zadnym doswiadczeniem

 

U mnie barca 7200.7, czyli raczej grzejacy sie dysk, siedzi w skrzynce non stop od grudnia i jeszcze nic jej sie nie stalo - nawet wiecej temp. spadly(na 100% przez dziure w podlodze obudowy, bo gdy otworze obudowe to temp dysku rosnie do 40*C)

 

Reasumujac - dzieki za pozytywna opinie poparta faktami a nie domniemaniami B)

Pozdr.

Edytowane przez BLBK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe - nikt nigdy nie pisal, ze pomysl jest moj

Oj nie to miałem na myśli :-). Po prostu fajnie, że ktoś (czyli Ty) zrobił to, opublikował i opisał wrażenia. Gdyby nie Twój tutorial nie wziąłbym się pewnie za to.

 

Ciesze sie ze w koncu ktos kto to zrobil w Polsce wypowiedzial sie na ten temat, bo zazwyczaj dostawalem odpowiedzi w stylu "To nigdy nie bedzie dzialac" tylko ze to zdanie nie bylo poparte zadnym doswiadczeniem

Ludzie mnie niekiedy załamują swoją niewiarą. Na renomowanym serwisie człowiek publikuje opis pomysłu popartego testami a dzieciarnia - pewnie matce od cycka odpadli dopiero - wyjeżdża z hasłami, że "nie, to nie będzie działać", "dysk się ugotuje" etc.

 

Jak czasem czytam takie posty i jeszcze przebija z tych wypowiedzi masa literówek to mam ochotę nigdy więcej nie zabierać głosu na takowym forum. Gwoli ścisłości i jasności, piję teraz do tego wątku:

2093622[/snapback]

U mnie barca 7200.7, czyli raczej grzejacy sie dysk, siedzi w skrzynce non stop od grudnia i jeszcze nic jej sie nie stalo - nawet wiecej temp. spadly(na 100% przez dziure w podlodze obudowy, bo gdy otworze obudowe to temp dysku rosnie do 40*C)

Podpisuję się pod tym! Ja jeszcze dodatkowo zamknąłem dysk w drewnianym pudle na zewnątrz obudowy. Mam SATA i zasilanie na śledziu więc nie ma problemu z długością kabli i taśm.

 

Do obudowy bitumicznej będę zapodawał heat-pipe'y i radiatory od BeQuiet! Polar Freezer. Radiatory będą na zewnątrz drewnianej skrzynki, żeby się dysk nie ugotował. Muszę tylko pomalować drewno na czarno.

 

Jak się z tym uporam - zapodam fotki i wyniki. Obecnie swojego HDD nie słyszę w ogóle. Żadnego turkotania, żadnych pisków czy świstów. Dysk to Barracuda 7900.9 160GB SATAII.

 

a co o tym sadzicie: 2093696[/snapback]
http://img528.imageshack.us/img528/5193/hhhhdddd9dp.jpg

 

 

 

 

#wiecej#

36C stres mimo ze nie plynie w tym jeszcze woda B)

Bardzo fajnie i solidnie to wygląda, ale IMO nie ma sensu przesadzać z chłodzeniem HDD. Np. po wyłączeniu kompa, dysk ma się ostudzać stopniowo, nie może od razu zostać schłodzony do niskiej temperatury. Szybkie schładzanie prowadzi do skrócenia żywotności. Niestety nie pamiętam źródła, w którym to pisało.

 

nie cytuj obrazkow

//Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam te wasze pomysły i musze powiedziec ze są bardzo estetyczne.Zwłaszcza te Silent Boxy :razz:Puki nie zmieniałem chłodzenia na karcie graficznej to mój WD80JB był niesłyszalny-teraz niestety daje mi sie we znaki i musze cos z tym zrobić.Niechce kupowac nowego dysku bo chwilowo ta pojemność mi wystarcza a koszt wykonania takiego Silent Boxa to naprawde grosze.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co o tym sadzicie: http://4max.pl/default.asp?g=26&gg=19&produkt=1852 ??

drogie ale moze skuteczne

Skuteczne i to bardzo jeśli chodzi o wyciszanie, chłodzenie jest na tyle dobre że nie trzeba się martwić o temperaturę dysku nawet przy długim kopiowaniu plików. Czy warte tej ceny, musisz zdecydować sam. Poszukaj może używanego, ja swojego kupiłem za 100zł.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wooow :) FLITH ale zazuciles duza iloscia informacji :D brawa !! :)

 

najbardziej spodobalo mi sie to: http://www.silenthardware.de/forum/index.php?showtopic=4301 :!:!:!:!:!: elegancko wycisza i chlodzi !! koles bardzo ladnie wykonal to i etetycznie wykazal sie dobra wyobraznia..:) choc koszty tego pewnie przekgraczaja ponad 150zl :( :( :(

 

dlatego wciaz zastanawiam sie nad zrobieniem czegos jak BLBK :D tylko wprowadzenie tam jakos radiatorkow na boki choc zmniejszy sie przez to rozmiar tej maty i juz nie bedzie takiego wyciszenia.. albo jakis wyciag powietrza lub nadmuch.. wciaz sie zastanawiam :D

 

 

CYTAT(wspac @ 21 kwi 2006, 11:37) *

 

a co o tym sadzicie: http://4max.pl/default.asp?g=26&gg=19&produkt=1852 ??

drogie ale moze skuteczne

Skuteczne i to bardzo jeśli chodzi o wyciszanie, chłodzenie jest na tyle dobre że nie trzeba się martwić o temperaturę dysku nawet przy długim kopiowaniu plików. Czy warte tej ceny, musisz zdecydować sam. Poszukaj może używanego, ja swojego kupiłem za 100zł.

pozdr.

 

no to to jest na cos podobnego do dziela BLBK tylko inne materialy tlumiace sa wykorzystane + jakis aluminium na chlodzenie a ta cena 225..:( za 100zl to naprawde ci sie trafilo:P tutaj jest wiecej zdjec tego chlodzenia by sie lepiej przyjzec http://www.silentpcreview.com/article245-page4.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obudowy bitumicznej będę zapodawał heat-pipe'y i radiatory od BeQuiet! Polar Freezer. Radiatory będą na zewnątrz drewnianej skrzynki, żeby się dysk nie ugotował. Muszę tylko pomalować drewno na czarno.

Co do heatpipow to tez o tym mysle - kupile juz na allegro odpowiedni sprzet(klik), tylko nie wiem czy jest to mi potrzebne do szczescia(najwyzej zrobie sobie lepsze chlodzenie na NB :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz FLITH jak bym kupil maty miekkie do wypelnienia i jeszcze do tego by pokryc twarda mata by nie przyjmowala ona ciepla dysku? chodzi mi ze wypelnie miekkimi i potem do tych miekkich przykleje twarda (czyli wypelnie wokolo tych miekkich twardymi) hee troche zmulilem ale mam nadzieje ze zrozumiesz mnie

 

i co sadzisz o tych podkladkach do myszy hehe :> mozna by sprubowac czy odpada to :)

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim program moge wykorzystac do ściszenia twardziela?

Jakiej firmy jest dysk?

 

a jak myslisz FLITH jak bym kupil maty miekkie do wypelnienia i jeszcze do tego by pokryc twarda mata by nie przyjmowala ona ciepla dysku? chodzi mi ze wypelnie miekkimi i potem do tych miekkich przykleje twarda (czyli wypelnie wokolo tych miekkich twardymi) hee troche zmulilem ale mam nadzieje ze zrozumiesz mnie

Jak najbardziej możesz użyć twardych mat. Musisz z nich jednak ściągnąć folię, ale ta łatwo schodzi, nie ma z tym wiele zachodu :-D.

 

i co sadzisz o tych podkladkach do myszy hehe :> mozna by sprubowac czy odpada to :)

Odradzam zdecydowanie. Lepiej zastosować maty przewodzące ciepło - takie moje zdanie. Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD80JB.Chciałbym sprawdzic co sie stanie jak go przykrece troszku.Czy zrobi sie wyraźnie ciszej czy raczej nie.

no cos tam ciszej pewnie bedzie i chlodniejszy powinien sie zrobic bo odda cieplo w blachy obudowy..

 

-

FLITH chodzi mi o takie cos:

post-136119-1145632088_thumb.jpg

 

miejsce czerwone to miekkie maty

miejsce zielone to mata twarda razem z aluminium, a czemu z aluminium to przekonalo mnie to co napisal ten typ z aukcji:

 

" Mata bitumiczna z warstwą aluminium przeznaczona jest do wszelkiego rodzju wygłuszeń typu dźwiekowego i mechanicznego w miejscach gdzie mamy doczynienia z podwyższoną temperaturą jak komory silnika i urządzenia elimtujace ciepło jak również do innych miejsc nie koniecznie narażonych na podwyższone temperatury Ma ona zastosowanie wszędzie tam gdzie musimy obniżyć poziom chałasu lub zlikwidować drgania spowodowane przacą urządzeń mechnicznych. "

 

tutaj link do tych aukcji twarda i miekka

 

a czemu wedlug ciebie sciagnac te aluminium?

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD80JB.Chciałbym sprawdzic co sie stanie jak go przykrece troszku.Czy zrobi sie wyraźnie ciszej czy raczej nie.

Miałem taki sam dysk, prawdopodobnie tak samo "cichy", i na Twoim miejscu pierwsze co bym z nim zrobił to wymienił go na nowy np. hitachi t7k albo samsunga (ponoć też są ciche), i dopiero ten nowy próbowałbym wyciszyć :D Ten caviar to nie dość że jest głośny to jeszcze nieźle sie grzeje.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD80JB.Chciałbym sprawdzic co sie stanie jak go przykrece troszku.Czy zrobi sie wyraźnie ciszej czy raczej nie.

Nie wiem czy Caviar obsługuje AAM, ale pewnie dysk jest w tej fazie, że słyszysz metaliczny świst doprowadzający do bólu głowy, czy tak? Jeśli tak to posłuchaj Kolegi bart3d i zainwestuj w inny dysk. Mogę się podpisać pod rekomendacją Hitachi a co do Samsungów - dobre dyski, ale na mechanizmie NIDEC a nie JVC!! Jest to niezwykle ważne dla poszukiwacza ciszy. Na spodzie dysku jest napisana nazwa mechanizmu, choć słyszałem, że wraz z najnowszymi Samsungami trudniej będzie znaleźć te na NIDECu :-(.

 

no cos tam ciszej pewnie bedzie i chlodniejszy powinien sie zrobic bo odda cieplo w blachy obudowy..

JejoXowi Chodziło o programowe "przykręcenie" :-). A swoją drogą przykręcenie twardziela do obudowy "na twardo" to morderstwo na słuchu. Rezonans niesamowicie denerwujący.

 

Zerknijcie tu:

2094114[/snapback]

FLITH chodzi mi o takie cos:

post-136119-1145632088_thumb.jpg

 

miejsce czerwone to miekkie maty

miejsce zielone to mata twarda razem z aluminium, a czemu z aluminium to przekonalo mnie to co napisal ten typ z aukcji:

 

" Mata bitumiczna z warstwą aluminium przeznaczona jest do wszelkiego rodzju wygłuszeń typu dźwiekowego i mechanicznego w miejscach gdzie mamy doczynienia z podwyższoną temperaturą jak komory silnika i urządzenia elimtujace ciepło jak również do innych miejsc nie koniecznie narażonych na podwyższone temperatury Ma ona zastosowanie wszędzie tam gdzie musimy obniżyć poziom chałasu lub zlikwidować drgania spowodowane przacą urządzeń mechnicznych. "

 

tutaj link do tych aukcji twarda i miekka

 

a czemu wedlug ciebie sciagnac te aluminium?

Źle mnie zrozumiałeś B). Pisząc 'twarde' nie miałem na myśli mat twardych aluminiowych. Chodziło mi o te:

https://ssl.allegro.pl/item98189766_profesj..._3_gratisy.html

 

Z tych należy ściągnąć folię a potem kleić, jeśli mata ma przewodzić ciepło jak należy.

 

BTW to nieźle wykombinowałeś z tą matą alu. Jeśli chcesz możesz spróbować - jak najbardziej. Trudno mi powiedzieć czy będzie to wydajniejsze od pierwowzoru, ale kto wie? Nie dowiesz się jak nie spróbujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm moze i uczepilem sie tych radiatorow ale by utrzymac lepsza temp co mi bardzo zalezy troszke mniej niz na ciszy to chce zamontowac 4x te radiatory po 2 na bok dysku. czemu tam? pewnie kazdy wie ale pisze, gdyz dysk wlasnie bokami odprowadza cieplo. Osiagnol bym mniejsze wyciszenie ale lepsza temperature! i maty bym roztawil tak jak tu

 

 

post-136119-1145657035_thumb.jpg

 

--

FLITH: a ciekawi mnie jeszcze jak masz dysk postawiony razem z ta skrzynka bitumiczna w obudowie

- jest polozony normalnie

- czy do gory nogami?

 

ze zdjec jak zaopserwowalem to tak jakby do gory nogami, ale pytam by sprawdzic bo wydaje mi sie ze nie moze tak byc..nie wiem:P

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm moze i uczepilem sie tych radiatorow ale by utrzymac lepsza temp co mi bardzo zalezy troszke mniej niz na ciszy to chce zamontowac 4x te radiatory po 2 na bok dysku. czemu tam? pewnie kazdy wie ale pisze, gdyz dysk wlasnie bokami odprowadza cieplo. Osiagnol bym mniejsze wyciszenie ale lepsza temperature! i maty bym roztawil tak jak 2094930[/snapback]

FLITH: a ciekawi mnie jeszcze jak masz dysk postawiony razem z ta skrzynka bitumiczna w obudowie

- jest polozony normalnie

- czy do gory nogami?

Dysk to Seagate Barracuda 7200.9 SATAII 160GB. Położony "normalnie".

 

ze zdjec jak zaopserwowalem to tak jakby do gory nogami, ale pytam by sprawdzic bo wydaje mi sie ze nie moze tak byc..nie wiem:P

Producenci dysków piszą, że obecne twardziele mogą być montowane w dowolnej pozycji. Nawet producenci obudów w swych konstrukcjach wymuszają montowanie np. w pionie.

 

Scythe SilentBox nakazuje montaż dysku "do góry nogami" dla przykładu.

 

Osobiście mam jakiś uraz, albowiem wiele czytałem o tym, że dysk nie powinien pracować w pozycji innej, niż "normalna". Wchodzą tu w grę prawa fizyki a ja paradoksalnie nie pamiętam dokładnie jak to ludziska opisywali, żeby móc przytoczyć przekonującą treść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej jakbyś znalazł bloki aluminiowe niż radiatory żebrowane. Po zewnętrznej stronie (tam gdzie są żebra) nie będzie dostatecznego styku do mat. Chodzi mi o coś takiego jak boki tego Zalmana na HDD, który pojawił się w tutorialu.

hmm moze nie umiem szukac w allegro ale znalazlem tylko to: 1 2 jak byc widzial cos co lepiej sie nadaje od tego co pokazalem to zapodaj linka tylko by to bylo nie drogie ;) pozdro

 

 

a czy te wyciszenia na tych gumkach, sznurkach, drucikach w powietrzu to dobrze to to wycisza tylko szum dysku? a te takie pierdzenie np. podczas defragmentacji takze?

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm moze nie umiem szukac w allegro ale znalazlem tylko to: 1 2 jak byc widzial cos co lepiej sie nadaje od tego co pokazalem to zapodaj linka tylko by to bylo nie drogie ;) pozdro

a czy te wyciszenia na tych gumkach, sznurkach, drucikach w powietrzu to dobrze to to wycisza tylko szum dysku? a te takie pierdzenie np. podczas defragmentacji takze?

 

witam

te sznurki, gumki, podkladki tylko hamuja przenoszenie drgan dysku na bude, z wyciszaniem maja niewiele spolnego...

ja dzis bylem na gieldzie elektronicznej, nakupilem starych radiatorow i tez zrobie swoja obudowe wyszajaco-chlodzaca do dysku :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

te sznurki, gumki, podkladki tylko hamuja przenoszenie drgan dysku na bude, z wyciszaniem maja niewiele spolnego...

ja dzis bylem na gieldzie elektronicznej, nakupilem starych radiatorow i tez zrobie swoja obudowe wyszajaco-chlodzaca do dysku :]

aha dzieki za info ;)

 

szkoda ze u mnie w Legnicy nie ma takiej gieldy :) a jechac do wrocka po jakies radiatory to sie chyba nie pyli hehe :) jeszcze poszukam po jakis serwisach RTV moze oni cos beda mieli, a jak nie to trudno zakupie te z allegro.

 

A jak zrobisz to potem zapodaj fotki jak to ci wyszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jooseeph:

 

Jeszcze takie mogły by być.

http://www.allegro.pl/item98607765_radiato...ka_gratis_.html

no te tez sa dobre ale wydaje mi sie ze te: http://www.allegro.pl/item98414119__uniwer...zy_mosfety.html sa takie same jak te co podales tylko maja w inna strone sledzie a sa o 5zl tansze, te co podales jest to 1 dlugi radiator a te co ja podalem to to sa 2 radiatorki po 6cm czyli kupujac 1 sztuke otrzymuje 2x czyli = 12cm tak jak tam

 

roznica przy zakupie dwoch sztuk miedzy srebnymi a niebieskimi jest 10zl, moze sa lepsze nie wiem.. napewno tez kierunek sledzi ma znaczenie.. dlatego moze ktos podpowie :> ktore lepiej byy sie zdaly do pudla rezonansowego

Edytowane przez Jooseeph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...