Skocz do zawartości
martinc

Biostar Nf4-a9a

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ coraz więcej osób kupuje tę płytę i temat zaczął się rozrastać, postanowiłem zedytować mojego pierwszego posta.

 

Biostar Nf4-a9a rev1.2 (SATA1) oraz Ultra-A9A rev1.2 (posiada SATA2).

 

Możliwości oc:

- napięcie cpu: można podnieść o maks. 0,125V

- napięcie RAM: Auto, 2,7-2,9V

- HTT: 200-300MHz

- mnożniki 1x-5x (całkowite)

- timingi pamięci: CAS-tRCD-tRP-tRAS-tRRD.

- dzielniki pamięci: 100, 133, 166, 200.

 

Inne informacje:

- realne stabilne HTT z BIOS to (zależności od egzemplarza): 290-300MHz. Przy niskich mnożnikach CPU (4x-5x) płyta potrafi osiągnąć HTT na poziomie 380MHz (clockgen).

- płyta nie posiada automatycznej regulacji szybkości wentylatorów.

- wentylator na chipsecie jest dość głośny - warto podłączyć go pod 5V.

- na długie uruchamianie Windows pomaga czasem zmiana mnożnika HT na 4x.

 

Nieoficjalne BIOSy zmodyfikowane przeze mnie:

Biostar Nf4-a9a rev1.2

- M2:A9A_M2.zip

* odblokowane mnożniki HT 1,5x i 2.5x.

* odblokowane dzielniki pamięci 150MHz i 183MHz.

* tRRD zastąpione Command Rate.

 

- M4:m4.zip

* odblokowane mnożniki HT 1,5x i 2.5x.

* odblokowane dzielniki pamięci 150MHz i 183MHz.

* moduł ISA-ROM, umożliwiający ustawianie przy starcie komputera 90% parametrów dostępnych w A64Tweaker'ze.

 

- M4.1:m41.zip

* odblokowane mnożniki HT 1,5x i 2.5x.

* odblokowane dzielniki pamięci 150MHz i 183MHz.

* moduł ISA-ROM, umożliwiający ustawianie przy starcie komputera 90% parametrów dostępnych w A64Tweaker'ze.

* bazuje na BIOSie z 31.05.2007 - jest to pierwszy BIOS, na którym mój komputer bootuje z HTT 300MHz!

 

Alternatywny download.

 

Biostar Ultra-A9A rev1.2

- M4ult:m4ult.zip

* odblokowane mnożniki HT 1,5x i 2.5x.

* odblokowane dzielniki pamięci 150MHz i 183MHz.

* moduł ISA-ROM, umożliwiający ustawianie przy starcie komputera 90% parametrów dostępnych w A64Tweaker'ze. BIOS był testowany przez toman'a i działa dobrze.

 

RANKING

Oto mały ranking, rozgrywany w 2 kategoriach:

1. Maksymalne HTT przy niskim mnożniku CPU (4x-5x).

2. Maksymalne HTT przy wysokim mnożniku CPU (8x-9x)

Wymagane jest potwierdzenie w postaci screen'a z przeliczonym SuperPi16M oraz wskazaniem jakiegoś programu (cpu-z, cbi i inne).

 

Wyniki i linki do screenów wysyłajcie na PW.

 

Maksymalne HTT przy niskim mnożniku CPU (4x-5x):

1. 5x432MHz. Użytkownik: zdzich_44

 

Maksymalne HTT przy wysokim mnożniku CPU (8x-9x):

1. 8x350MHz. Użytkownik: zdzich_44

2. 11x283MHz. Użytkownik: toman (wersja Ultra-A9A)

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wątpliwości, ta płyta niewiele ma wspólnego z serią TForce. Możliwości o/c:

- procesor: max 1,725V

- ram: max 2,9V

- HTT: 200-300MHz

- mnożniki 1x-5x (całkowite - możliwość odblokowania 1,5x i 2,5x)

- timingi pamięci: CAS-tRCD-tRP-tRAS-tRRD oraz CR.

- dzielniki pamięci: 100, 133, 166, 200 (możliwość odblokowania 150 i 183).

 

W jakiej cenie możesz mieć tą płytę?

Ok. 200 zł za nową. Czyli ta płyta nie jest najgorsza?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam już płytkę. Na razie mój Venice 3000+ (E6) chodzi bez problemu na 2500 MHz(278*9) bez zmian napięcia. Wentylator na chipscecie nawet cichy. Czy wie ktoś jak zmienić dzielnik pamięci na 150 MHz ? Fajna ta płytka. Na razie czekam na SD 3700+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam już płytkę. Na razie mój Venice 3000+ (E6) chodzi bez problemu na 2500 MHz(278*9) bez zmian napięcia. Wentylator na chipscecie nawet cichy. Czy wie ktoś jak zmienić dzielnik pamięci na 150 MHz ? Fajna ta płytka. Na razie czekam na SD 3700+.

Wreszcie posiadacz :)

powiedz czy mobo podaje temp chipsetu?

bios w miare przyjazny?

co jest w pudelku poza mobo (jesli kupiles box)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie podaje temp. chipsetu.

Bios jest dosyć rozbudowany, można się przyzwyczaić.

Wyposażenie jet dosyć ubogie: instrukcja, sterowniki, kable: 1 IDE, 1 SATA, 1 FDD. No ale za cenę 200 zł czego się można więcej spodziewać.

Dodam jeszcze że na płycie ASROCK 939SLI-eSATA mój procek szedł tylko na 250 MHz przy 1,45V, a na BIOSTARZE chodzi narazie 278 MHz bez podnoszenia napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Zalmana na chipsecie nie można zamontować, gdyż będzie blokował grafę. Płytę kupiłem w morele.net. Zauważyłem właśnie, że jak podkręcam procka to grafika (w 3Dmarkach) i tuner TV mi zwalnia. Czyzby pcie i pci podkrecaly sie synchronicznie z procesorem? Nie moge znalezc blokady w Biosie. Jest to bios Phoenix. Ma ktos na to radę? W jakim programie mogę sprawdzić taktowanie pcie i pci ? W everescie i cpu-z nie pokazuje mi tego.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taktowaniem PCI i PCIE jest ok. Jak podkręcam procka spada znacznie odczyt i zapis do pamięci w Evereście i grafa wolno chodzi. Mój GF 7900GS Palit w 3Dmark2005 ma niecałe 3k :mur: Przez co tak się dzieje ? czyżby zasilacz był za słaby ? Mam Chiefteca 360W

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kręcisz, to zmniejszasz pewnie dzielnik RAM (przy okazji też zmieniają się timingi)... Może przy podkręcaniu przestawiłeś HT Width z 16 16 na niższą wartość?

 

EDIT

Zamówiłem tę płytkę - zobaczymy w praniu, co jest warta... choć za tę kaskę to nie ma właściwie konkurencji ;).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, odblokowałem mnożniki HT 1,5x i 2,5x oraz dzielniki pamięci: 150MHz i 183MHz w modbinie. Link do BIOSu (914M1): 914m1.zip

Płyta do mnie dotarła - ale dziś nie mam czasu, żeby wszystko złożyć do kupy - czy wasze płyty też mają zielony laminat (taki jak modele AM2 non-TF)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo semp 3200 ma mnoznik 10 czyli mial rowno 300 pieknie ale kurna te morele w kulki leca zamowilem w poniedzialek ale kolo 19 i zamiast przyslac mi wygenerowanego maila z numerem konta czekali do wtorku i kurna jeszcze nie wyslali w czwartek tylko piatek i na weekend nowego kompa nie ma do tego jeszcze fortronik ma malutka wade :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kurna te morele w kulki leca zamowilem w poniedzialek ale kolo 19 i zamiast przyslac mi wygenerowanego maila z numerem konta czekali do wtorku i kurna jeszcze nie wyslali w czwartek tylko piatek

Ja już też czekam na tą płytę od morelów około tyg. <_< pewnie standardowa praktyka sklepów int., nie mieli jej na stanie a sprzedawali.

Podobno są różne rewizje tego biostara a to chyba oznacza że w zależności od rew. będzie dobre albo [ciach!]iane o/c, podobnie było z msi.

Próbowaliście już na tej płycie zrobić NF4@ultra ?

Edytowane przez promieniowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Audigy1 niestety zwalnia pamięć na tej płycie :lol: . Venice 3000+ chodził 2500 (278 x 9) bez podnoszenia napięcia. SD 4000 chodzi bez problemu na 3000 MHz. Przy 270x12=3240 bez podnoszenia napięcia niestety BIOS się wieszał i musiałem robić reset CMOS. Wydeje się, że 3120 MHz powinien zrobić bez podnoszenia Voltagu. Luke1999 - tak laminat jest zielony.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam tego Biostara! zaje...sta płyta wczesniej mialem ECS robił 250 fsb a teraz AMD 3k E3 chodzi 270*9 bez podnoszenia napiecia! (1.4) DDR 166.

Goodramy 2x512 mi chodzą w dualu 448MHz myślicie że wytrzymają?

 

 

 

Czy to normalne że w CPUID napięcie czasami podnosi się z 1.408 do 1.424 tak na 'sekunde'

 

Gdzie się wyłącza C&Q w biosie?

 

niech ktos wrzuci na forum odblokowanego biosa bo ten na gorze jest zrypane archiwum !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ten zmodowany bios tylko na rzecz dzielnika 150 !

 

no to co pomożecie?

ktoś mi wysle go na pocztę bo ze strony nie chce się rozpakować a modbin nie zapisuje zmian!!!

 

k2korpus@o2.pl

 

 

 

a propos te skoki napięcia na procku to normalne? inne programy tez tak pokazują! (1.40 - 1.42)

a jak w biosie ustawie vcore 1.45 to mi pokazuje w windowsie 1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ten zmodowany bios tylko na rzecz dzielnika 150 !

 

no to co pomożecie?

ktoś mi wysle go na pocztę bo ze strony nie chce się rozpakować a modbin nie zapisuje zmian!!!

 

k2korpus@o2.pl

a propos te skoki napięcia na procku to normalne? inne programy tez tak pokazują! (1.40 - 1.42)

a jak w biosie ustawie vcore 1.45 to mi pokazuje w windowsie 1.5

Te skoki napieć są zupełnie normalne, nie martw się nimi.

 

A co do tego czy Milans dobił z fsb tak wysoko clockgenem czy z biosu to nie wiem, bede musiał się go spytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do fsb to dojechałem do 300 tak z ciekawości. rzeby mi się te 300 przydało to muszę mieć 150 na ramy a za nic nie mogę zapisac zmian w edytowanym biosie!!!

 

niech ktoś go wrzuci na forum !!!

 

albo da mi jakiś link do sprawdzonego modbina bo te z google sa jakies dziwne!!!

 

a co do napieci na procku to komu ufac bios ustawiam 1.45 pokazuje 1.45 w windowsie pokazuje 1.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem zmodowanego biosa do tej płytki

 

http://asystent.tu.kielce.pl/~korpus/1/1/biostarbios.zip

 

jak luki111 odblokuje w nim coś jeszcze to na pewno to bezie do ściągnięcia.

 

Kto kręcił na niej Venice 3000 ??

Ja mam DH-E3 5mies24tydzień i 9*270 na vcore1.39 mi chodzi zobacze jak będzie jak podniose napięcie.

 

Acha nie wiem dlaczego wyniki w teście PhotoWorx Everesta są mniejsze niz na sempronie64 2800+@2,2GHz oprucz procka wszystko to samo było :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...