Skocz do zawartości
cavarr

[gpu] Arctic Cooling Accelero S1/s2/s3/xtreme/twin Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Arctic Cooling Accelero S1 Rev. 2

2852875[/snapback]

ktoś montował accelero s1 na radeonach hd3850 lub 3870 ?
Tak, jakbyś się choć trochę wysilił i poszukał, to po 5 minutach byś sam znalazł odpowiedź na zadane pytanie.

a co bedzie bardziej wydajne? Czy jeden 120 czy 2x80 (dedykowane do tego zestawu zestaw wentylatorow)?

Oczywiście, że 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nigdzie taśmy 3M nie widzę. Gdzieś przeczytałem, że mają być dostępne od lutego. Z tego co zauważyłem to różnią się tylko tym plastikiem nad blokiem, który przykręca się do karty, mocowaniem, układem heatpipe'ów i minimalnie rozmiarami. Ciekawe tylko jak z wydajnością - zastanawia mnie ta plastikowa osłona, pod którą znajduje się ten blok i mocowania - czy ona nie zmniejszy wydajności z racji tego, że wiejący wentylator nie będzie wiał bezpośrednio na bloczek na rdzeniu. Co do kompatybilności - nowa rewizja obsługuje bardzo wiele modeli kart graficznych, więc popularność radiatora na pewno wzrośnie. Ja tylko liczę na wyprzedaż starszej rewizji na allegro, bo pasuje i do mojej karty i do karty, którą być może w przyszłości kupię (HD3850).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el
witajcie

moje accelero s1 przelezalo pare ladnych tygodni zanim sie wzialem za jego montowanie

(...)

Gratki! Wyglada super :) Świetne chłodzenie zasilania .Też myślałem o takiej zabawie, ale nie starczyło mi czasu :)

 

 

Mam 8600GT od Galaxy z chłodzeniem CoolerMaster(fabrycznie) Dałoby się do niego zamontowac Accelero S1? Pasywnie Accelero by dało rade?

Zajrzyj na te foty:

2853228[/snapback]

a co bedzie bardziej wydajne? Czy jeden 120 czy 2x80 (dedykowane do tego zestawu zestaw wentylatorow)?

1x120 starczy. 2x120 to już imho na wyrost ;)

 

 

Czy ja dobrze widze, ze to rev. 2 ma tylko inne mocowanie? Przyklejane oprocz srubek (tasma z napisem 3M na rogach)?

imho dobrze widzisz

tylko to się zmieniło. tzn główna zmiana to osiem zamiast czterech otworów, a ta taśma jest chyba dlatego dodana, bo elementy montażowe będzie dotykać większą powierzchnię karty i to jest jako warstwa izolacyjna/ochronna?

No bo przecież nie mówicie mi, że dzięki tej taśmie będzie się mocniej trzymać ;D

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja relacja z przygotowania i montowania S1

 

najpierw fotki . . . :)

 

post-118714-1198438411_thumb.jpg

post-118714-1198438430_thumb.jpg

post-118714-1198438457_thumb.jpg

post-118714-1198438493_thumb.jpg

post-118714-1198438558_thumb.jpg

post-118714-1198438614_thumb.jpg

post-118714-1198438628_thumb.jpg

post-118714-1198438666_thumb.jpg

post-118714-1198438690_thumb.jpg

post-118714-1198438713_thumb.jpg

post-118714-1198438745_thumb.jpg

post-118714-1198438763_thumb.jpg

post-118714-1198438784_thumb.jpg

post-118714-1198438804_thumb.jpg

post-118714-1198438827_thumb.jpg

post-118714-1198438858_thumb.jpg

post-118714-1198438883_thumb.jpg

post-118714-1198438920_thumb.jpg

 

 

a wiec

pierwsza przeszkoda do zalozenia S1 byla jedna z rurek heat pipe

musialem odgiac lekko kawalek aluminium na jednym z radiatorow kosci pamieci

 

montaz dwoch 120mm wiatrakow tez nie byl zbyt prosty poniewaz jeden z nich wtedy wystaje poza radiator

ale za to znajduje sie bezposrednio nad sekcja chlodzenia, temperatura w idle spadla na sekcji zasilania o 10 stopni !!!!!!

 

samo zamontowanie 2 x 120mm przy pomocy samozaciskowych opasek przebieglo dosyc szybko

 

nastepna przeszkoda to radiator chipsetu plyty glownej .....

musialem go troszeczke powyginac i problem z glowy :)

 

 

calosc po zmontowaniu jest dosyc ciezka !!!

wiec musialem podeprzec z jednej strony calos poniewaz balem sie zeby nie zlamalo mi zlacza lub karta nie pekla

 

podporka zrobiona ze starej zaslepki, proste i dobrze spelnia swoje funkcje :)

 

do sterowania na razie uzyty przelacznik 3 pozycyjny

0, 5 i 12 V

przy wylaczonych wiatrakach w idle temperatury jak na standardowym chlodzeniu przy wiatrakach na ok 50%

ale niestety halas wtedy nie do opisania - SUSZARKA !!!!

 

juz przy 5V temperatury drastycznie spadly ... :):):)

a na 12V w idle temperatura rdzenia ok 35 stopni, pamieci tez 35 st. sekcja zasilania 49 st.

 

 

wiecej temperatur przy obciazeniu 3dmarkiem niedlugo

przed chwila wlozylem caly ten wynalazek wiec dopiero biore sie za testy

 

 

 

ps. jak Wam sie podoba to co wykombinowalem ??

Edytowane przez buła81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

@buła21

Brawo! Witam w klubie S1 ;)

Montaż na piątkę. Temperatury świetne. Ale pomaga w tym duża przewiewna buda...

Mi najbardziej podoba się radiator chipsetu :D :D Potem możesz go wystawić na Allegro jako "selekta pod 88GT"

hahaha

 

A poważnie: zrób sobie od razu na dzień dobry bios-mod (prosta robota, manual mam w sigu) i kręć. Z takim chłodzeniem to core 760 pójdzie na lajciku. Ciekawi mnie jaki Ci wyniczek OC wpadnie :) Napewno nie będzie słaby ;)

 

pozdr

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ dia8el

 

"Mi najbardziej podoba się radiator chipsetu icon_biggrin3.gif icon_biggrin3.gif Potem możesz go wystawić na Allegro jako "selekta pod 88GT"

hahaha "

 

 

rozumiem ze ludzie szukaja czegos zeby pasowalo zamiast wziac jakies proste narzedzia i cos samemu wydziobac .....

 

to u mnie to i tak zrobione na szybko

kombinerki i troche sily

moze brzydko wyglada ale...

beda poprawki ale nie dzis

zawsze mozna tego zalmana tak powyginac zeby nie stracil powierzchni oddawania ciepla a ladnie w miare przy tym wygladal

 

zreszta mysle ze czesc "wiaterku" z tych 120mm wentyli leci na radiator chipsetu wiec bez obaw o temp.

 

 

 

pierwszy test 3dmarkiem06

 

wiatraki na 12V

 

gpu - 640mhz - 1,425 v

mem - 920 - 2,18 v

 

gpu - 45 stopni

mem - 45 stopni

vrm - 60 stopni

 

6000 pkt.

 

#2

 

wiatraki na 12V

 

gpu - 654mhz - 1,425 v

mem - 927 - 2,19 v

 

gpu - 45 stopni

mem - 45 stopni

vrm - 60 stopni

 

6200 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatraki na 12V

 

gpu - 640mhz - 1,425 v

mem - 920 - 2,18 v

 

gpu - 45 stopni

mem - 45 stopni

vrm - 60 stopni

 

6000 pkt.

 

#2

 

wiatraki na 12V

 

gpu - 654mhz - 1,425 v

mem - 927 - 2,19 v

 

gpu - 45 stopni

mem - 45 stopni

vrm - 60 stopni

 

6200 pkt.

jaki proc? bo więcej to 8600GT robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C2D E4300 2 x 2.6 ram 2 x 1 gb dual

 

mowisz ze kiepski wynik

jeszcze sie ta karta nie bawilem w maksymalne podkrecanie

 

dopiero stawiam pierwsze kroki ....

subestie i pomysly mile widziane :)

powinienes miec 2x lepszy wynik,może PCI-Exprees pszestawiło sie z x16 na x4,coś napewno jest nie tak Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

gpu - 654mhz - 1,425 v

mem - 927 - 2,19 v

 

6200 pkt.

 

po pierwsze: skad masz te wartości 1,425 v i 2,19 v ? :lol: :lol:

 

 

po drugie: tak jak wyzej: sprawdz ustawienia, bo ja tyle na 7900GS robilem

:lol:

 

na 88GT to przeciez ludzie mają spokojnie 11-12 tys. Bylo juz tyle wynikow podane...

Nawet w moim sigu mam score Twoj x2 :lol: :lol:

sprawdz, bo cos masz na 100% zle ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh

 

czyli nie jest tak zle z tymi pkt. z 3d marka

 

bo juz myslalem ze gdzies cos nie tak jest ....

wszystko ok,myslalem ze masz 8800GT,choc pkt. troche mało chyba Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po sciagnieciu S2 padła mi grafa dziwne :mur:

Pewnie o coś zahaczyłeś ;] Jak tak załatwiłem S64 ze zdjętym IHS ;) Chłodzeniem zahaczyłem o te "kosteczki" wokół rdzenia i papa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o coś zahaczyłeś ;] Jak tak załatwiłem S64 ze zdjętym IHS ;) Chłodzeniem zahaczyłem o te "kosteczki" wokół rdzenia i papa :lol2:

Własnie o to chodzi ze nie,majac na uwadze ze juz jeden uzytkownik po sciagnieciu S2 uszkodził karte,obchodziłem sie z karta jak z "dzieckiem" a mimo to padła po włozeniu do slotu,to znaczy karta sobie działa ale obrazu brak :mur: i na poczatku chwilowy pisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz machnąć fotke;)

nie za bardzo bo aparatu nie mam,ale nic nie zapowiadało że karta padnie,cos padło odpowiedzialne za przekaz sygnału do monitora bo jak wkładam karte do kompa,odpalam ,chwilowy pisk,obrazu nie mam ale dysk skrobie a w głosnikach słychac dzwiek otwierajacego sie systemu-dziwne :? znaczy sie karta pracuje ale obrazu brak :-| Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu do mnie doszło S1 (wysłane w poniedziałek :/). Montażu nie nazwałbym prostym (grafa to EVGA 7900GS), ale jak na tak wielki radiator, to sposób montażu jest dość przystępny. Najpierw musiałem jeszcze oczyścić radiatorki i przykleić nową taśmę i wyczyścić miejsce styku z GPU - kupiłem używkę. Pasta, jakiej użyłem to ta, jaka jest seryjnie zaaplikowana, tylko ją zebrałem i posmarowałem wg własnego uznania - na stronie AC pisze, że to MX2 (to chyba prawda, bo dość łatwo się ją rozprowadza, a MX1 podobno się ciężko nakładało - innych past AC w ofercie nie ma). Mimo odtłuszczenia kostek, radiatorków, naklejenia nowej taśmy 3M (z którą nigdy nie miałem problemów) dwa radiatorki i tak mi się odkleiły (przy zakładaniu tych plastików, które trzymają radiator). No ale jakoś sobie poradziłem bez rozbierania. Do tego czasu nic nie odpadło, liczę, że jak się wygrzeją, to będzie trzymać. Po włożeniu do kompa przeżyłem ciężki szok :P Przedtem temperatury miałem takie: 61C (max. temp. podczas testu 3D Mark 2006) i 43-44C idle. Po zmianie na S1 w idle 32-33C, a podczas 3D Marka 2006 maksymalnie 42C. Oczywiście pasywnie - duże znaczenie ma wentyl wyciągający powietrze z budy (120mm, 1000RPM), ale to nie zmienia faktu, że wydajność tego chłodzenia powala. Jak położyłem wentyl 92mm na dnie budy to temperatura spadła do 39C :D Zastanawiam się w ogóle czy kupować jakiś wentyl do tego, ale chyba jednak coś wezmę, bo PCB jest cieplejsze niż radiator. Co do OC przedtem miałem do 3d marków 594/963MHz maksymalnie (ale czasem był zwiech), teraz mogę ustawić 601MHz, 972MHz i jest w miarę OK (za wyjątkiem 2k6). Po prostu moja karta się skończyła. Mam jeszcze trochę fotek z montażu, wrzucę je tu w najbliższym czasie. Ogólnie jest bardzo zadowolony, bo mam cały czas ciszę, i temperaturę w stresie o ~20C niższą. Polecam wszystkim :D

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...