Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

=msi K8t Neo2-via K8t800pro=

Rekomendowane odpowiedzi

Gość =H2o=Destroyer[PL]

W tym topicu mozecie pisać wszystko o tej płycie pod A64,jak sie na niej podkręca,jakie ma wady i zalety,czy blokada pci/agp działa i jak to sprawdzic.Moze stanie sie to takim małym poradnikiem do tej płyty.

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy blokada działa to trudno mi stwierdzić. Jak miałem ją pierwszy raz to nie działała. Teraz mam ją na powrót i działa. Więc sam już nie wiem. Syatem jest stabilny przy 245x9. Więcej nie próbowałem. Do normalnej pracy jest jak najbardziej ale jeśli chodzi o kręcenie to trudno dokładnie powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

NO to ladnie moja plyta napewno nie ma blokady agp/pci bo juz nie dziala mi dzwiek na plycie(na defaultowych ustawieniach niestety tez) a jak nawet za ktoryms razem sie wlaczy to slychac raczej cos podobnego do napier$%^&*( mlotkiem o blache :angry: Ja przecierz zmasakruje tych cwokow z Msi, jak mozna sprzedawac takie gowno.A tak apropo tego dzwieku,jak go pierwszy raz wlaczylem to jego jakosc w porownaniu do Soundstorma to jak maluch do ferrari(przewaga soundstorma) :angry: Będę go reklamował bo kurde aż zgroza jakie gowno.

Edytowane przez =H2o=Destroyer[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o blokade pci/agp to rzeczywiscie plyta takowej nie posiada, pozatym sprzet dobry, stabilny godny polecenia jesli nie zamierzamy krecic kompa powyzej 230 fsb no chyba ze posiadamy dyski serial ata to mysle ze fsb220 to max :)

Co do dzwieku to nie wiem nie testowalem ale podejrzewam ze nie jest najwyzszych lotow.

W zwiazku z tym ze odmowil mi posluszenstwa moj audigy2 chwilowo uzywam zintegrowanego na msi k8n neo2 podejrzewam ze to to samo co na k8t neo2 jak dla mnie od biedy moze byc :)

Dodam ze wlasnie brak blokady skolnil mnie do zmiany plyty, gdyby posiadala blokade na pewno bym zostal przy niej i bylybym zadowolony ze sprzetu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość =H2o=Destroyer[PL]

A miała mieć blokade,bo to niby via Pro.Z resztą na wielu serwisach testowali ją i jakoś szła wysoko wiec tak jakby blokada była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony z tej płyty hm a co do fsb 220 i nic wyzej nooo ;) 1235517[/snapback]

 

heja , mam maly problem z konfigiem mojej plytki , moze masz jakies sugestie co do ustawienia biosa tak zeby proc pracowal wmiare przyzwoicie , obecnie mam poroblemy bo czesto wiesza mki sie przy najmniejszym obciazeniu , nie mam juz pojecia co jest z nim ni etak , mam ta sama plytke i proca tyle ze pamiatka w jednej kosci , a bios dziala na ustawieniach standardowych , mam nadzieje ze podsuniesz mi jakies pomysly . pozdro bazyl77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heja , mam maly problem z konfigiem mojej plytki , moze masz jakies sugestie co do ustawienia biosa tak zeby  proc pracowal wmiare przyzwoicie , obecnie  mam poroblemy bo czesto wiesza mki sie przy najmniejszym obciazeniu , nie mam juz pojecia co jest z nim ni etak , mam ta sama plytke i proca  tyle ze pamiatka w jednej kosci  , a bios dziala na ustawieniach standardowych ,  mam nadzieje ze podsuniesz mi jakies pomysly . pozdro    bazyl77

1253588[/snapback]

Wiesz ,nieznam reszty konfigu twojej maszyny.

Przede wszystkim najnowszy bios(u mnie na poczatku wieszała się non stop i nie grała z pamięciami,bios rozwiązał ta sprawę).

No i standardowo - jaki zasilacz bo mimo wszystko niestabilne napięcia psuja całość.

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie kupilem plyte MSI K8T Neo2 i mam pewien klopot. wczesniej dzialalem na an7 abita z prockiem athlon3000+, teraz mam procek athlon 3ooo+64bit i okazuje sie, ze osiagi sa takie same w obu przypadkach. Wlasciwie mi to nie przeszkadza poza jednym drobiazgiem. przy starcie kompa pojawia sie info, ze dram clock=333mhz a mam wsadzone 400mhz. moze dlatego jest taki wolny? w obu przypadkach dzialalem w dual'u. bios i wszystkie drivery sa nowo zainstalowane z netu. moze ma ktos na to lekarstwo??? pozdr...PL_Borys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam tragedie z tą płytą:( narazie czekam na zwrot Geili z gwarancji i jade na zastepczych goodramach jednej kostce 512 ddr400 i sprawa wygląda tak: jesli puszczam je jako ddr400 to mi sie nawet w wordzie wysypuje, o 3dmarku nie wspomne:( a jak ustawie na 333 to wszystko chodzi spoko no ale mniejsza wydajnosc:( próbowałem na elixirach kumpla i to samo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi tylko powiedz jaki ty masz model tych geili????:) bo jeśli są jedno stronne to za 3-4 dni moje problemy się skończą:) aha i mam takie pytanie była mowa że płyta nie ma blokady:( a więc jaki jest tutaj dzielnik?? tzn na ile moge spokojnie puścić procka żeby płyta mi nie usmarzyła grafy, hdd i innych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam tak że np pusciłem go na 222x9 3dmark przeszedł, w prime pochodził 15 minut i ok, a podczas pisania w wordzie juz mi sie dwa razy wyłączył:( Jakie masz ustawienia przy oc na tej płycie? mógłbyś mi opisać co jak na niej ustawić żeby było ok?? będę ci zobowiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ok wgrałem najnowszy bios z obsługą radeona 9800se i narazie gra gitara:) wypadało by się ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za kręcenie:) hmm i tu mam pytanie do posiadaczy jakie funkcje w biosie jak ustawic by móc go spokojnie kręcici?? na ile mają być pamieci, ht itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pamięci geil chodzą na 400, a nawet troszkę szybciej. Mam natomiast inny problem :) . Nie wiem jak Wy to robicie osiągając 270 na magistrali, mam problem przekroczyć 220, Płyta nie widzi dysków, przepraszam RAIDA. Komputer się uruchamia, i nic więcej mogę się tylko w biosie pobawić :) . Ma ktoś receptę na coś takiego? Wcześniej miałem Asusa A7N8X + Bartona 2500+ i nie miałem problemów z RAIDEM. Pozdrawiam All.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pamięci geil chodzą na 400, a nawet troszkę szybciej. Mam natomiast inny problem :) . Nie wiem jak Wy to robicie osiągając 270 na magistrali, mam problem przekroczyć 220, Płyta nie widzi dysków, przepraszam RAIDA. Komputer się uruchamia, i nic więcej mogę się tylko w biosie pobawić :) . Ma ktoś receptę na coś takiego? Wcześniej miałem Asusa A7N8X + Bartona 2500+ i nie miałem problemów z RAIDEM. Pozdrawiam All.

1274180[/snapback]

Miałem to samo - w biosie :

Dynamic Overcllocking - disabled

HT - 800MHz

Spread Spectrum - disabled

 

Jeśli pamięci ci ograniczają - w DRAM Conf. :

Dram Clock - manual

Current DDR mem. Freq. daj np. na DDR333

Reszte możesz sprobowac na początek przy takim ustawieniu na SPD

 

Oczywiście daj najnowszy bios 01.10.05

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo - w biosie :

Dynamic Overcllocking - disabled

HT - 800MHz

Spread Spectrum - disabled

 

Jeśli pamięci ci ograniczają - w DRAM Conf. :

Dram Clock - manual

Current DDR mem. Freq. daj np. na DDR333

Reszte możesz sprobowac na początek przy takim ustawieniu na SPD

 

Oczywiście daj najnowszy bios 01.10.05

p.

1274228[/snapback]

Zmiany są, 220, wszystko ok. 3DMark2001 23K, wszystko co chcę wyżej, Windy się buntują zwiecha przy ładowaniu systemu, Natomiast RAID widziany pod warunkiem że przy zmianie w biosie kompa trzeba wyłączyć, przy restarcie samym brak RAIDA. Niezłe numery:)

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiany są, 220, wszystko ok. 3DMark2001 23K, wszystko co chcę wyżej, Windy się buntują zwiecha przy ładowaniu systemu, Natomiast RAID widziany pod warunkiem że przy zmianie w biosie kompa trzeba wyłączyć, przy restarcie samym brak RAIDA. Niezłe numery:)

p.

1274309[/snapback]

Hm dopiero dokukałem ,że masz k8n tu ci za bardzo nie poradze u mnie k8t.

Rozumiem,że probowałeś asynchronicznie pamięci?

Przy pamiątkach możesz zmienić DRAM 1T zmienić na 2T

U mnie wszystko na standardowych napięciach ale możesz podniesć - przede wszystkim na pamiątkach - Geile lubią do 2.95v(producent zaleca)

Hyper Transfer te 1,32v - spoko - może zobaczy raida?

p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja mam tak że wysypuje sie nawet na standardowych ustawieniach:( windows wyłącza siekiedy tylk omu sie zachce:( a jak mu zmienie agp z 8 na 4 to smiga elegancko... narazie pusciłem go na 244 ale jutro sie bardziej powabie, narazie na standardowych taktowaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...