Skocz do zawartości
JTMuadip

Amd64 Lepiej Na Agp Z Dobra Kart.graf.? Czy Lepiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne koleżeństwo, jeśli oczywiście mogę tak Was nazwać, bo czasem może znaleźć się ktoś kto nie życzy sobie żebym nazywał go kolegą, różnie bywa, hehe :}}} ale do rzeczy.

Swego czasu często zmieniałem sprzęt komputerowy co pół roku, rok. Od pewnego momentu już tego nie robię, a dokładnie od około 3 lat kiedy to ‘zamieniłem’ mój stary PC na PC oparty o procesor P4 2.0 Ghz na płycie Abit TH7II RAID do tego 384 mb ramu (rimm rumbus 800Mhz 2 x 64 i 2 x128), grafika Gainward GF3 Ti450.

Taki sprzęcik mi spokojnie wystarczał do gry w AoT (Tactical Ops: Assault On Terror) oraz do pracy w corelu, photoshpie, office itp., ale od momentu kiedy postanowiłem pograć sobie w HL2 i CSS oraz inne nowsze gry stwierdziłem, że zupgraduję troszkę moja maszynke.

Tak, więc porwałem się na mały O/C, zmieniłem zasilacz, grafikę i dokupiłem trochę ramu.

Obecnie moja konfiguracja sprzętowa wygląda tak:

 

płyta główna <=> Abit TH7 II RIDE na chiepsecie Intel 850 - AGP x4

procesor <=> P4 2.0@2.6 Ghz napięcie z 1.5 volta na 1.7 volta - procesor ma 512 kb cachu jego nazwa kodowa to Northwood, w każdym razie jeden z pierwszych P4 z szyna 400FSB bez HT;

pamięci <=> 750 rimm rambus Samsung 800 Mhz to są te pierwsze rimmy z najwyższa częstotliwością wewnętrznego taktowania równego 800 Mhz - pamięci 2 x 128 MB i 2 x 256 MB. Płyta główna posiada 4 gniazda rimm, dwie pary po 2 gniazda. Pamięci musza pracować przynajmniej w jednej parze slotów w dwa pozostałe sloty trzeba włożyć "atrapy" bądź tez 2 kolejne kości pamięci (z tego co pamiętam jest to podobna zasada jak kiedys w pamieciach simm). Niby jest to praca w dualu, gdyż pamięci pracujące w dwóch slotach dają łączna wartość 32 bitow (jedna kosc jest 16 bitowa), ale nie jest to tak do końca dualna praca jak w przypadku pamięci DDR i czipsetu np. nForce2. Zresztą DDR’ki są 64 bitowe, a w dualu daja szyne przepustowości równą 128 bit.

dysk twardy <=> WD Caviar SE 80 GB WD800JB 8MB cache

zasilacz <=> Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W

karta graficzna <=> ASUS V9999LE@GT - długo jej szukałem i się udało

karta muzyczna <=> SB Live!

 

Wszystko fajnie, ale w takim razie w czym problem. Problem w tym, ze moja obecna konfiguracja sprzętowa ogranicza możliwości karty graficznej. Nagły spadek FPS podczas grania w nowe gry. Przetestowałem dziesiątki driverów, ustawień, przeinstalowań systemu to miałem chyba z 10 by maksymalnie sprawdzać różnego typu ustawienia i nic nie pomogło. Nawet wymiana karty graficznej ten sam model na inny egzemplarz. Innymi słowy nie poczułem żadnej różnicy w płynności grafiki przesiadając się z GF3 na GF6. Poza tym, że sam obraz wyświetlany jest w lepszej jakości. Najśmieszniejsze jest to, że mając GF6 nie ma znaczenia czy gram na max detalach czy na low detalach. Zawsze mam tyle samo klatek :{{{.

Dokładniej wszystko opisałem w tym temacie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=115396

ale i tak później nie zamieszczałem wszystkiego, gdyż mijało się to z celem. Po co pisać o różnych zmianach ustawień systemu oraz PC, które i tak były bezowocne.

Jeśli ktoś ma ochotę poczytać moje wypociny to zapraszam, być może znajdzie dla mnie jakaś receptę, choć w chwili obecnej jestem pewien w 99%, że winę ponosi procesor bądź też ram.

 

Dlaczego piszę o tym na forum AMD, otóż trafiła mi się możliwość ‘zamiany’ mojego starego PC na jakikolwiek nowy, który złożę sobie do kwoty 4 tys zł. i zdecydowałem się na AMD. Dlaczego ??? Dlatego, że co drugi mój PC to PC oparty o AMD, hehe. Raz AMD raz Intel.

W czym tkwi problem? W tym, że nie wiem jaka konfiguracje PC mam sobie wybrać. 1 tys zł. muszę odłożyć na monitor LCD, na to nie mam wpływu. Zostają 3 tys zł. Z mojego obecnego PC na pewno zabiorę zasilacz i teraz nie wiem co mam zrobić z karta graficzną, bo nie wiem jaki sprzęt mam kupić AMD64 z płytą główna na AGP czy na PCI Express.

Karta jest naprawdę good, bo wyselekcjonowałem sobie ją spośród kilkudziesięciu, a takiej na PCI Express nie ma i nie wiem czy będzie. Nie wiem też jak sprawują się płyty główne z AMD64 na AGP, bo z tego co słyszałem nForce3 nie jest zbyt szczęśliwym rozwiązaniem (chyba, że się mylę) natomiast nie wiem jak wypada VIA KT800.

Czy jednak nForce4 jest tak dobrym czipsetem, że może lepiej sprzedać ta kartę graficzną którą mam i zakupić coś na PCI Express np. ATI x700pro.

Może kupić Bartona i płytę na nForce2 i wtedy problem karty graficznej odchodzi.

Sorry, że zarzuciłem Was taka toną tekstu, ale mam dylemat.

Panowie fachowcy co radzicie???

Lepiej zachować kartę graficzna, która mam i zdecydować się na AMD64 z płytą główna na AGP, jeśli tak to jaką płytę główna polecacie???

Czy jednak mimo wszystko nForce4 jest tak dobry, że warto sprzedać kartę graficzną (mimo, iż jest wyselekcjonowana) i kupić jakąś w podobnej cenie, ale wtedy karta będzie mniej wydajna. Rzadko która kartę graficzną za 1000 zl. idzie zmodować z 8 potoków i 4 vertexów na 16 potoków i 6 verteksów oraz do tego jeszcze ładnie podkręcić rdzeń i pamięci.

Informuję, że sprzęt chciałbym skonfigurować tak, żeby wystarczył mi na 2-3 lata bez większej ingerencji.

Oczywiście jeśli miałbym zatrzymać obecna kartę graficzną to nie chciałbym jej zmieniać przez najbliższe 2-3 lata.

Acha, sprzęt ma służyć do takiej samej pracy jak dotychczas (sadzę, że nie odczuję żadnej różnicy w tej kwestii) i przede wszystkim do grania w taki gry jak HL2/CSS/Far Cray i tu już chciałbym odczuć różnice, bo mam dosyć tak dużych spadków FPS zwłaszcza tak bardzo widocznych na serwerach, gdzie im więcej osób gra tym mniej FPS i większe zacięcia w płynności grafiki.

Jeszcze raz przepraszam za tak długi tekst, ale mam dylemat i wiem, że dużo osób pisujących na tym forum ma głowę nie od parady i potrafi sensownie doradzić. Proszę też nie odsyłajcie mnie do tematów z dziesiątkami stron, bo ostatnio mam masę pracy w firmie oraz domu i naprawdę niewiele czasu. Niedługo idę do szpitala na operację, a sprzęt chciałbym złożyć przed pójściem do szpitala. Jeszcze walczę nad praca dyplomową i jakbym miał wertować całe forum tweak’owskie i na końcu nic sensownego nie znaleźć to chyba bym się załamał. Mam czas do końca miesiąca na to by złożyć sprzęt.

Z góry dziękuję za poświęcony mi czas oraz za sensowne uwagi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCIE tez masz ciekawe karty w dobrej cenie. Sprzedajac tego 6800LE@GT za okolo 1000 pln i dokladajac okolo 200-300pln jestes w stanie kupic X800XL na pcie, ktore bedzie bardziej wydajne od tego modowalnego gforce'a. X800XL ma do tego 256MB pamieci co nie bedzie bez znaczenia jezeli chcesz miec karte na 2 lata. Ja bym Ci proponowal A64 (dobrze zeby byl z selekcji zeby poszedl minimum te 2500MHz-ostatnio slabo z oc A64), do tego pamieci 2x512MB na kosciach tccd (np adata vitesta 566), radeon x800xl, i to co tam jeszcze potrzebujesz... Plyty DFI nforce 4 ultra dobrze sie sprawuja. Nie napisales czy te 3000 to jest Twoj sztywny budzet, czy tez 3000 + to co bedziesz mial ze sprzedazy starego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coż ja bym polecił mój konfig :D jest tani i wydajny, oczywiście zaraz pojawi się cała grupa osób i będzie pisac że socket 754 jest przestarzały. na twoim miejscu nie zamieniałbym już karty z agp na pci-e bo po to wg mnie nie ma sensu, są dobre płyty pod socket 939 z agp takich firm jak MSI, Epox, Abit i nie wiem dlaczego twierdzisz że nforce 3 ma jakieś problemy? wszyscy chwalą ten chipset i ja także przychylę się do ich zdania nie ujmując oczywiście via :D pamiętaj tylko że większośc gier lubi mieć dużo ramu i 1 giga jest juz raczej normą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@klmn & cyganos king

thx, za udzielenie sie w temacie, takich wypowiedzi mi trzeba :}}}

 

------

 

no wiec sprawa wyglada tak, że 3000 zl. to jest taki max ktory moge przeznaczyc na sam PC nie wliczajac monitora i sprzet musi byc kupiony na fakture;

moj obecny PC zamierzam podmienic na ten, ktory musze zlozyc i z gory mowie, ze nie znalazlem nikogo naiwnego, zaden biedny gracz itp. na tym nie ucierpi;

nie chcialbym wkladac w ten sprzet nic wiecej moich pieniedzy, bo ... "czasem moze zdazyc sie sytuacja, ze bede musial go oddac i zabrac spowrotem moj stary sprzet" (w cudzuslowiu, zeby nie zapeszac) tpfuu i stuk puk w drewniane niemalowane :P

jedyne co mam to ewentualne max 1000 zl. za karte graficzna, ktora bym sprzedal, ale jesli opcja bylaby taka, ze mialbym zostac przy grafice ktora mam obecnie czyli GF6800LE@GT (a zalezec to bedzie od wyczytanych tutaj opini) to skladajac sprzet na AMD64 (oczywiscie s939) nie kupilbym do nowego sprzetu zadnej grafiki i tym samym mialbym wieksza sume pieniedzy na np. ram, procek, badz tez lepsza plyte glowna; moja obecna grafe ASUS V9999LE@GT wsadzilbym do nowego sprzetu na AMD64, a do mojego obecnego sprzetu wsadzilbym jakiegos GF2, ktory lezy u mnie na polce juz od jakiegos czasu i czeka na jakas okazje;

natomiast jesli naprawde warto jednak miec tego nForce4 i PCI express to postaralbym sie wspiac na wyzyny i dolozyc troche grosza tylko zastanawiam sie czy jest sens wydwac o te 600 zl. wiecej i czy faktycznie roznica bylaby miazdzaca;

prosilbym o jakas wieksza ilosc opini w tej kwestji, bo ja nie mialem okazji przetestowac AMD64 na plycie z AGP;

jedyne co testowalem to AMD64 3200+ s939 na plycie Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x z PCI express i karta graficzna Gigabyte GF6600GT, 2 x 256 DDR 400 Twinos - naprawde godny zestawik;

gdy porownywalem powyzsza konfiguracje do konfiguracji, ktora maja moi koledzy oraz moja kobieta (sam swego czasu wybralem jej taki sprzet, bo taki uwazalem za stosowny) - Abit NF7-S 2.0, Barton 2500+, pamieci od 2 x 256 333MHz do 2 x 512 DDR 400, kazde z nich ma taka sama karte graficzna ASUS V9999LE, FSB ustawione od 180 do 200 (zalezne od pamieci, ktore musza pracowac synchronicznie z prockiem) - to wszystko zachowywalo sie identycznie jak na tym AMD64; najprawdopodobniej roznice odczulbym w aplikacjach 64 bitowych, ale szczerze mowiac narazie nie mam ich na uwadze;

szczerze mowiac odnioslem wrazenie, ze w aplikacjach 32 bitowych AMD64 3200+ zachowywal sie identycznie jak podkrecone bartony, a co byloby gdyby takiego bartona zapodac na magistrali np. 230 wzwyz, hmm, pewnie zachowywałby sie identycznie co AMD64 puszczony na takiej samej magistrali, ale w aplikacjach 32 bitowych; celowo pomijam aplikacje 64 bitowe, bo jak dla mnie wszystko musi okazac sie w praniu, a nie w testach; niestety jestem Tomasz, a jak wiadomo 'niewiernym' byl, hehe;

moja obecna konfoguracja PC w porownaniu do AMD64, mimo, iz mialem lepsza grafe niestety wypadla zalosnie w grach w innych aplikacjach nie zauwazylem wiekszej roznicy;

dobra ja sie rozpisalem, a kurcze nadal bardzo chcialbym wiedziec czy jest sens sprzedawac moja obecna grafe i bawic sie w inwestowanie w PCI express, czy lepiej zaoszczedzic pieniadze, bo tak naprawde nie zyskalbym duzo wiecej inwestujac w sprzet na PCI Express tzw. tylko strata wiekszej gotowki, ktora nie bylaby wspolmierna do uzyskanych wynikow;

wiem, wiem, duzo gdybam, ale tak juz mam, jakbym nie mial dylematu to nie zawracalbym wam glowy moi Mistrzowie Magi Elektronicznej, hehe;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to 6800GT idealnie "wpisuje" sie wydajnosciowo z aktualnie najmocniejszymi a64 s939 (skalowanie sie konczy sie gdzies w okoliach PR 4200-4400+).

 

Co z tego wynika? Jesli nie chcesz sprzedawac tego 6800 to bierz cos na nf3, cpu takie by smigalo ok2.5GHz i masz sprzet na rok z hakiem. Po tym roku jesli dalej zamierzasz miec radoche z grania sprzedajesz i 6800 i cpu/mobo i pakujesz sie w dwurdzeniowki + cos fajnego od ati/nv.

 

Ja wlasnie na taka sciezke sie zdecydowalem i nie spedza mi snu z powiek brak pci-e (choc kto wie, jak czasu bedzie wiecej to moze jednak x850xtpe i dfi na nf4... ;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak

sorry za moja obecna (mam nadzieje chwilowa) niewiedze elektronicznych rozwiazan opartych i wspierajacych AMD, ale czy taki nFroce4 na plycie z s939 osbluzy procesory dwurdzeniowe? Jesli nie to moze jednak faktycznie na dzien dzisiejszy podarowac sobie nForce4 i PCI express i skupic sie na grafie, ktora mam zakladajac blok na chlodzenie wodne i podciagajac sobie zegary ile sie da;

 

 

prawda jest taka, ze nie musze koniecznie zostawiac sobie AsusaV9999LE@GT i moge zainwestowac pieniadze w cos lepszego, ale zastanawiam sie czy jest sens na ta chwile wydwac wiecej pieniazkow na lepsza grafe byleby tylko byla na PCI express;

acha, myslac o nForce4 i PCI express zastanawialem sie nad plyta z SLI, ale jak bardzo jest to przyszlosciowe tez nie wiem, jedyne co sam wydedukowalem jesli chodzi o SLI to chyba lepiej byloby sprzedac stara kare na PCI Ex. i zakupic karte graficzna kolejnej generacji, niz dokupic do juz posiadajacej karty na PCI Ex. taka sama by mogly pracowac w SLI (troche wybieglem myslami w przyszlosc, ale czasem fajnie jest pogdybac);

wracajac na ziemie, na dzin dzisiejszy tylko jeden z moich kolegow, posiadajacy wlasna firme montujaca sprzet PC, bawil sie w SLI i stwierdzil, ze wiecej mial z tym problemow niz gra byla warta swieczki;

byc moze ktos z Was doszukal sie czegos wiecej i wie, ze SLI bedzie mialo niesamowicie duze wsparcie i tym samym dawalo duzego kopa co taki AMD dwurdzeniowy;

hmmm, narazie 2:1 dla AGP - oczywiscie biore pod uwage aspkty takie jak jak wydajnosc jak i econo, a jak wiadomo w naszym kraju strasznie bida zajezdzac zaczelo, wiec nie ukrywam, ze jesli moje GF6800GT na AGP mialoby sprawowac sie identycznie na AMD64 co GF6800GT na PCI express to faktycznie szkoda wydawac pieniazkow;

do tego kolega draak dal mi duzo do myslenia z procesorami dwurdzeniowymi, bo chcac wybiegac troche ze sprzetem do przodu zakupujac cos na PCI express tak naprawde moglbym zainwestowac w cos co w gruncie rzeczy nie byloby, az tak bardzo przyszlosciowe w porownaniu do AGP;

 

narazie sa to moje spkulacje oraz gdybania i caly czas jestem otwarty na wszelkiego rodzaju opinie, moze jednak jest cos w PCI expros co stwarza wieksze mozliwosci popisu i upgradu w przyszlosci;

napewno nowsze karty graficzne, ale z tego co draak napisal

"Moim zdaniem to 6800GT idealnie "wpisuje" sie wydajnosciowo z aktualnie najmocniejszymi a64 s939 (skalowanie sie konczy sie gdzies w okoliach PR 4200-4400+)" to wynika, ze do w pelni wykorzystania nowszych/mocniejszych kart graficznych potrzebny bylby mocniejszy procesor czyli taki dwurdzeniowy; i jesli nForce4 jest w stanie obsluzyc taki procesor to ja w to wchodze, a jelsi nie to sadze, ze zakup plyty na AGP z nForce3 jest tak samo przyszlosciowy co zakup plyty na PCI Ex. z nForce4, no chyba, ze nForce4 bedzie w stanie obsluzyc procesory o wyzszej czestotliwosci niz nForce3;

 

troche nagdybalem, pospekulowalem, ale moze wniesie to cos nowego do tematu i Wam wiekszym znawcom nasunie cos na mysl co warto bedzie mnie (narazie laikowi) zasugerowac o czym nie wiem;

z gory thx za chec prowadzenia dalszej dyskusji, a moze raczej konkretnych rozwiazan - co mam zakupic, jaka plyte glowna, jakie pamieci i jaki dokladnie procesor, oczywiscie na s939;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly swoj wywod oparlem na fakcie, ze ciagle nie mamy pewnosci co do przyszlosci procow dwurdzeniowych na s939 (nf3/nf4).

 

Jesli AMD potwierdzi, ze dwurdzeniowce beda gladko smigac z nf4 to kupuj mobo na tym chipsecie wlasnie z pcix naturalnie.

 

Jesli nie (w co watpie, takiego samoboja to sobie raczej tylko intel inside strzela) to nie ma znaczenia co wybierzesz bo i tak za rok bedzie to sprzet nie godny power- user'ow.

 

Nic wiecej nie wyczaruje: jesli zna ktos jakies (arcy)wiarygodne info n/t tego o czym pisalem wyzej to niech je tu przedstawi.

 

W innej sytuacji ciezko Ci doradzic JTMuadip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie mam dylemacik, bo z jednej strony chcialbym zostawic sobie mala rezerwe na przyszlosc czyt. wymiana procka na dwurdzeniowy jak i ewentualna wymiana karty graf. i to napewno umozliwilaby mi plyta z nForce4;

z tym, ze zanim zdecydowalbym sie na kolejna zmiane sprzetu to minelyby z 2-3 lata i zapewne na rynku pojawi sie wtedy kolejna generacja dobrych plyt glownych z jeszcze lepszymi rozwiazaniami i wtedy obecna plyte, ktora bym zakupil na nForce4 z PCI express moglaby zupelnie nie wystarczyc i ograniczać mozliwości procków dwurdzeniowych, hmm, choc takiego problemu jednak nie mieli userzy, ktorzy jakies 2 lata temu zakupili sobie plyty na nForce2 i korzystaja z tych plyt do dzisiaj, bo jakby nie patrzec jest to najlepszy cziepset na plyty z socketem A;

znowu zaczalem gdybać;

 

koniec tego, teraz chcialbym jednak zdecydowac sie na cos konkretnego;

mysle, ze pozostane jednak przy grafice, ktora mam w takim przypadku wypadaloby wybrac jakas plyte z AGP, jakies odpowiednie pamieci do tego;

niestety musi byc to zakup w postaci zestawu komputerowego w jednym miejscu, zeby nie bylo podejrzane, hehe;

pewne rzeczy takie jak grafa, zasilacz wzialbym z mojego obecnego domowego PC i wstawilbym do kladanego PC, tym samym mogac przeznacyc wieksza sume pieniedzy na inne podzespoly np. lepsza plyta, pamieci, procek;

 

dzisiaj jade do komputronika i udam sie do Dzialu Technoligii Zaawansowanych, hehe, mam w komputroniku paru znajmomych;

porobię parę testów, może dowiem się czegoś nowego tak jak miesiąc wczesniej wiedziałem, że komputronik zostanie przedstawicielem DFI na Polske;

 

mimo wszystko chcialbym uslyszec opinie Was uzytkownikow, ktorzy zakupili AMD64 z plyta na AGP i AMD64 z plyta na PEG; jakie saWasze odczucia ??? Pewnie Ci co przesiedli sie na AMD64 z plyta na AGP mieli wczesniej Bartony i swoja obecna grafe np. ATI9800 wsadzili w nowa plyte, jakie sa wasze odcucia ??? Spodziewaliscie sie czegos wiecej, czy zmiana i przesiadka na nowa plyte z nowym prockiem cos wam dala ???

Tak samo chcialbym przecytac opinie tych co maja AMD64 z plyta na PEG, jakie sa wasze odczucia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tylko tyle test dual cora od amd na plycie chyba s939, jeszcze nie przeczytalem

po inne info zapraszam na amd-guide

 

EDIT: nie podali dokladnie platformy testowej, jedyne co podali to plyta na s939 i 2x256 ddr 400, skape info ale jest.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujacy temat, gdyz tez zamierzam sie przesiasc z mojego P4, ktorego zreszta sobie bardzo chwale, na A64 i tez mam do dyspozycji ok 3000zl, z tego co widze, to w gre wchodza praktycznie plyty DFI, nie mowie ze inne sa zle, ale widze ze ta jest the best. Grafike mam R9800SE i tu zonk, bo jest pod AGP, wiec chyba ja zamienie na GF6800 i odblokuje potoki? Pamieci mam 2x512MB hynixa, ktora do Intela jest super, ale do A64 chyba nie za bardzo, czyli wymiana? :( Zasilacz mam ok, jak do jednej karty (Chieftec 420W), no i co procek A64 3000+, tak? Cos jeszcze waznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elh

wazne jest jeszcze to czy chcesz zmieniac sprzet i miec plyte na PEG czy na AGP;

 

 

ja natomiast przeprosze wszystkich, bo moze znowu sie powtorze, ale ujalem to w troche innym opakowaniu i moj dylemat brzmi teraz tak:

jak wiadomo z wczesniejszych postow w chwili obecnej posiadam karte graficzna ASUS V9999LE@GT na AGP (ktora niedawno zakupilem), wiec jesli kupowalbym AMD64 z plyta na AGP to grafe dobra mam. Z tym, ze jeszcze nie wiem czy plyty z PEG na nForce4 sa na tyle przyszlosciowe, ze jest sens taka plyte kupic i bawiac sie w sprzedawanie mojej obcenej karty grafiki i dokladanie pieniedzy do czegosc co ma mi sluzyc przez 2 lata w nienaruszonym stanie (czyt. nie bede zmienial przez ten okres czasu nic w majacym byc zlozonym przeze mnie PC). Jesli obecne plyty na nForce4 z PEG SLI sa na tyle bardzo przyszlosciowe, ze np. za 2 lata gdy przyjdzie mi zmieniac sprzet ja ze spokojem bede mogl zostawic plyte glowna na nForce4, ktora teraz bym zakupil i wpakowac w nia nowy procek oraz dodatkawa karte graficzna tak by pracowaly w SLI co daloby zastrzyk mojemu PC na np. kolejne 2 lata to ja na to ide. Ale jesli za 2 lata musialbym i tak zmienic plyte mimo, iz bylaby to plyta na nForce4 z PEG SLI, bo dawalaby np. male mozliwosci rozbudowy PC to ja za takie cos dziekuje, bo w chwili obecnej mam juz dobra grafe i po co mi bawic sie w cos co i tak za 2 lata musialbym zmienic.

Nie wierze w to, ze nie ma ludzi na tym forum, ktorzy nie maja na tyle duzo wystarczajacej wiedzy, ze nie umieliby mniej-wiecej przewidziec czy jest sens sprzedawac moja obecna grafe mimo, iz jest wyselekcjonowana i zabawiac sie w nForce4 z PEG SLI, czy zostawic Asuska, bo i tak za 2 lata czekalaby mnie zmiana calego sprzetu, a teraz szkoda przeplacac;

 

przegladalem rozne strony i umieszczone na nich testy, ale nic ciekawego i konkretnego na nich nie znalazlem :{{{

prawda jest też taka, ze nic nie moze rownac sie z przetestowaniem danej konfiguracji PC przez domowego usera, a tym bardziej przez Polaka, ktory jak wiadomo jest wybredny, lubi malo wydac pieniazkow oraz chce je dobrze wydac na wlasciwy sprzet :}}}

dlatego koledzy nie przestane Was meczyc, bo z tego co widze w waszych podpisach to duzo osob ma AMD64 na plytach z AGP i z PEG;

zarazcie nas potrzebujacych nowa wizja, ktora przechyli szale na zakup sprzetu pod AGP, badz tez pod PEG;

normalnie jestem jak baba (nie wszystkie, wiec prosze sie nie denerwowac dziewczyny/kobiety) nie potrafie sie szybko na cos zdecydowac, ale to chyba normalne, nie chce przegapic okazji gdy moge zlozyc PC za nie swoje pieniadze (niestety ograniczony budzet) i stracic pieniadze, a pozniej zalowac;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tu się rozpisuje, a juz widac, ze moga byc jakies male problemy z kompatybilnoscia nowych procesorow AMD64 na jadrze Venice, hmm;

 

dla tych co mogli czasem przeoczyc ciekawy temat:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=121336

 

kurde, a ja do konca miesiaca chcialem zlozyc sprzet;

 

w takim razie bede musial zaczekac, ughh;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje, teraz bede musial troche przeciagnac w firmie zlozenie kompa, hehe;

 

ale nadal pozostaje moj problem czy:

1. wybrac sprzet na AGP do mojej grafy - oszczednosc i pewnie duza wydajnosc napewno AMD64 jak i samej grafiki;

2. wybrac karte graficzna do sprzetu na PEG - trzeba bedzie dolozyc pieniazkow z wlasnej kieszeni, a czy wydajnosc duzo lepsza, napewno nie AMD64, bo to bedzie taki sam proc, a grafika to nie wiem, bo nie znam sie na tyle;

 

Tak btw. czy te nowe procki co wyjda (nie ukrywam, ze grzeje sie na nie ostro) beda dzialaly na plytach z nforce3 oraz KT800???

Jesli nie to chyba mam juz problem rozwiazany i bede musial sprzedac moja obecna grafe;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no Mistrzu :}}} bardzo elegancko, hehe;

 

widze, ze jestes bardzo na bierzaco :}}}

 

ogolnie jak sie rozgladam i czytam rozne zrodla to mam pewnosc, ze SLI bedzie mialo racje bytu i jest to przyszlosciowe;

nie bedzie to projekt, ktory uzywany bedzie tylko w niektorych aplikacjach;

dowodem na to jest tez stworzenie przez ATI MVP, cos na styl SLI, gdzie 2 karty ATI beda mogly pracowac w dualu;

stawia to wszystko w dziwnym swietle, bo wychodzi na to, ze jesli ktos bedzie chcial miec ATI i ma na uwaze prace dualna swoich kart to bedzie musial kupic plyte glowna z czipsetem ATI; jesli ktos mysli o pracy dualnej kart nvidii to w tym momencie musi pomyslec o plycie glownej na nForce;

jakby nie bylo robi sie chory uklad, hmm;

a ja napawdopodobniej na to wszystko sie wypne i pozostane przy mojej grafice :}}}

dlatego tez zaczynam szykac dobrej plyty glownej z AGP pod AMD64 na s.939, choc nie wiem czy czasem nie lepiej byloby kupic na s.754, bo z tego co wiem to wlasnie na tym soketcie maja pojawic sie procki AMD 'Mobile' i jesli mialyby tak duze mozliwosci OC to nie wiem czy czasem wlasnie ten socket nie jest najlepszy do OC, ale to kolejne moje gdybania;

w kazdym razie opieram sie na pewnych dowodach i z tego co widze to 'Venice' ma duze mozliwosci OC i to na plycie Msi K8n Neo2, ktora jest wlasnie na AGP;

 

Macie moze jakies inne propozycje plyt glownych na AGP na ktorych mozna byloby ladnie krecic procka bez wykonywania modow na plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz czekac na DFI  z AGP  :-P  słyszałem cos o premierze w kwietniu, ale zbytnio sie nie interesowałem wiec nic nie moge powiedzieć

1338141[/snapback]

 

z tego co wiem DFI ma juz plyte pod AMD64 z AGP, ale na socketcie 754, hmm, a ja jednak wolalbym na socketcie 939, chyba, ze wlasnie taka plyte miales na uwadze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawialem sie nad tym, bo mozliwosci OC Turiona moga byc calkiem niezle, ale tego jeszcze nie wiem;

wiem za to, ze moliwosci OC Venice sa calkiem dobre, a jakby nie patrzec Venice bedzie na s939;

z tym, ze jesli mam zamiar pozostac przy grafie na AGP to dla mnie i tak nie ma znaczenia czy wezme s939 czy s754, bo za jakis czas i tak bede musial plyte glowna zmienic;

z tym, ze tak jak pisalem powyzej, jak narazie wieksze mozliwoscie OC ma Venice, bo tylko wyniki OC Venice widzialem.

 

Tak btw. czy ktos z Was majacych plyte glowna pod AMD64 z AGP na nForce3 ma jakies problemy z grafika 3D ??? Z tego co wyczytalem w tym temacie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=123605 (3 post od gory) moga wystepowac jakies problemy z AGP i 6800, a ja wlasnie taka grafe na AGP posiadam, hm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...