Skocz do zawartości
Procek19

Problem Z Wyborem Procek + Płyta + Grafa Help!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wyborem Procesora + płyty + grafiki i powiedzci mi co kupic ale najpier opisze wam krótko moją propozyje i jaki mam teraz sprzęt a więc:

 

Mam teraz MSI K7N2 DELTA2 Platinum + AMD Athlon 2600+ + GF6800 Leadtek

Wyniki w 3d03 - 11256 marków

 

A chciał bym kupic(powiem o dwóch zestawach)

 

1.

-Microstar K8N Neo2-Platinum/939 (MS-7025-010) nForce3 250Gb

-AMD ATHLON 64 (939) 3000+

-GF 6800 LEADTEK (czyli zostane przy tej grafice która mam)

 

LUB

 

2.

-Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI

-AMD ATHLON 64 (939) 3000+

-GeForce 6600GT Leadtek PX6600GT-TD 128MB (128-bit) TV/DVI BOX

(a w niedalekie przyszłości dokupie moze jeszcze taką jedna graficzke)

 

 

A więc co radzicie mi kupić?? Prosze o pomoc;]

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zestaw nr2. nareszcie ktos mysli podobnie co ja bierz tylko i wyłącznie Asus-a :)

1346372[/snapback]

Co do plyt na nforce 3 i kartach 6800 moga wystepowac problemy z zacieciami w 3d wiec lepiej zainwestuj w nforce 4.

Sam walcze z problemami karty graficznej i Msi Neo 2 Plat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi jeszcze o to że pomiędzy tymi dwoma zestawami jest ok 100zł różnicy!

1346404[/snapback]

Nie spiesz sie tak(i tak masz spoczko zestaw) poczekaj jeszcze narazie nie kupuj 64bitowca. Jeszcze nic na niego nie wyszlo a po co wywalac na to kase jak se nie pouzywasz:). A co do grafy to poczekaj na FUDO R520. Nawet jesli nie kupisz go to w momencie wejscia na rynek spadna ceny grafik z prtzedziału HI-END

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedlugo bede sobie sprowadzal sprzet z USA, bo kumpel jedzie. I juz jestem zdecydowany na DFI na nforce4+jakis athlonik mocny(to sie okaze jeszcze jaki) i wacham sie miedzy x800xt, x850xt a gf6800ultra. Ktora z tych kart byscie mi polecili. BTW czemu nie chcesz DFI Procek19?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

heh to ja bym polecil od razu jak ze stanów to radka 2x (x850 platinum edition) w SLI i jakas DFI co to obsluguje

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, milionerem nie jestem. Biore jedna karte i plytke bez SLI, bo nie mam zamiaru go uzywac. Jestem poki co najbardziej przekonany do x850xt (nie pe bo jest 150$ drozsze). Jak myslicie czy warto doplacac do x850xt, czy lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> x800xt? A z moich wyliczen wynika, ze na calym zestawie zaoszczedze jakies 1200-1400 zl w stosunku do polskich cen :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm BTW co do tego x850 xt platinum edition sli: Firma ati na targach cebitu przedstawila takowa propozycje i za jakis miesiac-dwa bedzie ona do kupienia w usa stad moj post o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Novus o co chodzi z tym FUDO (o ile nie przekrecilem nazwy)?

i jeszcze jedno pytanie co powiecie na zestaw gigabyte 3d1 (link) + athlon 64 3000+ (a moze wybrac jakis inny model?) ? i kolejne pytanie to czy athlony 64 maja odblokowany mnoznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do plyt na nforce 3 i kartach 6800 moga wystepowac problemy z zacieciami w 3d wiec lepiej zainwestuj w nforce 4.

Sam walcze z problemami karty graficznej i Msi Neo 2 Plat.

1346380[/snapback]

Mistrzu i jak poradziles sobie jakos z tym problemem ???

Ja wlasnie stoje przed zakupem AMD64, mam GF6800 i mnie tu kurcze straszysz, bom (hehe) chcial wlasnie takiego MSI sobie sprawic jak Ty. Zakladam, ze posiadasz tego MSI na s939.

 

-----

Jesli chodzi o FUDO to ona ma byc na AGP czy na PEG ???

 

A co do ATI i SLI to ATI wprowadza cos 'identycznego' o nazwie MVP i z tego co wiem beda to obslugiwaly plyty z czipsetami ATI, hehe, rynek podzieli sie jeszcze bardziej.

Chcesz miec grafe od ATI pracujaca w dualu z taka sama grafa musisz kupic plyte z cipsetem ATI, chcesz nVidie to podobne rozwiazanie na podzespolach nvidii, hehe. Ciekawe jak to wyjdzie w 'praniu' :}}}

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Hehe no wiem wiem, ze to sie nie zwie sli no bo sli to paten nvidii tylko napisalem tak zeby wiedziec ocb, hmm co do tego mvp to juz jest do kupienia link tutaj: http://www.legionhardware.com/html/doc.php?id=401

Z tego co widac na tym obrazq to jest to plyta gigabyte... czyli wcale nie wymaga to chipa ATI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie :}}}

 

Ale kurde to juz jest przesada moim zdaniem, 2 karty na PEG z tym, ze ta druga zakrywa 2 sloty PCI, hahaha, to juz jest lekko z pupy, hehe, ale jesli ktos nie potrzebuje slotow PCI to moze zabawic sie z tymi HiS'ami;

Tylko jaki to wszystko ma sens ??? Kolejne generacje kart, ktore beda sie ukazywac beda pewnie bardziej wydajne niz 2 karty poprzedniej generacji pacujace w SLI/MVP, a koszt pewnie podobny, bo jakby nie patrzec trzeba kupic druga grafe. Rownie dobrze mozna sprzedac stara grafe dolozyc troche pieniedzy i kupic karte nowszej generacji.

SLI/MVP daje sporo mozliwosci, ale jest to zabawka dla najbardziej wymagajacych jak i tez zamoznych. Druga kwiestja jest tez taka, ze jakby nie patrzec to nadal procesor glowny PC jest rownie wazny jesli chodzi o plynnosc gier co grafika. Majac 2 karty na SLI/MVP trzeba tez pamietac o dobrym procku. Moze przy dwurdzeniowych procesorach bedzie mialo to jakikolwiek sens :}}} na dzien dzisiejszy jest to strata siana;

Edytowane przez JTMuadip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm ja wiem czy strata floty... taka firma swiatowa wypuszczajac to pewnie ma jakies plany dotyczace takiej, a nie innej technologii jak ktos ma flote to przeciez najlepsze rozwiazanie dla niego jak ma dobry pecet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...