Skocz do zawartości
Hadrysek

New Asus 12vcore Mod Done

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

2 godzinki temu zrobiłem upragnionego moda na asusie a7n8x deluxe2 a mianowicie teraz karmię procka z 12v :D Takie fajne mobo a jednak asus nie przewidział tego i praktycznie wszystko było zasilane z 3,3v i 5v przez co 12v szło w kosmos pomimo dobrej zasiłki a 5v oczywiście spadało na pysk :(

 

Szczególne podziękowania należą się Owiesowi, który wykoncypował banalny sposób na podmianę 5v na 12v rail :D Musiałem jedynie sprawdzić czy sterownik da radę i czy da się moda zrobić na asusie bo okazało się, że vcore jest 2 fazowy :D

 

Efekt? Zasiłka równomiernie obciążona, napięcia książkowe, vcore stabilne jak skała i w ogóle reszta napięc też, narazie leci prime od godziny i zmniejszam napięcie na mostkach i pamięciach żeby zobaczyć o ile się polepszyła stabilność (już widzę że bardzo) a jutro będę cisnął fsb powyżej 240 :evil:

 

Bardzo pouczająca zabawa (33 stronicowy manual do sterownika hehe) a ile satysfakcji :) Pozostaje jeszcze zbadać z którego raila jest vdimm i ewentualnie przerobić na 5v :P

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki Owies za pomoc :icon_exclaim:

 

PS trzeba będzie gniazdo pod wtyczkę P4 dorobić na płycie :P

 

Uwaga, dla pełnej poprawności moda należy wymienić widoczne na fotce kondensatory na 16V o tej samej pojemności. Fabryczne są na 6,3V 3300uF i mogą wybuchnąć jak jednemu koledze :D

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Hadrysek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu gratuluję :) Też będę musiał pomysleć u siebie o jakimś modziuku bo jak na razie przy dość dobrym zasilaczu i stabilnych napięciach Vcore jest tragiczne :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiles tego vmoda, mozna jakies linki, opis, polaczenia. U mnie tak jak pisales w swoim poscie leci na w dol 5V a 12 nieprzecietnie idzie w gore!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobiles tego vmoda, mozna jakies linki, opis, polaczenia. U mnie tak jak pisales w swoim poscie leci na w dol 5V a 12 nieprzecietnie idzie w gore!!!

1443684[/snapback]

Nie ma linków żadnych bo moda opracowaliśmy wczoraj z Owsem ;) Sprawa jest banalna i mod jest na 100% pewny bo prześledziłem instrukcję do sterownika. Wystarczy wylutować tą cewkę widoczną na zdjęciu. Na nią idzie 5V z zasilacza i wychodzi na mosfety obok, wystarczy w to miejsce wpiąć 12V np z wtyczki P4 tak jak u mnie i układ sam zrobi resztę :D

 

PS ram mamy zasilany z 5V - też dorwałem opis sterownika więc tu nie trzeba nic kombinować.... niestety hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała sprawa. Szkoda, że jak jeszcze miałem A7N8X to nikt na to nie wpadł ( a sam głupi też nie pomyślałem, bo widac było jak na dłoni, że płytka strasznie pożera z linii +5V ). Życzę powodzenia z FSB pow.240, bo na tej MOBo to juz ładne osiągnięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, zaciekawiony tym modem postanowilem to sprawdzic w pracy. Wylutowalem cewke gdzie dochodzilo 5V z plyty i dolutowalem wtyczke molexa 12V 4 pinowa. Wystarczylo tylko wpiac dodatkowe zasilanie i jest cacy. Po odpaleniu plyty na wymuszaczu wlozonym w soket, sprawdzilem napiecia za cewkami. Wszystkie byly jak powinno. Jedyna roznica jaka zauwazylem to taka ze jesli przetwornica jest zasilana tylko z 5V to przebiegi badane oscyloskopem na 2 tranzystorach sa przesuniete w fazie i wowczas mamy sygnal ciagly. Sa one tak przesuniete ze jeden uzupelnia drugi. Jak podlaczylem 12V wowczas nie ma calkowitego wypelnienia napiecia i nie wiem jak moze zachowywac sie Vcore za cewka i jaki to ma wplyw na stabilna prace plyty i na ostre OC procesora. Jesli ktos ma inne zdanie lub ten temat bardziej zglebil to prosze o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkowitego wypelnienia napiecia i nie wiem jak moze zachowywac sie Vcore za cewka i jaki to ma wplyw na stabilna prace plyty i na ostre OC procesora. Jesli ktos ma inne zdanie lub ten temat  bardziej zglebil to prosze o podzielenie sie swoimi doswiadczeniami.

1444592[/snapback]

z tego co widzę to vcore przy 2,65ghz mam dokładnie taki sam jak wcześniej więc tutaj póki co nie ma różnicy, może i nawet kapkę niższy da radę

w każdym razie jak robiłem zwykłego vcore moda to dlatego, że sterownik nie był wstanie zbootować się przy vcore 1,8v 2,5 ghz, po prostu dawał zbyt małe napięcie początkowe, dopiero wstawienie pot'a załatwiło sprawę bo teraz mam ustawione 1,65v, pot'em na 2v i od razu po boocie mam prawie 2v. Skoro dysponujesz oscyloskopem to może zmierz jak to wygląda w pełnym zakresie regulacji sterownika od 1,6v do 1,85v a pot'em ustawiając vcore 2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to vcore przy 2,65ghz mam dokładnie taki sam jak wcześniej więc tutaj póki co nie ma różnicy, może i nawet kapkę niższy da radę

w każdym razie jak robiłem zwykłego vcore moda to dlatego, że sterownik nie był wstanie zbootować się przy vcore 1,8v 2,5 ghz, po prostu dawał zbyt małe napięcie początkowe, dopiero wstawienie pot'a załatwiło sprawę bo teraz mam ustawione 1,65v, pot'em na 2v i od razu po boocie mam prawie 2v. Skoro dysponujesz oscyloskopem to może zmierz jak to wygląda w pełnym zakresie regulacji sterownika od 1,6v do 1,85v a pot'em ustawiając vcore 2v

1444630[/snapback]

Zdazylem tylko sprawdzic vcora przy wlozonym wymuszaczu w soket i wynosilo za cewka okolo 1,585V. Jest to pomiar bez obciazenia wiec za duzo z tego nie mozemy sie dowiedziec. Po przelaczeniu zasilania z 5V na 12V na cewke nie wkladalem procesora wiec nie wiem jak pod obciazeniem zachowuja sie napiecia. W wolnym czasie moge jedynie sprawdzic na oscyloskopie rzeczywiste napiecia przy roznych vcorach ustawionych w biosie ale to za tydzien (urlop). Z tego co zauwazylem to przebiegi przy zasilaniu cewki z 12V sa inne niz przy 5V i dlatego bym sie zastanawial nad tym modem, gdyz nie wiem jak to by sie mialo przy dluzszej pracy z zasilaniem 12 voltowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdazylem tylko sprawdzic vcora przy wlozonym wymuszaczu w soket i wynosilo za cewka okolo 1,585V. Jest to pomiar bez obciazenia wiec za duzo z tego nie mozemy sie dowiedziec. Po przelaczeniu zasilania z 5V na 12V na cewke nie wkladalem procesora wiec nie wiem jak pod obciazeniem zachowuja sie napiecia. W wolnym czasie moge jedynie sprawdzic na oscyloskopie rzeczywiste napiecia przy roznych vcorach ustawionych w biosie ale to za tydzien (urlop). Z tego co zauwazylem to przebiegi przy zasilaniu cewki z 12V sa inne niz przy 5V i dlatego bym sie zastanawial nad tym modem, gdyz nie wiem jak to by sie mialo przy dluzszej pracy z zasilaniem 12 voltowym.

1444705[/snapback]

tak, przy różnych napięciach w biosie ale też bardzo mnie ciekawi wpływ jeśli cały czas by trzymać vcore 2v

 

sterownik powinien dawać rad, wyraźnie było napisane że przy takiej aplikacji może być zasilany dowolnym napięciem z przedziału 5-12v no ale pożyjemy zobaczymy, czekam na wyniki pomiarów

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz gdzies te instrukcje do sterownika to z checia bym je przejrzal a co do vcore 2V to musialbym przerabiac mobo a to nie wchodzi w gre :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz gdzies te instrukcje do sterownika to z checia bym je przejrzal a co do vcore 2V to musialbym przerabiac mobo a to nie wchodzi w gre :(

1444723[/snapback]

nie bardzo rozumiem, to jak podmieniłeś zasilanie bez "przerabiania" mobo? ;) modzik jest banalny bo trzeba smarknąć pot'a do FB sterownika i do masy

 

manual wrzuciłem tutaj (600kb) - nasze zastosowanie opisane jest na 25 stronie, poniżej zauważyłem wykres gdzie przy 12v Efficiency układu kapkę spada

 

i jestem ciekaw jak wypadlo u Ciebie prime i jak stabilnosc kompa? nie grzeja sie mosfety?

procek dzisiaj męczyłem primem przez 2,5h i spoko natomiast memory test się potrafi wykrzaczyć ale to pewnie za mało na mostku dawałem bo 1,7v (kiedyś 1,9), w każdym razie teraz jestem na 243x11, mostek 1,8v i wygląda stabilnie :D fety się grzeją jak zawsze, jest na nich radiator - widać na fotkach z WC, na radiatorach (fety i nb) leży wentyl na 5v bo na biurku zero cyrkulacji powietrza a skubańce grzeją się jednak przy takim fsb bez przepływu powietrza, generalnie podsumowując bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wstawialem zadnego potencjometra, poprostu wylutowalem nozke od cewki i puscilem tam 12V to wszystko, nie wkladalem proca do mobo (nie za bardzo moglem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wstawialem zadnego potencjometra, poprostu wylutowalem nozke od cewki i puscilem tam 12V to wszystko, nie wkladalem proca do mobo (nie za bardzo moglem).

1444758[/snapback]

zamieszałeś, pot'a dajesz na sterownik żeby uzyskać >1,85v a na cewke 12v jak opisałeś tylko nie rozumiem, czemu nie chcesz zrobić tej regulacji skori i tak wylutowałeś cewkę... jak umiesz lutować to możesz zawsze odlutować bez śladu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zalezalo na tym aby odciazyc linie 5V, nie potrzebuje wysokiego vcore gdyz, robilem to dlatego aby sprawdzic czy dziala modyfikacja z 5V na 12V i fakt dziala i dla mnie to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mod jest banalny na kazdej plycie glownej , tylko czy zastanawialiscie sie nad maksymalnym napieciem wejsciowym stabilizatorow ?sprawdzcie to bo dlugo moga tak nie pochodzic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mod jest banalny na kazdej plycie glownej , tylko czy zastanawialiscie  sie nad maksymalnym napieciem wejsciowym stabilizatorow ?sprawdzcie to bo dlugo moga tak nie pochodzic....

1444793[/snapback]

Nie do końca na każdej, to zależy głównie od tego czym są sterowane mosfety, czy bezpośrednio przez sterownik, czy może pośrednio przez mały driver którym steruje główny układ,  od tego jaki sterownik ma zakres napięćzasilających i czy jest zasilany z tego samego obwodu co mosfety. To tylko ważniejsze sprawy konieczne do sprawdzenia jeżeli nie chce się usmażyć sekcji ale spoko, to nie jest takie trudne jak widzicie :)

 

Co do napięcia, to są zwykłe mosfety pewnie Ugs mają gdzieś kolo 30V a tylko dużą wydajność prądową... tu max napięcie wejściowego raczej nie przekroczysz, chyba ze zmodujemy zasiłke :twisted:

 

bedą dobrze chłodzone - dadzą rade :D

 

btw, jak wam mało i przeszkadza wam przesunięcie fazowe zawsze można zwiększyć czestotliwość sterownika czyli szybkość przełączania faz  :twisted2:

ale tu już trzeba ostrożniej, zmiana o powiedzmy 10-20% można by sprawdzić.... mialem to  zamiar zrobiću siebie, ale troche mam pietra bez oscylka....

edit:

przypomnialo mi się, w czwartek modowałem u siebie NF7, też chodziło o raile Vcore badałem sobie 3.3, 5 i 12V. Niestety tylko tak post i bios bo to było na rezerwowej mobo. ale zacfaniaczylem i zapodałem w szereg amperomierz :D i w czasie postu przy rail: 3.3V płynoł prąd ~6A, 5V ~4A a na 12V ~2A wiadomo dlaczego, ale może to spowodowało wystąpienie taj anomalji na oscylku?

Edytowane przez 333 HalF eViL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dokladnie wytlumaczyc jak zrobic cos takiego ??? bo ja nic niekapuje.... a mnie szlag trafi bo jak dam napicie 1.7 to linia 5V spada do 4.67 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz dokladnie wytlumaczyc jak zrobic cos takiego ??? bo ja nic niekapuje.... a mnie szlag trafi bo jak dam napicie 1.7 to linia 5V spada do 4.67 :/

1463904[/snapback]

wylutowujesz (wyciągasz) nóżkę cewki od strony portu agp, drugą nóżkę też będziesz musiał trochę wysunąć bo nie wyjmiesz inaczej tej właściwiej. jak już tą przy agp odegniesz to cewkę sprowrotem dociskasz do mobo, lutujesz +12V na grubym kablu i ognia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo Hadrysek & Owies ! Przed chwila ukonczylem moda na A7N8X-X (obcieli wszystko co mozliwe :D ), wszystko dziala jak nalezy, napiecie na linii 5V zmienilo sie z ~4.70V na 5.00V ! Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

 

EDIT:

 

Kurde, mala porazka! Wystrzelil jeden kondensator elektrolityczny, ten nad lutowana cewka - 6.3V 3300uF :( Nie zauwazylem pogorszenia stabilnosci kompa, wszystko pracuje dobrze, napiecia idealne, ale zawsze to jakis brak :( Poszukam kondziolka o takiej samej lub ciut wiekszej pojemnosci ale tym razem na napiecie 10V bo 6.3V widocznie nie przetrzymal :)

Edytowane przez Lukiqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mala porazka! Wystrzelil jeden kondensator elektrolityczny, ten nad lutowana cewka - 6.3V 3300uF :( Nie zauwazylem pogorszenia stabilnosci kompa, wszystko pracuje dobrze, napiecia idealne, ale zawsze to jakis brak :( Poszukam kondziolka o takiej samej lub ciut wiekszej pojemnosci ale tym razem na napiecie 10V bo 6.3V widocznie nie przetrzymal :)

1471027[/snapback]

cieszę się Twoim szczęściem :) mogę dodać tyle, że vcore chodzi cały czas na 2v i wszystko stabilnie

 

ten kondek to tak sam z siebie poleciał czy mu może dopomogłeś jakoś trochę? ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalezalo by wymienic te kondensatory w nizszym rzedzie, tzn kolo cewki gdzie podlaczamy 12V gdyz z czasem one moga nie wytrzymac. W koncu sa na 6,3V a podlaczamy 12V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalezalo by wymienic te kondensatory w nizszym rzedzie, tzn kolo cewki gdzie podlaczamy 12V gdyz z czasem one moga nie wytrzymac. W koncu sa na 6,3V a podlaczamy 12V :)

1473230[/snapback]

dokładnie tak, jakoś nie zwróciliśmy na to uwagi :P niebawem je zoperuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Hadrysek

 

Jestem ciekaw jak sprawuje sie twoj komp, domyslam sie ze jest stale podkrecony. Czy dotychczas jest stabilnypo modzie, nie ma problemow z napieciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Hadrysek

 

Jestem ciekaw jak sprawuje sie twoj komp, domyslam sie ze jest stale podkrecony. Czy dotychczas jest stabilnypo modzie, nie ma problemow z napieciami?

1473528[/snapback]

wszystko super, teraz skrecilem go na 236x11 bo na mostku wystarcza defaultowe napięcie, jest tak gorąco że nie chce mi się kombinować i bezsensownie walczyć o te 240 mhz kosztem kaloryfera, 243 nie bardzo stabilnie mogę uzyskać i może ramki się kończą... w każdym razie 236x11 1,97v vcore, 3,15 vdimm, 1,65 vbridge i wszystko super stabilnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hadrysek

widze ze na wodnym lecisz, jakie sa u ciebie temperaturki przy tych ~2v?

u mnie 10x235 przy 1,75(realne 1.8x) niestety nie jest stabilnie, zastanawiam sie nad vcore modem. i tu moje pytanie czy przy ~1.9v moze ciut wiecej, AC da rade?

 

chyba zegarek na tweaku sie spoznia :lol:

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hadrysek

widze ze na wodnym lecisz, jakie sa u ciebie temperaturki przy tych ~2v?

u mnie 10x235 przy 1,75(realne 1.8x) niestety nie jest stabilnie, zastanawiam sie nad vcore modem. i tu moje pytanie czy przy ~1.9v moze ciut wiecej, AC da rade?

1473640[/snapback]

wątpię, miałem zalmana 3100cu na AS5 a nad nim bardzo silny 120mm i przy max obrotach mogłem max coś pod 2,45ghz @ 1,775 dojść a i tak dioda miała 73 stopnie w stresie :mur: więc o 2v imho zapomnij... poza tym nie wiem jak ze zdrowiem procka przy tak wysokich temp

 

aktualnie na wc mam 30-35 idle 36-44 stress powiedzmy w zależności od tego jakie piekło jest za oknem (stress prime, bo gierki znacznie mniej podgrzewają np ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez ostatni hardcore ;) zjechałem na 9x222 bo tyle leci na 1,5v i max diody to 51 ;) idle 35

w sumie mi to nawet wystarcza......ale nałóg nie daje żyć :P

1473655[/snapback]

jak skończę wreszcie moda obudowy i zamknę kompa to powalcze żeby 2,7 ghz pocisnąć stabilnie... teraz na biurku z chłodnicą na parapecie jest [gluteus maximus] a nie wentylacja :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...