Skocz do zawartości
janekwisniewskipadl

Najmocniejszy Procek Pod Socket A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jaki bedzie najlepszy procesor pod Socket A? Pewnie Barton 3200, ale nie widze go w zadnym sklepie, dlaczego wycofali go ze sprzedazy, a zostawili duzo tansze i gorsze Sempron'y? Na allegro troche kichowato kupywac.

 

 

Jesli mozecie powiedzcie mi jeszcze czy na mojej MoBo pojdzie ten procek i gdzie moge go kupic najtaniej.

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartona 3200+ już nie znajdziesz. Natomiast spokojnie jeszcze dostaniesz 2500+ który idzie na luzie na 3200+. Poszukaj jeszcze 2500+ w wersji Mobile, który kręci sie jeszcze lepiej i w dodatku nie potrzebuje wysokiego napięcia. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Markieting' synu, 'markieting' :P... To tak jak z dżiforsami, pojawiły sie np. mx'y czwórki i niedoinformowani ludzie rzucili się na nie zapominając o znacznie lepszych gf3 ti 200, które po cichaczu wycofano powoli ze sprzedaży... poprostu niższe koszta i chęć sprzedania chłamu... Nie mówie że semprony są do d.... bo nieźle się kręcą :D

Edytowane przez xor_ew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy sie czepiliscie tak tych sempronow??

Zwykle XP tyle ze na szynie 333 a nie 266

 

Poszukaj sempa 3000 i powiedz czym sie rozni od bartona

1459815[/snapback]

tym że w sempronie za nic w swiecie nie odblokujesz mnożnika ;]

i niczym wiecej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

nie odblokujesz?? a jak wyglada sprawa jak sie ma chpset via, bo z tego co wiem to mozna nawet przerobic sempa na athlona mobile :], poprawcie mnie jak zle mowie ??

U mnie mozna dostac bartony 3200+ oraz 2800+ za smieszne pieniazki wiec jak ktos chce to walic na gg / pw.

Potwierdzam semp 3000+ to to samo co barton procz tego, ze ma mnoznik 12x i napiecie 1,6 V :)

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym że w sempronie za nic w swiecie nie odblokujesz mnożnika ;]

i niczym wiecej :P

1459832[/snapback]

A kto mowil o odblokowywaniu?? :wink:

Pojechac go magistrala i juz.

Zyjemy w czasach gdzie PCI i AGP sa poblokowane. Wiec chyba lepiej miec troszke mniej MHz na procku ale wiecej FSB :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odblokujesz?? a jak wyglada sprawa jak sie ma chpset via, bo z tego co wiem to mozna nawet przerobic sempa na athlona mobile :], poprawcie mnie jak zle mowie ??

U mnie mozna dostac bartony 3200+ oraz 2800+ za smieszne pieniazki wiec jak ktos chce to walic na gg / pw.

Potwierdzam semp 3000+ to to samo co barton procz tego, ze ma mnoznik 12x i napiecie 1,6 V :)

1459873[/snapback]

tak , da sie to zrobic. ale to nie dziala na nf'ach

 

A kto mowil o odblokowywaniu??  :wink:

Pojechac go magistrala i juz.

Zyjemy w czasach gdzie PCI i AGP sa poblokowane. Wiec chyba lepiej miec troszke mniej MHz na procku ale wiecej FSB :>

1459880[/snapback]

chciałeś różnicy między tymi prockami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

tak , da sie to zrobic. ale to nie dziala na nf'ach

ta, ale Ty powiedziales, ze w sempie za nic w swiecie nie odblokujesz mnoznika koles wiec lepiej sie zastanow zanim cos napiszesz :] Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezme bartonka 3200 Mobile, ale na razie takiego nigdzie nie widze :lol:

Bede wdzieczny za jakiegos linka.

 

I on ma napiecie 1.45? Bo jesli tak to podniosie go z 2.2Ghz na 2.5GHz przy napieciu 1.50 i powinno cacy chulac. Ale najwazniejsze zeby go znalezc :mur:

 

 

 

Co do mobile moda proponuje zajzec do mojego siga, jedyny problem to ze po 30 minutach prime mialem 63 stopnie :( i sempron moj ma tylko 256 cache.

 

 

Na bartonku 512 i na dodatek licze na jakies 40 stopni przy 2.5GHz B)

Edytowane przez crash_zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, ale Ty powiedziales, ze w sempie za nic w swiecie nie odblokujesz mnoznika koles wiec lepiej sie zastanow zanim cos napiszesz :]

1459925[/snapback]

:blink:

 

to odblokuj mnożnik w spermonie, prosze, będziesz pierwszym człowiekiem na swiecie który to zrobi.....

chyba nie jestes pojąć róznicy między odblokowaniem mnoznika, a zmianą mnoznika w locie dzięki przeróbce na mobila....

podpowiem, to drugie moze odbywac sie tylko za pomocą specjalnych programów pod windą, i działa tylko na płytkach VIA/SIS natomiast co do pierwszego nie musze chyba mówic.... tak sie zkłada ze metodą drugą zmieniało sie mnożnik w athlonach z zablokowanymi na amen mnożnikami [;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

to odblokuj mnożnik w spermonie, prosze, będziesz pierwszym człowiekiem na swiecie który to zrobi.....

chyba nie jestes pojąć róznicy między odblokowaniem mnoznika, a zmianą mnoznika w locie dzięki przeróbce na mobila....

podpowiem, to drugie moze odbywac sie tylko za pomocą specjalnych programów pod windą, i działa tylko na płytkach VIA/SIS natomiast co do pierwszego nie musze chyba mówic.... tak sie zkłada ze metodą drugą zmieniało sie mnożnik w athlonach z zablokowanymi na amen mnożnikami [;

Hmm sluchaj dobrze mowisz w pewnym sensie, ale zwaz na to iz napisales przeciez, ze sie nie daje odblokowac mnoznika w sempach wiec w czym masz problem bo Cie nie rozumiem ?? :) Dla mnie zmiana mnoznika pod winda / biosem jest bez roznicy, ale zeby miec takowa mozliwosc trzeba przeciez najpierw go przerobic na athlona mobile co daje tą mozliwosc :] BTW: cos Ci sie chyba pomylilo... pisze sie SEMPRON ! Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE MA czegoś takiego jak Barton3200 Mobile. :) Weź 2500Mobile z dobrej seii(AQYHA,IQYHA) i z niskim batchem (Ostatnie cyfry pierwszej lini na tabliczce procesora) Taki sprzęt zje na śniadanie każdego semprona i każdego athlona 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz!

Bierz bartona mobile 2500 lub 2400 bo one mają napięcia 1,45 a ten 3200 ma 1,65 albo nawet 1,7.

Mobile powinyy ci się spokojnie wkręcić canjamniej na poziom 3200 albo i więcej przy niższym napięciu i dodatkowo masz odblokowny mnożnik!

Może być powiedzmy to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51228015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej! Ty patrzysz na numerek, czy potencjał? Bo coś mi się zdaje, że na to pierwsze... Zakupu mobilka nigdy nie będziesz żałował. Nie dość, że będziesz miał wypaśny procesor, to jeszcze duzo satysfakcji z O/C Dodam, że cena jest taka sama jak tego 3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedno, jaki procek jest bardziej stabilny i wydajny:

 

barton 2500 pokrecony na 3200

czy moze

barton 3200?

 

To mnie teraz interesuje, i czy bede mogl mnoznik w biosie zmieniac.... pozatym slyszlaem ze ten bartony maja 14*133 :cry:

 

 

Aha, co do tej aukcji. Czy ten procek podkrecony na 2.5Ghz bedzie wydajniejszy od bartonka 3200 puszczonego na 2.5GHz?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51228015

Ma 512 kesz? Na 100% napiecie 1.45? Bo slyszlaem ze sa takie z 1.55 i na koniec, podobno jest kilka seri tych prockow. Czy to jest ta najlepsza?

Uffff.... czekam na odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Hmm mobile jest lepszym procesorem, trudno powiedziec czy bedzie wydajniejszy..., ale zwaz na to, ze ja moge zalatwic Ci tego bartona 3200+ za psie pieniazki wiec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Hmm mobile jest lepszym procesorem, trudno powiedziec czy bedzie wydajniejszy..., ale zwaz na to, ze ja moge zalatwic Ci tego bartona 3200+ za psie pieniazki wiec....

Jest to twoja 3 lub 4 propozycja sprzedaży Bartona. Zauważ ze jesli sprzedajesz te procki za psie pieniądze to wystaw ogłoszenie na forum bądź wiarygodny to ci pójda :D tymczasem ja ich od ciebie napewno bym nie wzial :P

 

@crash_zero

 

1) Barton 2500@3200 będzie wydajnościowo taki sam jak 3200+

 

2) Jeśli zakupisz wersje 2500 Mobile będziesz mógł zmieniac mnoznik jednak niewiem jaka masz płyte główna...

 

3) Żaden Barton nie chodzi z szyna 266MHz tylko 333MHz

 

4) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51228015 procki z tej aukcji wg. opisu sprzedajacego maja odblokowany mnożnik i posiadaja 512k L2 cache

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezme go :lol:

 

Aha plytka GIGABYTE GA-7VT880-L

 

Musze jeszcze raz siga napisac :/ bo komus sie nie spodobal........

 

Prosze o potwierdzenie czy na mojej plycie bede mogl mnoznikiem majstrowac, ewentualnie drut-moda moge zrobic, jesli ma szyne 333 to ma chyba 11, wiec zrobie drut-moda na FSb200 bo nie mam blokady PCI i nastepnie mnoznikem na 2.5Ghz przy napieciu 1.55 i powinno chulac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty kombinujesz jeżeli procek pozwoli możesz zmieniać mnoznik , płyta faktycznie w porównaniu do innych produktów na tym czipsecie nie posiada blokady pci/agp , ale przy wartości fsb 200 jest to bezpieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

Najważniejsze opcje BIOSu (Ctrl+F1)

 

Definiowanie wydajności systemu: Normal, Top Performance

Zmiana częstotliwości CPU

ustawienia FSB : od 166 do 250 MHz

ustawienia mnożnika: od 5 do 22.5

Zmiana częstotliwości AGP: brak

Zmiana częstotliwości pamięci: By SPD lub 133, 166, 200 MHz

Zmiana napięć

CPU Core Voltage: od 1.1 do 2.05V

DDR SDRAM Voltage: + 0.1, 0.2, 0.3 V

AGP Voltage: + 0.1, 0.2, 0.3 V

Ustawienia taktowania pamięci: by SPD, Manual

Ustawienia timingów pamięci: CAS Lat, Trp, Tras, Trcd, Trfc,Trrd

Ustawienia AGP:

szczelina na tekstury AGP: od 32 MB do 1 GB

AGP Spread Spectrum

Tryb AGP: 4x/8x

AGP Fast Write: włączenie/wyłącznie

włączenie/wyłączenie kontrolerów USB 1.1 i 2.0, IDE, SATA, Audio, LAN

ustawienie trybu pracy kontrolera SATA: IDE, RAID

zabezpieczenie Biosu (BIOS Flash Protection)

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...A-7VT880-L.html

 

Wybacz ale to minuta szukania :) Leszka zielonego prosze :wink:

 

Edit:

 

CTRL + F1 - oznacza to ze aby wejść do tych rzekomo "dodatkowych" opcji musisz to wcisnąc prawdopodobnie będąc w biosie

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...