Skocz do zawartości
rob_e

Silent Hill Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Tak więc dzięki nadmiernej fascynacji wytworem ludzi z KONAMI, postanowiłem stworzyć obudowe wzorowaną (mniej lub bardziej) na dokonałej grze (to dzis dość modne o ile dobrze wiem...) jaką jest Silent Hill (konkretnie SH4: the Room - to z tej części zaczerpnałem wiekszośc motywów).

 

Krótki opis: ofiarą mojego niespełnionego artyzmu padła zwyczajna, tania obudowa Tracer Cappo Black. Założeniem wersji finalnej było jak najwierniejsze odtworzenie brudnego kliamtu gry: zasyfione ściany, śmieci, nieład, wilgoć... zresztą... kto grał ten wie.

 

Konstrukcja samej obudowy w zasadzie nie ulgła zmianie: doszedł jeden otwór na górze, boki otwierane są pod góre. zasilacz wyprowadzony na zewnątrz do tłumionej , drewnianej nadstawki (konstrukcja z listewek, obita sklejką 2 mm. Wewnątrz wykładzina dywanowa. całość podnoszona, mocowana na zawiasach do tylniej części obudowy). Dodatkowo w lewym boku (zaleznie jak patrzeć... ) wycięty został otwór w którym osadzono odpowiednio dociętą głowe (manekin). Większa częśc obudowy (bok prawy, góra, cała drewninana nadstawka i niewielka częśc boku lewego) oklejone zostały płótnem (na taśme do wykładzin - klej byłby lepszy ale jedyny który nie przesiąka przez płótno kosztuje niestety za dużo, a i tak nie do konca sie nadaje... ). Dopiero płótno malowane jest w silenthillowy brud. Dzieki temu uzyskałem efekt płóciennej tapety z korytarza apartamentów.

 

Przedni panel: pozostał orginalny, plastikowy. Oklejony płótnem, dodatkowo dorobiono drzwiczki ze sklejki, również obitej płótnem. Na czoło panela przychodzi jedna z "fajniejszych" postaci ze świata Silent Hill - taki koleś co to go nie widać, tylko wisi za przescieradłem w szpitalu.

 

Pozostało mi tylko dorobic jakieś wyłączniki (juz wiem jakie), oraz delikatne oswietlenie... planuje też dorobić łańcuch (taki jak na drzwiach w apartamencie). Ale narazie sesja...

 

Jeśli chodzi koszt:

 

obudowa - ok 110 zł (z zasilaczem który sprzedałem bo to tracer). Tak wiec ok 70 zł

farby - 5 kolorów (czarna, czerwona, brazowa, żółta, biała) - razem ok 30 zł (małe puszki)

gips - nie wiem...

manekin - 25 zł

płótno - 12 zł

drut - nie wiem...

taśma - ok 8 zł

kleje wszelkiego rodzaju - ok 20 zł

sruby, wkręty, nity - ok 30 zł

multiszlifierka Einhell - 107 zł (polecam)

nitownica - 10 zł

wykładzina - gratis

czas - zacząłem w kwietniu. a jeszcze troszke zostało.

 

Pomoc: nie wszystko robiłem sam. Modele plastelinowe i gipsowe były wykonywane lub nadzorowane przez moją siostre (renowator zabytków, więc wie co robi). Wszystko według wielu stron rysunków mojego autorstwa i pomysłu (jeśli nie liczyć wpływu Konami). Szlifowanie, cięcie, malowanie i reszta to juz moja działka...

 

Najważniejsze: zdjęcia (nie jest ich za dużo, narazie początkowy etap. Jutro wrzuce wiecej). Zapraszam

 

Panów których jedynym zajęciem jest szukanie zaczepki i negowanie cudzej pracy z góry przepraszam, za to że nie zdołałem zadowolić ich gustów. Dodam również ze w tej modyfikacji nie chodzi o to aby wrzucić pięc katod, sześc wiatraków i wyswietlacz LCD... nie po to ją robie i nie o to mi chodzi. Ta obudowa nie ma być superfunkcjonalna, ma wyglądać inaczej. I to zadanie spełnia wysmienicie.

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rob_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze przed sobą dużo roboty, właściwie to pokazałeś jak trwają prace i cięzko jest tu ocenić jak to będzie wyglądać, ale pomysł świetny! może wyjść z tego klimatyczna buda, które uwielbiam, a nie jakieś choinki :wink: trzymam kciuki za dalszy rozwój twojego projktu. I oby więcej ludzi robiło takie budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie od razu to:

Dołączona grafika

troszke dziwnie mi sie patrzy na takie mody i zastanawiam sie czy niektorym sie to na prawde podoba i trzymaja takie cos na biurku (O_O) czy robia to dla samego zrobienia

tak czy siak nie moge sie doczekac efektu koncowego, na pewno bedzie ciekawie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia które widać na stronie pochodzą z kwietnia, więc faktycznie nie wiele mozna wywnioskować. Jutro bede mial cyfraka, to dorzuce inne fotki - widac na nich o wiele więcej.

 

>> NeuroPL: twarz jest w obecnej wersji sina...

>> Radek_BVB: widziałem to coś... niby fajnie ale koleś troche przesadził. Mi sie ogolnie nie podoba i mam nadzieje że moj mod wyjdzie lepiej :). A tak nawiasem mowiąc to bede to trzymal na biurku.

Edytowane przez rob_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać że się kolego przykładasz i również trzymam kciuki bo pomysł oryginalny i jak narazie wykonanie na poziomie ;) ale nie przesadź bo ta buda 2 posty wyżej to imo przegięcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Wafer: ten "Chrystus" to nie Chrystus... fakt - koleś jest ukrzyżownay bo taki jest w grze (przynajmniej tak wygląda pod przescieradłem)... ogolnie miał byc zrobiony kształt człowieka powieszonego za ręce, ale moja siostra zrobiła figurke z duzym zapałem i wyszło to co wyszło...

w założeniach ma powstać bedzie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gusta i guściki.

:D :D :D Mi ta obudowa od Radek_BVB strasznie się podoba !!! :D :D :D

Jest zajebista mnóstwo bólu, cierpienia to jest to co ja lubie najbardziej :D :D :D

Dodatkowo te rurki-wizja nowego typu człowieka, który połączony z maszyną zatracił siebie (wychudzona i zdeformowana twarz, wywalone oczy). Widać że długo w tym połączeniu jest-rdza, wygięte blachy, nity jakby po prowizorycznych szybkich remontach !!!

JA CHCE COŚ TAKIEGO

Mam tylko nadzieje że przez tą czarną rurkę płynie woda pod wysokim ciśnieniem-tak aby rurka się poruszała w rytm bicia serca :D :D :D :D :D

Dodatkowo bym zrobił bok z płyty drukowanej i połączył tam elementy elektroniczne z rurkami przypominającymi ludzki układ krwionośny :D :D :D

Na płytce kable zrobione z światłowodów, które są podświetlane losowo zapalającymi się białymi diodami<=>potężny prąd

Oczywiście wewnątrz rurek krew, która pulsuje !!!

A po środku tego boku psedo serce, ku któremu te wszystkie elementy się zbiegają. Coś na kształt struktury procesora i ludzkiego ciała.

Od wewnątrz serce podświetlane losowo zapalającymi się białymi diodami<=>potężny prąd

Jeszcze gdyby ta czacha była półprzezroczysta. Tak aby w środku umieścić coś na kształ mózgu podświetlany od tyłu białymi diodami w losowej kolejności dawał by efekt mózgu działającego na potężny prąd.

MOJE KLIMATY !!!

Gorzej że umnie na pomysłach się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Wafer: ten "Chrystus" to nie Chrystus... fakt - koleś jest ukrzyżownay bo taki jest w grze (przynajmniej tak wygląda pod przescieradłem)... ogolnie miał byc zrobiony kształt człowieka powieszonego za ręce, ale moja siostra zrobiła figurke z duzym zapałem i wyszło to co wyszło...

w założeniach ma powstać bedzie 1508412[/snapback]

A mi się wydaje, że koleś ma ręce podniesione po prostu do góry i 'wyrzuca' jakieś światło... Można by wyrzucić krzyż, i za plecami kolesia zapodać diode (tak aby świeciła do góry) Efekt tak powstalej poświaty pewnie by wymiatał... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i o taki efekt chodzi :)

 

>>NeuroPL: łezka jest w planach, wpadłem na to dzisiaj rano. Kolor głowy raczej taki zostanie: ma sie wyróżniać...

Edytowane przez rob_e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam dorzucił 2 kosy 4 siekiery 5 wiertarek oczywiście obluzgane krwią i wnętrznościami , w Tesco kupiłbym parę jakiś flaków i wątrób wrzucił do środka :P

Wtedy miała by ta buda wygląd zarżniętej świni , a teraz naprawdę kichaaaa.......... bałbym się takie cos w domu trzymać ....

Pozdrav...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o moj boze....

bok po pomalowaniu stracil caly urok. niepomalowany wygladal o niebo lepiej.

czekalem na fajny efekt bo fajnie sie zapowiadalo... myslalem ze pomalujesz to na ksztalt malunkow geigera a tu kicha.

duzo niby krwi, bez smaku, bez gustu, bez wyczucia.

moim zdaniem zmarnowany duzy potencjal.

i mamy kolejnego moda z plakatowkami w roli glownej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>wafer: może i wygląda gorzej ale nie chodziło o to, żeby to był Giger... całość ma byc jak najbradziej wzorowana na SH. Tak więc:

 

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A z plakatówkami to troche przesada :) Nie stawiaj mnie na równi z ludzmi, którzy namalowali sobie logo Quake albo BioHazard w 12 minut...

 

>>skinny500: głowa jest pomalowana... orginalnie jest cielistego koloru.

 

Ogólnie... Panowie - robie ta kaste od 3 miesięcy prawie... i nie uważam żebym skończył. Co do malowania: może za dużo czerwonego... ale na żywo to aż tak się nie rzuca w oczy. Zreszta to dopiero pierwsza warstwa farby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem, nawet fajne ;]

a ten drugi bok z jakims malowidlem to tak zostanie czy to jakies bazgroly na tasmie malarskiej? bo na topie widze ze jest jakies zabezpieczenie papierem

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Radek_BVB: to jakieś malowidło to savepoint z Silent Hill. Ogólnie on tam będzie, ale w troche innej formie. Nie bede tu rzucał rysunków/projektów bo nie o to chodzi. Mam cały plan w głowie i na częsciowo na papierze, a nowe pomysły rodzą się w czasie pracy...

 

>>wafer: klimat masakry - jak to nazwałeś pochodzi głównie stąd że postac na screenie krzyczy... mi sie niestety nie udało takiego efektu uzyskac... ale to jeszcze nie koniec.

 

Mam nadzieje że was zaskocze. Chociaż, jak to zwykle bywa robie tego moda dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się cała koncepcja, a przynajmniej to co do tej pory zobaczyłem (no może poza kolorystyką farb, wyglądają jak zwykłe plakatówki)

A tak po za tym to jestem twoim kibicem. Sam robię już kilka miesięcy swoją budę, wiec wiem żeby zrobić coś naprawdę dobrze to trzeba na to sporo czasu i wysiłku. A po za tym często poszczególne etapy nie pokazują efektu końcowego, dlatego nie ujawniam tego nad czym pracuje, bo nie lubię jak ktoś mówi mi że coś źle wygląda, a nie wie co chce osiągnąć i co jeszcze chce zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo Widzialem wiele modow, ktore innym sie podobaly a mi nie, lecz ten :idea:

:arrow: Nie lubie Silent Hill, a ten styl bardzo nawizuje do tej tamtyki, lecz samo wykonanie i pomysl jest poprostu SWIETNY! Naprawde gratuluje swietnego wykonania! Jestem ciekaw samego konca! Naprawde NICE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>NeuroPL: łezka jest w planach, wpadłem na to dzisiaj rano. Kolor głowy raczej taki zostanie: ma sie wyróżniać...

1508929[/snapback]

To moj pomysł :wink: :wink: A co powiesz na czerwone podswietlenie oczu diodami od srodka? Nie wiem tylko jak jest z przepuszczalnoscia swiatla, bo wiercic raczej bym nie proponował :D

 

Generalnie jest swietnie, nie patrz na zdanie innych i pracuj według własnej koncepcji :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>NeuroPL: światło przechodzi, ale nie chce robić takich kombinacji bo będzie wyglądąc kiczowato... przynajmniej ja tak sądze. Oczywiście to nie wyklucza jakiegokolwiek podświetlenia.

 

>>Marduk: farbki to emalie, nie plakatówki :) może i wyglądem je przypominają ale nie zapominajmy że to ma być wilgotne. bo tak jest w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie stawiam cie na rowni z ludzmi co maluja bude w 12 min :) widac ze poswieciles na to duzo czasu. niestety uwazamze sposob pomalowania jest nieciekawy.

mam nadzieje ze mnie jeszcze pozytywnie zaskoczysz i ze wszystkim sceptykom szczena spadnie na podloge B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...