Skocz do zawartości
REveAL

[recenzja] Fs A1645

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie kupiłem mój wymarzony laptopik. Oj długo się zastanawiałem nad wyborem. Praktycznie już byłem zdecydowany prawie na każdą markę. Nawet Acer mimo wielu złych opini nie był mi obcy. Na samym początku byłem zdecydowany nacoś z prockiem AMD....ale po tym jak sie naczytalem na tym forum ze sie ponoc grzeja zrezygnowalem. Wciaz szukalem czegos z Intela. Chcialem kupic Asusa cos z segmentu A6U, HP NX6110, Acera 3613. Byłem w Areście ale była taka kolejka, ze czekalem 2 godziny. Jak juz nadeszla moja kolej to okazalo sie, ze nie ma mojej upatrzonej Toshiby i nie bedzie. Gościu zaproponowal mi odrazu, ze poszukamy czegos w zamian. powiedzialme to moze Acer.....od skrecil sie jak na widok teściowej i powiedzial, ze niech Pan nie wymawia tej nazwy...hehh zasmialem sie. powiedzial, ze jesli juz to szukac w Asusach. Szukał i szukał innego modelu ale wszystko bylo do kupy. Wpodziekowalem wiec. Wrocilem do domu zebralem sie w sobie i wymyslilem. poniewaz uparlem sie na Toshibe wiec postanowilem zaszalec i pojechalem do Vobisu. Juz na sam widok wystroju sklepu zaczelo mi sie podobac i stwierdzielm ze dzis tu kupie lapika. Pytam sprzedawce o moj wybrany modelik Toshiby (Celeron 380 1,6ghz, 60 gb, 512 mb, grafa intela 852, zalezalo mi na wielu dodatkach w postaci czytnik kart, S-Video, minimum 3x usb itp.). Sprzedawca powiedzial, ze niestety nie ma juz tych lapikow bo sie wysprzedaly i raczej nie bedzie. Natomiast zaczela sie stara spiewka, ze poszukamy czegos innego. Mialem na lapika przeznaczone tak 3500 zeta. Mowie sprzedawcy moze cos z Asusów..a on, ze nie mam wymieniac tej nazwy...dobre....i mowi ze polcea Acera...i tu załapałem ZONKA. Arest za Asusem a Vobis za Acerami....ale juz wiem dlaczego. W Vobisie powiedzieli mi ze kiedys sprzedawali Asusy, ale ze Firma ta wypuscila jakies lapiki z kupy...i vobis mial ciagle problemy ze kupcami..ponoc same zwroty gwaranacyjne. Dlatego maja Acery, HP, FS, i Toshiby. Zauwarzylem na wystawie Fujitsu Siemens. Zaczelismy o nim rozmawiac. Odrazu mi sie spodobal mimo ceny. Prawie 3800 zeta. Ok nie bede nudzil jak bylo dalej opisze moje relacje z lapika.

 

Dane Techniczne

• Procesor: AMD Sempron XP 3300+, 256 kB 2nd level cache, AMD PowerNow!

• Pamiec RAM:

• standardowo 512 MB DDR

• maksymalnie 1024 MB DDR

• Pamiec masowa:

• dysk twardy: 80 GB( 5200 obr.)

• naped: DVD+/-RW Dual Double Layer

• Ekran:

• przekatna 15.4" CrystalView

• typ TFT XGA

• rozdzielczosc 1280 x 800 pikseli

• paleta kolorów 16,7 mln

• Interfejs:

• 1 x PC Card slot (32 bit CardBus support)

• 3 x USB 2.0

• 1 x S-Video

• 1 x 15pin D-Sub

• 1 x FireWire (IEEE 1394)

• 1 x RJ11 (Modem)

• 1 x RJ45 (LAN)

• 1 x SPDIF

• wejscie na mikrofon

• wejscie liniowe

• wyjscie na słuchawki

• Czytnik kart 4 w 1: SD/MS/MMC/MSPro

• Grafika: SiS M760, pamiec współdzielona do 128MB

- DirectX 8.1

- 256 bit 3D-engine

- AGP 8x

• Dzwiek:

• karta dzwiekowa zgodna z AC'97

• zintegrowane głosniki stereo

Copyright ® 2005 Vobis Digital

• Komunikacja:

• modem 56K V.90

• karta sieciowa 10/100 Mbps LAN

• Karta sieciowa bezprzewodowa 802.11b/g

• Zasilanie:

• zewnetrzny zasilacz sieciowy

• bateria Li-Ion, 6 cells, 14.8V / 4400mAH

• Oprogramowanie:

• Microsoft Windows XP Home PL

• Microsoft Works 8.0

• WinDVD

• NERO - program do nagrywania płyt DVD

• Adobe Acrobat Reader

• Program antywirusowy

• Wymiary (mm): 358 x 272 x 25 / 33

• Waga (kg): 3,0

• Gwarancja: 2 lata

 

 

I tak. Wydajnosc zajebista....Celerony sie wogole nie umywaja do tego procka. Jak z temperatura. Lapek jest lekko cieply, ale nigdy sie nie nagrzeje ze parzy czy cos w tym stylu. Nad klawiatura mam wylacznik wiatraczka. Wtedy lapik staje sie slabszy (ale i tak filmy sie nie tna, muzyka itp....) i jest cichy jak mysz koscielna. Mozna spokojnei wtedy na nim pracowac, nic nie muli. Dysk pojemny i z tego sie ciesze. Touchpad bardzo wygodny....miekki, precyzyjny, nie brudzi sie bo jest w kolorze obudowy.Wyswietlacz wymiata.. CrystalView daje piekny obraz.....zero badpixeli. Lapik wazy nieco wiecej niz te z z prockami intela....w sumie 3 kg. Wykonanie na najwyzszym poziomie....nic nie szkrzypi, nic nie ślizga. Diody i porty wszystko pieknie wpudowane, spasowane. Kolor lapika jest czarno srebrny..wiec nie mdły tak jak te tanie Siemensy. Napedzik DVD-RW double layer firmy Nec......bardzo dobry. Bateria trzyma tak z 2 godziny, zalezy co sie robi....ale spokojnie mozna wyciagnac wiecej mimo, ze jest to procek AMD. Grafika SIS.....to slaby punkt tego lapka....ALE !!!....wszystko zalezy do czego sie chce wykorzystywac lapika.....jesli juz ktos sie uprze to pograc moze bez problemu w gry malo wymagajace. Gry 2d pojda wszystkie. Gry 3d tez...ale te starsze. Glosniki lapika nie sa takie jak ponoc sa w HP.....graja bo graja.....ale na sluchawkach karta muzyczna sprawuje sie poprawnie. Dolaczone oprogramowanie jest bogate....WORKS 8.0 oryginal, WINDVD... wg mnie najlepszy program do odtwarzania mfilmów, Oczywiscie Winda, i inne programy. Jest to lapik z tego co zauwarzylem niedostepny w wiekszosci sklepach. Jest to najnowszy produkt i polecam kazdemu. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. W koncu lapik ma te 2 lata gwarancji z czego sie ciesze... Dolaczam jeszcze pare fotek.

 

http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/240/925482505.jpg

 

http://img343.imageshack.us/img343/1821/img00041hc.jpg

 

http://img343.imageshack.us/img343/9662/img00066df.jpg

 

http://img343.imageshack.us/img343/8726/img00084oa.jpg

 

http://img343.imageshack.us/img343/307/img00095oe.jpg

 

http://img343.imageshack.us/img343/3905/img00145cu.jpg

 

http://img343.imageshack.us/img343/6198/img000615mo.jpg

 

http://img343.imageshack.us/img343/4418/img001140tk.jpg

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Polecam Vobis...lepiej dolozyc troche kasy i zaplacic za pelen profesjonalizm.

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny sprzecik - podoba mi sie głownie wizualnie, gratuluje zakupu. Jesli chodzi o faworyzownie sprzetu jednego wzgledem drugiego przez sprzedawcow to ja sie nigdy tym nie sugeruje bo rownie dobrze za trzecim podejsciem sprzedawca polecilby Ci Actine czy Maxdate zamiast Asusa czy Acera.Sprzedawcy tez czesto maja profity ze sprzedania czegos co ma mniejsze zainteresowanie klientow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny sprzecik - podoba mi sie głownie wizualnie, gratuluje zakupu. Jesli chodzi o faworyzownie sprzetu jednego wzgledem drugiego przez sprzedawcow to ja sie nigdy tym nie sugeruje bo rownie dobrze za trzecim podejsciem sprzedawca polecilby Ci Actine czy Maxdate zamiast Asusa czy Acera.Sprzedawcy tez czesto maja profity ze sprzedania czegos co ma mniejsze zainteresowanie klientow.

1683072[/snapback]

jest dokladnie tak jak mowisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam tak jak w sigu wiadac, i co mnie w nim drazni... wszystkie diody umieszczone sa pod reka, zeby zalookac czy hdd pracuje musze podniesc reke, po jakims czasie uzywania buttona myszki - wytrze sie ;) jak uzywasz mousa na usb to sie wytrze srebrna farbka bo w koncu opierasz pewnie o nia reke ;) beznadziejne jest oslonka na glosniki, ta kratka bardzo latwo sie brudzi i potem ciezko ja wyczyscic, button ktory zwalnia procka jest wypas, to fakt. [mam swojego od marca jakos] i mam lekko peknieta obudowe w miejscu zawiasow z jednej strony, moim zdaniem za ciezko sie otwiera, ale z tym pojde na gware kiedys ;) pozatym to super kompik i nie mam do niego zastrzezen, napewno nastepnego wezme fujitsu-siemens ale juz lifebook - duzo lepiej wykonany. i next tam zwroce uwage na rozdzialke bo 1024x768 to za malo na 15' :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam tak jak w sigu wiadac, i co mnie w nim drazni... wszystkie diody umieszczone sa pod reka, zeby zalookac czy hdd pracuje musze podniesc reke, po jakims czasie uzywania buttona myszki - wytrze sie ;) jak uzywasz mousa na usb to sie wytrze srebrna farbka bo w koncu opierasz pewnie o nia reke ;) beznadziejne jest oslonka na glosniki, ta kratka bardzo latwo sie brudzi i potem ciezko ja wyczyscic, button ktory zwalnia procka jest wypas, to fakt. [mam swojego od marca jakos] i mam lekko peknieta obudowe w miejscu zawiasow z jednej strony, moim zdaniem za ciezko sie otwiera, ale z tym pojde na gware kiedys ;) pozatym to super kompik i nie mam do niego zastrzezen, napewno nastepnego wezme fujitsu-siemens ale juz lifebook - duzo lepiej wykonany. i next tam zwroce uwage na rozdzialke bo 1024x768 to za malo na 15' :(

1683108[/snapback]

 

mi diody nie przeszkadzaja...bo po cholere na nie patrzec?.....co do obudowy glosnikow to moze i sie bedzie brudzic..ale musi byc siatkowana..bo niby ktoredy by dzwiek sie wydobywal?....a farbka sie zedzrze jak w kazdym innym lapie....na farbe nie ma moncnych.....z czasem musi sie zedrzec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi diody nie przeszkadzaja...bo po cholere na nie patrzec?.....co do obudowy glosnikow to moze i sie bedzie brudzic..ale musi byc siatkowana..bo niby ktoredy by dzwiek sie wydobywal?....a farbka sie zedzrze jak w kazdym innym lapie....na farbe nie ma moncnych.....z czasem musi sie zedrzec

1683214[/snapback]

nom wiadomo ze musi byc siatkowana, ale mogli to jakos wymyslec zeby tak nie bylo ;) taki szczegol ale strasznie mnie draznia wszystkie brudy ktore tam wpadna ;/ co do diodek, napisalem ze mnie draznia ;p moze to przyzwyczajenie z poprzedniego lapa bo tam byly zaras pod monitorem ;) nom mniejsza o te szczegoly napewno bedziesz z niego zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - ponieważ ze zdjęć wynika, że klawiatura jest taka sama ja w serii AMILO M 1437G...Czy bardzo brudzą się klawisze (chodzi o biały nadruk)?

Ja mam swój sprzęt 2 miesiące (ręce czyste i niespocone:-)) i starasznie brudzi sie farba na klawiszach. Z koloru białego robi się kremowa i nie można jej wyczyścić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie - ponieważ ze zdjęć wynika, że klawiatura jest taka sama ja w serii AMILO M 1437G...Czy bardzo brudzą się klawisze (chodzi o biały nadruk)?

Ja mam swój sprzęt 2 miesiące (ręce czyste i  niespocone:-)) i starasznie brudzi sie farba na klawiszach. Z koloru białego robi się kremowa i nie można jej wyczyścić....

1683805[/snapback]

 

mam od tygodnia...ale jeszcze nic mi sie nie ubrudzilo

 

p.s jak pozbyc sie tych ostrzezen ktore dostalem na forum...mam 20%...i to za jakies glupie zasady

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mogę się pochwalić nabyciem laptopa. Kupiłem właśnie tego 1645. Dałem za niego 3790 zł w vobisie. Miałem w planach asusa ale w żadnym sklepie nie mogłem dostać modelu który by mnie interesował. W domu będę miał go dopiero jutro więc recenzję napisze jak go "przytyram" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tez razja nie zwróciłem uwagi <lol>

1686627[/snapback]

nie wiem jakie masz oczekiwania co do tego lapka...ale jesli kochasz cisze to bedziesz plul sobie w pysk ze go kupiles....ale od czego jest wylacznik wentylatorka :)..... ja kupilem sempa bo mi zalezy na ydajnosci..a jak juz napisalem wyzej.....celerony sa z kupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy i tani. Grafika nie ma znaczenia a reszta jest git. Aktualnie mam hp compaq nc 8000 jego wady to tylko 2x usb i brak ps2.Do dyspozycji po podłączeniu mychy zostaje 1 usb. Ile ten kosztował nie wiem bo firmowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy i tani. Grafika nie ma znaczenia a reszta jest git. Aktualnie mam hp compaq nc 8000 jego wady to tylko 2x usb i brak ps2.Do dyspozycji po podłączeniu mychy zostaje 1 usb. Ile ten kosztował nie wiem bo firmowy :wink:

1686760[/snapback]

 

 

 

czy taki tani to bym sie zastanowil nad tym...nie kazdego stac zeby wywalic 4 tysiace baksow...... to jest raczej lapik taki troche po niezej niz te srednie w cenie. oprocz SIS naprawde wszystko jest super.... mi nic wiecej do szczescia nie jest potrzbne...nie gram wiec nie potrzebuje zabawek ati i nvidii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam tak jak w sigu wiadac, i co mnie w nim drazni... wszystkie diody umieszczone sa pod reka, zeby zalookac czy hdd pracuje musze podniesc reke, po jakims czasie uzywania buttona myszki - wytrze sie ;) jak uzywasz mousa na usb to sie wytrze srebrna farbka bo w koncu opierasz pewnie o nia reke ;) beznadziejne jest oslonka na glosniki, ta kratka bardzo latwo sie brudzi i potem ciezko ja wyczyscic, button ktory zwalnia procka jest wypas, to fakt. [mam swojego od marca jakos] i mam lekko peknieta obudowe w miejscu zawiasow z jednej strony, moim zdaniem za ciezko sie otwiera, ale z tym pojde na gware kiedys ;) pozatym to super kompik i nie mam do niego zastrzezen, napewno nastepnego wezme fujitsu-siemens ale juz lifebook - duzo lepiej wykonany. i next tam zwroce uwage na rozdzialke bo 1024x768 to za malo na 15' :(

1683108[/snapback]

mam pytanie....czy moge siedziec caly czas na wylaczonym wentylatorze?....i jaka powinna byc w takim procku temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od tygodnia...ale jeszcze nic mi sie nie ubrudzilo

 

p.s jak pozbyc sie tych ostrzezen ktore dostalem na forum...mam 20%...i to za jakies glupie zasady

1683902[/snapback]

Nie trzeba było reklamować sklepu :-P , poczytaj regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sam mam FSC Amilo 1310 i jestem bardzo z niego zadowolony

praktycznie bardzo podobny do tego co na zdjeciu jest

 

troszke inna konfiguracja

 

 

# Procesor: Intel® Celeron® M 380 (1.6 GHz, FSB 400 MHz, 1 MB cache)

# System operacyjny: Microsoft® Windows® XP HE PL

# Pamięć RAM:

 

* standardowo 512 MB DDR

* maksymalnie 1024 MB DDR

 

# Pamięć masowa:

 

* dysk twardy: 80 GB

* nagrywarka DVD Dual Double Layer (dwusystemowa, dwuwarstwowa)

 

# Ekran:

 

* przekątna 15,4" CrystalView

* typ TFT WXGA

* rozdzielczość 1280 x 800 pikseli

* paleta kolorów 16,7 miliona

 

# Interfejs:

 

* 4 x USB 2.0

* 1 x S-Video

* 1 x CRT

* PCMCIA

* FireWire (IEEE 1394)

* 1 x SPDIF (złącze optyczne audio)

* wejście na mikrofon

* wyjście na słuchawki

* czytnik kart pamięci SD/MS/MS Pro/MMC

 

# Grafika: ATI Mobility Radeon Xpress 200 128MB

 

* Wsparcie dla DirectX 9.0 3D effects

* Wsparcie DVD playback

* Wsparcie ATi PowerOnDemand i PowerPlay - system oczędzania energii

* Dual view wspierane przez Win XP Home

 

# Dźwięk:

 

* Wyjście optyczne SPDIF

* 16-bit stereo

* zintegrowane głośniki

 

# Komunikacja:

 

* modem 56k V.90

* karta sieciowa 10/100 Mbps LAN

* bezprzewodowa karta sieciowa w standardzie 802.11b/g

 

# Zasilanie:

 

* bateria Li-lon 6 cells, 11.1V / 4400mAh

 

# Oprogramowanie:

 

* Works 8.0

* WinDVD 5.0

* Nero 6.xx CD-Maker

 

# Wymiary (mm): 357 x 271 x 24.5-39.5

# Waga (kg): 2.8

# Gwarancja: 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz cos o swoim lapiku....moze masz testy w 3dmarku03 i pcmarku04?...napisz czy jest glosny...czy sie grzeje....jesli tak to w ktorym miejscu.....czy ma mikrofon wbudowany?....itp

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REveAL napisz jak Ci się używa tego amilo po dwóch miesiącach? Jesteś nadal zadowolony, zauważyłeć może coś nowego, jakieś niedogodności czy coś...

Pytam, bo sam mam zamiar kupić tego lapa.

 

minely 2 miechy i coz moge powiedziec. Dzisiaj wiem ze juz bym go nie kupil. Jest wiele innych fajniejszych ofert..Juz za ta kase co dalem mozna miec spokojnie Pentiuma. Czy FS dalej bym obstawal....mysle ze tak. Acera nie chcialbym..ale podoba misie wypas Acer'a 5024WLMi. Teraz raczej bym bral cos na poziomie xpress200...zeby nie iec tego slabego SIS'a.

 

Co do wad w moim a1645. Coz. Siatka nad klawiaturka rzeczywiscie sie syfi....mogla byc kratka z plastiku. Klapa po zamknieciu z lewej strony lekko odtaje jak sie ja docisnie. Mam wrazenie ze nierownomiernie jest podswietlony ekran od dolu. Troszke jednak za glosny ten lapik i za goracy. Pewnie dlatego ze jest na pokladzie SIS'a. Jest wiele innych sempów na Ati i nie grzeja sie. Moj kumpel kupic wlasnie Acer'a 5024WLMi z turionem 1.8 Ati X700i jego lapek jest cichy i wogole nie grzeje sie zeby bylo przy nim goraco. Ale coz.....juz za pozno. :)

 

P.S. - lapek jest juz w serwisie...ale to z mojej winy...zle zrobilem ze chcialem aktualizowac biosa z poziomu Windy ; :mur: /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z ta latwo brudzaca wersja klawiatury w FSC - moze mi ktos wyjasnic ?

 

nie wiem wlasnie..mi sie nie brudzi....

 

limerro mam pytanko..masz moze jakies duperelki firmy Fujitsu-siemens...wiesz tapetki, wyaszacz ekranu?...cos tego typu.....jak mialem lapa na poczatku to na pulpicie mialem tepatke z bialym ptakiem..skad ja ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?......no i przydalby sie jakis fajny wygaszacz tak jak robi to Acer

Edytowane przez REveAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...