Skocz do zawartości
aceraspire

[recka] Acer Aspire 3613 Wlmi + Avertv Cardbus Plus

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to bardzo popularny sprzęt za rozsądne pieniądze dlatego postanowiłem napisać recenzję tego sprzętu.

Jest to mój drugi Acer pierwszego kupiłem pół roku temu w czerwcu a jest nim Acer Aspire 5512 WLMI. Potrzebowałem lapka do roboty który miałby służyć mi dziennie. Brałem pod uwagę HP nx 6110 ale gdy ujżałem go w sklepie odechciało mi się go, nie miał on też nagrywarki DVD.

Pewnego dnia zobaczyłem w gazetce Media Markt tego Acera za 2999 zł i postanowiłem go kupić.

 

WYGLĄD I PORTY

 

Ja jestem zwolennikiem Acera i obudowa mi się podoba. Nie zauważyłem żeby coś zgrzytało i źle pasowało. Klapa ekranu chodzi bardzo dobrze z odpowiednim oporem. Przeczytałem od innych użytkowników że po roku klapa chodzi jak nowa. Notebook posiada 4 porty usb, 3 po prawej stronie i jeden z tyłu obok wejścia na zasilacz. Wejście liniowo-mikrofonowe i wyjście audio umieszczone z przodu obudowy, dobre rozwiązanie jeżeli urzywamy słuchawek jednak złe jeśli chcemy podłączyć głośniki zewnętrzne. Na panelu przednim mamy także włączniki karty Wi-Fi i Bluetooth.

Po lewej oprócz 3 gniazd USB mamy także wejście na karty PCMCIA. Z tyłu mamy wejście karty sieciowej i modemu, wyjście VGA i gniazdo na zasilacz. Tak jak w każdym nowym Laptopie mamy także wejście na linkę zabezpieczjącą Kensington Lock. Z prawej strony mamy tylko napęd DVD DL. Do pełni szczęścia brakuje tu Tv-out, Fire Wire, Portu szeregowego, RS-232 i czytnika kart pamięci. Jednak wszystkie te gadżety

możemy kupić na PCMCIA.

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

MATRYCA

 

Notebook posiada matrycę panoramiczną 15.4" WXGA CrystalBrite TFT LCD. Jest to matryca z powłoką szklaną, uważam że jest lepsza od matowych. Ma żywsze kolory od matowych ale parę osób uważa że odbija światło, mnie to nie przeszkadza. Filmy ogląda się bardzo dobrze jednak kąty nie są tak dobre jak w desktopowych monitorach LCD. W końcu matryce do laptopów mają być energooszczędne.

 

DŹWIĘK

 

Laptop wyposażony jest w kartę muzyczną Realtek AC`97. I tu był problem wiele osób miało problemy z tą kartą bo trzaskała, szumiała jednak po zmianie sterowników na nowsze chodzi naprawdę przyzwoicie. Jeszcze słowo o wbudowanych głośnikach, jak wiadomo ich odwzorowanie basów jest okropne ale do dźwięków systemowych się nadają.

 

PROCESOR

 

Prcesor w tym Notebooku to Celeron M 370. Jego taktowanie standardowo to 1.5 GHz i fsb 400mhz. Jednak po przeróbce autorstwa hpnx400 można się cieszyć taktowaniem ok 2 GHz i wymuszamy wtedy pracę na 533 mhz fsb. Adres do przeróbki daję tu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=170305

Procesor nie grzeje się tak jak Sempron a teraz jest naprawdę wydajny. Zgrywam z mojej karty telewizyjnej wideo z jakością DVD bez tracenia klatek.

 

DYSK TWARDY

 

W moim laptopie mam zamontowany dysk Western Digital 60 GB, 5400 obr i 2mb Cache. Jest cichy i w miarę wydajny a posiada także system przeciw wstrząsowy. W tym samym modelu możemy mieć kilka innych dysków zależy to od tego co było na magazynie i Acer wsadził. Jednak ja trafiłem dobrze.

 

KARTA GRAFIKI

 

Jest tutaj zamontowany układ zintegrowany Intel®910GML ze pamięcią współdzielną do 128 mb. Karta obsługuje Direct x9.0. Można na niej pograć w starsze gry 3D a także w nowe 2D. W NFS MW można też pograć dość płynnie ale na minimalnych detalach. Jest to jedna z lepszych kart zintegrowanych, nie mówiąć o ATI bo ich zintegrowane układy są lepsze.

 

NAPĘD OPTYCZNY

 

U mnie gości napęd LITEON jest to nagrywarka DVD-RW DUAL DOBLE LAYER. U mnie czyta wszystko i nagrywa też wszystko. Nagrywa CD z prędkością 24x, DVD 8x a DVD DL 2.4x. Nie są to jakieś super dobre szybkości ale w takim sprzęcie to dobry wynik.

 

Dołączona grafika

 

PAMIEĆ RAM

 

W notebooku mam zainstalowaną pamięć DDR2 Hiunday HYNIX. Laptop ma jeszcze jeden wolny slot na pamięć, wystarczy dokupić jeszcze jedną kość i cieszyć się z 1GB ramu. System Windows XP HOME EDITION chodzi tutaj bardzo stabilnie.

 

Dołączona grafika

 

TOUCHPAD

 

Jest to urządzenie niezbyt wygodne jednak jeżeli laptopa używamy w trudnych warunkach zdaje egzamin, możemy nim scrollować.

Pod touchpadem mamy 3 przyciki. Skrajne przyciski to tradycyjne przyciski takie jak w myszce. Środkowy klawisz to czterokierunkowy scroll.

 

Dołączona grafika

 

KLAWIATURA

 

W serii Aspire montowana jest prosta klaiatura, wydaje mi się że jest wygodniejsza niż ten krzywy dziwoląg w serii Travel Mate.

Klawiatura chodzi bardzo plynnie i miękko. Nie ugina się środku. Jest cicha a jej skok jest odpowiedni.

Oczywiście mamy tu do dyspozycji wiele klawiszy funkcyjnych. Nad klawiaturą mamy także 5 przycisków funkcyjnych:

1 Przycisk zasilania

2 Poczta

3 Przeglądarka Internetowa

4 Acer eManagier

5 Programowalna przez użytkownika

 

Dołączona grafika

 

BATERIA

 

Bateria jaką Acer zainstalował jest słaba. Ma on pojemność 2000 mAh 4-cell. HP posiada 8-cell, szkoda bo nootek pracowałby dłużej. Teraz wytrzymuje ok. 2h jednak od pełnego naładowania i hibernacji upływa ok 3h przy Offisie.

 

Dołączona grafika

 

INNE ZDJĘCIA

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

MATRYCA

 

Dołączona grafika

 

Napęd

 

Dołączona grafika

 

Klawiatura

 

Dołączona grafika

 

PODSUMOWANIE

 

Laptop ten to chyba najlepszy wybór w cenie do 3000 zł. Zastosowanie jest raczej biurowe jednak podkręcony procek też wiele potrafi. Jeżeli chcemy się cieszyć długą pracą na baterii powinniśmy kupić baterię o wyższej pojemności. Obudowa jest dobrej jakości.

 

ZALETY:

- dobry ekran

-duża pamięć RAM

-energooszczędny procesor

-smukła i elegancka obudowa

-dobra zintegrowana grafika

-dobra karta wi-fi z Anteną Acer InviLink

-pojemny twardy dysk

-dobra nagrywarka DVD DL

 

WADY:

- słaba bateria

-brak Tv-out

-brak Fire wire

-dysk i napęd na jednej taśmie

 

AVerMedia AVerTV Cardbus Plus

 

Kilka słów o karcie telewizyjnej. Kupiłem ją za 299 zł (w Media Markt widziałem dużo drożej). Jest to wersja PLUS czyli ma kilka dodatków więcej. Obraz jest bardzo dobrej jakości. Można porównać do mojej desktopowej Pinnacle PCTV PRO. Na ekranie widescreen z 3613 ogląda się bardzo dobrze. Funkcje bardzo podobne jak wbudowane w karcie zintegrowanej w 5512. W czasie przełączanie mamy do czynienia z Freezami tzn. trochę dźwięk przycina jedank później jest już ok. Za pomocą tej karty można także zgrywać z różnych źródeł analogowych jak magnetowid czy kamera. W zestawie z kartą dostajemy antenę do radia i pilot. Karta się trochę grzeje ale Acer w swojej obudowie ma otwory wentylacyjne Bardzo polecam tą kartę wszystkim którym chcą się cieszyć telewizją w notebooku a nie mają wbudowanej takiej karty w swoim komputerze.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Później dodam jeszcze opis dodatkowych zabawek kupionych na PCMCIA do tej recenzji.

Pozdrowienia dla stałych bywalców forum.

 

Kopiowanie lub wykorzystywanie tej recenzji bez zgody autora zabronione.

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za recke, kolejny kawal roboty ktora pomoze napewno w wyborze. Moglbys tez dodac pare fotek samego laptopa ze zblizeniami a takze pare slow wiecej o tym tunerku.

Szcegolnie o tunerku, bo jest o nim w temacie. Wiele osob bedzie sie o niego pytac, bo jest jakosciowo niezly, ale wiesc niesie, ze dzwiek przycina. Czasem mocniej, czasem slabiej. Czasem tylko przy zmianie kanalu.

Interesujace jest takze obciazenie procesora podczas ogladania telewizji.

Edytowane przez P_M_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szcegolnie o tunerku, bo jest o nim w temacie. Wiele osob bedzie sie o niego pytac, bo jest jakosciowo niezly, ale wiesc niesie, ze dzwiek przycina. Czasem mocniej, czasem slabiej. Czasem tylko przy zmianie kanalu.

Interesujace jest takze obciazenie procesora podczas ogladania telewizji.

Dźwięk przycina tylko przy zmianie kanału ale na bardzo krótko, później jest normalnie. Sprawdzałem obciążenie i pokazało 7%.

Nie ma róży bez kolców ale te przycinanie naprawdę nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooo to musi trafic na subforum o reckach :-) Przydalo by sie wiecej tych recek, dobrze ze jest tuner TV osobiscie bardzo mnie ten temat interesuje :-)

To prawda. Zlozylem nawet propozycje zalozenia takiego podtematu. Sam rozwazam zakup takiego tunerka.

 

ACERASPIRE

Czy moglbys zapodac jakies zrzuty z tej tv? Ciekawi mnie jak wylada to w porownaniu z tunerem do blaszaka. Pozrdawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Zlozylem nawet propozycje zalozenia takiego podtematu. Sam rozwazam zakup takiego tunerka.

 

ACERASPIRE

Czy moglbys zapodac jakies zrzuty z tej tv? Ciekawi mnie jak wylada to w porownaniu z tunerem do blaszaka. Pozrdawiam.

Posiadam także tuner TV Pinnacle PCTV PRO ale obraz jest identyczny, jakość zależy głównie od anteny.

Ale screeny oczywiście zrobię.

Czy zrobić recenzję routera D-Link 624+ ?

Umieścić to w tym topicu albo zrobić nowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym lapie / na tym chipsecie/ działa tryb dual-channel ?

Jeśli tak to czy kości pamięci muszą być identyczne ? czy wystarczy żeby były o podobnych parametrach /533 i ta sama pojemność .../ ?

 

PS Czy prawdą jest, że pasują tu tylko oryginalne baterie ? I, że taka znośna (8cell , 4400) kosztuje 450 PLN ???

Nie ma żadnych zamienników ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podejzewam ze te yamahy moga rozlozyc moje logi na lopatki ale... niekoniecznie, podaj jakas specyfikacje. z-2300 sa bardzo mocnym zestawem ktory prawie przenosi mebelki w pokoju i pomimo ze kolumny masz duze to nie jest to ostatni krzyk technologiczny, szczegolnie jesli chodzi o produkcje basu

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no podejzewam ze te yamahy moga rozlozyc moje logi na lopatki ale... niekoniecznie, podaj jakas specyfikacje. z-2300 sa bardzo mocnym zestawem ktory prawie przenosi mebelki w pokoju i pomimo ze kolumny masz duze to nie jest to ostatni krzyk technologiczny, szczegolnie jesli chodzi o produkcje basu

HHH teraz mnie roześmiałeś moja jedna kolumna kosztuje 1300 zł mam głośnik 15" i do tego porządną końcówkę mocy. Ten Logitech to sobie możesz posłuchać w pokoiku. A Yamaha to kolumna estradowa, i ona nagłośni bez problemu jakąś dyskotekę. Masz Link dlatego nie porównuj zabawek z sprzętem dla profesjnalistów !!!

http://www.grandmas.com/ItemYamahaS-115V.html

 

P.S YAMAHA, PEAVEY to producenci którzy robią najlepsze sprzęty muzyczne głośniki, końcówki mocy. A logitech to firma robiąca dobre myszki i akcesoria do komputerów. Twoje Logitech kupisz w jakimś vobisie a ja kolumny kupowałem w sklepie muzycznym. A założę się że masz tam jakieś chińskie tekturowe głośniki firmy o której świat nie słyszał. Sorry ale tych dwuch sprzętów nie da się do siebbie porównać.

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak slusznie zauwazyles Logitechy mozna puszczac w pokoju takze ktos moze mi wyjasni po co w tym samym pokoju mam lokowac kolumny do naglosnienia calego bloku czy osiedla?! :blink:

Założe się że wam słoń na ucho nadpnął. Ja jestem muzykiem i tę zabawki trochę znam.

A do Mastha212 jakość dźwięku z tego sprzętu jest porażająca oczywiści trzeba mieć odpowiednią kartę muzyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak slusznie zauwazyles Logitechy mozna puszczac w pokoju takze ktos moze mi wyjasni po co w tym samym pokoju mam lokowac kolumny do naglosnienia calego bloku czy osiedla?! :blink:

to po pierwse

 

po drugie to ze takie logitechy mozna kupic w vobisie jeszcze o niczym nie swiadczy (i tak rzadko go podnosze na polowe mocy)

 

troche mnie zymilo zdjecie na ktorym kolomna wygladala jak mala pierdziaweczka

 

Założe się że wam słoń na ucho nadpnął. Ja jestem muzykiem i tę zabawki trochę znam.

A do Mastha212 jakość dźwięku z tego sprzętu jest porażająca oczywiści trzeba mieć odpowiednią kartę muzyczną.

a moj tato jest kosmonauta! Sory ale troche cie ponioslo

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po pierwse

 

po drugie to ze takie logitechy mozna kupic w vobisie jeszcze o niczym nie swiadczy (i tak rzadko go podnosze na polowe mocy)

a moj tato jest kosmonauta! Sory ale troche cie ponioslo

To nie mówcie jakie te wasze sprzęty są super bo do prawdziwych kolumn się nie umywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nasze glosniki sa gorsze bo ty jestes muzykiem i masz kolumny yamahy, a nam napewno slon nadepnol na ucho skoro tez nie mamy takich glosnikow jak ty

 

Nie znosze takich samochwalkow, dostaje z uczulenia wysypki jak musze rozmawiac z kims takim.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wali szczerze mowiac, poza tym nie przypominam sobie zeby ktos mi po uszach deptal, malzowiny nadal sa w stanie nienaruszonym. A skoro juz tak po sobie jedziemy to te yamaszki moga sie schowac przy Nautilusach firmy B&W. Tylko inna sprawa ze nie kazdego stac zeby wywalic 150k PLN na pare kolumn. A moje pytanie o sens wstawiania kolumn estradowych to swojej komorki nadal pozostalo bez odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I scieraja sie koniki, ktory ma lepsze glosniki :P

To nie miejsce na dywagacje na temat wyzszosci Marantza nad YBA.

Porownanie glosnikow estradowych do zestawu Logitecha jest nie na miejscu. Tak samo nikt madry nie slucha w mieszkaniu muzy glosnikach estradowych.

Koniec dyskusji na ten temat. Chcecie sobie pogadac o glosnikach i zaszpanowac to zapraszam:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=47362

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aceraspire a gdzie mieszkach w dyskotece? i masz kanape na srodku sali a projektor zuca ci obraz na sicane? Czy moze mieszkasz w domku jednorodzinnym w ktorym pokoj ma 30x30 metrow2 :huh: bo jak po sznurku twoja argumentacja prowadzi do takich wnioskow. Ze takie glosniki to do dyskoteki a nie "pokoiku" a pozniej ze nie kazdy mieszka w bloku

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aceraspire a gdzie mieszkach w dyskotece? i masz kanape na srodku sali a projektor zuca ci obraz na sicane? Czy moze mieszkasz w domku jednorodzinnym w ktorym pokoj ma 30x30 metrow2 :huh: bo jak po sznurku twoja argumentacja prowadzi do takich wnioskow. Ze takie glosniki to do dyskoteki a nie "pokoiku" a pozniej ze nie kazdy mieszka w bloku

Duży pokój mam 4m na 10m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się czepię,ale małą niekonsekwencję tu dostrzegłem. Jak osoba która tak ceni markę i jakość kupuje najtańszą markę na rynku?? Recenzja troszkę mało obiektywna. Bez urazy, ale tak to widze.

Ja nie widzę nic złego w Acerze. A wykonanie mi odpowiada bardzo ładnie wygląda a plastiki są dobrze spasowane.

Dlatego po co przepłacać. Nie wiem czemu wszystkim te Acery tak przeszkadzają mnie nic nie trzeszczy a wszystko jest OK.

Edytowane przez aceraspire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym lapie / na tym chipsecie/ działa tryb dual-channel ?

Jeśli tak to czy kości pamięci muszą być identyczne ? czy wystarczy żeby były o podobnych parametrach /533 i ta sama pojemność .../ ?

 

Tryb dual działa na tym komputerze. Najlepiej mieć kości kupowane specjalnie do duala (sprzedają je parami) ale ogólnie wystarczy ta sama wielkość. Kości mogą być na 400MHz bo taka jest fabryczna prędkość magistrali i nawet po modzie, działają z prędkością 400MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z użytkownikiem aceraspire, każdy doświadczony dźwiękowiec wie że żadna głośniczi komputerowe nie są w stanie równać się z kolumnami estadowymi. Dysponuje 8 takimi i gdybym tylko jedną na chacie podłączył pod kompa i wzioł na całą pete to gwarantuje wam że całe osiedle miałoby dyskoteke i poszłoby napewno kilka starszych szyb:P. A jedna rzecz mnie dziwi w recenzi, a raczej w fotce bo do recenzji nie ma się co przyczepić. Otóż na jedej fotce dostrzegłem iż laptek ma 2 gryzące się naklejki celeron M i centrino. Czyżby to taki prosty chyt marketingowy ze strony Media Markt. Jakoś zawsze byłem uświadomiony że celeronek nie kwalfikuje się do naklejki centrino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chipset 910 i karta wi-fi intel pro wireless ale pentium M to nie jest to chyba tak jak mówisz chwyt marketingowy

Centrino aktualnie składa się z procesora Pentium M, rodziny chipsetów Intel 855 lub 915 i bezprzewodowej karty sieciowej Intel PRO/Wireless 2100 lub PRO/Wireless 2200

Może właściciela sam sobie nalepkę dokleił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrino aktualnie składa się z procesora Pentium M, rodziny chipsetów Intel 855 lub 915 i bezprzewodowej karty sieciowej Intel PRO/Wireless 2100 lub PRO/Wireless 2200

Może właściciela sam sobie nalepkę dokleił?

W Chorzowie to wszystkie 3613 mają tę nalepkę.

Może to coś w rodzaju jak jeden użytkownik miał w Optimusie Celeron Centrino.

Ale kartę Wi-Fi mam Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb dual działa na tym komputerze. Najlepiej mieć kości kupowane specjalnie do duala (sprzedają je parami) ale ogólnie wystarczy ta sama wielkość. Kości mogą być na 400MHz bo taka jest fabryczna prędkość magistrali i nawet po modzie, działają z prędkością 400MHz.

Wielkie dzięki za odpowiedź ...

Ponieważ właśnie nabyłem tenże sprzęt ... głównie ze względu na cenę ;-) ... sprawa ta interesuje mnie już nie tylko teoretycznie...

Korzystając z "promocji" w Vobisie nabyłem też dodatkowo drugą kość pamięci DDR2 tyle, że 533 ... i teraz są dwie :1 Hynix od Acera 400 i nowa 533 ... wydawało mi się, że nie ma prawa działać ... ale CPU-Z pokazuje wyraźnie "channels # dual" mimo, że wykrywa jedną jako 400 i drugą 533 (swoją drogą ta 533 ma wolniejsze timingi - w trybie 400 ma 3/3/3/9 (400 ma 3/3/3/8) - to duża różnica na prędkości ??)

Everest też pisze w dziale Kontroler pamięci: Aktywny tryb Dual channel... więc chyba jest ;-))

Pociezyło mnie to co piszesz o modzie ... może kiedyś się zdecyduję a jeśli nie wpływa to na szynę pamięci to nie muszę ich zmieniać ... po prostu 533'ka będzie pracować w trybie 400...

 

/ależ się głupio pisze na klawiaturze laptopa ... muszę się przyzwyczaić - to mój pierwszy lap ;-)/

 

 

Nie chcę zaczynać nowego wątku więc rozpiszę się tutaj ...:

Kilka problemów z tymże sprzętem (Acer Aspire 3613) i pytań oczywiście :

1. Przez pierwsze dwa dni po uruchomieniu cały czas zużycie procesora było na poziomie 30-60% nawet jak nic nie uruchomiłem ... wg wskazań "Menadżera zadań Windows" i "SpeedFan" ... ponieważ w desktopie też cały czas jest ~15-20% więc pomyślałem - ot słabszy procek - więcej potrzebuje na pracę systemu ... ale odbijało się to na pracy kompa - w programach - subiektywnie , i w testach - obiektywnie ;-) -/w 3DMarku03 miałem w 1024x768 444. 449 ...tragedia ...

Aż tu nagle zauważyłem , że procek mocno się nagrzał -Speedfan pokazał 50 stC i "ogienek" (czyżby była już to niebezpieczna temperatura dla tego Celerona ??) - i po resecie nagl e"cud" zużycie procesora 0-4% - sprawdzam w 3Dmarku - 851 ! , jeszcze raz : 839, 824, 823 ...zacząłem szukać co jest grane ...bo przecież nic nie zmieniałem ... "wygrzał się czy jak ?? Doszedłem do tego , że jak włączę w "Acer ePowerManagment" CardBus - jest 0'we zużycie procesora - jak wyłączę - 30, 40, 50% ... - CZY TO JEST NORMALNE ??? czy mam go oddać ? ...i jeszcze: jak włączę w w/w programiku tryb CpuSpeed na Medium - zużycie procka skacze na 100% i pozostaje tylk wyłączenie z sieci - nic się nie da robic ... ;-((/

2. Nie ma naklejki Centrino ;-)))

3. a na poważnie: wiatrak bardz oczęto się włącza ... często pracuje non-stop ... włącza się przy temp. >35 .. choć to róznie - trudno kreślić bo czujnik jest chyba do bani ... jak po włączeni pokaże 34 ... to tak się czynma cały czas ... aż zresetuje - bo potem nagle 46, 47 i znowu tak czyma ... temp. dysku się zmienia ...

4. Jako napęd mam Philipsa DVD+-RW SDVD8441 .. wie ktoś coś tym czytniku ? bo pracuje toto straaaasznie wolno ... jak robił eRecovery dysk na DVD to zajęło mu to >1,5godziny !! - tragedia ... ale może to wina oprogramowania Acera ? bo jak uruchomiłem orginalny film DVD na tym całym Arcade to normalnie się zacinał ...nawet dźwięk ..dopiero zainstalowanie PowerDVD5 pomogło ... myślałem , że dla Philipsa napędy robi Benq - a oni mają niezłe nagrywarki ale chyba nie tu - a może to normalne w tym modelu - skoro napęd jest na tej samej taśmie co dysk ?? (swoją drogą czy istnieje techniczna możliwość "doożenia" taśmy ? byłoby gdzie ją podpiąć ?- to pytanie głównie do "aceraspire" - skoro rozbierałeś kompa ... /własśnie przeczytałem w recenzji http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=187119 ,że beckp nagrywał 9 min ... inny lap, pewnie inny napęd - ale program chyba ten sam ... coś u mnie jest nie tak ;-(((/

5. Jak rozumiem o dokupieniu baterii za jakieś "uczciwe" pieniążki można zapomnieć ?

Edytowane przez Vonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...