Skocz do zawartości
Misiu15go

Wc By Misiu15go - Test Zestawu Innovateca

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze dostałem niedawno do testów zestaw innovateca ostanowiłem pokazac zdjecia na forum. Nie bede sie tu zbytnio rozpisywał o kazdym elemencie poniewaz szczegółowa recezje napisze niebawem. Postanowiłem dodac blok na gpu mojej produkcji aby dopełnic zestaw. Brakuje jeszcze dodadka do wody i jakiejs katodry uv co by nadała lepsze prezentowanie sie zestawu.

W skład zestawu wchodzi

Eheim 1048 + rez innovatec

XX flow

Chłodnica ( nie pamietam nazwy :lol: )

Wentyle noisblocker

 

 

Fotki w ciagu dnia

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Fotki wieczorem

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Prosze o opinie :D

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak ... takiego kibla za tąąąą cene to bym nie kupił. Troche to przy drogie jak na moje możliwości. Troche tego mało sie dostaje w paczce.

Kibel jak kibel ... składak taki imho bez charakteru .... bo w całości firmowy ... zero tam wkładu usera ... oczywiscie są to moje uwagi co do samego układu innovateca a nie Misia (on to tylko do przetestowania dostał :P )

Trzeba przyznać, że wygląda to schludnie, bloczek dosyc fanjny ... ale ta chłodniczka to chyba taka tylko na styk i z tego co wiem to nawet nie ma nagwintowanych otowrów do przymocowania w miejsce wentyła 120mm .. paranoja.

W takiej pozycji jak to masz to napweno nie jest ona w stanie schłodzic wody w dostateczny sposób.

Napisz jak sie sprawuje ta pompka z podkładką .. bo widze ze ma ona jakis taki stojaczek.

Zapewno jest to układ bardzo łatwy w obsłudze, wiec dla kazdego nooba sie nadaje. Rezik taki to wygoda.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze na cpu jest odlewany w całości blok ciekawe jak sie spisze, czy mógłbyś podmienić z cube dla porównania, generalnie całość sie nieźle prezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak ... takiego kibla za tąąąą cene to bym nie kupił. Troche to przy drogie jak na moje możliwości. Troche tego mało sie dostaje w paczce.

Kibel jak kibel ... składak taki imho bez charakteru .... bo w całości firmowy ... zero tam wkładu usera ... oczywiscie są to moje uwagi co do samego układu innovateca a nie Misia (on to tylko do przetestowania dostał :P )

Trzeba przyznać, że wygląda to schludnie, bloczek dosyc fanjny ... ale ta chłodniczka to chyba taka tylko na styk i z tego co wiem to nawet nie ma nagwintowanych otowrów do przymocowania w miejsce wentyła 120mm .. paranoja.

W takiej pozycji jak to masz to napweno nie jest ona w stanie schłodzic wody w dostateczny sposób.

Napisz jak sie sprawuje ta pompka z podkładką .. bo widze ze ma ona jakis taki stojaczek.

Zapewno jest to układ bardzo łatwy w obsłudze, wiec dla kazdego nooba sie nadaje. Rezik taki to wygoda.

No chłodnica jest fatalna jak za 300zł można się spodziewać czegoś więcej...Chciałem ja zamontować w miejscu na wentyl 120mm koło procka, ale nie było możliwości gdyż shroud nie ma gwintowanych otworów pod wiatrak, dzięki czemu wentyl leży sobie na nim a śruby są tam po to żeby się nie przesuwał. Podkładka pod pompkę to dobry wynalazek tej firmy idealnie eliminuje drgania (wiem, bo zakładałem pompkę bez niego) pompka się nie przesuwa i pracuje idealnie cicho po odpowietrzeniu, choć wydaje dziwne zgrzyty podczas startu :? Rezik wygoda? :lol: Szkoda ze dzięki niemu układ się zapowietrza, bo woda z cząsteczkami tlenu jest odrazu połykana przez pompę, co powoduje zapowietrzanie się układu. Chłodniczka radzi sobie doskonale jak wiadomo te procki się już nie grzeją tak jak kiedyś. Nie kupiłbym osobiście tego zestawu za cenę ~800zł gdyż uważam ze nie jest wart połowy tych pieniędzy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o elementach zestawu napisze w recenzji.

 

ptys- mam taki zamiar, zestaw bede miał tylko tydzien jeszcze ale mozna juz go zdemontowac wszystkie potrzebne fotki do recenzji juz mam, blok nie jest odlewany z całosci składa sie z topu z "plexi" i miedzianego spodu pokrytego niklem

 

chase1 - temp max w stresie przy 2600MHz 1.7V to 35C i idle to 25C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem testować ten sam zestaw.Nieco nie wyszło ale mozę jeszcze bęe testował. To co mi sie naówka to abstraciach!ać od wad i zalet to cena po prostu poraża- jest tak 2x za wysoka w stosunko do moim zdaniem żeczywistej wartości.

 

To co mi sie podoba to zapinka na bloczek i pompa.Ta ostatnia niestety podobno głośna :angry:

Acha wężę są cool B) Ja jeszcze postaram sie misiakowi podrzucić delte bo te wentyle co dali to podobno udają tylko że coś dmuchają...i to udają dosć nieudolnie :lol:

 

 

Podmianka bloku na cube pro to fajny pomysł ale trzeba do tego demontować mobo i zdjac tę zapinke a to zdemolowanie kompa wiec nie wiem czy misiowi sie będzie chciało...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukałem się w tekscie. Dla kogo Misiu ta recenzje?

 

Wracając do chłodnicy. 300zł to naprawde dużo. Z Miazga mamy fiacika pieknego za ~200zl i sie bardzo cieszymy, prawda? ;]

 

Ogólnie ładnie to wszystko wyglada ponieważ dobrze ze soba "współ gra" :)

 

Misiu - Innovatec nie ma bloków na gpu? Dlaczego takowego nie dostałes?

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukałem się w tekscie. Dla kogo Misiu ta recenzje?

 

Wracając do chłodnicy. 300zł to naprawde dużo. Z Miazga mamy fiacika pieknego za ~200zl i sie bardzo cieszymy, prawda? ;]

 

Ogólnie ładnie to wszystko wyglada ponieważ dobrze ze soba "współ gra" :)

 

Misiu - Innovatec nie ma bloków na gpu? Dlaczego takowego nie dostałes?

Do kogo recenzja to sie okaże jak Misiek ją napisze, bo to to trudno nazwac recenzją :P

Co do chłodniczki to 300 zeta to gruba przesada jak za takiego wyppierdka. A ja za mojego fiata dałem 150 zeta :P a nie 200.

A bloczku na gpu nie ma bo pewnie ten zestaw takiego nie zawierał. Nie chce nawet wiedziec ile by kosztował ten zestaw z blokim na gpu i chłodniczką na 2x120mm .... to chyba dla milionera by sie nadawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie che załamywać ale własnie wylicytowałem fiacika-nieuzywanego za 26zl :lol:

 

1969461[/snapback]

Nie doszukałem się w tekscie. Dla kogo Misiu ta recenzje?

 

Wracając do chłodnicy. 300zł to naprawde dużo. Z Miazga mamy fiacika pieknego za ~200zl i sie bardzo cieszymy, prawda? ;]

 

Ogólnie ładnie to wszystko wyglada ponieważ dobrze ze soba "współ gra" :)

 

Misiu - Innovatec nie ma bloków na gpu? Dlaczego takowego nie dostałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur to bardzo mi się podobają, tylko pytanie na jakich obrotach chodzi wiartak? Ale w gruncie rzeczy 8 baniek za taki zestaw to kosmos...przynajmniej na polskie realia.

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur to bardzo mi się podobają, tylko pytanie na jakich obrotach chodzi wiartak? Ale w gruncie rzeczy 8 baniek za taki zestaw to kosmos...przynajmniej na polskie realia.

Wentyle chodza na 1000obr na 12V

Wiem sam nie dał bym 50% ceny tego zestawu

poca - recka bedzie dla ocetimes.pl , maja bloki na gpu ale nie wysłali dlaczego ? nie mam pojecia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym bardziej,zę mam zamiar ją Nazirowi powierzyć B)

Hehes.. NAZIR do tanich nie nalezy..

Takze nie masz sie co cieszyc.. ;)

Pamietam jak nie chcial swojej skroconej lady za 250zł puscic..

Po raz kolejny mnie wtedy zadziwił..

Poza tym to własnie sie płaci za prace, perfekcje i marke w takich nagrzewnicach..

Co z tego ze fiata mozna za 30zł wyrwać..

Zresztą ceny lecą - tak to juz jest..

Chłopacy kupili wtedy po takich cenach (jak pamietam Miazga wyrwał ja z Allegro) - teraz mniej by zaplacili..

 

Co do zestawu - gdybym był nadziany nie bawiłbym sie w skaładanie własnego zestawu tylko kupilbym ten i wymineil chłodnice..

I wsio..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehes.. NAZIR do tanich nie nalezy..

Takze nie masz sie co cieszyc.. ;)

Pamietam jak nie chcial swojej skroconej lady za 250zł puscic..

Po raz kolejny mnie wtedy zadziwił..

Poza tym to własnie sie płaci za prace, perfekcje i marke w takich nagrzewnicach..

Co z tego ze fiata mozna za 30zł wyrwać..

Zresztą ceny lecą - tak to juz jest..

Chłopacy kupili wtedy po takich cenach (jak pamietam Miazga wyrwał ja z Allegro) - teraz mniej by zaplacili..

 

Co do zestawu - gdybym był nadziany nie bawiłbym sie w skaładanie własnego zestawu tylko kupilbym ten i wymineil chłodnice..

I wsio..

Tez osobiscie pamietam ten przypadek tylko nazir potem zdecydował sie ja sprzedac ale kupiec sie rozmyslił iajkos nastepny sie nie znalazł i nie zostala sprzedana. Watpie ze nazir zabierze sie za te przerobke dla tomcata z prostego powodu nie bedzie miał czasu/ nie chce mu sie ale to taki moje zdanie;]

 

Ja sam kupiłem nowego fiata ok poł roku temu za 40zł z wysyłka wiec nie uwazam to za jaks okazje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat - mam takie 2. jeden kupilem za 15, 2'gi za 20zl w poznaniu

w prawdzie jeszcze nie wyczyszczone, ale są...

no własnie-cały myk w tym,zę ta nie ma mieć szlamu itp bo leżała ale poza furą :wink: tzn taka nieco zdewastowana nówka :wink:

 

 

Tez osobiscie pamietam ten przypadek tylko nazir potem zdecydował sie ja sprzedac ale kupiec sie rozmyslił iajkos nastepny sie nie znalazł i nie zostala sprzedana. Watpie ze nazir zabierze sie za te przerobke dla tomcata z prostego powodu nie bedzie miał czasu/ nie chce mu sie ale to taki moje zdanie;]

 

Ja sam kupiłem nowego fiata ok poł roku temu za 40zł z wysyłka wiec nie uwazam to za jaks okazje :wink:

misiu to też była okazja-a tu mam za 26 zika B) A nazira jakoś pomolestuje-w końcu chodzi o wywalenie blachy i 2 mufki wlutować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ze wizualnie to sie bardzo ladnie prezentuje. Cena zabija, ale jak sie ktos pochwali zarobkami kolegom zza zachodniej granicy to tez sie ich zabije :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go

 

Interesuje mnie podstawa do tej pompki

 

* Mógłbyś zrobić kilka zdjęć samej podstawy?

 

* Czy mógłbyś tę podstawę zwymiarować i podać jej wymiary?

 

* Jak ciężka jest ta podstawa? Z czego jest zrobiona?

 

* W jaki sposób ten "rzep" jest przyklejany do tej metalowej podstawy i obudowy?

 

* Czy wiecie gdzie takie "rzepy" mozna kupić?

 

 

Mam takie gumowy podkładki więc może zrobienie takiej podstawy nie byłoby problemem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go

 

Interesuje mnie podstawa do tej pompki

 

* Mógłbyś zrobić kilka zdjęć samej podstawy?

 

* Czy mógłbyś tę podstawę zwymiarować i podać jej wymiary?

 

* Jak ciężka jest ta podstawa? Z czego jest zrobiona?

 

* W jaki sposób ten "rzep" jest przyklejany do tej metalowej podstawy i obudowy?

 

* Czy wiecie gdzie takie "rzepy" mozna kupić?

Mam takie gumowy podkładki więc może zrobienie takiej podstawy nie byłoby problemem ...

To tak

Zwymiaruje potem jak zdemontuje wc obiecuje ze podam wymiary w topicu

Wazy ok 300g jest to materiał metalopodobny

Jeden rzep sie przykleja do podstawu drubi do budy ja jednak nie uzyłem bo jest zbedny a 2 ze klej jest bardzo mocny i przy odklejaniu rzepu mogł by mi odpasc lakier z obudowy

Sadze ze mogł bym bez wiekszych problemow wykonac taka podstawe za cene wielokrotnie mniejsza niz jest sprzedawana a kosztuje 70zł

 

Szlag trafił konto lycosa ee co jest wszystkie fotki bloków znikneły :cry:

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze mogł bym bez wiekszych problemow wykonac taka podstawe za cene wielokrotnie mniejsza niz jest sprzedawana a kosztuje 70zł

Jeśli byś wykonał taką w niższej cenie i dobrze by tłumiła drgania to masz już jednego klienta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie obejrzałem wszystkich zdjęć, a dziś już ich nie ma :(

 

Ale kompaktowość i wygląd zestawu bardzo mi się spodobał. Fajny efekt z białym, podświetlanym wentylem i niebieską pompką :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza fotka na nowym serwie ;]

 

Dołączona grafika

 

Zaraz edytuje pierwszy post i dam nowe fotki jednak najbardziej martwie sie fotkami z topicu o blokach wszystkie posżły sie $@%$% a najstarsze jakie mam to 11.2005 wiec pieknie....

BTW lycos był lepszy miałem swoja strone

Fotki juz sa niestety inne sa praktycznie niemozliwe do odzyskania :cry:

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go

 

Ile by kosztowała o Ciebie sama metalowa podstawa? Te silentblocki mam

 

Jakiej średnicy są śrubki w silentblockach?

 

To w zestawie dostajesz klej żeby te rzepy przykleić?

 

Jak rozumiem pompka stabilnie stoi nawet bez użycia rzepów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu15go

 

Ile by kosztowała o Ciebie sama metalowa podstawa? Te silentblocki mam

 

Jakiej średnicy są śrubki w silentblockach?

 

To w zestawie dostajesz klej żeby te rzepy przykleić?

 

Jak rozumiem pompka stabilnie stoi nawet bez użycia rzepów?

Nic mnie nie kosztowała dostałem ja na test...

srubki to gwint m4 czyli 4mm

Rzepy na spodzie maja biała taśme wystarczy ja odkleic

Stoim stabilnie bez rzepów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie nie kosztowała dostałem ja na test...

srubki to gwint m4 czyli 4mm

Rzepy na spodzie maja biała taśme wystarczy ja odkleic

Stoim stabilnie bez rzepów

Źle mnie zrozumiałeś. Ile by kosztowało gdyś dorobił samą podstawę? Silentblocki mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Ile by kosztowało gdyś dorobił samą podstawę? Silentblocki mam

Odezwij sie na gg

 

Wymiary podstawy

80mmx77mmX12mm

 

rozstaw otworów

 

67mmX53mm

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...