Skocz do zawartości
Picior

Mała Recenzja Aristo 790s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych kolegów!


Jestem tu pierwszy raz wiec proszę o wyrozumiałość. Czytając dość często Wasze recenzje i opinie postanowiłem napisać coś od siebie. Otóż kupiłem ostanio Aristo Prestige 790S. Dwa tygodnie to okres kiedy można już coś powiedzieć o maszynie.

PARAMETRY


Procesor:
Intel Pentium M 740
- Taktowanie: 1.73 GHz
- FSB: 533 MHz
- Cache: 2MB L2

Chipset:
Intel 915 PM:

Pamięć RAM:
512 MB DDR2 533 MHz (1 kość)
dwa gniazda pamięci do 2 GB

Dysk:
Rozmiar: 2.5"
Pojemność: 60 GB
Prędkość obr.: 5400 obr/min
Bufor: 8 MB
Interfejs: ATA 100
System S.M.A.R.T.

Karta graficzna:
ATI Mobility Radeon X600 128MB VRAM:
- platforma PCI Express x16
- ATI Core: 400 MHz
- ATI Memory 230 MHz
- Microsoft® DirectX® 9.0
- SmartShader 2.0
- SmoothVision 2.1
- PowerPlay 5.0

Napęd optyczny:
DVDRW DUAL Double Layer (TSSTcorp CD/DVDW TS-L532A)

Wyświetlacz:
Rozmiar: 15.4" TFT
Rozdzielczość: WXGA (1280 x 800)

Mulimedia:
- Wbudowana karta dźwiękowa REALTEK ALC250 AC'97 (3D stereo sound system, kompatybilna z Sound Blaster PRO, 2 głośniki)
- Wbudowany tuner telewizyjny (Tuner TV)
- Pilot zdalnego sterownia
- Panel Audio DJ do obsługi płyt Audio CD (przyciski: Play : Pause : Stop : Fast Forward : Rewind)
- Czytnik kart multimedialnych 4-in-1: Memory Stick (MS), Memory Stick Pro (MS Pro), MultiMedia Card (MMC), Secure Digital (SD)

Interfejsy:
3x port USB 2.0
1x port IEEE1394
1x port TV-out (S-Video)
1x port VGA
1x wyjście Audio Out
1x wejście mikrofonu
1x port RJ-45 LAN (GigaLAN 10/100/1000 Mbps)
1x port RJ-11 Modem (fax/modem 56K V.90/92)
1x PCMCIA typ I/II
1x AV-in
1x TV-in

Wi-fi:
Wireless LAN 802.11b/g (Intel Wireless 2200BG)

Zasilanie:

- Bateria Sanyo, Li-Ion, 8 ogniw, pojemność: 4300 mAH, napięcie: 14.8 V
- Zasilacz napięcie: 100-240 V, częstotliwość: 50-60 Hz, moc: 65 W

System operacyjny:
- zainstalowany Linux Fedora

Płyty w zestawie:
- Sterowniki dla systemu operacyjnego MS Windows XP/2000 na płycie CD
- Power DVD 5.x do obsługi DVD
- Power VCR II do obsługi tunera TV
- Oprogramowanie Instand-On Media Player
- NERO do obsługi nagrywarki (CDRW lub DVDRW w zależności od wersji)

Wymiary i waga:
- 360 x 265 x 32.2 mm
- ok 2,9 kg

Gwarancja:
- 24 m-ce
- system "Door-To-Door" (koszty transportu do/z naprawy pokrywa serwis)

OPIS


Laptopa kupilem co prawda przez internet, ale odebralem osobiscie. Oferte znalazłem na skąpcu a nastepnie dogadalem sie ze sprzedającym. Jak zawsze przy tego typu zakupach jest mega dylemat, ale jakos padlo na Aristo 790s i nie żałuje wyboru. Sadze ze za te pieniądze (4500 zł) jest to dobry wybor. Wiem ze odezwą się zaraz głosy, że za taką kasę można kupić Della, Toshibe itd, ale w takiej konfiguracji chyba nie...

Przejdzmy do konkretów. Kartonik, który zobaczylem nie wyróżniał sie niczym nadzwyczajnym. Miał co prawda napis notebook, ale jakiś specjalnych wzmocnień nie zauważyłem. W srodku było juz lepiej: zapakowany w piankę, folię itd. Po rozpakowaniu i otwarciu ujrzałem dość sporą klawiature i jeszcze większy wyswietlacz. Należy tu wspomnieć, że w ostatniej chwili zrezygnowałem z martycy Glare bo poczytalem sobie ze refleksy czasem przeszkadzają w normalnj pracy. Nie załuje decyzji bo mat spisuje sie znakomicie. Nie mam zastrzeżeń co do matrycy, podświetlania również.

post-135651-1141609899_thumb.jpgpost-135651-1141610563_thumb.jpgpost-135651-1141610087_thumb.jpgpost-135651-1141610116_thumb.jpg
post-135651-1141610172_thumb.jpgpost-135651-1141610661_thumb.jpgpost-135651-1141610688_thumb.jpg


Sam procesor spisuje się znakomicie, wydajność wystarczająca, na chwilę obecną 512 ramu również wystarcza. Dysk, w zwiąku z tym, że mam 3,5 calowa "osiemdziesiątke", wybr ałem 60 GB. Jest to produkt Samsunga (jak i napęd optyczny). Karta graficzna zaskoczyła mnie również swoja wydajności i za namową kolegi wgrałem NFS MW, chodzilo na 1024x7xx i 3/4 detali bardzo płynnie. Innych gier nie wgrywałem (jeszcze :D). Napęd smiga bardo ladnie, wypalilem juz kilka dvd i cd i nie spotkałem żadnego problemu. Nie jest przy tym również przesadnie głośny. Co do glosności na zasilaniu bateryjnym wiartak wlacza sie bardzo rzadko, a jesli sie juz właczy to juz raczej chodzi ko końca ale na ok 1/3 obrotow, nie jest to w żaden sposób drążniace. Na zasilaniu sieciowym po ok 15 min od właczenia sytuacja jest ta sama. Przy pełnym obciażeniu i w grach dość czesto włacza sie maksymalna prędkośc obrotowa, ale i to nie jest denerwujacym zjawiskiem. Nie ma żadnych wibracji na klawiaturze.

Bateria wystarcza na ok. 3 godz pracy po obniżeniu napięć na procku wychodzi około 3:20. Uważam to za przyzwoity wynik zważywszy chociażby na niezintegrowaną karte graficzną. Wiecej pracuje jednak na zasilaniu sieciowym z wyjęta baterią także cieżko mi wiecej powiedzieć na ten temat.

Co do jakości wykonania naczytałem sie bardzo dużo na równych forach o Acerach, Aristo, Asusach, FS, Dellach itd (kolejność przypadkowa) ale nie do końca zgadza się to ze stanem rzeczy. Obudowa, mimo swojego ciemo-czerwonego koloru pokrywy oraz czarno szarej reszty wygląda bardzo ciekawie. Jakość materiałów nie budzi moich zastrzeżeń, spasowanie również. Przygladając sie dokładnie mozna oczywiście znaleźć elementy, ktore można by poprawić, ale nie jest to na pewno nic poważnego. Ot taka kosmetyka. Chcę podkreslic, że nic nie skrzypi:). Zawiasy wyglądają na mocne. Wbrew temu co mozna czasem poczytac o modelach aristo nie czuje zeby to była tandeta (i jestem obiektywny). Na słowa uznana zasługuje pomysł z padem (zapożyczony z HP o ile pamietam). Ułatwia to utrzymanie czystości i wyglada dość efektownie.

post-135651-1141610267_thumb.jpgpost-135651-1141610307_thumb.jpgpost-135651-1141610341_thumb.jpg
post-135651-1141610373_thumb.jpgpost-135651-1141611382_thumb.jpgpost-135651-1141611410_thumb.jpg



Jesli chodzi o klawisze szybkiego dostepu to powyżej klawiatury mamy 3 przyciski (wł/wył, www, e-mail) ktore można dowolnie skonfigurowac zalaczonym softem. Panel Audio Dj równiez okazuje się przydatny nie tylko przy zamknietej obudowie. Dołączone oprogramowanie IOMP pozwala na ogladanie filmow DVD i sluchania muzy bez odpalania OS. Nie mierzylem jeszcze jak to sie ma do pracy na baterii w takim trybie ale może byc ciekawie. Oprócz standardowych klawiszy mamy tu tez włacznik wi-fi, wejscie mikrofonu, wyjście słuchawkowe oraz odbiornik podczerwieni pilota. Tu wspomne również o karcie telewizyjnej, ktora oferuje naprawde ladna jakośc obrazu. Po niedzieli podlacze antene pokojową zamist kablówki i zobaczymy jak sie bedzie zachowywać. Pilot oprócz podstawowch fukcji obsługi tv oferuje również zmianę jasności, wl/wył komputera, mute, obsługe niektórych aplikacji mulimedialych (winamp, best player itd). Jednym slowem przydatna rzecz.

post-135651-1141611360_thumb.jpgpost-135651-1141611430_thumb.jpg


Jeśli chodzi o wady to nie zauważyłem nic co by mnie denerwowało. Na pewno przeszkadza ubogi bios, problem z określeniem temperatury procka, umiejscowienie we/wy audio z przodu i brak zaslepki osłony czytnika kart.

Na chwilę obecną to chyba wszytko. W miarę możliwości czasowych oraz jeśli kogoś to zaciekawi dopisze co trzeba i dorzuce 3dmarki.

post-135651-1141611455_thumb.jpgpost-135651-1141611484_thumb.jpgpost-135651-1141611498_thumb.jpgpost-135651-1141611615_thumb.jpg
post-135651-1141611678_thumb.jpgpost-135651-1141611830_thumb.jpgpost-135651-1141611901_thumb.jpg


Pozdrwiam Piotr Edytowane przez Picior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje wyboru, też mam aristo i trzeba stwierdzić że ze spokojem może konkurować z "renomowanymi" markami,, bo co do wydajności i jakości wykonania niczym się nie różnią, a cena jest dużo niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baaardzo chcialem kupic tego lapa jak kupowalem swojego Acera. Jest on bardzo ladnie zrobiony, wydawalo by sie ze czerwona klapa jest za bardzo krzykliwa i kiczowata, ale jakos... tak nie jest. Wyglada to rewelacyjnie wg. mnie lapek bardzo mi sie podobal, jest cienutki i dobrze wykoanany. Aristo robi sprzety ktore kasuja tanie FS i Toshiby i na dodatek ma szybsze bebechy, jak ktos nie wierzey to polecam pobawic sie takim lapkiem. W Zyciu bym nie zaplacil Toshibie za znaczek albo FS. Jestem sklonny dac za to pieniadze tylko IBM`owi (ale takie z p3 1ghz - sa tnie, nadaja sie do wszystkiego oprocz grania i rewelacyjnie wykoanane) no i ostatecznie HP ale HP jest za drogi, chociaz przynajmniej wiadomo dlaczego.

 

Nie kupielem Aristo tylko dlatego ze mial za slaba karte i kosztowal tez niemale pieniadze jak go rozwazalem pol roku temu. Daltego wolalem cos z mocniejsza grafa i kupilem Acera z x700 a tuner mozna dokupic na PCMCIA, ale mysle ze poczekam na tunery HDTV

 

gratuluje - dobry zakup.

 

"Jeśli chodzi o wady to nie zauważyłem nic co by mnie denerwowało. Na pewno przeszkadza ubogi bios, problem z określeniem temperatury procka, umiejscowienie we/wy audio z przodu i brak zaslepki osłony czytnika kart."

 

koniecznie zainstaluj sobie notebook hardware control w przyklejonych niusach masz linka do strony domowej. Moim zdaniem jest to pozycja obowiazkowa dla posiadczy centrino, nie dosc ze poda ci temperatuce procka i dysku to jeszcze mozesz sie bawic napieciami. U mnie w trybie 800mhz obnizylem napiecie od 0.7V i wentylator wlacza sie sporadycznie. Poza tym program oferuje spooooro do konfigracji naprawde super pozycja.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciese sie ze Ktos to czytał:)

 

Do Intel_99: O ile pamiatm czytajac chyba Twoja recke przekonalem sie do Aristo, wiec THX:)

 

Do kurek: Jasne ze mam zainstalowane notebook hardware control 1.1 wersje chyba ale i tak nie podaje temp. Jest tylko tem dysku a napiecie na nozniku x6 mam narazie 0,732 bo nie próbowalem niżej, ale moze zejde jeszcze i prime 95 go sprawdze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu jak kosztował dużo więcej - bardzo mi się marzył, no ale jakoś nie byłem przekonany żeby wydać tyle kasy. Co prawda może nie drążyłem tematu bo zbytnio nie pasowała mi czerwona pokrywa, ale gdyby cofnąć czas o te pół roku i miałbym te pieniądze co dziś to pewnie stałby już u mnie na biurku :-P

 

Według mnie za 4500zł - super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym Aristo, ale nie potrzebowałem tunera TV. Do mojego Acera przydałoby się sterowanie pilotem :lol: i lepsze głośniki. Jak sprawują się te w Aristo?

 

Co do napięcia w NHC dla najniższego mnożnika procka ja mam 0.7V dla 920MHz (zamiasta standardowych 800) i chodzi stabilnie. Oto wszystkie wartości: x6-0.7V x8-0.812V x9-0.876V x10-0.94V x11-1.004V x12-1.068V x14-1.196V x15-1.26V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równeż gratuluje wyboru . Od miesiąca sam jestem jestem posiadaczem Aristo 790 z tym , że z procem 1.6 i pamięciami DDR 333 . Uważam , jak słusznie przedmówcy zauważyli , że cały czas pokutuje zła opinia o tych laptopach . Za rozsądne pieniądze można kupić naprawdę dobry sprzęt . Oczywiście nie jest to jakość i wykonanie jak IBM ( używałem T42 ) , niemniej Aristo nie ma się czego wstydzić . Polecam wszystkim , przynajmniej do bliższego zapoznania się z tymi lapkami przed podjęciem decyzji o wyborze sprzęta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoDzu8o4 glośniki oceniam na 4-, co prawda jak to w standardowych rozwiązaniach brak tonow niskich ale srednie i wysokie są całkiem całkiem. Nie ma zniekształceń dzwięku

 

a myszka niczego sobie, tylko cos za dużo klaawiszy jak dla mnie :)

 

Kazan widze ze masz ta matryce WsXGA i jak sie sprawuje nie za mała ja jak ją w akcji widzialem to bym w okularach musial siedizeć. A masz Glare czy mat? jak z refleksami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wgralem najnowsze stery do karty wi-fi bo na straszych czasem zrywało połączenie. Teraz lepiej.

 

Zastanawiam sie jeszcze co zrobic zeby w programach typu NHC czy RM clock byla pokazana temperaturka CPU bo niestety programy te niewidza jej. Temp dysku - bez problemu z odczytem. Max osiagnela 43 stopnie C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam sie tez nad tym laptopem (tylko z WSXGA+) wiec ciesze sie, ze napisales ta recenzja.

Mam jednak do ciebie jeszcze 2 pytania, jezeli bylbys tak mily odpowiedziec :)

 

Napisales, ze wiatrak nie jest drazniacy, wlacza sie rzadko, "Przy pełnym obciażeniu i w grach dość czesto włacza sie maksymalna prędkośc obrotowa, ale i to nie jest denerwujacym zjawiskiem".

Tymczasem dokladnie co innego napisali goscie testujacy tego laptopa z Tygodnika Komputerowego

(Test Aristo 790S):

Niestety, Aristo Prestige 790S wydaje z siebie bardzo nieprzyjemny warkot. Znajdujący się wewnątrz obudowy wentylator chłodzący procesor dudni niesamowicie. Nie jest to typowy świst, jaki wydają coolery, ale nieprzyjemny dla ucha rumor.

No i wlasnie.. - czy chopaki z Tygodnika mieli feralny egzemplarz, czy ty masz jakis wyjatkowo udany? ;-)

 

 

Druga sprawa - jak wyglada sprawa chlodzenia? Tzn. czy wloty powietrza sa umieszczone od spodu obudowy? Posiadane nozki sugeruja, ze nie mozna polozyc laptopa np na lozku, czy dywanie.. ;)

 

Dzieki,

Grzesiek.

Edytowane przez enkeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolejna recka w necie... to dobrze bo dane czesciowo sie potwierdzaja. Co do pierwszego pytania dalej podtrzymuje ze nie jest to meczacy "warkot", byc moze ja dostalem jakis dobry lub oni felerny model. Moze byc tez tak, ze mamy ine poczucie "warkotu". Wczoraj kolejny uczestnik forum zakupił 790S wiec i jego zapytamy co o tym sadzi. :) U mnie po 10 min od wlaczenia wiatrak kreci sobie caly czas 1/3 obrotow.

 

Co do chlodzenia to na moj gust od dolu jest wlot powietrza, gdzie wiatrak wsysa zimne powietrze a z tyłu za matryca jest wylot. wylot widac na ktoryms zdjeciu.Jak znajde czas to wrzuce zdjecie spotu lapka.

 

Co do matrycy to w rozdzielczosci natywnej tego SWXGA wszystko jest malutkie. SWXGA chyba wystepuje tylko z glare wiec napisz pozniej jak sie sprawuje.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BArdzo fajna recenzja , jeśli to naprawdę Twoja pierwsza to masz chyba do tego predyspozycje.

 

Laptop też niczego sobie bardzo ładny i wydaje się być wydajny mam tylko jednp pytanie , dlaczego pracujesz na wyjętej baterii ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop też niczego sobie bardzo ładny i wydaje się być wydajny mam tylko jednp pytanie , dlaczego pracujesz na wyjętej baterii ??

Dziękuje:-D

 

80% pracy jest na wyjetej poniewaz moj przyjaciel ma juz 3 lapa i na podstawie jego doswiadczen wiem ze jest to lepsze dla baterii. Z innego zrodla natomiast slyszalem, ze przy pracy sieciowej oraz z wlozona bateria, prad "plynie" przez nia caly czas. Jesli to jest prawdą to wydaje się logicznym ze przyspiesza to zuzycie.

 

Jak wiesz kazdy uzytkownik ma swoja teorie:) Ja co najmiej raz w tygodniu pracuje na zasilaniu bateryjnym tak jak dzis ogladajac tv w kuchni i pozwalam sie rozladowac baterii. Jesli ktos mnie przekona do pracy z bateria to nie widze problemu zeby ja wlozyc :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80% pracy jest na wyjetej poniewaz moj przyjaciel ma juz 3 lapa i na podstawie jego doswiadczen wiem ze jest to lepsze dla baterii. Z innego zrodla natomiast slyszalem, ze przy pracy sieciowej oraz z wlozona bateria, prad "plynie" przez nia caly czas. Jesli to jest prawdą to wydaje się logicznym ze przyspiesza to zuzycie.

 

Jak wiesz kazdy uzytkownik ma swoja teorie:) Ja co najmiej raz w tygodniu pracuje na zasilaniu bateryjnym tak jak dzis ogladajac tv w kuchni i pozwalam sie rozladowac baterii. Jesli ktos mnie przekona do pracy z bateria to nie widze problemu zeby ja wlozyc icon_smile3.gif

Już rozumiem dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sid:

Nio w pełni mobilny to moze nie jest bo blizej mu do 3 kg niz do 2, ale jak dla mnie nie jest to wielki problem:) Wymiay tez nie sa problem a nawet zaleta bo moje lapki sa pokaznych rozmiarow. Weszla pełnowymiarowa klawiatura.

 

Kazan:

A jak u Ciebie z wiatrakiem? Jak często się włacza? Masz temperature procka w NHC? A na beterii ile trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

!!! CAŁKIEM NOWY !!! -Notebooko-zielony

dzięki za wszystkie informacje, jestem w przededniu zakupu notebooka i cieszę się z obszernych recenzji ! Jestem prawie zdecydowany na jego(ARISTO 790S) zakup , ale znalazłem na stronie

TU

FSC Pi1536 T2300 15.4"C 1GB 80GB DVD-DL XP za 5599zl bo tyle zamierzam max. wydać i.... , no i zacząłem się zastanawiać nad dalszym wyborem tz. matryca Glare -Aristo , CrystalView -FS , procesory Intel Pentium M 740-Aristo, Intel Centrino Duo T2300. Czy znajdzie się wśród Was Słońce , które mnie oświeci ,abym dojrzał i wybrał odpowiedni "owoc " !

a tak na marginesie to ceny tego sprzętu w Polsce są za......e ! nawet u pepiczków jest o wiele taniej >>> to do premiera>>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach wybrałem polske. Mam obraz ale brakkuje dzwięku <_< .Jakie masz ustawienia??

Heja

 

To zmien Polske na ukraine lub rumunie bedzie ladnie smigac. Jesli masz chwile to napisz na PW do mnie to wysle Ci w pdf-ie troche info. Marek24 a jak wiatraczek sie zachowuje u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyboru lapka jst generalnie ciezko powiedziec co jest lepsze. Patrzac na parametry to FS wygrywa ale z drugiej strony jest od drozszy od mojego o 1 tys zl a to juz sporo dla mnie.

 

Za 5600 mozesz sie pokusic juz na toshibe seri M70 ladne lapki z ladna matrycą. Jest teraz tego od groma. Od siebie moge jeszcze poradzic zebys sie pobawil troche nimi pomacał bo to co jest na zdjeciach w necie nigdy nie oddaje obrazu rzeczywistego.

 

Jesli jestes z zachodniopomorskiego ewentualnie pomorskiego, ostatecznie wielkopolski moge Ci dać namiar na dobry sklep. Ceny sklepu internetowego ale z mozliwoscią odbioru osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Picior trafiłeś za drugim razem (pomorskie ) interesuje mnie Twoja informacja ( tak na marginesie to zainteresowałem się Aristo ze względu na możliwość skonfigurowania "netka" tz. wybór procesora min PM740 , Ram 1024 , dysk 100GB , jeszcze nie dokonałem wyboru , ale słyszałem w sklepie komp. że firma wywiązuje się z przyjętych zobowiązań gwarancyjnych, a to też trzeba zaliczyć do zalet.......post-137800-1143706938.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Picior trafiłeś za drugim razem (pomorskie ) interesuje mnie Twoja informacja ( tak na marginesie to zainteresowałem się Aristo ze względu na możliwość skonfigurowania "netka" tz. wybór procesora min PM740 , Ram 1024 , dysk 100GB , jeszcze nie dokonałem wyboru , ale słyszałem w sklepie komp. że firma wywiązuje się z przyjętych zobowiązań gwarancyjnych, a to też trzeba zaliczyć do zalet.......post-137800-1143706938.gif

Mam wade wzroku...jasnowidztwo:) napisalem Ci na priva moje gg to sie odezwij to podam namiary na tani i dobry sklepik. Co do gwarancji to slyszalem wiele dobrego. Ja na jakosc nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety... z tego co wiem tem. procesora niczym nie odczytasz . Ot taka niedogodność ...

pracuje na wyjętej baterii , ale ostatnim razem 2.30 wytrzymała

wiatrak włącza się co 10 min , przyzwyczaiłem się do tego warkotu

Edytowane przez Kazan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...