Skocz do zawartości
pcmax

Wc By Pcmax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Własnie złożyłem peirwsze chłodzenie wodne w moim życiu. NIe jest ono najpiękniejsze ale od samego początkuzałożenie było inne. Konstrukcja miała byc tania i wydajna dlatego zastosowałem chłodnicę która zapewne mieliscie juz okazje oglądać ajak nie to prosze bardzo:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Aby wode wprawić w ruch w takim kolosie musiałem dobrac pompke o bardzo dużej skuteczności, nie chiałem aby była to pompka prądożerna wiec wybrałem model UP 1000 jednej z najlpeszych firm na świecie ( a nawet może najlepszej) produkujacych pompki AQUABEE.

 

 

Teraz stałem tylko przed wyborem jaki blok na CPU. Na samym poczatku planowałem zakupić ABADON'a CPU2, ale po dłuzszym zastanowieniu i po przeczytaniu paru testów postanowiłem odwiedzic strone internetową REALITYNET, gdzie zakupiłem Frost 2 Slim rev.2

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

A oto moje WC bardezo amatorskie:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

A pasta jakka nałożyłem na bloczek to:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Za pare dni zaprezentuje testy wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Znakomity

Łooooo qqwwwww....... chlodnica wieksza od pralki ! :blink: :blink: :blink: :blink:

 

Z czego to je omg :) Wspolczuje to czyscic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie przesadzajcie, jak się nie ma kasy to nic lepszego sie nie sklepie :P pociesze cie i powiem, że moje 1sze wc wcale ładniejsze nie było ;)

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dla mnie to WC to tragedia :mur: Juz wolalbym jakis porzadny wiatrak, niz miec takie cos...

 

Przy zalozeniu, ze chlodnica jest czysta w srodku ( ;) :mrgreen:) to jej wielkosc pozwala chyba na chlodzenie kompow w calej dzielnicy ;)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica SUPER. Oczywiście trzba nad nią popracować, wyczyścić dokładnie, wyprostować finy, ładnie pomalować - mi się BARDZO PODOBA. Cała reszta to standard u początkujących - czyli bardzo kiepsko - ale się nie łam tylko dopracuj ten układ, pompkę daj do środka, a z tej chłodnicy zrób prawdziwe dzieło sztuki i będzie super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica SUPER. Oczywiście trzba nad nią popracować, wyczyścić dokładnie, wyprostować finy, ładnie pomalować - mi się BARDZO PODOBA. Cała reszta to standard u początkujących - czyli bardzo kiepsko - ale się nie łam tylko dopracuj ten układ, pompkę daj do środka, a z tej chłodnicy zrób prawdziwe dzieło sztuki i będzie super.

 

Zgadzam sie z przedmówcą. Masz ogromne pole do popisu z tą chłodnicą.

Czekam na info o wydajności tego monstrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z regóły takiee są miedziano aluminiowe. To jest wyjede z jakiwegos klimatyzatora.

Wc bardzo proste, mam nadzieje ze zmienisz chłodnice, wydajnosc moze i dobra ale szkoda miejsca, lepiej ją opyl i kup jakąś ładną nagrzewnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest chlodnica panowie ale na 99% jestem pewien ze to jest skraplacz od jakiegos wielkiego agregatu, na miejscu autora kibelka bym przeczyscil w srodku czyms, bo zalegaja tam pewnie resztki oleju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleju w środku pewnie masa :lol:

a próbowałeś sprzedać to na allegro?

ja bym łyknął nawet jakbym miał $$ :P

może ktos sie znajdzie i sie komus przyda i bedziesz miał na 2 kadetty czy jakieś bipy czy inne bixy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy raz to nawet spoko!

Ważne że spełnia swoją rolę - chłodzi!

Ale mogłeś się troche bardziej postarać "bez kasy" też można zrobić coś fajnego! Przynajmniej to wyczyścić!

I po co taki zbiornik wody jak masz chłodnicę Która pracowała w jakieś dużej chłodni!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy od niego chcecie? Zrobił prawdziwe chłdozenie wodne, a nie jakieś smieszne węzyki z mikro chłodniczkami jak ma 99% ludzi z forum. Sam mam niewiele mniejsza chłodniczkę i działa to wszystko nienajgorzej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie - podoba mi się za nietypowość, większość robi jakieś małe kible, zamyka je w budzie i pokazuje jak ma ładnie wężyki ułożone. A tu zupełnie inaczej, [ciach!].... chłodnica, bajzelek itp

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobił prawdziwe chłdozenie wodne, a nie jakieś smieszne węzyki z mikro chłodniczkami jak ma 99% ludzi z forum.

Ja tam wole te "śmieszne wężyki" i mysle ze te 99% co je ma to tak woli, zaprezentował po to zeby wyrazic opinie, wiadomo ze nie da sie wszystkim dogodzic, i to nie na tym polega zeby innym sie podobało, wazne ze samemu jest sie zadowolonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w ten bajzel wpuścić moją fertkę :D W moment byłby porządek i wszystko by się w budzie zmieściło :D Nawet chłodnica :D

 

Co do czyjejś wypowiedzi, że to pierwsze chłodzenie i temu taki bajzel i zero estetyki, to może odpowiem tak:

 

Właśnie jestem w trakcie składania swojego I-ego w życiu WC i I-ej w życiu modyfikacji budy i wstydziłbym się pokazać taki śmietnik. Poczucie estetyki by mi na to nie pozwoliło.

 

Ale są gusta i guściki, a o tym się nie dyzkutuje :D To tylko moja subiektywna opinia.

 

BTW. Widząć xywkę autora i miejsce zamieszkania spodziewałem się czegoś na wysokim poziomie. A tu bieda.

Edytowane przez Remee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa tam czepiacie sie ;) Jak na pierwszy raz jest spoko :) Ja bym tego bydlaka ładnie pomalował i wyczyścił aby to jakoś ładnie wygladało :] Fakt faktem gabaryty to ma nieziemskie :D WC z prawdziwego zdarzenia hehehe

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no duzo osob pisze ze tragedia ale jzu we wstepie napisalem ze to nie ma byc pajacowanie o wizualnosc bo ja nie robie po to aby koledzy sie zachwycali jakie to jets piekne o ja! ja chce wydajne a nie pikne! ado tego nie mam pieniedzy zbytnio.

Masell zrozumial przekaz! wyniki bede pozniej bo mam pelno nauki

a co do czystosci chlodnicy to wewnatrz podejzewam ze jest w miare czysto bo jzu ja tetsowalem pare godzinek bez bloku i nie pompka tylko kranem:) wiec cisnienie bylo ladne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem

ale chlodnice mozna było z wierzchu przeczysci .. pomalowac obudowe ..

wiadro jakeis normalnieszje bez reklam proszku :P

i weze ladnie połaczyc a nie ze jeden taki drugi taki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie napisał jeszcze temp. a to jest najważniejsze

@MaSell ja już cie nie rozumiem w chłodzeniu Malika czepiasz sie, i piszesz że ci sie nie podoba chociaż jest prawie bez zastrzezeń i napewno jeast estetyczne a teraz- chłodzenie jest(bez obrazy PCMAX :) ) beznadziejne napewno nie jest estetyczne i piszesz że ci sie podoba !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...