Skocz do zawartości
durczyn

Allegro-policja-sąd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, wystawiłem na allegro w pełni sprawny dysk 80GB Barracuda 7.7200 2mb. Klient który ten dysk zakupił za 162zł + 8zł przesyłka otrzymał go w ciągu trzech dni.

 

Dysk sprawdziłem przed wysłaniem, nie miał badów, a windows uważał go za "zdrowy". Spakowałem w dwie warstwy grubej foli bąbelkowej dosc dokładnie z każdej strony i zalepiłem brazową tasmą jak tylko się dało. Poszedłem na poczte, przyjeli poprawnie zapakowaną paczke do wysłąnai bez zastrzezeń. Wysłałem

Po niedlugim czasie odzywa się do mnie na gg kupujący i mówi że ten dysk jest wolny i się muli, wykrywa się normalnie itp itd. Mówi ze mu niepasuje i chce zwrotu pieniedzy, i ja mówie ze gwarancji nieuznaje. Kupujący wysłał formularz do allegro ze sprzedałem dysk niezgodny z opisem. Allegro odrzuciło ta reklamacje. kupujący powiedział że idze na policje, a jak mu sienieuda to do sądu. W protokole powie ze dysk jest wolny....

Pieniądze bym mu zwrócł gdybym z powrotem dysk otrzymał w stanie takim jak wysałem, możliwe że kupujacy cośnabroił i chce to wykorzystać, bo się naoglądał na tvn uwaga o oszustach.... Sprzedawałem już elektronike tego typu i niemam żadnych negatywów.

On jest ze śląska, z tweaka nie jest bo się pytałem.

 

oto jego wypowiedz ostatnia:

 

"widze ze sie zdenerwowales hahahhaaha! coz skoro uwazasz ze umoza postepowanie to spoko bo ja znam osobe ktora o 10zl sie pluła i JAKIMS DZIWNYM CUDEM ODZYSKAŁA ale skoro ty jestes taki super i wiesz lepiej to zycze milej rozmowy z policja a jak to nic nie da to ide do sadu i zobaczymy kto jest taki cwany DO ZOBACZENIA haha "

 

Wczesniej wspomniałem mu ze umożone zostanie postępowanie ze względu na oskarżenie które bedzie brzmiało "wolny dysk"........

 

Mam wrażenia po rozmowie z nim ze chce mnie w trąbe zrobić, on zarejestrowął sięna allegro w 2006 roku w lutym.

 

 

Co o tym sadzicie ? Jak do tego podchodzić?

 

PS: jest to uczeń gimnazjum lub liceum

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz jego gg to sprawdz jego wiek - jak bedzie ponizej 18 to zrob screena, dawaj do allegro ze jest nie pelnoletni i zeby to sprawdzili :)

 

A gosciu chyba chce Ci zwróc nie ten dysk, patrząc na tą wiadomość mozna wywnioskować ze chce on jak najbardziej Tobie zaszkodzić, a nie oddać dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowuj jego wszystkie wypowiedzi. Ktoś kto pisze do ciebie listy w stylu "HAHAHA już cię udupiłem HAHAHA" nie ma szans wygrać w ew. sądzie. Pod żadnym pozorem mu nie groź i odpisuj kulturalnie.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurzyłem się tylko to mu napisałem ze na kompach się neizna, ale to wszystko z mojej strony co złego mmu napisałem.

 

 

PS: wieku niema ale jego nick to "Trolo" ........

 

PS2"

Masz numer seryjny swojego dysku? moze gosc chce sobie za darmo wymienic swoj padniety icon_wink2.gif

niemam niestety ale moze uda mi się z linków z imageshacka wylookac staer testy co keidyś kumlowi dawłąem, może tam coś bedzie do sprawdzenia

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 pozytywnych za jakieś [ciach!]ły które sprzedał, jakoś tak

 

PATZRE JAKA AUKCJE WYSTAWIŁ !!!

 

http://allegro.pl/item88653585_88653585.html

 

kupił odemnie tez 80gb barracudy, moze tota samam, albo próbuje handlowac czy coś, sam niewiem

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 1,5 tygodnia temu jakos

 

ale o fakt 2 marzec... ale to tez dziwne ze sprzedal sprawne 80 by kupic drugie 80 sprawne

 

niewnikam w jego zamiary, ciekaw jestem na czym sie skończy

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On Cię chce zrobić w bambusa :]

Ten gość co kupował od neigo 80 gb (niby 2 marca) wystawił komentarz 13marca i napisał że trochę to trwało. Ten cały trolo wysłał mu po prostu Twój dysk. Dochodzimy do tego że teraz będzie próbował Ci wcisnąć swoją dobitą 80tkę... że to niby Twoja i że chce kasę spowrotem. Tak mi to śmierdzi... wyłudzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Gość sam łamie prawo, więc gdyby coś to masz na niego haka (zeby nie wlóczył Cię po komisariatach):

nie bede robil formata i wysle go z postawionym na nim windowsem 98SE

 

2. Mam takie same przeczucie co @kubajew

 

On Cię chce zrobić w bambusa :]

Ten gość co kupował od neigo 80 gb (niby 2 marca) wystawił komentarz 13marca i napisał że trochę to trwało. Ten cały trolo wysłał mu po prostu Twój dysk. Dochodzimy do tego że teraz będzie próbował Ci wcisnąć swoją dobitą 80tkę... że to niby Twoja i że chce kasę spowrotem. Tak mi to śmierdzi... wyłudzeniem

A powiem i więcej, jestem tego pewien ;]

Edytowane przez Nightwalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Dysk sprawdziłem przed wysłaniem, nie miał badów, a windows uważał go za "zdrowy". Spakowałem w dwie warstwy grubej foli bąbelkowej dosc dokładnie z każdej strony i zalepiłem brazową tasmą jak tylko się dało. Poszedłem na poczte, przyjeli poprawnie zapakowaną paczke do wysłąnai bez zastrzezeń.

To nie jest właściwe opakowanie do dysku. Jeśli poczta uszkodziła go (rzucając np. o ściany - zupełnie typowe traktowanie małych przesyłek przez pracowników PP) to wina jest po Twojej stronie.

 

Nie widzę linka do Twojej aukcji dysku? To celowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja kupowałem maxtora dostałem w foli zwykłej (dodam: antystatycznej)

 

Nie widzę linka do Twojej aukcji dysku? To celowo?

czego ty się doszukujesz ?!

 

http://allegro.pl/item88307846_barracuda_u...wny_warto_.html

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Hmm producenci niektorzy pakuja dysk tylko w plastikowe pudelko.

To nie jest opakowanie "do wysyłki" tylko podstawowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi np. w sklepie. Zabezpieczeniem jest opakowanie zbiorcze, to w którym dyski trafiają do hurtowni.

 

A jakie wg. ciebie jest wlasciwie opakowanie?

Kartonik + wypraska ze styropianu + folia antystatyczna (w/g zaleceń producentów, tak każą pakować dyski wysyłane na serwis).

Przed naszą pocztą żadne opakowanie nie zabezpiecza w 100%, ale jak dotąd miałem tylko 2 reklamacje na kilkadziesiąt wysłanych dysków. A właściwie jedną, drugi dysk prawdopodobnie miał wadę fabryczną (niby sprawdzałem przed wysłaniem ... WD to był, one czasem padają dopiero po kilku godzinach pracy).

 

 

jak ja kupowałem maxtora dostałem w foli zwykłej (dodam: antystatycznej)

czego ty się doszukujesz ?!

 

http://allegro.pl/item88307846_barracuda_u...wny_warto_.html

Co do opakowania - jak wyżej. Dysk wysłany w folii miał prawo nie wytrzymać transportu. Przed wysłaniem testowany nie był (po to pytałem o opis aukcji), chodzi o sprawdzenie programami typu HD Tune czy NDD. Nie masz żadnego dowodu na jego stan przed wysyłką, czyli nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak było naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osoba fizyczna

Piszesz ze jako osoba fizyczna a wiec:

 

W gre wchodzi:

 

Art. 545. § 1. Sposób wydania i odebrania rzeczy sprzedanej powinien zapewnić jej całość i nienaruszalność; w szczególności sposób opakowania i przewozu powinien odpowiadać właściwościom rzeczy.

§ 2. W razie przesłania rzeczy sprzedanej na miejsce przeznaczenia za pośrednictwem przewoźnika, kupujący obowiązany jest zbadać przesyłkę w czasie i w sposób przyjęty przy przesyłkach tego rodzaju; jeżeli stwierdził, że w czasie przewozu nastąpił ubytek lub uszkodzenie rzeczy, obowiązany jest dokonać czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika.

 

IMHO na 80 % masz przegrana sprawe w sadzie wirion - racje ma kupujacy - jeszcze wiele zalezy od adwokata jakiego zatrudni - jednak marne sa Twoje szanse - a na kwestie naruszenia dobr osobistych mozesz powolywac sie w osobnym procesie - w tym nie beda stanowic zadnego dowodu w sprawie, ktora bedzie lub nie toczyc sie przed sadem I instancji.

 

Od siebie dodam, jak od praktyka: radze oddac pieniadze, i nie robic afery - bo odniesiesz kleske w sadzie. A jeszcze niech na jaw wyjda jakies okolicznosci dzialajace na Twoja szkode - radze polubownie zalatwic sprawe. Wszelkie powolywanie sie na szczenictwo lub podobne typu argumenty - beda karane, policja sesyjna - sad to sad - to nie forum - radze byc niezwykle ostroznym.

 

SimooN ma racje - nie zapewniles odpowiedniego opakowania - wiec teraz poniesiesz tego konsekwencje - niestety takie jest prawo.

Dura lex, sed lex.

Edytowane przez Ecuadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu łamie prawo, może zawsze powiedziec ze mu się neichce, to nieduzy dowód

łamie prawo bo w momencie wysłania dysku wyśle też swoją kopie Windowsa innej osobie (50% że sam ma piracką, to juz wogóle pozamiatane)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoją droga ciekawe, aukcja zakończona 2 marca, dzisiaj mamy 19-sty a rzeczony trolo nawet nie wystawił negatywa:) coś mi tu śmierdzi, imo gościu chce wyłudzić kaskę.

 

na przyszłość: zawsze prowadź ewidencję numerów seryjnych rzeczy które sprzedajesz oraz używaj głowy podczas pakowania (mam na myśli to, że opakowanie dysku w folię bąbelkową to na zdrowy rozum za mało - zawsze tego typu rzeczy należy pakowac w coś co tłumi wstrząsy (styropian itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha czyli koleś, może spokojnie np zrobić mnioe w balona i prawo mu w tym pomoze ?

 

a jak bym oddał mu kase to on odda mi złom jakiś ?

 

a wsezystko p[rzez to że ON mówi że ten dysk jest wolny ?!?!?!

 

..................................

 

ps: szukałem screenów, z hd tacha już niema, same mam z prockiem i ramami :(

 

ps2: w sadzie adwokat będzie drozszy niz ten dysk

 

ps3:

do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika

? Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha czyli koleś, może spokojnie np zrobić mnioe w balona i prawo mu w tym pomoze ?

 

a jak bym oddał mu kase to on odda mi złom jakiś ?

 

a wsezystko p[rzez to że ON mówi że ten dysk jest wolny ?!?!?!

 

..................................

 

ps: szukałem screenów, z hd tacha już niema, same mam z prockiem i ramami :(

 

ps2: w sadzie adwokat będzie drozszy niz ten dysk

 

ps3: ?

Pisalem, sad to nie forum, tam radze Ci zachowac spokoj, bo podobne zachowania nie licuja z powaga sadu i beda karane kara grzywny lub kara aresztu do 7 dni.

 

Co do sprawy - odpowiedzialnosc przewoznika, tez ma tu pewne znaczenie - ale pierwszym i najbardziej istotnym zdarzeniem bedzie fakt iz nie dochowales obowiazku odpowiedniego zabezpieczenia rzeczy.

Jak powszechnie wiadomo - dysk jest niezwykle podatny na uszkodzenia mechaniczne, jest urzadzeniem z ktorym nalez sie obchodzic niezwykle ostroznie - a Ty jako osoba trudniaca sie sprzedaza elektroniki - powinines o tym wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...