Skocz do zawartości
oskarro

Wc By Oskarro - Rev.2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Były święta, a żeby czas podczas świąt sie nie marnował, przebudowalem troche moj poprzedni układ.... (KILK)

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Założeniem nie była wydajność, bo taką, jaką dawał mi układ poprzedni w pełni mnie satysfakcjonowała...

Tym razem postawiłem na firmowe części (jednak nie wszystkie).

 

- Podstawa każdego komputera - obudowa: ANTEC PLUS VIEW 1000AMG.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Ciężka, stabilna, bardzo dobrze wykonana. Podobna do Chiefteca Dragona, wiec raczej opisywać nie będę...

Pozbyłem się koszyków na dyski - co widać.

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- Chłodnica: zmieniłem mojego Autosana (CG1) na BIX2 z Niemiec. Nie było widać "brudu" w środku, dla

pewności przepłukałem gorącym octem.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- Blok wodny: pozostał ten sam, czyli CUBE, wykonany przez Misia15go. Nie jest to najnowsza konstrukcja, jeszcze ta z grubszymi pinami jak widać, krućce ułożone po skosie. Bloku nie wymieniałem - nie było takiej potrzeby. Przepracował 8 miesięcy - stan jego praktycznie sie nie zmienił - brak widocznych śladów korozji. Krućce NK12.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- Pompka - jest to cichy, tani i dobry (moim zdaniem) Aquael 650. Pompki nie wymieniałem z tego względu, iż nie było takiej poterzby. Jest cicha, nie burczy, szczelna, pracuje nienagannie.

Początkowo chciałem ją rozkroić i na nowo przerobić (poprzednio była zintegrowana "na sztywno" z rezem), jednak wkręciłem tylko krućca, dołozyłam podkładki (bo gwint był za króki) i jak jest - każdy widzi. Widok może nie "syci", jednak funkcję swoją spełnia.

 

- Wentylatory: Glacialtech 120mm - 2 sztuki. Ciche, wystarczająco wydajne. Nie neguję tak bardzo tu chwalonych Fanderów, jednak te są znacznie tańsze. A że miałem już jedną taką sztukę, to dokupiłem jeszcze jedną za 20zl nówka.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

- Złączki SK 8/10, Wąż 8/10 - kupione u Samhaima. Wąż początkowo ciężko wchodził na krućce NK12, ale pomoczyłem, pomęczyłem go i w końcu dało się... Na SK 8/10 pasuje rzecz jasna idealnie. Poza tym nie zagina się, nie mięknie.

 

- Płyn chłodzący - to Petrygo Orlenu - kolor niebieski, albo raczej błękitny. Petrygo rozrzedziłem nieco demineralką.

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

RESZTA ZDJĘĆ UKŁADU:

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

 

Co mi dała ta przebudowa?

Głównie chodziło mi o obudowę - by była porządna. Poprzednia z biegiem czasu zurzyła sie. Pozbycie się koszyków na dyski znacznie ją osłabiło.

 

A wydajność? W poprzednium wydaniu, wentylator wiał "świeżym" powietrzem na chłodnicę.

Tutaj powietrze ciężej trochę przechodzi przez front budy, wentylatory tez zasysają powietrze przez chłodnicę, a nie "pchają" (mam nadzieję, ze bedzie mniej sie wtedy kurzyć). Co za tym idzie - wydajność pozostała ta sama.

Wentylatory chodzą na 5v (700-800obr/min). Temperatura wody idle/stres 30-35*C, temp procesora 39-44.

 

Odczuwalny brak rezerwuaru :wink: Temp dużo szybciej rośnie....

Dodam jeszcze że na pasywie :wink: w idlu, na sterej chłodnicy miałem 47*C na procesorze (przy 2,3ghz, 1.7v). Teraz temperatura przy tych ustawieniach jest wyższa. Ale nie sprawdzałem ile.

 

Niestety znów powtarza sie sprawa z czujnikiem. By prawidłowo odczytywać temp z czyjnika, konieczny nawiew w okolicy mosfetów - temp błyskawicznie spada...

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Czy jestem zadowolony?

Jak to się mówi - szału nie ma :wink: Jest tak jak się spodziewałem.

Ale myślę że mam prawo być zadowolonym. Pomimo wydania pieniędzy wydajność ta sama, jednak układ z brzydkiego ewoluował do nieco bardziej przyjaznemu dla oka. Obudowę można bez problemu transportować (choć jest nieco ciężka), jest na prawdę stabilna, nie ugina się.

Zeby nie było mowy o tym, ze chłodnica jest na wyrost - sam układ przygotowany jest pod rozbudowę (blok na grafę).

Co do głośności, to jedyną rzeczą, jakiej mozna by sie czepiać, to dysk twardy - najgłośniejszy element.

Pompki/wentylatorów/zasilacza nie słychać przy zamkniętej obudowie. By usłyszeć pompkę, nalezy wyłączyć komputer, i włożyć głowę do obudowy, ale bez przesady...... :wink:

 

 

Czekam na opinie/komentarze.

Pozdrawaim serdecznie.

 

 

 

 

EDIT:

Poprawiłem zdjęcia - teraz będą trochę większe.

Większość zdjęć była robiona zaraz po napełnieniu układu - stąd te bąbelki, wąż przypięty taśmą itp, ale to chyba wiadomo.... :wink:

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(....) ale z tego co widze masz pasywnie wszedzie wiec nie ma potrzeby...

doklanie, nie ma co na sile zakladac bloczku na cos, co tego nei potrzebuje :wink: , czyli w moim przypadku taki radek 9550 czy nb....

chlodnica sie przyda na pewno przy zmianie platformy, czy tez moze niedlugo tylko grafy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury dosyc spore .. i to tylko przy bloku na cpu.

Radziłbym daltego wyciąć wieksze otwory we froncie obudowy, tamte dwa co juz są są troche przy małe z kratkł, wiec powietrze niechętnie przez to przelatuje.

Moze obniżyło by to tempy na procu.

 

Edit: zapomniałem ze porządnie to wygląda. Narazie układ na jeden blok, wiec trudno tam było popełnic jakis błąd.

Elegancka buda i jej wnętrze .. za to +

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury dosyc spore .. i to tylko przy bloku na cpu.

Radziłbym daltego wyciąć wieksze otwory we froncie obudowy, tamte dwa co juz są są troche przy małe z kratkł, wiec powietrze niechętnie przez to przelatuje.

Moze obniżyło by to tempy na procu.

 

Edit: zapomniałem ze porządnie to wygląda. Narazie układ na jeden blok, wiec trudno tam było popełnic jakis błąd.

Elegancka buda i jej wnętrze .. za to +

dzięki.

co do temperatur - tak, jestem tego śwaidom, że cięcie znacznie by polepszyło wyniki ;)

ale póki co jesto to wydajność, jak pisałem wystarczająca.

dziury mozna wyciąć zawsze, a w drugą stronę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam podoba ta prostota. Ale największy plus, to za tą obudowe, która jest moim "marzeniem", a zawsze mi na nią szkoda kasy ;)

 

Nie byłbym sobą, gdybym się nie przy[ciach!] o rozdzielczość tych fotek;]

 

 

/edit

@Miazga82, dlaego też zostało to ujęte w cudzysłów:> Jeśli trudno zrozumieć, to już tłumaczę- buda którą już nie jeden raz chciałem kupić, a zawsze wynajdowałem inne potrzeby/zachcianki. Eot.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam podoba ta prostota. Ale największy plus, to za tą obudowe, która jest moim "marzeniem", a zawsze mi na nią szkoda kasy ;)

 

Nie byłbym sobą, gdybym się nie przy[ciach!] o rozdzielczość tych fotek;]

faktycznie ;d

podmienie je jutro na trochę większe. chcialem je wrzucić jako "nie-miniatury" do tematu, ale cos nie wyszło :rolleyes:

jutro podmienie linki i będą większe trochę.

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam podoba ta prostota. Ale największy plus, to za tą obudowe, która jest moim "marzeniem", a zawsze mi na nią szkoda kasy ;)

hahahha ... gdyby była twoim marzeniem, to byś na nią wydał każde pieniądze.

taki mały OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wyciąć blachę we frontpanelu (ja tak zrobiłem), aby powietrze miało swobodniejszy dostęp do chłodnicy. Temperatury by zapewne nieco spadły.

Szkoda, że tylko CPU znalazł się pod wodą.

Generalnie nieźle.

 

PS. Na Twoim miejscu przerzuciłbym HDD do zatoki CD (montując go na specjalnych sankach - CLICK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

co do temperatur - tak, jestem tego śwaidom, że cięcie znacznie by polepszyło wyniki ;)

ale póki co jesto to wydajność, jak pisałem wystarczająca.

dziury mozna wyciąć zawsze, a w drugą stronę....

ja ostatnio zajmowalem sie robieniem WC kolegi .. (on mocno zajety :P)

i przod chiefa zalatwilem w ten sposób

Dołączona grafika

 

 

hdd na sankach takich jak zapodal wczesniej DEM

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne.

Powody dosc wysokiej temp to w kolejnosci od najistotniejszych:

1. Glaciale na 5V ledwo wieją

2. Sa ustawione na wciag przez chlodnice wiec sa jeszcze mniej wydajne przez to (ale jest mniej kurzu)

3. Maly przeswit na froncie blokujacy dostep powietrza

 

Fakt ze uklad jest tylko na proca pozwala jednak ominac te kwestie bo jest cicho i wystarczajaco wydajnie (na malej chlodnicy nie byloby to mozliwe).

Ja z kosmetycznych kwestii skrocilbym niektore weze, bo tworza niepotrzebne luki, mozna to nieco lepiej dopasowac. Ogolnie bardzo fajnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za weze (producent, nie rozmiar)?

Węże kupiłem od Samhaina z Realitynetu (realitynet.pl).

Tyle wiem, nic wiecej nie jestem w stanie Ci powiedzieć...

Ale jestem z nich zadowolony.

 

 

 

 

@aerial

dokladnie. tak jak mowisz. nie inaczej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże kupiłem od Samhaina z Realitynetu (realitynet.pl).

Tyle wiem, nic wiecej nie jestem w stanie Ci powiedzieć...

Ale jestem z nich zadowolony.

@aerial

dokladnie. tak jak mowisz. nie inaczej :wink:

To te crystale? Czy tubclair Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To te crystale? Czy tubclair

 

powiem tak: widze ze u Sama w sklepie, te tubclaire mają napisy. Moje nie miały. Ja kupowałem, powiedzmy, poza sklepem :wink: bo był już późny wieczór, wiec tylko sie zgadałem z Samhainem, i odebrałem, bo mówił ze ma tylko 2 metry takiego. A co to za firma, to niestety tylko on będzie wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: widze ze u Sama w sklepie, te tubclaire mają napisy. Moje nie miały. Ja kupowałem, powiedzmy, poza sklepem :wink: bo był już późny wieczór, wiec tylko sie zgadałem z Samhainem, i odebrałem, bo mówił ze ma tylko 2 metry takiego. A co to za firma, to niestety tylko on będzie wiedział :)

 

ladny mi wieczor... 2 w nocy :P

 

informuje ze odbior osobisty jest przez 24/24 po wczesniejszym umowioniu sie :lol: :lol: :lol: :lol:

 

co do wezy to byly: Tubclair... btw Oskar jak sie sprawuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny mi wieczor... 2 w nocy :P

 

informuje ze odbior osobisty jest przez 24/24 po wczesniejszym umowioniu sie :lol: :lol: :lol: :lol:

 

co do wezy to byly: Tubclair... btw Oskar jak sie sprawuja?

no dobra, moze nie wieczór, a "wczesna noc" :wink:

 

Co do sprawowania się, to miałem troche problemy z nałożeniem ich na blok - na krućce NK12, co z resztą jest zrozumiałe....

Na szybkozłączki - oczywiście bez najmniejszych problemów sie instalowały.

Układały sie też muszę powiedzieć dobrze. Nawet jak układ troche pochodzi, są troszeczkę cieplejsze, a mimo to, nie miękną, nie "flaczeją".

Na jednym ze zdjęć widać, ze zaginał się troszeczkę (dałem tam apaskę nylonową) przy wyjściu z bloku, ale to na prawde nie znacznie...

Ogólnie - polecam. B)

 

 

 

EDIT:

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Otóż znacznie spadła temperatura [idle] dysku w nowej obudowie. W poprzedniej, z tymi samymi radiatorami, i tak niższa niż niż BEZ radiatorów o ok. 10 stopni, a teraz JESZCZE 6 stopni mniej!!!

Bez radiatorów: 50-53

Z radiatorami [stara buda]: 40-42

Z radiatorami [nowa buda]: 34-36

 

Radiatory przykręcone do dysku, nie użyłem pasty termo [nie chcąc brudzić dysku], a to mysle by jeszcze bardziej pomogło...

 

Domyślam sie ze to wynik dobrej cyrkulacji powietrza w nowej obodowie. Jak widać, jest "zdrowsza" również dla komponentów neichłodzonych [póki co :wink:] wodą...

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...