Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Problem Z Komputerem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Witam. Piszę ponieważ od dzisiaj komp zaczął u mnie dziwnie pracować - był bardzo niestabliny (to co w sygnaturce), na początku myślałem że to RAM - windows wywalał błędy 0x0000050 oraz 0x0000080 (sorki jeżeli zła ilośc zer). Po ponownym uruchomieniu miałem już problem z wejściem do BIOSu - po pokazaniu taktowania proca kompa zawieszał się. Resecik przyniósł kolejny zawód - komp nie wstał wogóle. Przy pomocy Insertu przywruciłem bios do normlanych ustawień procka ale przestawienie fsb na 160 a mnożnika na 10x nic nie dało.

 

Próbowałem resetować bios zworką i baterią ale doszło do tego że komp nie wstawał wcale zaś wyświetlacz na płycie wskazywał na 01 (nie opisane w instrukcji).

 

Po kilku(nastu) próbach komp wreszcie uruchomił się - przestawiłem na takie ustawienia:

FSB: 133

Mnożnik: 10x

CPU V: 1.5V

DDR V: 2.63V

Dual wyłączony, timingi: 8-3-3-2,5CL

 

Jak narazie komputer jest stabilny.

 

Oto opis mojego sprzętu:

Procesor - ciemna plama pod spodem (ma to od kupienia na allegro ale chodził ok na 2350Mhz)

Płyta główna - niektóre kondensatory są nieco wybrzuszone

Zasilacz i ram: zewnątrz wyglądają ok ;)

 

W najbliższym czasie postaram się sprawdzić u kolegi procek, płytę i zasilacz.

 

Może mi ktoś powiedzieć co może powodować aktualne problemy? Czy jest to wina płyty głównej, procka czy może zasilacza. Zaznaczam że do tej pory problemów nie było.

 

EDIT:

PS: Komp nigdy nie był katowany temperaturą, płyta jest dobrze chłodzona: zalman na NB i boxowe z NB na SB.

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na wybrzuszone kondensatory. Mam ten sam problem na mojej płycie i byłem zmuszony obnizyc FSB, bo nie chciał startowac na tej wartosci, choc przedtem nie bylo z tym problemow..Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Sam na pewno nie :? Nie znam się na tym wogóle. Ale wydaje mi się że znamkogoś kto może mi pomóc. Dzięki za diagnozę. Czekam na dalsze opinie na temat mojego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całkowity możliy pad podstawki.. .. podstawki pod proca.. czym to sie objawia? mialem tez taki problem w pewnym sklepie, gdzie bylem "na serwisie".. przelutowalem wszystkie złe kondensy, a tutaj to samo:/.. co sie okazalo, podstawka, po drugiej stronie płyty ( lut) miała naderwane ścierzki, z kumplem w robocie wzielismy lutownice, cyne, kalafonie i pojechalismy te sciezki na nowo.. o dziwo poszlo i komp dziala juz ponad pol roku.. zbieg okolicznosci? czy coś? zobacz jak wyglada plyta z drugiej strony

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Wymieniłem 5 kondensatorów za 40zł u elektronika - wiem tyle że dał dobre. Podłączyłem wszystko a tu klapa - dalej to samo. Komp przestał wogóle ruszać. Kuzyn pożyczył mi całego kompa z duronem 1400 na pokładzie. Włożyłem do swojej płyty i... działa.... tego się nie spodziewałem. Zauważyłem natomiast że mój athlon ma bardzo delikatnie ukruszony rdzeń - tyle że na prawie całej długości jednej ze stron. Dziwna sprawa bo nie ruszałem nic przy nim od prawie miesiąca - sam ukruszyć się nie mógł a chłodzenie (Spire WhisperRock IV) ma zapinki wygodne i łatwe do założenia.

 

W aktualnej sytuacji mój procesor trafi na allegro - może ktoś coś z nim zrobi a ja kupię jakiegoś 1700+ throu. 2000+ thorton lub 2500+ barton. szkoda że akurat to poszło :? Gdyby to była jeszcze płyta - wydatek 100-130zł a proc już tak tani nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...