Skocz do zawartości
mattnick

Wc Mattnick'a Kaloryfer Edition...

Rekomendowane odpowiedzi

Kaloryfer edyszyn: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2549547

 

 

 

To od początku:

 

poglądowa całość bez BIP II

Dołączona grafika

 

Teraz dopiero zauważyłem, że rurka od cpu wchodzi nie w ten króciec do gpu co powinna a tym samym źle wychodzi do nb

 

Cpu Barton 2500+@2.37 GHz i bloczek Flowpin

Idle :arrow: 26

Stress :arrow: <40

 

Dołączona grafika

 

Mb Abit nf7-s v2 i bloczek F2n na Nb

Idle :arrow: 22

Stress :arrow: <30

 

Dołączona grafika

 

Gpu Sapphire Radeon 9600 xt i bloczek od Misia15 Gpu cube pro (trochę nie pasował ale wyrżnąłem dostępnymi narzędziami i pasuje :))

Idle :arrow: 30

Stress :arrow: <45

 

Dołączona grafika

 

Chłodnica to BIP II a na niej Akasy amber

 

Dołączona grafika

 

Węże to cristallo 10/12 i kawałek 12/16 na linii pompa BIPII te się nie załamują w przeciewieństwie do cellfast, które założyłem, zdjąłem, wywaliłem :)

 

W Srodku pływa Woda demineralizowana+glikol w stosunku 4/1

 

Jeśli chodzi o to co w przyszłości to...

1. coś z pompą zrobić bo psuje mi wszystko a nie mam jej gdzie wsadzić

2. wsadzić BIPII do środka lub zamienić na grzejnik konwekcyjny (do czego coraz bardziej się przekonuję)

3. zrobić bloki na 2xHDD

4. Zmienić złączki na sm 8/10

5. Zmienić węże i poprawić połączenie cpu-gpu

 

Zapraszam do komentowania

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cristallo - ble. Nie gadaj ze lepsze od cellfasta, cellfast wymiata, musiales chyba trafic na dobre cristallo i fatalne cellfasty :lol:

Albo niektórzy nie wiedzą co to jest dobry wąż i jakie cechy powinien posiadać. Mattnick wziął pod uwagę nie załamywanie sie cristallo jako jego plus .... tylko, dobrze by sie było zapytać dlaczego sie nie załamuje. Otóż jest on taki twardy, że aż trudno go zgiąć ... lol

Cristallo użyłbym co najwyżej do podlewania kwiatków, ale męczyć sie z tym w obudowie to istny masochizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jestem ciekaw jak to będzie u ciebie wyglądać :) Powiesz dokładne rozmieszczenie itp. ? Jestem ciekaw bo sam mam zamiar robić coś takiego ;]

rozmieszczenie czego ?? Grzejnik będzie stał po prostu koło biurka...chyba, ze mi odbije i przykręcę do niego kompa :)

 

Jeśli chodzi o połączenie bloków, to ustalam miejsce pobytu moich przyszłych miedzianych bloczków na hdd, mosy i czekam na bloczek na ramy od misia. Jesli mi kompletnie odbije to może zwoduję ram na radku 9600... jeśli chodzi o połączenie w kompie elementów to najprawdopodobniej będzei to pompa-cpu-nb-gpu-hdd-hdd-ram-mosy-grzejnik-pompa. Tochę inaczej będzei wyglądać przejście przez budę ale...stay tuned :)

 

Pozatym zacząłem się obawiać, czy mam tylko chłodziwa w domu aby napełnić układ :)

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym zacząłem się obawiać, czy mam tylko chłodziwa w domu aby napełnić układ :)

Do takiego typu grzejnika [c22, 600/800] to chyba dokladnie 5 litrów wchodzi.

 

Poszukaj gdzies w jakims supermarkecie promocji może na wieksze butle z borygo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła paczka od Sama :)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

A tak widzę przejście przez budę...wywalę oring bo jest już jeden w wężu...a miejsce uzupełnię czymś...fajnym :)

 

Dołączona grafika

 

Poza tym przyszedł wąż innovateka ale wszyscy wiedzą jak wygląda więc uznałem pominięcie tego faktu za słuszne...

 

 

Edyta

 

Dołączona grafika

 

zeby nie było, że nic nie robię...

 

 

Teraz juz tylko czekam na bloczek od misia15go

 

 

Edyta 2

 

Będzie inaczej niż u aeriala...wejście będzie z jednej strony a wyjście z drugiej...jest to spowodowane wielkością tego bydlaka ponieważ obawiam się, ze grundfos nie przepcha wody przez cały grzejnik i pójdzei ona najkrótszą drogą wykorzystując np 50% grzejnika...

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz zrobiłem swoje chłodznie z grzejnikiem regulus 40cmX40cm AlCu a temperatury przedstawiają sie tak :

Dołączona grafika

Po wyłaczeniu programu teperatury spadają do 40* na podkrecocym kompie po 20 min były takie same temp wiec nie robiłem kolejnego testu a otoczenie to około 25* Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie inaczej niż u aeriala...wejście będzie z jednej strony a wyjście z drugiej...jest to spowodowane wielkością tego bydlaka ponieważ obawiam się, ze grundfos nie przepcha wody przez cały grzejnik i pójdzei ona najkrótszą drogą wykorzystując np 50% grzejnika...

Ehhhhh az rece opadaja czytajac co piszesz. Jak by bylo tak jak mowisz to mialbys pompe wielkosci pokoju napedzajaca kilka grzejnikow i cala instalacje grzewcza centralnego ogrzewania.

Pompa na bank sobie poradzi!!!!!!!

 

Mam pompe grundfosa (dosc popularna w WC) napedzajaca instalacje CO skladajaca sie z 12 grzejnikow i sporej ilosci rur. A do tego jeszcze 3 poziomy i pompa daje sobie rade calkiem spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł nareszcie ten dzień :)

 

Banda wariatów, która czeka na kolegów:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Pierwsza przymiareczka

 

Dołączona grafika

 

Oraz jej kontynuacja:

 

Dołączona grafika

 

Run układ, run :)

 

Dołączona grafika

 

Test na szczelność

 

Dołączona grafika

 

Całość po złozeniu:

 

Dołączona grafika

 

Małe wesołe porównanie:

 

Dołączona grafika

 

 

Teraz do konkretów:

 

Pasta nowa (OCZ Ultra 5+)...więc musi się trochę dotrzeć....temperatury...

 

Na konfigu Barton 2500@3200 układ nie potrafi choćby ogrzać wody nie mówiąc juz o grzejniku... w Evereście nie wyszło na procu poza 38 st.

 

Konfigu z podpisu nie testowałem jeszcze ale wszystko przede mną

 

Czekam teraz na jakiś pomysł gdzie katodę uv umieścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...