Skocz do zawartości
romek

Artykuł: Test 8 Zestawów Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Cena, taktowanie, wydajność i pojemność… głównie tymi czynnikami kieruje się użytkownik poszukujący nowych pamięci do swojego komputera. O tyle w niedalekiej przeszłości kiedy to dominowała na rynku marka AMD, wybór był dość łatwy. Lecz pojawienie się Core 2 Duo i mało udanych chipsetów Intela, pojawił się nielada problem z wyborem pamięci, które zapewnią odpowiedni poziom overclockingu. Szczególnie ma to duże znaczenie w przypadku procesorów C2D e6300. W dzisiejszym teście przedstawimy szeroką gamę pamięci, od najtańszych i najwolniejszych – co nie oznacza ze najgorszych, do pamięci kierowanych dla entuzjastów bez hamulca w postaci małych zasobów finansowych. Podsumowując każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Autor: Marcin "ryba" Rywak

 

Dołączona grafika

 

Pełna treść artykułu pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły link, prowadzi on do tego tematu zamiast do artu.

 

 

----------------

Edit Admin:

Poprawione, faktycznie nie ten link dodałem. Dzięki...

Romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięcią. -> OM

"drugorzędna rolne odgrywały tutaj timingi." Do poprawy.

"Winiarze" ROTFL :lol:

"Mikrona".

 

Miło i przyjemnie się czyta porównanko :) Korekta trochę zawiodła ale każdmu się zdarza.

Co mi się nasuwa na myśl - od kogo były GoodRAMy na D9? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne zdjęcia

 

a co do samych testów, to szkoda, że praktycznie bez gier. jeden FEAR (i to tez tylko test ilosci, nie predkosci pamieci), do tego w stosunkowo niskich rozdzielczosciach nie daje raczej poglądu na sytuacje dla gracza. a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie zauważyłem tych błędów, nie wiem czemu, pewnie dlatego, że takie słowa przelatuje już po dwóch pierwszych literkach. Poprawione wg wymienionych przykładów.

 

Pamięci GoodRam mieliśmy własne (czyt. redakcyjne), lecz jeśli bardzo chcecie to mogę porozmawiać z chłopakami z Wrocławia i pokaże się więcej ich pamięci. Nie wymieniałem ich w zestawieniu na dole bo nie pożyczaliśmy ich sami od siebie :>

 

Marcin zrobił test wydajności i overclockingu a nie tak jak zwykle to bywa z testami pamięci, że mamy 10 zdjęć pamięci, opisów technologi a wydajność mierzona jest w dwóch-trzech benchmarkach i to wszystko. Tu macie wypisane timingi, jak pracowały pamięci przy większym dowoltowaniu lecz bez extreme-overclockingu bo mógłby on zmienić ciut pogląd na wyniki.

 

Moim zdaniem procedura testowa i samo sprawdzanie stabilności pamięci było dobrze przygotowane i widzicie różnice poszczególnych modeli.

 

Co do samych ocen to dzisiaj dyskutowałem z Marcinem na ten temat. Stwierdził, że wszystkie pamięci były dobre i mógłby co najwyżej jednym dać ocenę 3.5 zamiast 4.0 ale tylko za cenę bo wydajnością i tak było dobrze. Najważniejszą tu wytyczną była przepustowość i szybkość działania pamięci, mniejszy nacisk położyliśmy na cenę czy nominalne napięci pamięci. Test jest jednak przeznaczony dla osób, które poszukują pamięci do podrasowania swojego komputera i zastanawiają się co wybrać. Tu macie połowę odpowiedzi. Drugi tego typu test będzie koło czerwca i będzie zawierał na pewno większą ilość pamięci, różnych producentów, aby jak najbardziej urozmaicić wybór potencjalnemu klientowi.

 

Ktoś poszukuje więcej informacji o danych pamięciach? Proszę użyć szukajki forumowej i myślę, że bez problemu dowie się dokładnie o każdych pamięciach jakie go interesują.

 

To chyba na tyle ;)

 

BTW: Tak w ogóle to już wróciłem do Polski i zaczynam odpisywać na wszystkie pytania na maila i PW, proszę o cierpliwość jest tego na prawdę dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięcią. -> OM

"drugorzędna rolne odgrywały tutaj timingi." Do poprawy.

"Winiarze" ROTFL :lol:

"Mikrona".

 

Miło i przyjemnie się czyta porównanko :) Korekta trochę zawiodła ale każdmu się zdarza.

Co mi się nasuwa na myśl - od kogo były GoodRAMy na D9? :)

Przepraszam, nie wylaczylem autopoprawiania w wordzie :/ jak widzisz wpadki sie czasem sie zdarzaja.

 

Co do testow gier, wszystkie najnowsze gry praktycznie wcale nie reaguja na znikome roznice w timingach i taktowaniu, jedynie ilosc jest wazna. Mam nadzieje ze ilosc samych testow jest takze odpowiednia, bo mozemy testowac w 30 roznych programach i wszedzie bedzie podoba roznica, takze nie ma to najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadaloby napisac, ze nowe Goodramy nie są na D9, wiec nie ma co liczyc na takie wyniki.

 

Fajny test, szkoda ze dla porownania nie ma platformy intela i 3-3-3, ale 6godzin testu danych ustawien to przekichane..... szczerze mowiac to watpie ze chcialo Ci sie tyle czekac za kazdym razem.

 

(btw. Dostalem 500 serwer error trzy razy przy wczytywaniu niektorych stron.... pierwszy raz mi sie to zdarzylo w przypadku portalu - nie forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadaloby napisac, ze nowe Goodramy nie są na D9, wiec nie ma co liczyc na takie wyniki.

 

Fajny test, szkoda ze dla porownania nie ma platformy intela i 3-3-3, ale 6godzin testu danych ustawien to przekichane..... szczerze mowiac to watpie ze chcialo Ci sie tyle czekac za kazdym razem.

 

(btw. Dostalem 500 serwer error trzy razy przy wczytywaniu niektorych stron.... pierwszy raz mi sie to zdarzylo w przypadku portalu - nie forum)

w sumie to 7+ normalne testy ;) w czym widzisz problem? same testy o/c to 3 komplety na dzien, byly swieta i duzo czasu wolnego, to pozwolilem sobie na tak dlugie testy, w normalnych warunkach, czyt. szkola, tego juz bym nie mogl uczynic.

 

Ciesze sie ze wiekszosci sie podoba :) a dobre zdjecia to nie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRamy PRO obecnie nie sa na Micronach i nic nie wskazuje na to zeby na nich jeszcze byly.

 

Recenzja powinna byc opiniotworcza, a w tym przypadku wprowadza w blad potencjalnego czytajacego.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo proszę już nam zarzucają, że nasz portal nie jest opiniotwórczy ;)

Uśmiechnąłem się bo chyba ktoś nie wie co to znaczy w prawdziwym marketingu i ile trzeba na to pracować by można było się nazwać takim serwisem, wydawnictwem.

 

Zadałem dzisiaj pytanie do Wilk Elektronik czy to prawda, że ich pamięci nie będą już produkowane na kościach, o które idzie ta dysputa. Dostałem odpowiedź, że to zależy bo na rynku są kości różnego rodzaju, można dostać na Micronach a może się zdarzyć, że będą to inne kości. Napisaliśmy dokładnie, że TEN egzemplarz pamięci, który mieliśmy w teście posiadał takie kostki. I TEN egzemplarz podaliśmy naszym testom i uzyskaliśmy TAKIE a nie inne wyniki. Oczywiste jest, że na innej platformie będą inne wyniki lecz tu pokazaliśmy jak wygląda wydajność pomiędzy modelami.

 

Kszonek ja też żałuje, że nie umieściliśmy w teście Intela C2D i C2Q, oraz Quada od AMD ale cóż zrobiliśmy taką platformę a nie inną i ciesze się z tego bo kolejne dodatki z platformami to kolejne 2 tygodnie i nie przespane noce. Tak się zastanawiam czy ktoś widział kiedyś w gazecie opiniotwórczej porównanie pamięci na kilku platformach i z ustawieniem kilku timingów i kilku prędkości... Ja się jeszcze nie spotkałem, ale jeśli wiecie to podajcie, to zadzwonię do wydawnictwa i wezmę sobie do poczytania ten test.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo proszę już nam zarzucają, że nasz portal nie jest opiniotwórczy ;)

Uśmiechnąłem się bo chyba ktoś nie wie co to znaczy w prawdziwym marketingu i ile trzeba na to pracować by można było się nazwać takim serwisem, wydawnictwem.

Ten ktos nie napisal ze Pure nie jest serwisem opiniotworczym.

 

Napisalem, ze recenzja pownna byc opiniotworcza i odnosic sie do ogolu dostepnych na rynku pamieci. W artykule nie ma wzmianki, ze kosci GR PRO moga byc oparte o kosci roznych producentow. Nie jest takze napisane kiedy zostaly kupione owe GoodRamy (co ma niebagatelne znaczenie, poniewaz w obecnie dotepnych GoodRamach PRO nie ma tylko i wylacznie kosci D9GMH) oraz, ze jest to pamięc redakcyjna.

 

Proponuje wprowadzic te poprawki tylko i wylacznie po to by recenzje na Waszym portalu byly jak najbardziej wyczerpujace i zgodne z prawda.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 3 pary po tym jak byla przerwa w dostepnosci w sklepach - wszytkie to elpidy.......

Tak, a Polska jest wielkosci malej wioski i na rynku sa minimalne ilosci.... przeczytaj jeszcze raz to co Romek napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafil ktos z forum GR Pro na GMH z nowych serii?

 

Co do recki to mozna bylo sie pokusic o ustalenie na jakich kosciach robione byly inne pamieci oraz o testy z roznymi napieciami, a nie V na maxa i jedziemy (tak bylo co rybus? :D). Ale generalnie spoko.

 

Swoja droga nie wiedzialem ze w Patrioty LLK pakuja teraz taki siet.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafil ktos z forum GR Pro na GMH z nowych serii?

 

Co do recki to mozna bylo sie pokusic o ustalenie na jakich kosciach robione byly inne pamieci oraz o testy z roznymi napieciami, a nie V na maxa i jedziemy (tak bylo co rybus? :D). Ale generalnie spoko.

 

Swoja droga nie wiedzialem ze w Patrioty LLK pakuja teraz taki siet.

A jak:] najbardziej mnie frustrowalo obnizenie vdimm :P Ent ale zobacz, jakbym musial na napieciu od 2.0 do 2.4 spr ile te memki robia tak naprawde, czyli katowanie ich przez dlugi czas, to zobacz ile wiecej czasu bym musial poswiecic na testowanie

 

A ja nie wiedzialem ze do SL taki dobre wpakowali :P pewnie cos im sie pomylilo w produkcji. A co do ustalenia na jakich kosciach byly inne pamieci, nie moglem sciagnac radiatorow to raz, a dwa dystrybutor nie podal mi sprawdzonej informacji, takze nie moglem zamiescic takiej informacji.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to 7+ normalne testy ;) w czym widzisz problem? same testy o/c to 3 komplety na dzien, byly swieta i duzo czasu wolnego, to pozwolilem sobie na tak dlugie testy, w normalnych warunkach, czyt. szkola, tego juz bym nie mogl uczynic.

Kurde i tak szybki jestes. Mnie schodzi cały dzień na 2x1GB :)

GoodRamy PRO obecnie nie sa na Micronach i nic nie wskazuje na to zeby na nich jeszcze byly.

Recenzja powinna byc opiniotworcza, a w tym przypadku wprowadza w blad potencjalnego czytajacego.

Z tym drugim to się zgodzę - może ta recenzja wprowadzić w błąd.

Co do GR PRO - ponoć ma być inaczej.

A ja nie wiedzialem ze do SL taki dobre wpakowali :P pewnie cos im sie pomylilo w produkcji. A co do ustalenia na jakich kosciach byly inne pamieci, nie moglem sciagnac radiatorow to raz, a dwa dystrybutor nie podal mi sprawdzonej informacji, takze nie moglem zamiescic takiej informacji.

W DDR1 jest zupełnie na odwrót :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak widac skoro ryba SWOJE wie , to nikt nie podskoczy ,niewazne ze nikt nie trafil z nowych goodramow pro na gmh ,ale wg niego takie sie trafiaja i jest to normalka .niewazne ze ja na nowyc 800pro mialem problem z przekroczenia 900mhz , a koles na innej parce ledow do 930 dociagnal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak widac skoro ryba SWOJE wie , to nikt nie podskoczy ,niewazne ze nikt nie trafil z nowych goodramow pro na gmh ,ale wg niego takie sie trafiaja i jest to normalka .niewazne ze ja na nowyc 800pro mialem problem z przekroczenia 900mhz , a koles na innej parce ledow do 930 dociagnal.

Juz dwie inne osoby w tym tamacie potwierdzily ze ma byc inaczej, a ty dalej swoje... ten dopisek na r pod nickiem daje mozliwosc ze czasem wie sie cos wczesniej niz inni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc inaczej ale wcale nie musi -obecnie kosci ladowane do goodramow pro to szajs jakich malo . ludzie przeczytaja , pomysla ze fajne memki a po kupnie wielki zawod ich spotka i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny arcik :)

 

Wszystko co jest to OKi :)

 

Szkoda tylko że zabrakło testów o/c na CL 3 i wyników w programach po o/c pozatym przydało by się info jakie alpha timining mają pamięci, i czy ich ewnetualna zmiana pozwala na wyższe o/c choć rozumiem że w przypadku takiej ilości pamięci nie było czasu na bawienie sie "alphami".

 

@ryba: A tak poza testem pamięci sprawdzałeś czy AM2 nie ma problemów z 4x512/4x1024 :?: Można w takim przypadku śmigąc sobie nadal powyżej 1000 MHz :> :?:

 

btw. Dlaczego tylko z GoodRam został ściągnięt radiator a z reszty nie :?:

 

Można napisać przy każdej pamięci na jakich kościach jest oparta :?:

 

 

EDIT:

 

Jakby redakcja nie miała co robić :lol2: to fajnie by było porównanie timingów w przypadku DDR2.

 

tj np coś w tym stylu:

 

Ustawiamy pamięci na DDR 1000 MHz 5-5-5-15; testujemy wydajność.

Następnie timingi 4-4-4-12 i sprawdzamy ile MHz musi mieć pamięć na "4" aby dorównać "5"

I to samo z CL 3 :) - takiego testu jeszcze nie widziałęm w innych serwisach, co najwyżej był 533 CL vs 667 CL 4 vs 800 CL itp :P

 

No dobra troche za dużo chce :-P

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...