Skocz do zawartości
Dzidaziom

Powietrze Znikąd...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam WC, pompe Laing 420l/h przed nia rezerwuar swiftech.

 

Kolejność układu: Rezerwuar -> Pompa -> Chłodnia -> GPU -> CPU -> Rezerwuar...

 

Wszędzie jest szczelnie, na pewno przy pompie, czyli tam gdzie występuje mój problem. Mianowicie przy wężu wylotowym z pompy (prowadzącym do chłodnicy) co kilka godzin zbiera się kilkucentrymetrowy bąbelek powietrza... Mała pomoc, ruszanie wężami, odpływa do chłodnicy ale po kilku godzinach zbiera się od nowa, nie mam pojęcia skąd...

 

Macie jakieś pomysły?

 

Całość złożyłem wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda i tlen dajcie spokój do cholery...piszcie na temat !!! Za takie texty OT powinny być %

Za pisanie nie mając pojęcia o czym się pisze również.

 

@Dzidaziom: poruszaj chłodnicą, być może nie odpowietrzyłeś dokładnie i powietrze jeszcze sobie siedzi w jakimś kanaliku. Jeżeli wlejesz płyn do chłodnicy po same korki a potem nią poruszasz, zobaczysz, że zawsze wyleci trochę powietrza*.

 

*czyli azotu, tlenu, argonu, helu, wodoru i innych zawartych w powietrzu pierwiastków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pisanie nie mając pojęcia o czym się pisze również.

 

@Dzidaziom: poruszaj chłodnicą, być może nie odpowietrzyłeś dokładnie i powietrze jeszcze sobie siedzi w jakimś kanaliku. Jeżeli wlejesz płyn do chłodnicy po same korki a potem nią poruszasz, zobaczysz, że zawsze wyleci trochę powietrza*.

 

*czyli azotu, tlenu, argonu, helu, wodoru i innych zawartych w powietrzu pierwiastków

Nawet jak mam powietrze w chłodnicy (a mam) to nie ma ono związku z moim problemem bo na pewno nie cofa się do pompy...

 

Zaraz biore się za sylikon + teflon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz związków chemicznych ;)

Moze przeplynac przez caly uklad i tam sie gromadzic.

Ale przecież po drodze z chłodnicy jest rezerwuar :)

 

Po wypuszczeniu bąbelka z chłodnicy i prześledzeniu jego drogi wyraźnie widać, że zostaje w rezerwuarze, poza tym nic nie ubywa.

 

Biore się za łatanie, za kilka godzin zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff panowie, cóż to za historia.

 

Kilka godzin dedukcji pozwoliło stwierdzić mi że problemem moze być tylko krocieć doprowadzający wode do pompy czyli prowadzący wąż z rezerwuaru. Zacząłem oblewać to wszystko sylikonem, poczekałem nocke, było lepiej ale się zebrało troche powietrza.

 

Rozkręciłem całość od nowa, uszczelniłem od początku i byłem w szoku, że ta pompa ma taką moc :blink:

 

Dopiero teraz zaczęła pompować to co powinna, ze 20 razy mocniej niż było wcześniej, przepycha powietrze przez wszystko w ułamku sekundy.

 

Uhhh... No i temperatury spadły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo tak samo ale po ladnym odpowietrzeniu nawet nie widac ze woda krazy :D wiem wiem to laickie ale wczesniej to babelki zasuwaly ze ho ho :/ ale i tak gdzies jeszcze zassysa bo slychac.. ale to w lekend sie naprawi .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...