Skocz do zawartości
ath

Pentium Dual Core E2140 / E2160 / E2180 / E2200 / E2220

Rekomendowane odpowiedzi

Na swoim e2140 na EVGA nForce 650i Ultra T1 nie mogę za Chiny przeskoczyć ponad 3050Mhz. Na 3025Mhz @ 1.375V chodzi pięknie ale gdzieś powyżej mam już ścianę :mur: Dałem już napięcie 1.45V i bez zmian. Na płytce też dałem wszystkie V na max. Bez rezultatu. Jakieś propozycje?? Czy to już najzwyczajniej koniec mojego Dual Core??

 

Do czego jest mnożnik HT? Jak na razie mam go wciąż na def. 5. Ale zmniejszenie go na 4 nic nie pomogło? To chyba nie jest coś takiego jak przy AMD - gdzie trzeba to HT obniżyć na Mobo, bo inaczej nici z O/C? Mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim e2140 na EVGA nForce 650i Ultra T1 nie mogę za Chiny przeskoczyć ponad 3050Mhz. Na 3025Mhz @ 1.375V chodzi pięknie ale gdzieś powyżej mam już ścianę :mur: Dałem już napięcie 1.45V i bez zmian. Na płytce też dałem wszystkie V na max. Bez rezultatu. Jakieś propozycje?? Czy to już najzwyczajniej koniec mojego Dual Core??

Pewnie FSB wall...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tych ustawieniach po włączeniu blenda stress some RAM w Orthosie 2 sekundy i zwiech kompa  :\

 

Dołączona grafika

 

1:1 czyli 667Mhz na pamięciach daje ten same rezultat.

 

Ustawienia kombinowane jak tylko sie da (także pamięci) i cały czas ten sam efekt  :\

Stress CPU przechodzi bez problemu.

Procek przechodzi nawet na 3400Mhz, ale ciągle jest problem z pamięciami na tej płycie. Dodam że te pamięci chodziły na asusie p5b deluxe na 1000Mhz.

Stabilnie wszystko chodzi na zegarze 2700Mhz (9x300fsb) a ramy w tej chwili idą na 900Mhz.

Edytowane przez VICTORious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej temperatury nie należy przekraczać w stresie? Chodzi mi o Core Tempa. Bo na ustawieniu 8x333, def vcore mam w stresie 72C (idle 50C) w Core Temp i nie załączałem Orthosa na długo, bo boję się, ze się coś stanie :D Pasta to Arctic Ceramique, cooler box. Już kombinuje jakiś nawiew na proca i chipset (na bocznej ścianie obudowy), tylko czekam na przesyłkę z wentylami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W te upały BOX jest już troche słaby do OC, u mnie też wysokie temp a proc przecież mniej prądu pobiera.

72 nie jest najgorzej, te proce mogą osiągać większe temperatury. Teoretycznie większa temperatura zmniejsza żywotność, ale jakie szanse że będziesz mieć tego proca przez wiele lat. Prawie każdy zmieni proca zanim ten się zepsuje, a nawet jak nie to w momencie padnięcia używki bedą chodzić po 50-100 zł, więc tyle co nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie - czy to są normalne temperatury przy tym napięciu i taktowaniu? W tej chwili mam 8x266MHz, napięcie o jeden stopień niższe od def vcore, w pokoju 30C, core temp pokazuje 67 - 68C przy obciążeniu Orthosem, test Small FTTs, wentylator kręci się na 2750RPM, buda otwarta. Wydaje mi się, że temperatury są wysokie - może źle nałożyłem pastę? Wydawało mi się, ze jest jej za mało, ale z drugiej strony zwykle zaleca się jak najcieńszą warstwę, ale myślę, ze jest jej tam w sam raz. Wydaje mi się w każdym razie, że coś jest nie tak.

 

EDIT: Jeszcze do tego cooler wcale nie jest gorący, na chipsecie jest znacznie cieplejszy. Może to wina konstrukcji tego coolera.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze i nie wiem o co chodzi. np 9*350 jest 3150 a ram 1:1 na 700 wiec sugerujesz ze ci tyle nie podała? gskile masz, no chyba ze to mobo, w końcu MSI :P

3400Mhz (już dovoltowanie, ale nie pamiętam ile) to strees cpu w orthosie przechodzi, blend = zwiech. Bios tej mobo jest niedopracowany - dzielniki :/

Ram jeest w porządku. AAA 3ghz leciał na defaultowym V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

mam problem z temperatura mojego e2160.

warunki sa następujące: 1800mhz@ 1.325v, scythe infinity + 120mm wentyl, z tyłu budy 120cm wentyl(800rpm). temp według wskazań poszczególnych programów(w czasie orthos stress cpu)

core temp: 57/58 stopni

tat: 60/60 stopni

everest: procesor 51

program gigabyte okolo 50 stopni.

 

sugeruje sie raczej core temp 0.95. czy ta temperatura nie jest o wiele za wysoka? infinity wydaje mi sie ze jest zalozone prawidlowo(a przynajmniej scisle wedlug wskazowek z instrukcji). w idle okolo 42 stopnie... sam juz nie wiem co mam o tym sadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

No masz dobrą temperature, przecież Tjunction masz 100* więc zapas jeszcze spory ;]

aha, na 1.375 z biosu i 3ghz core temp pokazuje 70 stopni a everest/gigabyte okolo 65. Olac to, czy probowac coz ulepszac w chlodzeniu?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z temperatura mojego e2160.

warunki sa następujące: 1800mhz@ 1.325v, scythe infinity + 120mm wentyl, z tyłu budy 120cm wentyl(800rpm). temp według wskazań poszczególnych programów(w czasie orthos stress cpu)

core temp: 57/58 stopni

tat: 60/60 stopni

everest: procesor 51

program gigabyte okolo 50 stopni.

 

sugeruje sie raczej core temp 0.95. czy ta temperatura nie jest o wiele za wysoka? infinity wydaje mi sie ze jest zalozone prawidlowo(a przynajmniej scisle wedlug wskazowek z instrukcji). w idle okolo 42 stopnie... sam juz nie wiem co mam o tym sadzic

chyba tak źle nie jest ;) a na 3ghz masz 70C sporo. ja na 2160 na 3.5ghz i 1.6v mam 80C na WC dość pokaźnym (bw123+2xfander). sprawdze ile na 3ghz i 1.375 mam ale to wieczorkiem i Ci napisze

 

#amapi3d

Masz niejasny opis w sygnaturce co do mobo:

ten gigabyte to 965 czy P35?

ma 965. Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

chyba tak źle nie jest ;) a na 3ghz masz 70C sporo. ja na 2160 na 3.5ghz i 1.6v mam 80C na WC dość pokaźnym (bw123+2xfander). sprawdze ile na 3ghz i 1.375 mam ale to wieczorkiem i Ci napisze

spoko, dzieki :) powiedz mi czym mierzona temperatura? core temp? ktora wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzieki :) powiedz mi czym mierzona temperatura? core temp? ktora wersja?

0,94, ale wiesz ja to tak na oko robie :)

 

ps 3,5ghz na 1,575v z biosu 25min wytrzymał w sp2004 :/ a tjunction ma 85C w coretemp0,95:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

0,94, ale wiesz ja to tak na oko robie :)

 

ps 3,5ghz na 1,575v z biosu 25min wytrzymał w sp2004 :/ a tjunction ma 85C w coretemp0,95:)

na core temp 0.94 3ghz 1.375 z biosu mam teraz 55stopni:) jest 15 stopni roznicy.

a tjunction ma 85C w coretemp0,95 ---> chyba w 0.94 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

tak 0,94 ;) pomyłka moja.

tak czy siak, trzeba chyba podlaczyc zewnetrzny czujnik temperatury zeby w miare prawidlowo ocenic jakie one faktycznie sa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W core temp 0.94 masz niższą temperature o 15*C ponieważ ta wersja programu błędnie rozpoznaje Allendale i Tjunction pokazuje 85*C, a na 0.95 masz 15*C więcej ale i Tjunction jest o 15*C większe bo 100*C i to on podaje prawidłową temperature, jednak w każdym programie zapas będzie miał ten sam, bo jak w 0.94 masz np 50*C to do Tjunction brakuje Ci 35*C a w 0.95 będziesz miał 65*C ale do Tjunction tez będziesz miał 35*C więc delta pozostaje ta sama :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo już coś w sprawie wprowadzeniua M0 do sklepów? Będę przy kupnie w 2-3tygodniu sierpnia, no i tak myśle ze fajnie by było nową rewizję <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> juz, bo teoretycznie ta obecne jest kiepawa.

 

Jak ktoś będzie miał proc z nowej rewizji to niech się wypowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo już coś w sprawie wprowadzeniua M0 do sklepów? Będę przy kupnie w 2-3tygodniu sierpnia, no i tak myśle ze fajnie by było nową rewizję <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> juz, bo teoretycznie ta obecne jest kiepawa.

 

Jak ktoś będzie miał proc z nowej rewizji to niech się wypowie :)

Zobaczcie tutaj

http://processorfinder.intel.com/Default.aspx

 

Wychodzi na to, że e2000 będzie na G0 nie na M0 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...