Skocz do zawartości
Gość Genesis

Abit An52

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Genesis

Witam,

 

Przeglądałem właśnie oferty producentów w poszukiwaniu płyt z AMD690G, ale przypadkiem natknąłem się na ciekawą płytę ABITa

http://www2.abit.com.tw/page/pl/motherboar...PE=Socket%20AM2

 

Nie słyszałem o nForce 520, a to raczej nie jest pomyłka w pisowni, bo nazwa płyty może sugerować, że jest ona oparta o tenże chipset.

Funkcje jak w wyższych modelach i jeżeli wierzyć AN w nazwie to może nadawać się do OC.

 

Czy ktoś ma jakieś detale o tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Genesis

W action znalazłem płytę ASROCK ALiveNF5-eSATA2, również na nForce 520. Cena dość wysoka, ale jest kodek ALC888 i eSata2 (2 sztuki).

 

Czyżby jakaś cicha premiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka wygląda na budżetową. Brak radiatorów na mosach (choć jest miejsce), zwykły pasyw na mostku (a nie OTES jak w takim KN9), elektrolityczne kondziory, ustawienie złącza PATA jakieś takie nie-abitowe. Ale jeśli dobrze widzę - ma sporo diod na sobie, może być taki cyrk jak QuadGT :D Ale jak na budżetówkę - cieszy bios nie lutowany do laminatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale zauważ, że w tym zestawieniu wszystkie NF500 to przemalowane NF4. A NF520 to jakaś hybryda pomiędzy "starym dobrym" czwartym, a nie tak bardzo lubianym piątym. Nie wiem co to fizycznie jest. MSI ma taki model, chyba K9NF4, z NF500 Ultra - a jest to po prostu NF4 Ultra. Asus M2N-E SLI ma NF500SLI, a po zdjęciu radiatorów okazuje się że siedzi tam... NF4 Ultra. Nawet nie zmienili oznaczeń na układzie. NF520 różni się od NF4 (NF500) niby dźwiękiem HD (oczywiście na miarę pokładówek ;)), oraz brakiem GbE. Tymczasem Abit wstawił tam odpowiedni chip do sieci (tak jak w KN9) i jakoś to fruwa. Ale rzeczywiście wygląda gorzej. Kolorystyka bardziej dla płyt budżetowych, choć oznaczenie "AN" sugeruje coś innego.

 

P.S. Dostęp do zaawansowanych opcji w bios pewnie jak w NF-M2S, po wciśnięciu Ctrl+F1. Skąd my to znamy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, znalazlem cos takiego cyt.:

"Because the Overclocking ability of NF520 chipset isn't good enough, I

also only hit an 229 MHzs, so far still in the research; Suggest first you

not Overclocking, quite unsteady, the NF520 is NF550 drop down a version,

so in the Overclocking ability still not good."

 

Czy to mozliwe, ze AN52 wyciaga tylko 229 MHz HTT??

ASROCK ALiveNF5-eSATA2+ na tym samym chipsecie pozwala na osiagniecie 330 HTT a niekiedy 365 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będac dzisiaj w Apollo i chcąc kupić Abita KN9 usłyszałem ze juz ich nie produkują i zamiast tego jest Abit An52. :blink:

Nvidia zakończyła produkcję nf4. Pewnie niedługo dfi nf4 też zacznie znikać z półek.

Koniec Am2 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, nie pierwszy raz tak bywa, ze dobry produkt znika i jest zastepowany gorszym.

Rada jest chyba tylko jedna - do sklepow i zgarniac ostatnie sztuki - ja tak zrobilem :wink:

pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia zakończyła produkcję nf4. Pewnie niedługo dfi nf4 też zacznie znikać z półek.

Koniec Am2

Pora na ATI 690 :). BIOSTAR na tym chipsecie bardzo ładnie sobie bryka - 350MHz z BIOSu. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was już to mobo ? Będzie też dobre jak KN9 ? , a czemu zastąpili kn9 tą płytą ? Przecież to świetna płytka :)

Ja miałem tą płyt tydzień. Niezły syf jak na razie (może nowy BIOS coś zmieni). Max HTT to 220 MHz. Myślałem, że się popłaczę. Dobrze, że zdążyłem wymienić na KN9 - teraz Brisbane chodzi na 2850 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nForce 4 chyba jest wycofywane z produkcji ... AM2 umiera icon_sad2.gif ?

Niemożliwe, przecież AM2 będzie zgodne z am2+ , a poza tym am2+ to przejściowa platforma, Sorki za OT

Edytowane przez HEROINE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to , że umiera w sensie, że nie będzie fajnych mobasów żadnych na niego ... już teraz zostaje tylko DFI i coś na 690G od AMD ... jak wycofają tego Abita KN9 ... Koniec OT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie... wygląda biednie :P Ja też kupiłem KN9 z ostatniej dostawy. Pewnie AN52 nie dorówna starszemu bratu. Mam nadzieej że jak wyjdzie te całe K10 to ktoś zrobi jakiś dobry i chłodny chipset do tego, co by najlepiej był kompatybilny wstecz. Bo teraz nam istne cudo znika <_< i zastępują je cienizną.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie... wygląda biednie :P Ja też kupiłem KN9 z ostatniej dostawy. Pewnie AN52 nie dorówna starszemu bratu. Mam nadzieej że jak wyjdzie te całe K10 to ktoś zrobi jakiś dobry i chłodny chipset do tego, co by najlepiej był kompatybilny wstecz. Bo teraz nam istne cudo znika <_< i zastępują je cienizną.

Ja licze na chipsety od AMD/ATI. Zawsze byly chlodne i tak samo wydajne. Byc moze dlatego sa chlodne, ze jest mostek polnocny i poludniowy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze zwykle AN52 to bedzie budzetowka, a AN52S to dopiero nastepca KN9. Ten sam laminat, OTES, itd. Do tego nowy bios i powinna sie wyrobic.

Z KN9 tez na poczatku szalu nie bylo, dopiero jak poprawili biosy pokazala rogi.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...