Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Hired Guns: The Jagged Edge

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Nie wiem czy wiele osób wie o tej grze ale dla wiemu może stanowić naprawdę ciekawą propozycję. Pierwsza nazwa tej gry to... Jagged Alliance 3D... kiedy gra była już prawie gotowa, firma Strategy First zerwała umowę z rosyjskim GFi i gra nie mogła ujrzeć światła dziennego pod oficjalną nazwą.

 

GFi nie zrezygnowało i zmieniło nazwę oraz elementy na które straciła licencję. Aktualnie trwają beta testy i gra jest już ostatecznie poprawiana, niedługo możemy spodziewać się oficjalnej premiery w Rosjii.

 

Miejmy nadzieję że znajdzie się w Polsce wydawca który postanowi wydać grę i będziemy mogli ją kupić legalnie a nie tylko ściągać (jeżeli nie będzie jej w Polsce). Po screen gra zapowiada się bardzo ciekawie - kto jest zainteresowany w profilu mam stronę gdzie jest bardzo bogata galeria (nie żebym coś reklamował ;)).

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to gra jest robiona na silniku Silent Storm'a. Grafiki na wysokim poziomie raczej nie będzie ale kto na to patrzy w turowych strategiach? Oby tylko AI było dobre, tryb taktyczny nie zawodził no i mnóstwo map i przedmiotów, dobra fabułą też by się przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Silnik słaby na pewno nie jest - w końcu skończy się niezniszczalność budynków czy dachów a o to w takiej strategii (realizm) chodzi chyba najbardziej.

 

Co do AI - ja też mam nadzieję że nie będą to już idioci pchający się pod naszą lufę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

zapowiedz

http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=3296&STR=3

 

oby tylko max realizmu i dobre AI

 

http://www.youtube.com/watch?v=9-xFAbXp5Qg

 

tutaj filmik z gry na którym można zobaczyć, że fizyka podobna jak w SS czyli burzące się dachy i ściany ale dodatkowo gruzy się sypią ciekawe czy będzie sią dało nimi kogoś zabić

Edytowane przez LudwiG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to ja wrzucę swoje trzy grosze ;)

 

JAZZ Hired Guns - Opis

 

JA3D - Screeny przed zerwaniem umowy SF z GFi

 

JAZZ - Screeny po zerwaniu umowy

 

 

Pomiędzy screenami przed zerwaniem umowy i po zerwaniu widać naprawdę sporą różnicę - gdyby nie nastąpiło zerwanie to najprawdopodobniej gra wyglądałaby gorzej (ponoć taka była decyzja Strategy First).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nie sądziłem, że jeszcze ujrzę tę grę, a tu proszę :).

 

Tak jak już pisano wyżej: mam nadzieję, że będzie równie dobra, co poprzednie części.

Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość StoProGratis

O, nie sądziłem, że jeszcze ujrzę tą grę, a tu proszę :).

 

Tak jak już pisano wyżej: mam nadzieję, że będzie równie dobra, co poprzednie części.

Właśnie dziś się kończą beta testy otwarte a gra ma trafić do sklepów we wrześniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No i trafiła, zresztą, pojawiło się angielskie demko, całkiem fajne zresztą ;)

 

Wydaniem gry interesują się polscy wydawcy, chyba niedługo pojawią się informacje o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nom, jest dokładnie od 19.10 dostępne w sprzedaży ale tylko w Rosji. Z tego co wiem są jednak w Polsce firmy które interesują się tą grą, jakie tego dokładnie nie wiem.

 

Jak sądzicie? Kto najlepiej nadawałby się na polskiego wydawcę Hired Guns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ha! No to panowie mamy polskiego wydawcę a została nim firma TopWare:

 

Mamy wydawcę Hired Guns!

 

Firma ta wydała JA2: Wildfire i poszło jej to całkiem nieźle, wielu nowych fanów zaczęło właśnie od tej części gry. Ciekawe ile gra będzie kosztować... chyba coś około 49zł, jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Z tym całym wydawcą było zamieszanie niezłe - TopWare ogłosiło w styczniu że jednak gry nie wydaje a potem znowu zmiana:

 

http://www.jacenter.pl/news.php?readmore=278

 

Teraz już raczej na 100% wiadomo że właśnie TopWare jest oficjalnym polskim wydawcą, nie wiadomo jednak czy gra będzie tłumaczona tylko kinowo czy w pełni (IMO kinowo lepszy pomysł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Trochę późno ale lepiej to niż wcale - 20. czerwca gra miała w końcu swoją polską premierę :D

 

Obecnie na portalu MiastoGier.pl oraz oficjalnym centrum Jagged Alliance - JACenter.pl, są prowadzone konkursy w których można wygrać własny egzemplarz Hired Gunsa.

 

Cena w sklepie to od około 44 do 59zł, grałem i moim zdaniem warto wydać te pieniądze :)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Dałbym linka do odpowiedniego opisu ale pewnie mnie jakiś mod zaraz za to ukatrupi ;)

 

Tak więc w skrócie:

Strategia rozgrywana w systemie turowym. Diamentowe Wybrzeże - niewielki kraj w Afryce, pada ofiarą bandytów i przestępców, osoba zarządzająca tym rejonem musi się ewakuować. Wynajmuje najemników którzy mają wywalić z kraju nieproszonych gości, tymi najemnikami właśnie my pokierujemy.

 

Gra jest w 3D, może grafą nie powala, na pewno nie jest to poziom Crysisa ale w porównaniu do Jagged Alliance 2 jest bajecznie:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Pierwotna nazwa tego tytułu to Jagged Alliance 3D - gra była już na ukończeniu, kiedy wydawca, Strategy First zerwał umowę z producentem, rosyjskim studiem Game Factory Interactive. Rosjanie nie chcieli tracić całej gry, więc postanowili wydać ją sami, tyle że pod innym tytułem.

 

Gra przeszła piekło, mogła wcale nie powstać, mogła nie ukazać się w Polsce, ale jednak wszytsko dobrze się skończyło, dlatego zasługuje na uwagę.

 

Jak chcesz więcej informacji to patrz do mojego siga, tam dowiesz się wszystkiego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

O kurczaki, z tego co widzę, to pewien zastój jednak w tym temacie się zrobił ;)

No to kilka ważniejszych informacji.

 

1. Pojawił się już dosyć dawno temu patch do kilku wersji (w tym polskiej), poprawiający sporo błędów.

 

2. Niestety, upadł polski dystrybutor, czyli firma Top Ware Poland :|

 

3. Na szczęście grę można zdobyć innymi kanałami - ostatnio pojawiła się w Steam, razem z Jagged Alliance 2 Gold.

Co prawda tylko po angielsku, ale za to można wgrać jeszcze nowszego patcha:

 

Hired Guns do kupienia na Steam - JACenter.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...