Skocz do zawartości
jaros79

Goodram Pro 900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zastanawiam sie nad wymiana pamieci w moim kompie. Mam 2x512 i chce przeskoczyc na 2x1GB Zestaw to Asus P5B Deluxe i E6400. Co myslicie o tych Goodramach? Albo coś innego w rozsądnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinieneś znaleźć Patrioty 800MHz CL5 i IMO one będą najlepszym wyborem. No chyba, że zamierzasz robić hardcorowe o/c

Jedna sprawa @beka >>> GoodRAMy PRO ponownie są robione na Micronach. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle o około 1000Mhz z cl4. A co z dzielnikami? Jaki najlepiej zastosowac w deluxie? Czym testowac wzrost wydajności?

Dzielniki musisz dobrać tak aby pamiątki miały największą przepustowość przy zadanym FSB, które to defacto zależy od podatności mobo/procek na OC. Testować to możesz np Sandrą lub Everestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielniki musisz dobrać tak aby pamiątki miały największą przepustowość przy zadanym FSB, które to defacto zależy od podatności mobo/procek na OC. Testować to możesz np Sandrą lub Everestem.

No a co myślicie o tych goodramach? Nie są drogie około 500 zł za 2GB 900Mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że są różne microny i różne pcb, na niektórych kingstonach 667 też trafiają się d9 ale z jakąś dziwną końcówką (nie pomnę w tej chwili jaką) i kręcą się kiepściutko.

Ja osobiście radzę geile 800 cl4, w proline już za 4 stówki do dostania kit 2x1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że są różne microny i różne pcb, na niektórych kingstonach 667 też trafiają się d9 ale z jakąś dziwną końcówką (nie pomnę w tej chwili jaką) i kręcą się .

Ja osobiście radzę geile 800 cl4, w proline już za 4 stówki do dostania kit 2x1

D9DCD ;)

 

faktycznie kiepściutko...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godramy pro 900 powinny robic w granicach 1200mhz 5,5,5,15 2,4v-2,5v acz albo mialem pech albo wilk daje slabe pcb bo moja kostka 1gb polegla przy 2,45v jednak przed smiercia zdazylem zrobic super pi 32m na 1240mhz 5,5,5,15 2,45v tak ze jak nie bedziesz wariowal z voltami i zadowolisz sie 1100Mhz przy 2,3v- 2,35v to bardzo dobry wybór jak na pamiec do 600zl za 2gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi! A szczególnie dla KvaNfielda za linka :D . Tak myslałem żeby je kupic ale zobaczyłem ceny na allegro i sie wystraszyłem. A potem zobaczyłem w Adapterze 2x1GB za 460 :blink: . Wiec te kupie. Co do ostrzeżen z napieciami to pozostane tak do 3,5V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie wszyscy są tobą na szczęście.Ja bym 4GB takiego gó..a nie zapakował do kompa bleeeeeee :?

Aż takim syfem to to nie jest, błędów na nominalnych taktach sypać nie będzie. Gdy nie masz kasy na ram i potrzebujesz go dużo, to jest to całkiem niezłe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż takim syfem to to nie jest, błędów na nominalnych taktach sypać nie będzie. Gdy nie masz kasy na ram i potrzebujesz go dużo, to jest to całkiem niezłe rozwiązanie.

Jak nie mam dużo kasy i planuje dużo ramu to kupuje 4x1GB Corsair 675Mhz,napewno nie pakuje się w kingston :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie mam dużo kasy i planuje dużo ramu to kupuje 4x1GB Corsair 675Mhz,napewno nie pakuje się w kingston :?

 

Różnica to około 50 zł na kości, więc na 4 masz już 200 zł, więc wychodzi drożej o wiele.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to 30zł,xa jakość się płaci :-P

Ale my tu mówimy o komplecie 4x1 GB i przypadku że ktoś nie ma kasy, więc musi oszczędzać jak tylko się da. Dla takiej osoby, wyjście z kingstonami będzie lepsze bo te zaoszczędzone 120 zł dołoży np do procka.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...