Skocz do zawartości
JejoX

Laptop Do 2300-2500zł - Multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem , że podobnych tematów było 157 :wink: ale każdy ma IMO inne wymagania względem laptopa.

 

Nosze sie z zamiarem kupna laptopa który miałby mi umilić nudne wieczory po pracy na obczyźnie i po powrocie służyć jako narzędzie pracy(office i inne duperele).Ma sie spisywać przyzwoicie głównie w multimediach(filmy,muzyka,internet,od czasu do czasu gry)

 

Jako że kompletnie nie orientuje sie w temacie to trochę poczytałem i wymagania wyglądają tak:

 

Matryca:chyba cos na SXGA lub WXGA- nie jestem pewien jaka jest najlepsza do multimediów

Procek:Celeron M,C2D

dysk: 80Gb

karta graficzna:taka aby pozwoliła grac w starsze nieco tytuły.Głownie strategie.

Pamięć:1024 ze względu na komfort pracy

Ma być WiFi:-802.11g od bidy może być b

Poszperałem trochę na allegro i wybrałem pare modeli laptopów.Nie wiem czy sa one godne polecenia ale po specyfikacji sadzę ze tak.

 

Acer Aspire 5611AWLMi 1,6GHz 1024MB 80GB - trochę psioczą na te Acery

 

HP 530 Core duo,1GB RAM,80GB

 

ACER 3693 1,73G/1024/120 SATA/DVD - fajny zestawik

 

FUJITSU 1.86GHz 1GB 80GB VISTA

 

HP nx7300 1,3 GB WiFi Panorama- najbardziej przypadł mi do gustu

 

Toshiba Satellite L30-10X

 

ASUS F2HF 5A008 INTEL 1.86GHz 15'/1024/100GB

 

Moim zdaniem wszystkie te lapki są chyba w porządku.Nie bardzo sie orientuje właśnie w kwestii karty graficznej.Czy te Integry są na dobrym poziomie?Może zaproponuje mi ktoś całkowicie inny model spełniający moje wymagania a będący lepszym wyborem czy to ze względu na jakosc czy pozytywne opinie samych właścicieli.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jak bierzesz lapa z zinegrowaną grafą, to GMA950 jest dość dobra.

 

ja zamiast kadłuba myślałem nad HP nx 7300 albo 7400, ale nie wiem czym te modele się różnią od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wieści z frontu...

 

Na placu boju pozostaje zatem

 

HP nx7300 1,3 GB WiFi Panorama

 

Aristo Smart 460

 

Hewlett-Packard 6715s 3600+ 80 1024 DVDRW jak sie spisują te Semprony??Ma przynajmniej ATI Radeon X1250

 

Benq Joybook A52

http://www.ceneo.pl/648968

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

co do HP 7300 to zapytaj sie sprzedawcy co sprzedaje, bo chyba sam nie wie.. raz pisze ze 7300 a raz 7400, na fotkach jest 7400. Nie wiem czym się różnią te modele.

Ja sam chyba się skuszę na 7400 czy tam 7300. Podoba mi się to, że jest czarny a nie srebrny. Nie ma na nim farby, która się po pół roku zetrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do HP 7300 to zapytaj sie sprzedawcy co sprzedaje, bo chyba sam nie wie.. raz pisze ze 7300 a raz 7400, na fotkach jest 7400. Nie wiem czym się różnią te modele.

Ja sam chyba się skuszę na 7400 czy tam 7300. Podoba mi się to, że jest czarny a nie srebrny. Nie ma na nim farby, która się po pół roku zetrze.

Napisał w aukcji ze zdjęcia to inny ale bardzo podobny model.Ja sie nie wtajemniczam w różnice pomiędzy nimi.Wywalam z zestawienia Toshibe-czas pracy ok 1.5h na baterii??- żenujące :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ludzie mówią ze na 7400 bateria trzyma ~3h, są tacy co im dotrwa prawie czterech godzin.

 

Może 7300 ma gorszą baterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecei na cos takiego ACER 3694 NWLMi

Celeron M440 1.86Ghz,1 GB DDR2,120 GB Dysk, kamerka, czytnik kart, graficzna Intel 950GML

 

Cena 2230 +torba i mysz, do tego vista za 310

 

W sumie 2540

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecei na cos takiego ACER 3694 NWLMi

Celeron M440 1.86Ghz,1 GB DDR2,120 GB Dysk, kamerka, czytnik kart, graficzna Intel 950GML

 

Cena 2230 +torba i mysz, do tego vista za 310

 

W sumie 2540

Nie daj sie złapać na gratisy.Jak myślisz po co one są?Nie kupuj juz niczego na tak starej platformie jak Celeron 440.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...