Skocz do zawartości
beka

Budżetowe Mobasy Na 690g | Głównie O Foxconn A690gm2ma-8krs2h

Rekomendowane odpowiedzi

Foxconn A690GM2MA-8KRS2H

 

Dołączona grafika

 

trochę o nim (co obsługuje itp.)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «# Kod producenta A690GM2MA-8KRS2H

# Typ gniazda procesora Socket - AM2

# Obsługiwane procesory AMD Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon 64 FX / Athlon 64 / Sempron

# Producent Chipsetu AMD

# Model Chipsetu AMD 690G + SB600

# Magistrala HyperTransport - 1000 - (2000 MT/s) MHz

# Ilość gniazd pamięci DDR II 4 szt.

# Obsługiwane typy pamięci DDRII 800 / 667 / 533

# Dwukanałowa obsługa pamięci Tak

# Maks. pojemność pamięci 8 GB

# Gniazdo PCI-Express x16 1 szt.

# Gniazdo PCI-Express x1 1 szt.

# Gniazdo AGR / AGI Nie

# Gniazdo PCI 2 szt.

# Obsługa SLI Nie

# Obsługa CrossFire Nie

# Zintegrowana karta graficzna Radeon X1200

# Zintegrowana karta dźwiękowa RealTek ALC883 8-kanałowy (7.1) - High Definiton Audio

# Zintegrowana karta sieciowa RealTek RTL8110SC - 10/100/1000 MB/s

# Złącza IDE ATA 1 szt.

# Złącza Serial ATA 2 4 szt.

# Kontroler RAID ATA Brak

# Kontroler RAID SATA RAID 0 / RAID 1 / RAID 0+1 / JBOD

# Interfejs FDD 1 szt.

# Gniazdo D-Sub 1 szt.

# Gniazdo PS/2 2 szt.

# Gniazdo LPT 1 szt.

# Gniazdo sieciowe RJ45 1 szt.

# Złącza USB zewnętrzne 4 szt.

# Złącza USB wewnętrzne 3 szt.

# Gniazda audio analogowe 6 szt.

# Gniazda zasilania 1 x 24-pinowe złącze zasilania ATX, 1 x 4-pinowe złącze zasilania ATX 12V. Złącza zasilania wentylatora: 1 x CPU / 1 x System

# Dodatkowe złącza wewnętrzne Złącze czujnika otwarcia obudowy / 1 x Front Audio / 1 x CD-in / 2 x COM / 1 x SPDIF-Out

# Standard mikro ATX

# Wymiary (wys x szer) 244 x 244 mm

# Zawartość opakowania instrukcja, sterowniki, przewody (IDE, SATA), przejściówka zasilania SATA

# Funkcje dodatkowe Tiger One, Super Logo, Live Update, narzędzie ułatwiające stoworzenie dyskietki RAID, BIOS Q.B.U

 

 

zainteresowałem się tym mobo, gdyż nie ma w sklepach już Biostarów TA690G. Podobno zrobiła 310HTT - http://www.ocinside.de/go_e.html?http://ww...m2ma_8krs2h.htm

 

Piszcie , co o niej więcej wiecie, co myślicie . Ja sądzę, że może być to godna płyta pod 690G, której zabrakło ostatnio

 

do kupienia w morele.net za 235 zł

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobna do Gigabyta GA-MA69VM-S2 i jeśli osiągi te same to bariera 300 jest całkiem realna :D potem to już loteria. "Giguś" wymnięk przy 283 z Ax2 3600+

Edytowane przez dewastator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn to dobry producent. Też nad nią myślałem. Wolałbym tylko, żeby PCIe16 był na pierwszym slocie aby można mieć 2 PCI przy dwuslotowej grafie.

 

BTW

Zastanawiam się czy już nie lepiej kupić FOXCONN 945G7MD 8EKRS2H za 215zł. Dobrze wyposażona i niezła cena.

http://www.allegro.pl/item208942480_promoc...i945g_s775.html

+ e2160 za ~320. Razem wyjdzie 525,-

Nie wiem jak opcje oc tej płytki ale można zrobić Bsel Mod z 200 na 266

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=236090

i taki procek będzie miał 2.4 ghz czyli mniej więcej = 2.8-2.9 brisbane x2. Więc powinno spokojnie wystarczyć do większości zadań.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ciekawa płytka - szkoda tylko, że brak opcji reg. napięcia CPU :/. Foxconn (z tego co widzę na ocinside) nie ma regulacji mnożnika HT, więc pewnie stąd HTT max 310MHz.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

ja się na nią chyba zdecyduje , bo jest dość tania

Beka serio , zainteresuj sie Intelem. Nigdy nie bylo tak dobrej dla niego koniunORT: ORT: ORT: ktury.

 

A swoja droga sam wole mobo bez integry i cos pokroju radka X300-500. To samo ale jednak mobo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainteresuj się Intelem ? Jak znajdziesz mi mobo z grafiką pokroju X1250/6100 i możliwością O/C za 250 zł i proca wydajności A64 3800+ za 160 zł :>

Tak tanio może nie ale jest coś takiego

http://www.allegro.pl/item206885382_gigaby..._sa_ra_ddr.html

+ celek 430 za 190.

Ewentualnie ten Foxconn za 215, którego wcześniej podawałem + celek 430 i bsel mod (wyjdzie razem 405,-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zostanę przy "zielonych" jednak ... BTW tego celka taniej nie ma ? widziałem po 150 ... A prócz tego bsel moda na tamtym foxconnie nic innego się nie zrobi ? I co to za integra ?

 

Nie, żebym przekreślał Intela. Ale muszę mieć na wakacje jakąś godną integrę do pogrania, do tego jakiś o/c. A kasy praktycznie brak ..

Edytowane przez beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3800+ to z ogłoszenia , jest okazja ;)

nie wiem, nie wiem ... zastanowię się jeszcze

Najlepiej zrobisz jak kupisz abita kn9 (póki są) + wyrwiesz jakiegoś sempa z licytacji za ok. 80 zł i kupisz używaną grafę. Za 100zł spokojnie 6600, x700pro, a może nawet 6600gt.

Nie przekroczy to ~420 Do pogrania to najlepszy wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez morelowców muszę czekać dodatkowo 2 dni, Aldam kontaktowali się z tobą?

 

Wracając do tematu dodatkowo zakupiłem wentylator AC 92x92 z 4 pin wtyczką, żeby mieć regulacje, jeszcze tylko do zamówienia został adpterek pod AM2 i będzie można kręcić :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie czas wnieść coś nowego do tematu, dziś otrzymałem paczkę, płyta prezentuje się całkiem fajnie, jednak napotkalem na jeden problem otóż sterowniki do grafy dołączone na CD nie są najlepsze i wydajne, zalecam pobranie najnowszych (ze strony AMD-ATI zintegrowane --> radeon x1250), narazie ze względu na słaby zasilacz 1,9@2,3GHz, tyle co i nic, w sumie to jest trochę mało funkcji w biosie jeśli chodzi o oc, wieczorem spróbuje na innym zasilaczu się pobawić bo feel to trochę mało :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie czas wnieść coś nowego do tematu, dziś otrzymałem paczkę, płyta prezentuje się całkiem fajnie, jednak napotkalem na jeden problem otóż sterowniki do grafy dołączone na CD nie są najlepsze i wydajne, zalecam pobranie najnowszych (ze strony AMD-ATI zintegrowane --> radeon x1250), narazie ze względu na słaby zasilacz 1,9@2,3GHz, tyle co i nic, w sumie to jest trochę mało funkcji w biosie jeśli chodzi o oc, wieczorem spróbuje na innym zasilaczu się pobawić bo feel to trochę mało :wink:

Czekamy na więcej :)

 

Jezeli chodzi o stery ATI to znalazlem cos takiego:

 

As owners of other 690-chipped mobos have said, don`t use any Catalyst driver newer than 7.3; I`m using 7.2 on this board and it`s had no issues with it. Using 7.5 gives blackouts...which blowz.

 

Wiec moze sprobuj te 7.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuje najnowszy bios na starym 2,5GHz i co bym nie robił dalej nie idzie, ciekawą sprawą natomiast jest, że aplikacja fox liveupdate umożliwia ściągnięcie sterowników do wszystkiego po za grafą, która nie wiem czemu instaluje się razem z chipsetem, według producenta powinno być możliwość zainstalowania niezależnie, chyba muszę pokombinować w biosie z kolejnością grafik, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

ps. potem dam screeny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna rzecz nie mogę przejśc powyżej FSB 266 po prostu ile bym nie ustawił powyżej tej wartości procek wraca do 1,9, chyba zaraz wrócę do starego biosu.

luk1999 nie widzę nigdzie tej opcji, jak dla mnie porażka jeśli chodzi o bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem oryginalny bios jest stabilniejszy w moim przypadku, mała rada jak będziesz korzystał z zintegrowanej grafy przestaw, żeby ją wykrywają jako pierwszą, co śmieszne daje to ok +100 ptk 3d smarkach, w grach zerowa różnica, naprawdę fajna rzeczą jest oprogramowanie o którym wspomniałem można zrobi update sterowników łatwo i przyjemnie, a najlepiej zainstalowac je i odrazu sciagnac z neta najnowsze na czysty system.

W sumie to czekam na adapter thermalright pod AM2, a między czasie poznaje bios, wtedy bedzie mozna pomyslec o jakims konkretnym oc bo box staje sie nieznośny przy podkreconym procku hehe mała suszarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pakuje xp-90 +AC 92x92 z 4pin wtyczką tylko właśnie tego adapterka brak a poczta się nie spieszy, zaraz pobawię się w smarki na defaultowych ustawieniach, swoją drogą asta la vista ładnie śmiga. Martwi mnie jedna rzecz radiatory wręcz parzą przy 2,5GHz może zafunduje im jakąś lepszą pastę.

 

Edit

Wszystko na default, grafa ma przypisane 128MB, stery z CD w 2001 SE 5942 ptk (przy włączonych [ciacho!]łach w tle), stery 7.03- 6105 ptk, z tego co widzę w opcjach biosu można kręcic zintegrowaną grafę, czyli zabawa na jutro, kolejną ciekawą rzeczą jest fakt, że podłączyłem 2 monitory i TV i uruchomiła się opcja klonowania obrazu, ale nie mogę przełączyc aby na każdym było co innego. Spróbuje jeszcze sterów 7.2.

 

Edit 2

Bios P30 05/26/2007 2,6GHz w pełni stabilnie, 2,65GHz się krzaczy udało mi się tak dobic do 2,81GHz, jednak przy takiej częstotliwości nie chce botowac system, hm... prawdopodobnie pamięc potrzebuje więcej V. Obecnie zostawię na 2,5Ghz i pamiec 790 4-4-4-12 2V, gdyż jak już wspominałem zależy mi na średnim oc, ale płytka ma pewne możliwości kwestia dobrze wszystko zgrac. Jutro postaram się na jakiś serwer wrzucic screeny i zamiescic.

 

Edit 3 hehe to juz ostatni

Przy przetaktowaniu proca z 1,9 do 2,5GHz i pamięci na 790 4-4-4-12, reszta bez zmian ilośc ptk w 3d Marku 2001 wzrosła do 7610ptk :D

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak u ciebie pójdzie procek, obecnie jadę na 2,6GHz w ramach testu, w biosie brak mi 2 rzeczy zmiany napięcia na procu, brak regulacji mnożnika HT :( ale nie jest źle.

Czy karty rozszerzeń mogą mieć wpływ na oc?

Edytowane przez crashone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...