Skocz do zawartości
Mad-Skater

Sb Audigy Se Na Viście I Cmss 3d

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo sposób w jaki potraktowano Audigy SE na nowym systemie Microsoftu pozostawia wiele do życzenia. Sterowniki trzeba przyznać że są po prostu fatalne! :/ Od jakiegoś czasu staram się znaleźć cokolwiek w internecie na temat uaktywnienia opcji bez której słuchając empetrójek normalnie nie da się przeżyć posiadając zestaw głośników 5.1. Chodzi mi tutaj o CMSS-3D, który przenosi i konwertuje dźwięk stereo tak aby mógł być słyszalny we wszystkich głośnikach 6-kanałowego sprzętu. Generalnie chodzi mi o sposób odpalenia bardzo przydatnych programików z oryginalnej płyty ze sterownikami, m.in. Surround Mixer, Graphic Equalizer i co najważniejsze EAX Settings. Za pomocą tych aplikacji codziennie umilam sobie życie na XP co niemożliwe jest na Viście! :/ Jak wykorzystać wszystkie możliwości mojej karty dźwiękowej na Viście? Czy ktoś może mi pomóc?

Edytowane przez Mad-Skater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze funkcja Cmss kaleczy dźwięk, nie da się słuchać muzyki na tym czymś, jedyna opcja jak dla mnie to klonowanie sygnału z przodu na tył, a nie żadne "mixowanie". Po drugie odpowiednia wtyczka do twojego odtwarzacza załatwi sprawę...

 

P.S Nie ma to jak się przesiadać na Viste dla samej przesiadki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mów co chcesz :P CMSS daje dwie możliwości, tak jak mówisz zwykłe sklonowanie dźwięku stereo do tylnych głośników lub konwersję dźwięku na Stereo Surround i o tą opcję mi konkretnie chodzi. Dodaje to niesamowitej głębii wydobywającego się dźwięku z głośników, jakby dochodził spoza ścian. Za bardzo się do tego przyzwyczaiłem, żeby teraz po prostu zrezygnować :P foobar oczywiście ma wbudowanego plugina, który przenosi dźwięk do tylnych głośników, ale to nie to samo... temat wciąż aktualny ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowita głębia :blink: :lol: Jak chcesz Cmss to albo instaluj XP albo czekaj na pełnowartościowe stery od Creativ'a chodzą też plotki, że mają być płatne o ile w ogóle sie pojawią :lol: Tak BTW to u mnie są opcje CMSS, CMSS2 i właśnie Stereo Surround, które kopiuje sygnał na tył...

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy ;P nie mam zamiaru mówić kto ma wrażliwszy słuch teraz, tylko po prostu mam nadzieję że ktoś udzieli mi odpowiedzi jak to odpalić na viście :P btw. XP nadal mam i nie mam zamiaru z niego rezygnować przez długi czas, m.in. dlatego że problemy tego typu u mnie się mnożą... ;P

 

EDIT: nie rozumiemy sie bo chyba mówimy o czym innym ;P nie mam czegoś takiego jak "CMMS2"... :|

Edytowane przez Mad-Skater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie rozumiemy ;P nie mam zamiaru mówić kto ma wrażliwszy słuch teraz, tylko po prostu mam nadzieję że ktoś udzieli mi odpowiedzi jak to odpalić na viście :P btw. XP nadal mam i nie mam zamiaru z niego rezygnować przez długi czas, m.in. dlatego że problemy tego typu u mnie się mnożą... ;P

 

EDIT: nie rozumiemy sie bo chyba mówimy o czym innym ;P nie mam czegoś takiego jak "CMMS2"... :|

Chodziło mi o CMSS2 i to, że Ty masz wykastrowanego do granic możliwości soundblastera to nie znaczy, że czegoś takiego nie ma i u mnie właśnie opcja Stereo Surround jest odpowiedzialna za kopiowanie sygnału, a CMSS i CMSS2 nakładają jakieś efekty...

 

Tylko programiści creative mogą rozwiązać Twój problem :lol:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że masz rację, jednak zwykłe klonowanie w moim własnym odczuciu nie daje takiego samego efektu jak Stereo Surround od CMSSa - SS jest lepsze! a mojego sound blastera się nie czepiaj, mam to na co mnie aktualnie stać i chcę z tego wycisnąć ostatnie soki ;P

 

EDIT: o kurde.. Dosłownie wczoraj pojawiły się nowe sterowniki dla SB Audigy SE i Live! 24-bit dla Visty, ściągnąłem, zainstalowałem i jest wszystko czego potrzebuję! :| sorry za zamieszanie, mogłem wcześniej sprawdzić, ale z powodu frustracji półrocznym oczekiwaniem na porządne stery, nie pomyślałem o tym ;)

 

Dla posiadaczy SB Audigy SE i Live! 24-bit świeże sterowniki pod Vistę z obsługą CMSS i EAX :D

 

http://files2.europe.creative.com/manualdn...B_1_04_0076.exe

 

Temat zamknięty, dzięki. :D

Edytowane przez Mad-Skater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...