Skocz do zawartości
Jose Morales

C2d E4500 - Nowy Stepping M0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem od niedawna posiadaczem tego procesora, a na forum jakoś mało o nim można znaleźć, stąd pomysł na ten wątek. Wpisujcie wyniki OC, problemy i wszystko co może przydać się innym. Ja swoimi rezultatami podzielę się za kilka dni, kiedy uporam się z pamięciami. Wstępnie mogę powiedzieć, że mój egzemplarz może tak (screeny później):

 

3080MHz - def vcore.

3300MHz - 1,32V (bios)

3520MHz - ok. 1,4V (bios)

 

Chłodzenie - Thermaltake Blue Orb II, a najwyższa temperatura jaką odnotowałem w stresie to 65 stopni, jednak napięcie dla szyny 300 i 320 będę musiał podnieść, bo orthos po kilku godzinach jednak wywala błąd. Czy nie sądzicie, że trzeba pomyśleć o zmianie chłodzenia?

Pozdrawiam

Edytowane przez Jose Morales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek ma mnoznik x11? Jakos marnie, moj e4300 robi spokojnie 3 GHz ponizej def... Czyżby intel wypuścił serię niewypałów z duzym mnoznikiem?

 

Btw sprawdzałeś moze przy jakim fsb proc ma ściankę?

 

E: Nie chwale sie bo nie ma czym (sam na pewno widziales ile ludzie osiągają na dobrych sztukach), po prostu trochę mnie to zdziwilo. Btw chyba nie będzie oddzielnego tematu do dyskusji, więc chyba wypisywanie samych wyników mija sie z celem...

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek ma mnoznik x11? Jakos marnie, moj e4300 robi spokojnie 3 GHz ponizej def... Czyżby intel wypuścił serię niewypałów z duzym mnoznikiem?

 

Btw sprawdzałeś moze przy jakim fsb proc ma ściankę?

Nie wypuscil procki na nowym stepingu M0 i trzeba dowiedziec sie na ile sie kreca... to jest temat jak sam autor napisal do dodawania wynikow wiec nie chwal sie ile to Twoj nie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was właśnie w najbliższym czasie będę sprzedawał swojego więc tak sie zastanawiam nad tym procem

 

@Jose Morales

powiedz mi ile max ci leci ten procek

 

pozdrawiam rafiki20

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jose Morales

powiedz mi ile max ci leci ten procek

To co napisałem mam wstępnie przetestowane. Winda wstaje przy 3740MHz nieco ponad 1,4V (FSB 340), ale zaraz zwiecha, a bałem sie podnosić napięcie ze względu na temperaturę. Swoja drogą, wie ktoś jaka max temperatura jest bezpieczna dla tego procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek ma mnoznik x11? Jakos marnie, moj e4300 robi spokojnie 3 GHz ponizej def... Czyżby intel wypuścił serię niewypałów z duzym mnoznikiem?

A ile robi max ? Czuję że mniej niż e4500.

 

@Jose Morales

Obniż mnożnik na 6 i pojedź do góry z FSB. Zobaczymy czy M0 ma FSB wall.

 

BTW Może zmień trochę nazwę tematu , żeby wiadomo było, że chodzi o nowy stepping M0.

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie odpalilem swoja sztuke, kaprysny procek i moge juz powiedziec ze fsb wall jest dosc nisko :/ wiecej testow jutro jak sie wyspie

T0 mnie zmartwiles rybus...a pokladalem w tym procku wielkie nadzieje (co do fsb walla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W P5B była sytuacja z wewnętrznym taktowaniem NB i to tłumaczyło dziwne relacje FSB / mnożnik. Może w przypadku P5K też tak jest?

<ironia> Zapewne masz racje, bo z E6700 wszystko dziala ok <_< </ironia>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile go pociagnales na 6x? :blurp: I co jest z tym mnoznikiem siodmym wkoncu na cepkach?

420x6, potem juz stabilnosc spada.... wsadzilem E6700 i lowclock polecial, nie mialem dzisiaj serca sie meczyc z tym E4500. Pewnie mnoznik 11x i te 420 (albo wiecej, zalezy jak na zimno zareaguje) cos podziala :P

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ryba

 

daj znać jak ci polecił ten procek bo w najbliższym czasie bede sprzedawał swojego e 6300 i mam zamiar coś kupić wiec prosił bym o jakieś sprostowanie o tym procku

 

pozdrawiam rafiki20 ps. sorrki za ort ale jestem po paru piwkach

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad tym prockiem bo niestety mój e4400 okazł sie niewypałem niechce nawet zrobic 2.75 GHz na standardowym napieciu, które wynosi u mnie 1.285-1.320 podczs stresu, wiec padaka a nie moge zmienic na plycie bo niema takiej opcji. Dalatego moje pytanie jake jest standardowe napiecie dla E4500 u ciebie? a moze jak ktos krecił e4400 to niech powie ile zrobil na def. V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień płyte, a nie procka [; Pewnie ci płyta robi problemy, dlatego proc jest niestabilny ;]

 

A E4500 na def taki sam jak E4400 i E4300 [;

faktycznie to była plyta zmieniłem wszystkie napiecia na high łacznie z jakims VTQQ (AGP) co byłem przekonany ze to do grafiki jest i proc lata na 290 fsb i wszystko dobrze tylo temperatury w speedfunie podczas testu w ortosie strasznie wysokie ponad 50 stopni i jakies płomyki sie pokazały obok, jak ustawilem dzielnik 5:4 na płycie to pamieci ida na 232 MHz i przechodzi superPI tylko zwiesiło mi sie podczas grania w CS:S przy zmianie serwa, i nie wiem czy to proc czy pamiec niewyrabia podobno te geile co ja mam 2 GB w dualu po 1 GB moga spokojnie do 255 Mhz robic tylko moze napiecia trzeba podniesc do 2.8 bo tak to one maja 2.6-2.7 i pewnie teraz płyta ustawia je na 2.7 jak ustawiłem na high, ale w sumie to niewiem morze to i proc juz zdechł, co robic z tymi płomykami podczas testu w orthosie przejmowac sie tym czy zapuszczac dalej bo chcialem tak na pare godzin ale wyl. po 1 min bo tak te temperatury rosna do 55 na rdzeniach, temperatury samego proca mi nie podaje speedfun ani zaden inny program wszedzie tam jest 0 stopni celc. choc raz podczas testu superPI na normalnych taktach pokazało ze jest 46 stopni ale to był wyjatek, tak to nigdy niema, co robi?

aha i moge tylko ustawic dzielnik na 3:2 czyli tak jak mam teraz i przy 290 fsb ma jakies 193 MHz ddr zobacze czy nie bedzie zwiech podczas grania jak beda to chyba procesor nie daje rady na 2.9 Ghz...

a jak nie to pamieci zdechły wtedy no nie wiem juz sam chcialem miec te 2.9 Ghz ale co zrobic

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba, weź się porządnie za tego procka. 3,65 GHz na WC to powiedzmy bardzo przeciętnie. Chyba że to tylko wstępnie i planujesz jakieś konkretne wyniki :wink: Widze na hwbocie 4 GHz on air... mam nadzieję trafić coś podobnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryba, weź się porządnie za tego procka. 3,65 GHz na WC to powiedzmy bardzo przeciętnie. Chyba że to tylko wstępnie i planujesz jakieś konkretne wyniki :wink: Widze na hwbocie 4 GHz on air... mam nadzieję trafić coś podobnego :)

 

Ale to nie jest mistrzowska sztuka :blink: Narazie tylko 5GHz validacja i ~4.7GHz stable na 1.9V. Mrozone kaskada oczywiscie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...