Skocz do zawartości
cv

Audiotrak Prodigy Hd2

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałem dodać że ostatnio miałem x-fi moda.

totalna porażka krystalizer pierdzi i skrzeczy a 3d wywala dźwięk na szyt głowy,

aha a słuchawki to Sennheiser HD 515 wygrzane 100 godzin pokazały co potrafia,nawet na zwykłym CMI rozwalają każde które miałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę kartę. Dźwięk całkiem ładny, o wiele lepszy od wszystkich wytworów creashita. Dużo detali, instrumenty mają świetną barwę. Ogólnie bardzo ciekawie. Jednak dopiero po wymianie opków na Burr Brown, konkretnie OPA2107 (potrzeba trzech) karta pokazuje klasę. Miły ciepły, dźwięk, lepsza przestrzeń i mocniejszy, lepiej kontrolowany bas. Dźwięk świetny do spokojnego, wieczornego słuchania muzyki przy szklaneczce dobrego alkoholu. :D

Ale wszystko zależy od preferencji słuchacza i rodzaju słuchanej muzyki. Jeśli ktoś woli dźwięk z pazurem, jasny i ostry to powinien raczej wybrać opampy firmy Analog Devices na przykład AD8066, czy AD8620. Można je dostać w tme.pl bo na allegro ich obecnie nie ma.

Jedno jest pewne, zostawienie tanich, firmowych JRC4580 jest najgorszym wyjściem. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyjsciu sluchawkowym w moim wypadku [hd595] roznica miedzy Prodigy Hi-FI [starszy model] a Audigy 2 ZS byla naprawde ogromna.

 

Gydbym mial oceniac w skali puntkowe to powiedzial bym tak:

 

HD595 podlaczone bezposrednio do audigy :

bez resmaplingu programowego - 3/10 czyli slabiutko

z resamplingiem programowym - 4/10 [troche lagodniej sie robi na gorze]

 

HD595 podlaczone do wyjscia sluchawkego Prodigy Hifi - 7/10 [extra, duzo lepiej niz na pianocrafcie i niebo lepiej niz do audigy]

 

HD595 podlaczone podlaczone do ampa sluchawkowego na projekcie holdegrona [praktycznie byl to identyczny wzmak] <-- Audiogy 2zs line-out 8/10 [troche sucho, ale przestrzen i szczegolowosc rewelacja]

 

HD595 <--- Moonlight v3.0 [amp robiont specjalnie pod hd555/595] <--- Audigy 2 ZS line out 9/10 [!!!] rewelacja, szczegolowosc troche mniejsza niz na holdegronie, ale za to muzykalnosc wrecz NIESAMOWITA, najlepszy tandem jaki do tej pory sluchalem!

 

Jak widac po tych moich - ofc subjktywnie przyznanych puntkach - wyjscie sluchawkowe Hi-Fi zapewnia niezly dzwiek, i na poczatek smialo moze zastapic wzmacniacz sluchawkowy.

Podejzewam ze ty na HD2 i HD515 bedziesz mial podobnie, tylko wymien ap-ampa bo ten JRC jest ponoc "waskim gardlem" karty.

 

EDIT:

Wystarczy wymiana jednego op-ampa - sprawdz ktory "jest odpowiedzialny" za wyjscie sluchawkowe.

Edytowane przez Paolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę kartę. Dźwięk całkiem ładny, o wiele lepszy od wszystkich wytworów creashita. Dużo detali, instrumenty mają świetną barwę. Ogólnie bardzo ciekawie. Jednak dopiero po wymianie opków na Burr Brown, konkretnie OPA2107 (potrzeba trzech) karta pokazuje klasę. Miły ciepły, dźwięk, lepsza przestrzeń i mocniejszy, lepiej kontrolowany bas. Dźwięk świetny do spokojnego, wieczornego słuchania muzyki przy szklaneczce dobrego alkoholu. :D

Ale wszystko zależy od preferencji słuchacza i rodzaju słuchanej muzyki. Jeśli ktoś woli dźwięk z pazurem, jasny i ostry to powinien raczej wybrać opampy firmy Analog Devices na przykład AD8066, czy AD8620. Można je dostać w tme.pl bo na allegro ich obecnie nie ma.

Jedno jest pewne, zostawienie tanich, firmowych JRC4580 jest najgorszym wyjściem. :wink:

Czy Ty przypadkiem nie pomyliłeś kart??. Prodigy HD2 ma trzy Fairchild NE5532. JRC4580 ma chyba Prodigy 7.1 HiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty przypadkiem nie pomyliłeś kart??. Prodigy HD2 ma trzy Fairchild NE5532. JRC4580 ma chyba Prodigy 7.1 HiFi.

Trochę namieszałem. To prawda Prodigy HD2 ma trzy wymienne opampy Fairchild NE5532, ale ma też JCR4580 dla wyjścia słuchawkowego i jest to opamp chyba niewymienny. http://audiotrak.net/products/prodigyhd2/

Sam słucham muzyki poprzez wzmacniacz słuchawkowy, do którego sygnał dochodzi poprzez złącza RCA, więc mi to nie przeszkadza, ale jeśli ktoś ma zamiar słuchać muzyki poprzez wbudowany wzmak słuchawkowy to rzeczywiście może być słabo.

Edytowane przez freaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie doszła.

trzy Fairchild NE5532 jak napisał RALF11.

jak dla mnie to i tak jest to najlepszy dźwięk jaki kiedykolwiek z kompa słyszałem.

odtwarzam flac i mp3 conajmniej 320kbps.

jakość mnie powaliła ,ale i tak za parę dni popróbuję pomieszać z oampami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wlasnie zamowilem ta kartke (nie Gold) . Zapowiada sie ciekawie. Jada do mnie rowniez 3xOPA2107 wiec pokombinuje troche z OpAmpami i zobaczymy zmiany. Kartka od niedawna w Europie wiec troche malo info w necie. No ale pokombinujemy - zobaczymy. Prosze o info co do konfigu Opampow, ja zamieszcze swoje jak tylko kartka dotrze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę namieszałem. To prawda Prodigy HD2 ma trzy wymienne opampy Fairchild NE5532, ale ma też JCR4580 dla wyjścia słuchawkowego i jest to opamp chyba niewymienny. http://audiotrak.net/products/prodigyhd2/

Sam słucham muzyki poprzez wzmacniacz słuchawkowy, do którego sygnał dochodzi poprzez złącza RCA, więc mi to nie przeszkadza, ale jeśli ktoś ma zamiar słuchać muzyki poprzez wbudowany wzmak słuchawkowy to rzeczywiście może być słabo.

to jak jest z tym oampem na wyjscie słuchawkowe ? wymienny czy niewymienny ? bo ja kupuje hd2 wlasnie po to zeby nie wydawac kasy na wzmacniacz sluchawkowy.

Czym sie rozni HD2 od HD2 Gold ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak jest z tym oampem na wyjscie słuchawkowe ? wymienny czy niewymienny ? bo ja kupuje hd2 wlasnie po to zeby nie wydawac kasy na wzmacniacz sluchawkowy.

Czym sie rozni HD2 od HD2 Gold ?

co do pierwszej części pytania to sam jestem bardzo ciekaw ,natomiast podstawowa różnica jest taka ,że gold ma dwa OPA2134 i jeden JRC5532.

przynajmniej tyle widać gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszej części pytania to sam jestem bardzo ciekaw ,natomiast podstawowa różnica jest taka ,że gold ma dwa OPA2134 i jeden JRC5532.

przynajmniej tyle widać gołym okiem.

hehe, a co to znaczy ? :lol2:

ma wymienione oampy na lepsze ale i tak można wymienic na jeszcze lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, a co to znaczy ? :lol2:

ma wymienione oampy na lepsze ale i tak można wymienic na jeszcze lepsze ?

 

w/g mnie dokładnie tak jeszcze tylko pytanie na jakie.

 

troszkę pogrzebałem, ale okazuje się ,że tyle zdań ile użytkowników.

niemniej jednak wybija się OPA627

 

http://www.audiostereo.pl/Roznica_w_brzmie...mpow_16131.html

 

http://www.gregaudio.republika.pl/podzesp.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę pogrzebałem, ale okazuje się ,że tyle zdań ile użytkowników.

niemniej jednak wybija się OPA627

Tylko płaci się za niego jak za zboże. To jest pojedynczy opamp, więc cena znów rośnie, bo trzeba kupić dwie sztuki zamiast jednej. OPA2107 jest dużo tańszą i niekoniecznie słabszą alternatywą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartka dotarła :). Opampy jeszcze nie :(

Tak czy owak (nawet na standardowych opkach) jest to najlepsze zrodlo jakie do tej pory mialem. Holdegron i K701 dopiero teraz zagrały. .... a juz myslalem ze cos z nimi nie tak ;)

Wreszcie gora przestala jazgotac, bas dobrze kontrolowany zszedl troche nizej i K701 zaczely grac swoja piekna srednica.

no ale to tak na szybko bo dopiero ja zainstalowalem. Zobaczymy jak przyjda OPA2107.

Apropo's, jak skonigurowac ta kartke + foobar pod ASIO?

W foobarze 0.9.4.4 w ASIO Virtual Devices dodaje ASIO 2.0 - ProDigy HD2 i program sie zawiesza. Wszystko pod Vista.

Jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie mam pytanko bo się trochę pogubiłem.

czy jeśli używam wyjścia słuchawkowego na HD2 to wymiana opa coś da?

a jeśli to wszystkie czy jeden czy dwa?

może ktoś bardziej kumaty z elektroniki?

 

w/g sprzedawcy :

 

"- Potrójny OpAmp –wzmacniacz operacyjny dla uzyskania wysokiej jakości dźwięku

Fairchild NE5532 umieszczony na podstawkach (może być wymieniony w celu strojenia i regulacji dla własnych upodobań)

- wyjście słuchawkowe na złączu 1/8" przez podwójny wzmacniacz JRC4580"

 

z tego wynika ze 5532 nie mają nic wspólnego z wyjściem słuchawkowym.

albo się mylę.

może ktoś umiał by zrobić jakiś schemat blokowy co z czym się je?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w duzym uproszeczeniu to sie je tak ze sygnal na kazdym wyjsciu musi przejsc przez wzmaczniacz operacyjny

 

wiec na wyjsciu sluchawkowym musisz wymienic tylko jeden

tylko musisz pamietac ze musi on byc podwojny (kanal lewy + prawy)

 

bo inne wzmaki sa w torach innych wyjsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koncu udalo mi sie znalez troche czasu zeby przetestowac te OPA 2107.

So.... zeby nie powtarzac tego co raz juz napisalem na "audiostereo" wkleje tamten wpis + dodam jakies komentarze na potrzeby tego watku.

 

"Od trzech dni mam ta kartke (Prodigy HD2 - nie GOLD!) i musze przyznac ze kartka pokazuje klase. Choc fakt sterowniki nie sa dopracowane, glitche maja miejsce przy roznych minimalizacjai i maksymalizacjach okien w windzie (testowałem na Viscie 32).

Na standardowych Opach jednak (NE5532) mozna mieć kilka zastrzezen. Bas nie schodzi zbyt nisko, choc ma spora dynamike co znowu powoduje iż gubi się czasami, scena nie jest tak wyrazna, troche malo szczegółowości i góra czasami traci kontrole przy głosniejszych momentach, ale wszystko to staje się oczywiste dopiero po wymianie OpAmpow.

Wymienilem je (3 sztuki) na OPA2107. No i mamy wszystko czego potrzeba. Bas zszedł nizej i jest lepiej kontrolowany choc może jest troche, ale tylko troche mniej dynamiczny (no ale to BB - "dojrzewające winogrono na słońcu, no hurry, no rush" jak ktos napisal;) , wreszcie wspaniała scena (a już myślałem ze z moimi K701 - dobrze wygrzanymi cos jest nie tak ;) . OPA2107 brzmia bardziej naturalnie, bardziej muzykalnie no i w koncu porzadna gora - talerze już nie wwiercaja się w glowe i nie ma mowy o "rozjazdach" w gornych rejestrach.

Pokombinuje jeszcze z wymiana Opow w Holdegronie (pozdrawiam konstruktora) ale to jeszcze musze skonsultowac z autorem wzmacniacza.

Oczywiście nie mowie ze karta na standartowych Opach jest do niczego. Jest bardzo dobra i w sumie nie słysząc wczesniej jak gra na innych Opach można być w pelni usatysfakcjonowanym. Niestety ja słyszałem ;)

....... i dopiero po ich wymianie uśmiech na mej twarzy zagościł gdy 3 koncert fortepianowy Rachmaninowa (Janis -RCA Victor) pierwsze takty "wystukał" ;)

Dodam jeszcze ze Odsłuchiwałem pod Vista32 - Foobar 0.9.4.4 + ASIO 2.0 IC Klotz i już wspomniany Holdegron + AKG K701.

Szczerze polecam ta karte do odsłuchów stereo, tutaj karta na prawde pokazuje klase. Zwolennicy 5.1 , 7.1 czy innej wersji o nieokreślonej liczbie głośników, poszukaja pewnie gdzie indziej.

 

No wiec jest lepiej. Wedlug mnie oplacalo sie wydac te dodatkowe ~100PLN za 3 Ampy.

Jezeli ktos probowal z innymi Opami to prosze o komentarze.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden 2604 i dwa 2134 mocno jaśniejszy dźwięk jednocześnie basy stały się wyraźne,konkretne góra super.

nie mam do czego porównać ale jestem bardzo zadowolony.

koszt to 32zł.

podlaczales sennki pod wyjscie słuchawkowe ? mozna zmienic oamp tylko pod wyjscie słuchawkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczales sennki pod wyjscie słuchawkowe ? mozna zmienic oamp tylko pod wyjscie słuchawkowe?

kuknij tu http://www.audiotrak.co.kr/audiotrak/image...digyhd2Big2.jpg co prawda to fotka golda, ale

analogicznie w miejsce jrc włożyłem 2604 a 2134 tak jak na fotce.

używam tylko słuchawek.

nie jestem pewny ,ale można by załozyć ,że za słuchawki odpowiada jrc (odnoszę się do powyższej fotki).

 

może ktoś pomoże to rozwikłać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...