Skocz do zawartości
psla

Wymiana Ramu W Notebooku Hp Nx6310

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że nie napisałem recenzji tego notka, wrzucę chociaż opis wymiany ramu. Podejrzewam, że w większości laptopów tej firmy, robi się to w podobny sposób. Jeśli masz jakieś wątpliwości, wpisz w google: ModelTwojegoLaptopa service manual. Znajdziesz jakiegoś pdfa, w którym opisane będą "internal" i "external" slot memory.

Ja u siebie zakładałem 2 GB ramu, wyjmując 512MB.

 

1. Wyłącz laptopa od prądu!!!. Możesz też wyjąć baterię.

2. Odelektryzuj się - dotknij czegoś uziemionego ;) (np. kaloryfera..)

3. Niczego nie rób "na siłę". Autor nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zniszczenia.

 

Rzut oka na "tył" laptopa: (kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Dołączona grafika

 

Widzimy tam klapkę:

Dołączona grafika

Klapka ta jest przykręcona śrubką, odkręcamy ją. Następnie podważamy delikatnie w miejscu do tego przeznaczonym (na prawo od śrubki).

 

Po wyjęciu klapki ukazuje nam się zewnętrzny slot pamięci i karta bezprzewodowa. Jeśli chcesz dołożyć tylko jedną kość, nie rozkręcaj lapa już bardziej ;)

Dołączona grafika

 

Jeśli jesteś zdeterminowany kręcić dalej, to w narożnikach tej przestrzeni masz śrubki gwiazdkowe. Mi udało się je wykręcić płaskim śrubokręcikiem.

Dołączona grafika

 

Po wykręceniu tych śrubek obracamy lapa, otwieramy klapę.

Ukazuje się nam klawiatura. Musimy teraz przesunąć 4 "zatrzaski" (na zdjęciu widać 3)

Dołączona grafika

 

Możemy podnieść klawiaturę i wymienić ram:

Dołączona grafika

Należy uważać na tasiemki przy klawiaturze - żeby ich nie wyrwać. Jeśli nie czujesz się pewnie odepnij je, a potem podłącz ponownie - lepiej tak, niż je urwać albo złamać. Ja ich nie odczepiałem.

 

Wkładamy RAM, kładziemy klawiaturę, przesuwamy "do przodu" zatrzaski (w przeciwną stronę niż wcześniej), obracamy laptopa, przykręcamy dwie śrubki.

 

Teraz wkładamy drugą kostkę(można to też zrobić wcześniej):

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Kładziemy klapkę i ją przykręcamy.

Zmieniliśmy RAM.

 

P.S. Wiem, że kółeczka i strzałki nie są zbyt urodziwe, ale oddają istotę działania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...