Skocz do zawartości
konio68

E6550 I Gigabyte G33-ds3r

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj składałem kompa dla znajomego w takim configu.

E6550 + Fryzjer 7pro

Gigabyte G33-DS3R

2G Patriot 800 LLK

i tutaj eksperyment Tacens Valeo Smart 560W rev.2

aha z przodu wentyl 120 Tacens 9dB 900 obr , tył 120 thermaltake 1500 obr.Zasiłka ma śmigło 14 cm.

Na początek bez grafy , będzie dołożony najprawdopodobniej G92 GF8800GT.

oczywiście C2D trzeba podkręcić innej opcji brak :)

 

proca postawiłem na 7x 485 .......3,39G ... na standardowym Vcore 1,35 z biosu.

Itujestem w szoku ... proc wywalił 3,4G praktycznie bez podnoszenia napięcia ..... myślę sobie orthos go zabije a tempy będą oscylowały około 60C .... ale tu miłe zaskoczenie .....

..podam jeszcze że ram śmiga na ratio 2,0 [ 970mHz , 2,2V , 5.5.5.15 ]

do płyty zapakowany został bios F5.

I teraz do sedna sprawy .....

po odpaaleniu w idle [ śmigło zasiłki stoi ] czyli tylko przeciąg 2x120 i fryzjer. cisza ... to jest piękne, aczkolwiek ten tylny 1500 troszeczkę słychać ,, no to mu zaaplikowałem 5V i cisza ....

Śmigło zasiłki stoi mimo iz komp chodzi w pulpicie już około 30min a tempy na procu to :

30C .... fryzjer kręci na 520 obr. ...... byłem w szoku ........

No to teraz pora na orthosa ........

po 5 min śmigło zasiłki stoi a tempy to:

mostek 49 , CPU 44 fryzjer leci na 1700 obr ..... i nagla patrze tempy spadają do poziomu mostek 41 , CPU 39 a fryzjer spada do 1200 .... hmm ortos leci co się dzieje że tempy nagle tak spadły ... Ano poprostu zasilacz wreszcie włączył swojego 140 , którego poprostu siedząć od kompa około 0,5m niie uslyszałem ...

I teraz rewelka ......po 5 godzinach Ortosa ..... temp mostka 42 , CPU 40C a fryzjer kręci się 1120.

Podałem ten przykład , bo jak ktos szuka mobo z integrą bo na razie nie ma kasy na grafkę to jest to świetny wybór w połączeniu z tym procem do tego takie tempy na CPU przy 3,4 to piękne ..... zadnych napięć nie musiałem podnosic tylko dla pamiątek tyle co producent zaleca 2,2V. A w/w zasiłka jest rewelacyjna , jej śmigło zapewnia cisze i świetną cyrkulacje powietrza. Oczywiście po dołożeniu grafy , śmigło zasiłki ruszy szybciej napewno , ale nie w idle.

Muszę wywalić swojego E6400 bo wczoraj sie wyleczyłem jak kręciłem tego 6550.

Uzyskane 40C na procu po 5 godzinach orthosa to jest piękne ..............nic dodać nic ująć .... puki w kompie grafy nie ma dalsze kręcenie na później.......... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo mobo tylko w wydaniu matx. Niestety u mnie w biosie brak dzielnika dla 1:1 dla procków z szyną 800, więc max udało mi się dojechać do 3.6ghz. Pamięci fikały juz 1200mhz przy 2.2V. Wiecej nie dało rady.

Temperatury w stresie przy 3.0ghz@def. nie przekraczają 50st na boxie wiec jestem zadowolony. W idle jest ok. 33-35 (temp. Wg iTAT, coretemp i speedfana, bios pokazuje 10st. mniej).

NB ma ok. 39 (idle) – 43(stres), przy obnizaonym napieciu o 0.1V. Nie mam jeszcze poprawnej cyrkulacji wiec liczę ,że to się zmieni.

Spróbuj dotknąć NB przy temp. 40st. IMO jest za gorący. Niedawno miałem w domu P31 gigabyte i temp. NB była w okolicy 36st. Był po prostu ciepły. Ale może dlatego , że wiał na niego wentyl z pentagrama HP100.

Oczywiście tez polecam ta płytkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Well ... odnośnie temperatur tak jak URSUS pisał - dorzuć +15C.

 

Co do OC CPU to kręci się podobnie do E6750 których większość idzie 3.4 default. Ponieważ są na tym samym rdzeniu i rewizji to idą podobnie tyle, że do mocnego OC E6550 trzeba mobo które zrobi sporo > 500MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...