Skocz do zawartości
nrl

"kopiując Kradniesz"

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiciel Sony BMG stwierdził, że osoby zgrywające muzykę z własnych, legalnie posiadanych płyt kompaktowych są złodziejami. Nawet kopiowanie utworów pobranych z internetu jest nielegalne.

 

Jennifer Pariser, szef działu prawnego Sony BMG, stwierdziła: „Kiedy osoba wykonuje kopie utworu dla siebie samego, przypuszczam, że możemy powiedzieć, iż kradnie piosenkę. Wykonanie kopii zakupionego utworu jest tylko ładnym sposobem na określenie kradzieży” („When an individual makes a copy of a song for himself, I suppose we can say he stole a song." Making "a copy" of a purchased song is just "a nice way of saying 'steals just one copy'”). Trzymając się tej wykładni każdy kopiujący kupioną CD do odtwarzacza MP3, własnego komputera lub urządzenia w samochodzie albo kopiującym pobraną ze sklepu internetowego piosenkę na płytę jest po prostu złodziejem, przynajmniej według prawników firmy Sony.

Źródło: http://www.cdrinfo.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to od dnia dzisiejszego nie kupuje oryginalow wydawanych przez tego wydawce, bo jesli i tak kradne... Jak kupuje plyte oryginalna to po to aby zgrac z niej pliki do mp3, a plytke wystawic na polke i cieszyc sie nia... a nie zajezdzac w napedzie non stop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie wiesz ze od wielu lat mozna kupic muzyke w mp3? o iTunes nawet nie slyszales? :lol2:

Bys przeczytal newsa do konca ;) . Zeby miec mp3 z takiego iTunes, tez trzeba ja skopiowac jakos na swoj pc ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy , przejmujecie sie wypocinami jakiegos goscia. Po drugie kogo to obchodzi mieszkamy w Polsce i jeszcze na szczescie "krasc" mozemy.

Na koniec link: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,4549951.html jak sie ciesze ze sa sady wyzszej instancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bys przeczytal newsa do konca ;) . Zeby miec mp3 z takiego iTunes, tez trzeba ja skopiowac jakos na swoj pc ;)

A skąd wiesz czy mp3 nie wyszło bezpośrednio od producenta z wytwórni? Ale to dywagacje ;)

Tak naprawdę ten "przepis" czy cokolwiek innego jest chyba niezgodne z jakimkolwiek prawem w jakimkolwiek kraju, bo ogranicza Ci swobodę do korzystania z Twojej własności jakim jest zakup oryginalnego nośnika. Tak naprawdę możesz sobie robić z nim co chcesz, a kopiowanie na własny użytek do np. mp3 playerów to nic innego jak konwersja swojej własności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz czy mp3 nie wyszło bezpośrednio od producenta z wytwórni? Ale to dywagacje ;)

Przeciez producent sprzedaje (czyli umozliwia sciagnac za jakas oplata) kopie pliku, a nie jedyny posiadany oryginal :D . A to juz jest kradziez :D

 

Ehh za kazdym razem jak tu zagladam to poprawia mi sie humor :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony schodzi na psy, niby wymyslili tą bzdurę prawnicy ale idzie opinia na całą firmę.

Z calym szacunkiem , ale prawnicy to chyba jedne z najgorszych med. Co ciekawe...sami o sobie potrafia to powiedziec. Jak to znajomy mowi : maszynki do robienia kasy , wykorzystywania dziur w prawie itd...

 

 

A wymysl jest autentycznie idiotyczny. Brawo sony... To moze niech ktos ich pozwie za robienie playerow mp3.... Naklaniaja do kradziezy.... :lol2: :mur: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zacząć słuchać radia... tanie bo za 4 pln można zanabyć :D. Co prawda pełnej dowolności w wyborze muzyki nie ma, ale z 10 stacji się znajdzie :lol:

 

Naprawde nie wiesz ze od wielu lat mozna kupic muzyke w mp3? o iTunes nawet nie slyszales? laugh.gif

no ale jak kupisz to musisz to jeszcze SKOPIOWAĆ na mp3... a kopiowanie jest nielegalne :D

 

Ciekwe czy sony sprecyzowało co jest kopiowanie a co nie jest... czy przenoszenie utworu z wewętrznej pamięci flash do pamięci operacyjnej ram odtwarzacza tez jest kopiowaniem? :twisted:

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóżmy, że kupiłem utwór mp3 w jakimś sklepie internetowym i mam ją zapisaną na kompie, później zgrywam ją na odtwarzacz mp3 i nie kasuje jej z dysku czyli mam już dwie kopie tego utworu czy to już jest kradzież? jeśli tak to za przeproszeniem pier**** to i wole odrazu ściągnąć nielegalną wersje za pomocą emule czy innych programów przynajmniej wiem co zrobiłem i nie wydałem na to kasy, takie podejście do klienta tylko go odstrasza więc nic tylko pogratulować firmie sony bmg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już całkiem od..a (przepraszam za sformułowanie) grubasom z wytwórni płytowych itd. :mur: :mur: Myślałem, że tylko w Polsce się bije wszelkie rekordy absurdu i głupoty. Myliłem się...

 

Niedługo dojdą do tego, że w ogóle słuchanie muzyki to jest piractwo i nie będzie wolno jej kupować a będą sprzedawać tylko czyste płyty z ładną okładką :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czas zacząć słuchać radia... tanie bo za 4 pln można zanabyć

+60zł abonamentu rocznie :P

Jesli słuchasz stacji państwowych..... zreszta kto ich słucha przed wyborami ( widac naciski rzadu na nie... sama polityka ostanio nawet w PR1 )

 

Moze japonia to 2 polska sie robi ? Kto to wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli słuchasz stacji państwowych.....

Abonament płaci się za posiadanie odbiornika, bez różnicy czy słuchasz stacji państwowych ;)

 

btw:

6. Rejestracja odbiorników rtv

 

Każdy odbiornik radiowy i telewizyjny powinien w ciągu 14 dni od zakupu zostać zarejestrowany w urzędzie pocztowym właściwym dla miejsca zamieszkania lub siedziby firmy. Jako dowód rejestracji otrzymujemy imienną książeczkę radiofoniczną (dla firm i osób fizycznych). Rejestrując odbiornik trzeba zapłacić abonament co najmniej za jeden miesiąc. Za opóźnienia w płaceniu abonamentu płacimy ustawowe odsetki.

 

 

 

 

7. Niezarejestrowany odbiornik

 

Opłata za używanie niezarejestrowanego odbiornika stanowi trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej obowiązującej w dniu stwierdzenia używania niezarejestrowanego odbiornika (art. 49 ust. 2 ustawy o radiofonii i telewizji z 1992 r., tekst jednolity Dz. U. 101 z 2001 r. poz. 1114)

:lol:

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... jeśli mam radio FM w telefonie to muszę płacić abonament RTV? :mur:

No jasne. I abonament telefoniczny do tp także :D Ale to jest piękny kraj.

 

Czy ktoś może mi powiedzieć dlaczego nie ma abonamentu np. od tego że się posiada komputer? Albo szczoteczkę do zębów. No. :blink: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...