Skocz do zawartości
yotomeczek

Obudowa Pod Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że noszę się z zamiarem złożenia WC w budzie (wszystko w środeczku) prosze o radę co do obudowy.

Nie chcę nic przerabiać - buda ma mieć możliwość wbudowania WC (chłodnica 2x12 lub 3x12)

Fajnie jakby miała wyjmowaną tacke z mobo

Nie za wielka

Cena ok 300PLN - chyba że warto do czegoś dołożyć

Wstępnie rozważałem Sharkoon REBEL12 albo RABEL9 (tu chyba 3x12 chlodnica nie wlezie)

Z góry dzienks za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że noszę się z zamiarem złożenia WC w budzie (wszystko w środeczku) prosze o radę co do obudowy.

Nie chcę nic przerabiać - buda ma mieć możliwość wbudowania WC (chłodnica 2x12 lub 3x12)

Fajnie jakby miała wyjmowaną tacke z mobo

Nie za wielka

Cena ok 300PLN - chyba że warto do czegoś dołożyć

Wstępnie rozważałem Sharkoon REBEL12 albo RABEL9 (tu chyba 3x12 chlodnica nie wlezie)

Z góry dzienks za sugestie

 

Proponowalbym troszke dolozyc i kupic CM stackera. W madtech jest promocja na niego 449 pln (a bylo 599). Tam na froncie zmiesci sie 3*120 lub na dole po malych modyfikacjach w postaci ciecia i kresania iskier :]

Ewentulanie CM 690 (dominator) z tymze problem moze byc w pogodzeniu montazu chlodnicy i mobo (zajrzyj do tematu o moim WC). Wszystko zalezy jaka masz mob i jak blsiko gornej krawedzi laminatu jest umiesczony socket i gniazda pamieci. U mnie niestety byl problem aby pogodzic DFI i chlodnice 2*120mm. W razie pytanek pisz na gg/pm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto - od pewnego czasu uzywam Cm690 i polecam, u gory mozesz zamontowac 2x120mm... jak wyjda moze kiedys to nawet 2x140mm... na plecach zawsze opcja wewnatrz 1x120mm lub na zewnatrz blisko budy 2x120 lub nawet 3x120...

 

fajny patent przynajmniej dla mnie to wyprowadzenia i/o u gory budy

 

 

lub poczekasz na nowa wersje, gdzie do srodka bedzie mozna na przod wsadzic 3x120mm: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1264258

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowalbym troszke dolozyc i kupic CM stackera. W madtech jest promocja na niego 449 pln (a bylo 599). Tam na froncie zmiesci sie 3*120 lub na dole po malych modyfikacjach w postaci ciecia i kresania iskier :]

Ewentulanie CM 690 (dominator) z tymze problem moze byc w pogodzeniu montazu chlodnicy i mobo (zajrzyj do tematu o moim WC). Wszystko zalezy jaka masz mob i jak blsiko gornej krawedzi laminatu jest umiesczony socket i gniazda pamieci. U mnie niestety byl problem aby pogodzic DFI i chlodnice 2*120mm. W razie pytanek pisz na gg/pm

No wlasnie nic ciac nie chce - nie mam ani warunkow ani narzedzi :D

CM Stacker wyglada fajnie - on ma wyjmowana tace z mobo ?

 

 

Yoto - od pewnego czasu uzywam Cm690 i polecam, u gory mozesz zamontowac 2x120mm... jak wyjda moze kiedys to nawet 2x140mm... na plecach zawsze opcja wewnatrz 1x120mm lub na zewnatrz blisko budy 2x120 lub nawet 3x120...

 

fajny patent przynajmniej dla mnie to wyprowadzenia i/o u gory budy

lub poczekasz na nowa wersje, gdzie do srodka bedzie mozna na przod wsadzic 3x120mm: http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1264258

CM Centurion 590 wyglada niezle a i cena bedzie kuszaca ... jednak do konca mnie nie przekonuje :D

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, stacker nie ma wyjmowanej tacki pod mobo (oczywisty minus), ale ogólne buda pod wc jest znakomita- swojego stackera kupiłem dobre 4 lata temu w Austrii, wygląda wciąż znakomicie (a musiał przeżyć przeprowadzkę do Krakowa), a gabaryty i rozplanowanie wnętrza pod wc są świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacker to generalnie duzo wyzsza klasa budy, jakosc wykonania itd (inny segment, ale i inna cena).

 

Ew Antec Nine Hundred

 

Dołączona grafika

 

Z tym ze na topie siedzi 200mm, ale moznaby jakos ciekawie wpasowac tam samochodowa chlodnice + to co na froncie, dawaloby rade. No i tez nie ma tacki.

 

Chociaz ja bym bral starego stackera, bardzo udana konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, stacker nie ma wyjmowanej tacki pod mobo (oczywisty minus), ale ogólne buda pod wc jest znakomita- swojego stackera kupiłem dobre 4 lata temu w Austrii, wygląda wciąż znakomicie (a musiał przeżyć przeprowadzkę do Krakowa), a gabaryty i rozplanowanie wnętrza pod wc są świetne.

Pisalem o CoolerMaster Stacker Tower STC-01 a ten ma wyciagana tacke. A ta buda jest wrecz genialna pod WC (z reszta mozna to zobaczyc w galerii Malika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o CoolerMaster Stacker Tower STC-01 a ten ma wyciagana tacke. A ta buda jest wrecz genialna pod WC (z reszta mozna to zobaczyc w galerii Malika)

 

Ja osobiscie jestem od 2 dni posiadaczem Sharkoon'a 12 REBEL VALUE i moge szczerze powiedziec ze jest bardzo dobra. Jest wysoka i długa. Nie ma problemu z zamontowaniem komponentow i co najwazniejsze z przodu obudowy jest duzo miejsca na zamontowanie np chłodnicy!! Jesli chcesz Dobrą obudowe w ktorej zmiesci sie wszystko to polecam własnie tą. Oczywiscie przemawia tu cena bo za wersje VALUE zapłacidz 369 ale juz za 319 masz obudowe bez wiatrakow - ktore mozesz pozniej dokupic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze obudowy w przedziale cenowym do 500zł dobrą do przyszłościowego zamontowania WC.

 

Moje propozycje to:

1) Chieftec CA-01B-B-SL

2) Cooler Master CM 690

3) Sharkoon Rebel 12 Economy Edition

4) AeroCool BayDream

5) Aplus CS-XBlade

6) CoolerMaster Stacker STC-T01

7) Wasza propozycja

 

I takie pytanie do znawców lepiej kupić CoolerMaster Stacker STC-T01 i mieć 150zł w kieszeni czy może dołożyć i kupić CoolerMaster Stacker RC-810?? Wiem że różnią się odrobinę tylnym panelem, ale jak na moje nie warto dopłacać jaka jest wasza opinia??

Edytowane przez Borys-Tech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze obudowy w przedziale cenowym do 500zł dobrą do przyszłościowego zamontowania WC.

 

Moje propozycje to:

1) Chieftec CA-01B-B-SL

2) Cooler Master CM 690

3) Sharkoon Rebel 12 Economy Edition

4) AeroCool BayDream

5) Aplus CS-XBlade

6) CoolerMaster Stacker STC-T01

7) Wasza propozycja

 

I takie pytanie do znawców lepiej kupić CoolerMaster Stacker STC-T01 i mieć 150zł w kieszeni czy może dołożyć i kupić CoolerMaster Stacker RC-810?? Wiem że różnią się odrobinę tylnym panelem, ale jak na moje nie warto dopłacać jaka jest wasza opinia??

Jak dla mnie albo niumer 2 albo 6.

 

Numer 2: fajna buda, ale trzeba zobaczyc jak umieszczone jest gniazdo procka i memek (jak umieszczone jest blisko gornej krawedzi plyty glownej to wtedy bedzie problem aby umiescic chlodnice u gory)

 

Numer 6: chyba najlepsza buda do WC w znosnej cenie. Mozna bardzo ladne WC/LC zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wyborze obudowy w przedziale cenowym do 500zł dobrą do przyszłościowego zamontowania WC.

 

Moje propozycje to:

1) Chieftec CA-01B-B-SL

2) Cooler Master CM 690

3) Sharkoon Rebel 12 Economy Edition

4) AeroCool BayDream

5) Aplus CS-XBlade

6) CoolerMaster Stacker STC-T01

7) Wasza propozycja

 

I takie pytanie do znawców lepiej kupić CoolerMaster Stacker STC-T01 i mieć 150zł w kieszeni czy może dołożyć i kupić CoolerMaster Stacker RC-810?? Wiem że różnią się odrobinę tylnym panelem, ale jak na moje nie warto dopłacać jaka jest wasza opinia??

J mogę się wypowiedzieć o AeroCool BayDream gdyż sam ją posiadam.

Duzym plusem tej obudowy jest to ze przedni panel jest praktycznie cały wykonany z siatki dzieki czemu po zamontowaniu z tyłu wiatraka 12x12 uzyskuje sie pełny przewiew całego kompa i wszystkich przednich kieszeni(u mnie chodzi na 3V i wystarcza). Od razu musze powiedziec tez ze mozesz zapomniec o umieszczeniu wewnątrz większej chłodnicy. Ja w miejscu dolnych 5 kieszeni mam umieszczony zbiornik(układ z pompką zatopioną).Wracając do wiatraków to ja przy zakupie (kupowałem w 4max.pl) dostałem 2 przeźroczyste wiatraki 12x12 Aerocool,nawet bardzo ciche(od razu zamontowałem diody i efekt super)więc gdybys ją kupował to wczesniej dowiedz sie czy sa one w zestawie.Przez to ze przedni panel ma 10 kieszeni jest ułatwiony dostęp z przodu do wnętrza.Acha i najwazniejsze, bo ja sie zdziwiłem jak obudowa mi przyszła pocztą okazało się ze cała obudowa jest zbudowana lustrzanie do normalnej tzn boczna klapa(czyli ta która sie zdejmuje i gdzie jest okno) nie jest umieszczona po lewej stronie tylko po prawej.Ogólnie jezeli chodzi o całosc to jestem bardzo zadowolony. Z wyglądu super (zwłaszcza po zamontowaniu kilku swiatełek) a jezeli chodzi o wydajnosc i funkcjonalnosc to pod względem przepływu powietrza i chłodzenia to takze super. Według mnie bardzo dobrze nadaje sie do wc pomijając jedynie ten fakt ze duza chłodnica raczej nie wejdzie ( a to tez zalezy od zestawu urzadzen wewnątrz B-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Baydreama wchodzi chłodnica 3x12cm jeśli używamy tylko jednego napędu + ewentualnie 1x12cm na tył. Obudowa staje się całkiem praktyczna po odmontowaniu koszyka na dyski (tego nad zasilaczem). Z wyglądu imo bardzo ładna, ale wnętrze średnie.

 

Myślę jednak, że do stackera jej daleko (ale może dlatego, że nie miałem stackera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mial styczność z tą obudową przez jakiś czas, jakby się do WC nadawala, podwojna na topa by weszła? Cena niska, na poziomie Chiefteców, a bajerów oferuje więcej, jakby nie patrzeć. Ciekawe, jak tam u niej z pojęciem rezonansu ( "koszyki" na HDD )?

CM RC 690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mial styczność z tą obudową przez jakiś czas, jakby się do WC nadawala, podwojna na topa by weszła? Cena niska, na poziomie Chiefteców, a bajerów oferuje więcej, jakby nie patrzeć. Ciekawe, jak tam u niej z pojęciem rezonansu ( "koszyki" na HDD )?

CM RC 690

Przeczytaj jeszcze raz ten temat.

 

Mialem bude przez 3 miesiace.

 

Podwojna chlodnica wejdzie jezeli:

 

- gniazdo procka i memek bedzie wystarczajaco oddalone od gornej krawedzi mobo.

 

- bedzie to zwykla/normalna chlodnica (cienka wersja)

 

 

U mnie niestety po wymianie sprzetu mialem problem aby wlozyc chlodnice na gore. Kolizja byla w 2och miejscach, wlasnie na procku (zawadzaly sruby od bloku) i na memkach (nie dalo sie wogole memek wymienic bez wyjmowania chlodnicy)

 

Co do glosnosci to koszyki na dyski lekko wibryja ale da sie przezyc. Mialem bude postawiona 0,5m od moich uszu. Nie bylo to jakos bardzo uciazliwe i zbyt glosne. LINK do galerii z fotkami CM690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, po prostu za szybko przeglądałem całość i jak już na początku wzmienileś o Stackerze, tak myślałem, że już o niej piszesz, ale jest wyraźnie RC 690. :oops:

Ale przeglądając Twój topic to trzeba powiedzeć, doświadczenie z różnymi budami to Ty masz :)

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeglądając Twój topic to trzeba powiedzeć, doświadczenie z różnymi budami to Ty masz :)

Jakies tam male doswiadczenie jest. Uczylem sie na "bledach" kupujac obudowy :] Mam nadzieje ze teraz w koncu trafilem na taka ktora mi posluzy troszke dluzej B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sharkoon rebel 12 jest jedynym wyjsciem do ~400 zl, jezeli chce wsadzic chlodnice 3x120 na przod? :unsure:

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz ten temat.

 

Mialem bude przez 3 miesiace.

 

Podwojna chlodnica wejdzie jezeli:

 

- gniazdo procka i memek bedzie wystarczajaco oddalone od gornej krawedzi mobo.

 

- bedzie to zwykla/normalna chlodnica (cienka wersja)

U mnie niestety po wymianie sprzetu mialem problem aby wlozyc chlodnice na gore. Kolizja byla w 2och miejscach, wlasnie na procku (zawadzaly sruby od bloku) i na memkach (nie dalo sie wogole memek wymienic bez wyjmowania chlodnicy)

 

Co do glosnosci to koszyki na dyski lekko wibryja ale da sie przezyc. Mialem bude postawiona 0,5m od moich uszu. Nie bylo to jakos bardzo uciazliwe i zbyt glosne. LINK do galerii z fotkami CM690

mozna jeszcze sprobowac wlozyc wiatraki za zewnatrz pod siatka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy rebel 12 jest takiej samej jakosci wykonania co rebel 9 mial ktos to w lapkach?

no właśnie - podepnę się do pytania o Rabel 12 :D

U mnie jednak musi się zmiescić chłodnica 3x12 na przedzie - czyli albo ten Rabel albo Stacker albo ... ??

Oprócz chłodnicy musze mieć miejsce na koszyk na 3xHDD + wiatrak 12cm (pewnie ten do Stackera z absorberami drgań)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakis czas szukalem odpowiedniej budy wg podobnych kryteriow i chyba jednak padnie na stackera. Wole juz dac te 150 wiecej niz pozniej zalowac i byc niezadowolonym z zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jednak musi się zmiescić chłodnica 3x12 na przedzie - czyli albo ten Rabel albo Stacker albo ... ??

Oprócz chłodnicy musze mieć miejsce na koszyk na 3xHDD + wiatrak 12cm (pewnie ten do Stackera z absorberami drgań)

raczej 3 dyski i chłodnica to na front nie wejdzie nie ma wója :P prędzej upchniesz w armorze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja droga... jaki sens jest w bawieniu sie chlodzeniem wodnym przy 3 dyskach icon_wink2.gif juz 2 zagluszaja wiatraczki na 5-7v icon_wink2.gif

Ac ? Porównaj temperaturki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...