Skocz do zawartości
killyou

kompletny PC do max 4k zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Mój sprzęt będzie chodził prawdopodobnie na win 8/8.1 x64, używany przede wszystkim do oglądania filmów w Full HD i słuchania muzyki, grania czasami w gry w max Full HD (PESA, FIFĘ, Guitar Hero, AOE 3, może GTA5 lub jakieś Lego Indiana Jones 2).

PhotoShop do zdjęć, i zamierzam edytować filmy Full HD, ale sporadycznie.

Wydajność kart opieram na http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych
Komputer ma być na 3-4 lata pracy na nim, czasami pochodzi 14h na dobę. Dodam, że nie chcę iść na kompromis.

+Monitor 24 cale.

Wszystko w obudowie ;)

Myszka + klawiatura, bezprzewodowe + klawisze funkcyjne zwłaszcza w myszce.

 

Jestem audiofilem i będę kupował wzmacniacz + bazę CD + głośniki 2.1. Chciałbym, żeby na tym był też dźwięk kompa, ale wszystko wciąż jest sprawą otwartą (połączenia). Nie chcę głośników tylko do kompa. Jakieś zalecenia?

 

Mam 4k na sprzęt PC + 1k na sprzęt Hi-Fi, to nie znaczy, że muszę wszystko wydać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję coś takiego - zestaw .

 

Xeon E3 1230V3 ( 4C/8T ) , MSI B85-G43 , 8GB ramu , GTX770 2GB , Crucial M500 120GB , SPC Deus M1 550W i SPC Gladius M40 .

 

Jak jesteś audiofilem to warto zainwestować w jakąś lepszą kartę muzyczną np. jakiegoś Xonara .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt. "chyba te gry co wymieniłem, nie potrzebują takich kart..."    

pod warunkiem,że za GTA 5 uważasz GTA S.A. które to było piątą częścią z kolei, a nie tym GTA 5, które to (prawdopodobnie :biggrin:) wyjdzie na pc  :biggrin:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz podkręcać to uda się tutaj upchnąć zestaw z GTX 770

 

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

Logitech Wireless Desktop MK270

Intel Core i5-4570

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Palit GeForce GTX 770 2GB DDR5 256bit (1085/7010)

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

AsRock Fatal1ty B85 Killer /intel B85, LGA1150/

Benq GW2450HM 

 

4059 zł, razem z monitorem 24 cale na multimedialnej matrycy VA z niskim czasem reakcji. 

 

Opcja z OC CPU ....

 

MSI GeForce GTX 760 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1072/6008)

Intel Core i5-4670K

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

Około 15% mniej wydajna GPU. Zyskujesz możliwość OC CPU powyżej 4.0 GHz. 

 

Przy zestawie non-OC warto dołożyć chociażby do ZOTAC GeForce GTX 770 2GB - 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na monitor Benq GW2460HM - 700zł

więc na resztę zostaje 3300zł

pewniakiem jest dysk SSD: Crucial M500 120GB - 260zł

RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix - 260zł

 

Dysk HDD 1TB ~210zł, Seagate czy WD? SSHD przy SSD chyba nie ma sensu?

 

Co do karty, to jestem pewien że nie potrzebuję takiej mocy, ponieważ gram sporadycznie.

Czy kupno procesora z możliwością podkręcania wiąże się z kupnem bardzo mocnej karty graficznej? Czy do słabszej jest zalecany i5-4570 (i5-4440?)? Czy możliwość podkręcania przedłuży jego "życie" np. o rok? 

Początkowo celowałem w GeForce GTX 660/Radeon R9 270. Tutaj widać że bardziej się opłaca kupić Radeon R9 270X niż GeForce GTX 760, ale pojawia się ona częściej w polecanych zestawach. Na pewno nie chcę dać za kartę powyżej 1000zł, jest to absolutny max.

Oczywiście w parze z procesorem jest płyta główna i zasilacz, więc ona nadal pozostaje niewiadomą :)

Obudowę sobie wybiorę później i skonsultuję, czy będzie pasowała.

 

Jak się ma opcja złożenia i dostawy? Mieszkam we Wrocławiu.

GTA V... widać jaki ze mnie gracz  :biggrin:

Edytowane przez killyou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli i5-4670K powinien iść w parze z mocniejszą kartą?

ile podkręcanie procesora faktycznie i da? nie pytam o [GHz]

B87 faktycznie ma lepsze brzmienie audio? coś poza tym lepszego w porównaniu z B85, z czego mógłbym realnie skorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak mocną - I5 4440 czy nawet I5 4670 non-K powinny starczyć do GTX770/GTX780 o niższych kartach już nie mówię .

 

Oczywiście im wyższe takty tym lepiej .

 

Co do samego OC - większość I5 / I7 S1150 kończy w okolicach 4,5 Ghz , nieliczne robią więcej choć grzeją się wtedy jak głupie .

 

Jak chcesz kręcić wyżej albo opanować temperatury procka to tylko skalopowanie IHS-a i zmiana pasty pod nim , w praktyce zmiana pasty pod IHS-em potrafi zbić te 20+ stopni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK
Więc już końcówka, mój koszyk: http://www.morele.net/inventory/info/8xdGyj/

+ R9 280X Asusa zamontuję sam.

+ Benq GW2460HM już mam

Wszystko się zgadza? Jak jeszcze coś może być lepsze za 'kilka' zł to śmiało możecie zaproponować.

RAM lepsze w 1 kości 8GB czy 2*4GB? Pomiędzy CL8 a CL9 jest 4zł różnicy w Morele.net.



Jak zabezpieczyć sprzęt przed np. burzą? Będę miał ok 5k zł podpięte do 1 gniazdka w mieszkaniu w plombie wrocławskiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze 2x4GB - dual channel w niektórych scenariuszach minimalnie poprawi ci wydajność, tak samo CL 8, ale tak naprawdę nie zrobi to większej róźnicy.

 

Po co ci taka kobylasta obudowa do płyty mATX? Zobacz Zalman T4, do tego dobry wentyl na przód.

 

Dobrym zabezpieczeniem jest porządna listwa z bezpiecznikiem, ale jak masz skopaną instalacje elektryczną to i to może nie pomóc. W takim wypadku pomyślałbym nad jakimś używanym UPSem.

 

Dorzuciłbym też trochę grosza do zasilacza, np be quiet L7-530W

 

Asus Xonar D1 bym odpuścił - tyłka nie urywa. Jeżeli masz osobny budżet na sprzęt hi-fi to rozejrzyj się nad jakimś amplitunerem z HDMI i do niego podłącz monitor i głośniki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...