Skocz do zawartości
Whiskaz

Uszkodzenie 760-tki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zaobserwowałem dziwne zachowanie komputera. Podkreślę na początku, że w czasie gry temperatury nie przekraczają 60 stopni. Testowałem kartę i procesor w stress testach, dlatego przegrzanie wykluczam. Po zakończeniu sesyjki w Skyrima (w innych też się wysypuje) pojawia się biały, lub czarny ekran. Dzźwięk się urywa, nie zapętla. Zdarzały się też inne kolory, jeśli ma to jakieś znaczenie-niebieskie, zielone itp. Podejrzewam uszkodzenie karty. Powinienem jeszcze coś sprawdzić czy ewidentnie nadaję się do wysyłki?

 

 

P.S. Zapomniałbym. Zdarza się to jedynie po wyłączeniu gry. W trakcie jeszcze tego nie spotkałem. Zdarzenia są losowe, czasami raz na miesiąc, czasami codziennie. Z góry dziękuję

 

 

Karta to Asus GTX 760.

Edytowane przez Whiskaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś innej wersji sterowników ? Raczej wykluczałbym uszkodzenie karty póki co. Gdy problem się pojawi w czasie gry to co innego. Proponuje najpierw zrobić tak. Odinstalować sterowniki całkowicie. Zainstalować np Driver Sweeper i usunąć (najlepiej w trybie awaryjnym) pozostałości i wgrać jakąś inną wersję.  Pytanie jaka reszta kompa ? Czy coś było zmieniane np z Radeona na tego GTX'a ?  Jaka reszta komputera? Zasilacz, płyta procesor, pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniane, kupiony w sierpniu 2013.

Tego sposobu z usuwaniem próbowałem, nic z tego;/

 

Spec:

I5 3350P

MSI B75-G43

8GB od GoodRam

Thermaltake Smart SE Modular 530W

 

Dodam jeszcze, że zmieniałem system z win 7 na 8, na obu był ten sam przypadek

Edytowane przez Whiskaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A0 to jest najstarszy bios :biggrin: , to czeka cie aktualizacja biosu w płycie.

 

A7 i A8 wnoszą zmiany odnośnie kompatybilności z kartami graficznymi , najnowszy bios to A10 :>

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, bardzo dobre. Nie ma to jak sobie pocytować kiedy się ktoś pomyli. Muszę tego spróbować.

@sideband :> Chodziło mi o A10. Aktualizowałem jakoś w święta, do tej pory nie wyszedł nowy

post-204938-0-54388600-1397756913_thumb.png

Edytowane przez Whiskaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizuj bios płyty głównej, jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś.

Sprawdź na pojedynczej kości ramu, raz jednej raz drugiej. Odnoszę to do informacji "padło przy otwieraniu firefoxa;x".


Dysku SSD rozumiem, że nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas przegladania stron internetowych, karta moze chwilowo wchodzic w pelny tryb 3D. Uzywasz moze jakiegos programu do podkrecania np: MSI Afterburner albo NVIDIA Inspector? Sprawdzales czy jest nowsza wersja biosu do karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nowego biosu, używam Asus GPU Tweak. Mam podkręcony profil pierwszy, wykorzystałem go jedynie do testu stabilności, kiedy zaczęły się problemu. Karty nie podkręcam, używam jedynie profilu z prędkością wentylatorów kiedy chce sobie pograć.

 

 

Kompletne z innej beczki, pytanie dot. chłodzenia.

 

Mam na budzie wstawione wentylatorki- 1xtył, 2xgóra i 1x przód. Jest ok, czy może zamienić jeden z góry do przodu?

post-204938-0-50488300-1397834660_thumb.png

Edytowane przez Whiskaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kabel do monitora? Juz zdarzaly sie podobne na forum.

 

Kosci testowales osobno w grach itp? Memtest nie jest w 100% wiarygodny.

 

Ja bym tez mimo wszystko postawil swiezy system dla pewnosci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by bylo sprawdzic karte na innym komputerze albo aktualna podmienic na inna, ale z tego co pisales to odpada. Mozesz jeszcze sprobowac zainstalowac starsze sterowniki do karty graficznej (staraj sie omijac w tej chwili bety), poniewaz ostatnio NVIDIA cos tam w nich kombinowala ze zwiekszeniem wydajnosci (pamietaj, zeby odinstalowac/usunac aktualne sterowniki, tak jak opisal to Devil). Co jeszcze... mozesz leciutko dowoltowac karte, ewentualnie zbic troche takty (oczywiscie dzialanie tymczasowe). Niestety bardziej nie pomoge tutaj bo od dawna siedze na kartach z drugiego obozu.

 

Zmieniales cos w profilach w panelu kontrolnym karty graficznej?

Czy ten problem wystepuje od samego poczatku (kiedy komputer zostal kupiony), czy pojawil sie po jakims czasie uzytkowania?

 

Ostatnie co mi przychodzi do glowy to sprawdzenie programu MSI Afterburner/Asus GPU Tweak. Po prostu wylacz go zeby nie startowal z systemem i nie odpalaj przez jakis czas. Nie wiem na jakiej zasadzie dziala ten program, ale istnieje mozliwosc (co prawda bardzo mala), ze to on jest sprawca problemow.

Edytowane przez lain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne problemy na mojej 660. Raz pokazał się biały ekran, raz zielony. Obie zawiechy w momencie uruchamiania speedfana. Na jakimś forum znalazłem też kogoś kto miał taki sam problem. Usunąłem speedfana i zainstalowałem HWMonitor i problem znikł. Tak jak kolega wyżej pisze nie wykluczałbym że winny jest MSI Afterburner/Asus GPU Tweak. Mi identyczne problemy pojawiły się kiedy speedfan próbował odczytać temp. z czujników. Spróbuj na jakiś czas go wyłączyć.

Edytowane przez Firo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...