Skocz do zawartości
Reeves00

komputer + monitor ~2,5 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam pomocy w złożeniu komputera do mniej więcej 2,5 tys.

 

  • Czy zestaw ma zawierać tylko komputer czy również system operacyjny, napęd optyczny i peryferia takie jak: monitor, myszka, klawiatura itp. -potrzebuje jeszcze klawiatury, ale na to znajdę oddzielny budżet. Potrzebuje skrzynki i monitora
  • Do czego komputer będzie wykorzystywany? Głównie do gier, ale chciałbym się spróbować również w streamingu, a do tego z tego co wiem przydaje się procesor CUDA w kartach od zielonych albo AMD Streaming u czerwonych, lecz karta graficzna zaproponowana przeze mnie nie posiada takich bajerów. Jakieś rady? 
  • Jaką kwotę chcesz przeznaczyć? Chciałbym się zmieścić w 2,5 tys.,ale jeśli dopłata będzie tego warta to ewentualną stówkę mogę dołożyć.
  • Czy części mają być nowe czy mogą być używane? Najlepiej nowe
  • Czy będziesz podkręcał podzespoły? No właśnie, czy w tej kwocie znajdzie się jakiś dobry/tańszy procesor z odblokowanym mnożnikiem? Najlepiej i5, ale jeśli powiecie, że i3 też daje radę to nie pogardzę.
  • W jakiej rozdzielczości grasz/zamierzasz grać? Full HD
  • Czy mieszkasz poza Polską (ceny za granicą są inne!) Nie, mieszkam w Polsce.
  • Czy możesz użyć części ze starego komputera takich jak: dysk twardy, napęd optyczny, obudowa? Mam napęd optyczny i obudowę, ale co do niej nie jestem pewny. Obudowa była kupiona 2006 r. w raz z całym kompem, dlatego nie wiem czy śledzie mają takie samo ułożenie itd.
  • Czy preferujesz jakiś konkretny sklep np. z powodu odbioru osobistego? Nie, ale im taniej tym lepiej. W saturnie mam kupon na 500 zł, ale nie wiem czy idzie go jakoś użyć.

 

Słucham waszych propozycji i liczę na pomoc. Zastanawiam się nad paroma rzeczami, m. in. czy dałoby radę wziąć tańszą płytę główną i na niej trochę zaoszczędzić i czy to w ogóle ma sens (zestaw raczej nie ulepszamy z biegiem czasu, jedyne co to dołożę na pewno kolejną kość RAM i jakiś dysk SSD, a co do reszty nie jestem pewien.)? 

Istnieje jakiś tańszy zamiennik podanego przeze mnie procesora, ale z odblokowanym mnożnikiem? I jakie zmiany w zestawie by się z nim wiązały? 

Co do obudowy to nie jestem pewien, może jakoś naprowadzicie mnie żeby mógł sprawdzić czy moja obudowa się jeszcze do czegoś nadaje, zawsze byłaby to stówka do przodu. To jest ta obudowa: Tracer TRO-292.

Aż tak pojemnego dysku nie potrzebuję, ale różnica w cenie jest naprawdę niska i aż szkoda nie wziąć większego, a nuż mi się przyda :D

 

No dobrze, to by było na tyle. Bardzo dziękuję za uwagę i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam!

Maciek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeraża Cię hałas karty, to wymieniłbym R9 270X na R9 280 firmy Sapphire:

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g--635688/

 

Tylko, że trzeba przy tym pomyśleć o wymianie płyty głównej na jakiś tańszy model.

Tańsza opcja to H81M, bardzo budżetowa H81M-K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta H81M jest całkiem sympatyczna, dużo tracę funkcji i różnych bajerów zyskując 55 zł?

A co myślicie o mojej obudowie? Przypomnę że jest to Tracer TRO-292. Nada się jeszcze do użytku ? 

Jest to dokładnie ta obudowa: 

 

132_16.jpg

Edytowane przez Reeves00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...