Skocz do zawartości
Prezi

Modernizacja komputera pod obróbkę foto / video

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu planowałem modernizację komputera, jednak życie pozmieniało moje priorytety i odciągnęło trochę to w czasie.

W międzyczasie zmieniły się też moje wymagania.

Komputer służy do obróbki zdjęć w rawach, czyli Lightroom i Photoshop, w njabliższym czasie będzie służył również obróbce filmów w Premiere i nauce projektowania grafiki 3D w  AutoCadzie.

Tym co jest dla mnie najważniejsze to minimum 16GB RAM, możliwość podpięcia trzech monitorów (27"+ 2x24"), wydajny procesor, gdyż obecny po prostu już nie daje rady. I jak najwięcej wejść USB 3.0 na czytniki i dyski, czasem trzeba to zrobić bardzo szybko.

Obecnie wygląda to tak:

Płyta : Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333 DO ZMIANY
Procesor: AMD Athlon II X4 630 /2.8GHz DO ZMIANY
RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 DO ZMIANY
Grafika: Asus GeForce GTS 250 1024MB DDR3 /256bit/ HDTV HDMI, DVI DO ZMIANY

Dysk: Western Digital Blue 500GB 7200rpm +  zewnętrzne 3,5 cala MOŻE ZOSTAĆ
Zasilacz: Bequiet! PurePower L7 430W DO ZMIANY (CHYBA)
Obudowa: Cooler Master Elite 335 MOŻE ZOSTAĆ
System: Windows 8 Pro 64 Bit MOŻE ZOSTAĆ

No i oczywiście jak to wszystko cenowo wygląda, nie chcę najtańszego badziewia, ale też na najdroższe mnie nie stać. Chodzi mi o najlepszy stosunek wydajności do ceny, tak aby posłużył chociaż ze 2-3 lata.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz zamiar na tym komputerze uruchamiać jakieś gry?

Na Twoim miejscu skupiłbym się na zakupu Xeona + B85 + 16GB pamięci RAM.

 

Zostaw sobie tego GTS 250 i L7 430W. Gdy zaczniesz projektować 3D, to zastanowisz się nad zakupem karty z serii Quadro.

http://www.morele.net/inventory/info/Hyzx2S/

 

Oceń już sam czy Cię na to stać, czy też nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać nie będę, nie mam na to kompletnie czasu. A jak już to mam w studiu X-Box'a i jego będe męczyl.

Ogromna większość czasu to obróbka rawów w PS plus montowanie filmów w Premierze. 3D to chwilowo zabawa, rzadko bo rzadko, ale będzie cześciej.

A i7 nie będzie lepsze niż Xeon ?

Dysk SSD na system chyba też poprawi trochę komfort życia.

Obecny zestaw po podłaczeniu 2 monitorów i TV przez hdmi zaczął zamulać, nie wiem z czego to wynika, ale potrzebuję mieć na stałe 3 monitory i niewiem czy to słabość karty, procesora czy czego. Tu niestety moja wiedza sie kończy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 i Xeon na S1150 to praktycznie te same procki ( to samo od strony architektury ) , część Xeonów nie ma iGPU i mają trochę inne takty a są tańsze .

 

Np. Xeon E3 1231V3 - to praktycznie I7 4790 tyle że ma 200 mhz mniej , wycięte/zablokowane iGPU i prawie 200 zł tańszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę sprzęt bardzo podobny do tego co ja chcę kupić: http://forum.purepc.pl/topic/361183-komputer-za-oko%C5%82o-4000z%C5%82-dla-programisty-cena-bez-dysku-i-grafiki/

  • Chłodzenie CPU: wygląda solidnie i mówisz, że nie zasłania RAM? ten co ja wybrałem jest 64zł droższy i właśnie zasłania :( stąd ograniczenie w doborze RAM
  • Pamięć o 162zł tańsza od mojej, a z tego co widzę po testach 2400MHz CL11 jest marginalnie wolniejsza od CL10. Ja z tych dwóch wybrał bym po prostu stabilniejszą. Zatem pytanie, które są stabilniejsze? HyperX Beast 16GB /2400 (2*8GB) CL11 XMP DDR3 czy G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10?
  • Zasilacz: tańszy o 314,98zł, o 100W mniej, a jak ze stabilnością i hałasem? Pamiętam jak kiedyś zamieniłem Codegen 300W na Chieftec 400W to komputer praktycznie w ogóle przestał się wieszać. Na starym robił to co drugi dzień bez powodu.
  • Płyta główna: tańsza o 160zł, ale G.Skill nie ma go na liście QVL, ale inne płyty miał, a i tak nie obsługiwały. Ponadto nie ma SATA Express.
Edytowane przez nkg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawą bazę przedstawił Devil

 

Czyli podsumowując, jeśli wezmę Xeon'a E3 1231v3 zamiast i7-4790K to nie odczuję strasznej różnicy w wydajności ?

Płyta : MSI B85-G43 Sc LGA1150 ma tylko 2 wejścia usb 3.0, musi mieć minimum 4

Asus Radeon R7 260X OC chyba poradzi sobie z obsługa trzech monitorów i uciągnięciem grafiki i filmów.

Dysk SSD na system plus jakieś programy z całą pewnością wleci, 128GB chyba powinno starczyć

 

Zasilacz jest sens zmieniać czy uciągnie wszystko ? Albo czy zmiana na mocniejszy cokolwiek da ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon ma sporo niższe taktowanie w stosunku do I7 4790K , te 600 mhz może spowodować jakąś różnicę .

 

Dodatkowo I7 na odpowiedniej płycie możesz podkręcić co dodatkowo zwiększy wydajność .

 

Po co ci 4xUSB 3.0 ?

 

Zresztą możesz mieć 4xUSB 3.0 na tej płycie - 2 porty na śledziu i 2 w budzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym USB to się nie zastanowiłem chyba to pisząc, w sumie można pewnie jakiegoś huba czy coś wrzucić i tyle. Dwa dyski zewnętrzne plus dwa czytniki do CF'ek sobie do tego podpinam.

Czy się będę bawił w podkręcanie ? Pewnie nie, pewnie mocy zabraknie za jakieś 2-3 lata kiedy przyjdzie czas na kolejną modernizację a procki będą już kolejnych kilka kroków do przodu.

Kwestia czy warto dopłącać te 350 zł różnicy między nimi.

Bo te 3k w sumie i tak liczę, że wydam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...