Skocz do zawartości
Sarnaqq

PC do gier okolo 3000zl.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Ogromnie i pokornie proszę o jakieś propozycje komputera przeznaczonego do gier! Bez systemu, ekranu, myszki, "peryferii". Chciałbym zamknąć się w 3000-3200zł, ale proponujcie. 
Zależy mi bardziej na nowych częściach, nie będę bawił się w podkręcanie.. 
Chciałbym zagrać na wysokich detalach w najnowsze tytuły i te które dopiero się pojawią np. Wiedźmin 3 i nie martwic się o spadki fps. Nie wklejam własnej propozycji bo nie wiem nawet od czego zacząć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! Zauważyłem, że są tam tez zestawy za 3700zł czy przepaść technologiczna miedzy nim a tym za 2600 jest duża? Lepiej dać więcej, czy będą to pieniądze źle wydane?
Nie chciał bym w przyszłym roku już zauważyć, że muszę kombinować z graficznymi ustawieniami bo mój sprzęt nie nadąża. Czytam te testy, statystyki, ale kompletnie nic mi to nie mówi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 3700 zł ma procek i płytę do OC ( oraz mocne chłodzenie procka ) , przy okazji wyczynowe pamięci .

 

Karta jest tylko trochę mocniejsza ale jak chcesz to można ten zestaw odpowiednio przebudować .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw za 3700 zł ma procek i płytę do OC ( oraz mocne chłodzenie procka ) , przy okazji wyczynowe pamięci .

 

Karta jest tylko trochę mocniejsza ale jak chcesz to można ten zestaw odpowiednio przebudować .

OC mnie kompletnie nie interesuje nie wiedział bym nawet co z tym zrobić, gdybyś mógł zaproponować jakieś korekty. Kartę graficzną chciałbym zostawić. 

Czy OC daje jakieś znaczące rezultaty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC w kwocie 3200 PLN? Przecież w tej cenie zdecydowanie lepiej postawić na wydajniejszą kartę graficzną. 

Ilość gier, w którym zyskałby na OC procesora tyle co na zamianie grafik jest naprawdę ograniczona.

 

Proponuję w takim razie:

http://www.morele.net/inventory/info/We1l3/

 

Zestaw z i5-4590 do tego R9 290, a więc jedna z dwóch najwydajniejszych GPU czerwonych. Do tego niezły zasilacz Chefteca i obudowa firmy Zalmana wyposażona fabrycznie w 4 wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w

 

OC w kwocie 3200 PLN? Przecież w tej cenie zdecydowanie lepiej postawić na wydajniejszą kartę graficzną. 

Ilość gier, w którym zyskałby na OC procesora tyle co na zamianie grafik jest naprawdę ograniczona.

 

Proponuję w takim razie:

http://www.morele.net/inventory/info/We1l3/

 

Zestaw z i5-4590 do tego R9 290, a więc jedna z dwóch najwydajniejszych GPU czerwonych. Do tego niezły zasilacz Chefteca i obudowa firmy Zalmana wyposażona fabrycznie w 4 wentylatory.

Czy w tym zestawie mógłbym zmienić kartę graficzną na GTX 770? Słyszałem wiele dobrego na jej temat., czy nie zyskam ta zmiana nic? Jak mowiłem zalezy mi na bezproblemowym graniu na wysokich detalach. Z góry dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracisz na wydajności +/- 15%, w lokacjach z gier związanych z obliczeniami GPU.

No, ale nie ma problemu - zmień na GTX 770 i dodaj 128 gigabajtowy SSD np.: M500/MX100 od Cruciala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc GTX770 stracisz ( w stosunku do R9 290 ) , co innego R9 280X vs. GTX770 - obie karty mają podobną wydajność .

 

A co do SSD - to nie jest konieczny , choć znacznie podnosi komfort pracy i grania , przy tym budżecie to grzech go nie mieć .

 

SSD 120 GB można mieć już za ~250 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...