Skocz do zawartości
Pr43zi

Komputer z GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem nowym członkiem forum i od razu przychodzę do was z prośbą.
Otóż mam zamiar złożyć komputer ale za cholere nie wiem jakie podzespoły do niego dobrać.
I tu proszę o pomoc kogoś doświadczonego a mianoicie : Czy mógłby mi ktoś pomóc złożyć dość dobry komputer ?
Ma to być komputer przeznaczony wyłącznie do gier i chcę aby bazował na karcie graficznej GTX 970 od MSI, model Gamingowy.
Cena całego zestawu może sięgać do 4000zł.
Rzeczy które najbardziej mnie interesują w zestawie to :
- karta graficzna którą podałem wyżej
- dysk SSD

- dość dobry procesor

- obudowa

- chłodzenie

- RAM

- zasilacz

- napęd

Monitora nie potrzebuję bo mam w miarę nowy i dyski HDD też mam nowe więc to można przeskoczyć.
Mam nadzieję że ktoś mi pomoże i z góry przepraszam że tak namąciłem w tym temacie ale nie wiedziałem jak sprecyzować swoją prośbę :)
Pozdrawiam
Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję taki zestaw za 3 950 zł

 

I5 4590 , MSI Z97 Gaming 3 , G.Skill Ripjaws X 2x4GB DDR3 2 133 mhz CL9 , MSI GTX970 4GB Gaming , Crucial MX100 128GB , Zalman Z9 U3 i Cooler Master G550M 550W .

 

Czas realizacji zamówienia to ok. 4-5 dni .

Zestaw bardzo ładny i cenowo też przyjemny dla oka :)

I na nim pociągnę tak ze 2-3 lata bez wymiany podzespołów ?

 

EDIT : Aaaa i napęd można skreślić bo wujek mi ma swój nowy odstąpić :)

Edytowane przez Pr43zi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien choć nie gwarantują jak wydajne procki i karty będą za 2-3 lata ani jakie będą wymagania gier .

 

Na razie w jednym i drugim jest mała stagnacja , nie ma jakiś większych rewolucji .

 

Zapomniałem o chłodzeniu - pierwotnie był tam SPC Fera 2 za 95 zł ( konfig jest modyfikacje innego zestawu ) , po odliczeniu ceny napędu powinieneś się zmieścić w budżecie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien choć nie gwarantują jak wydajne procki i karty będą za 2-3 lata ani jakie będą wymagania gier .

 

Na razie w jednym i drugim jest mała stagnacja , nie ma jakiś większych rewolucji .

 

Zapomniałem o chłodzeniu - pierwotnie był tam SPC Fera 2 za 95 zł ( konfig jest modyfikacje innego zestawu ) , po odliczeniu ceny napędu powinieneś się zmieścić w budżecie .

I to mi się podoba, dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sens kupować płytę za 459 PLN tylko pod obsługę szybszych pamiątek? :)

Można zrobić taki myk: 

 

- kupić najtańsze mobo z chipsetem Z97: http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=Z97-P

- G550M wymienić na PSU z certyfikatem GOLD: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs550m-modular-80-plus-gold-cp-9020076-eu-619730/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakiś sens kupować płytę za 459 PLN tylko pod obsługę szybszych pamiątek? :)

Można zrobić taki myk: 

 

- kupić najtańsze mobo z chipsetem Z97: http://www.morele.net/search/ffinder/0/1/0/?q=Z97-P

- G550M wymienić na PSU z certyfikatem GOLD: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cs550m-modular-80-plus-gold-cp-9020076-eu-619730/

 

Hmm czyli co dokładniej mi proponujesz ?

Bo wiesz zależy mi na tym żeby to już dobrze wszystko chodziło i nie było problemów na przyszłośc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ze masz bardzo fajny budzet.. 

 

Proponuję taki zestaw za 3 950 zł

 

Ten zestaw jest dobry, ale jezeli nie masz zamiaru robic OC to zmien plyte na H81M,b85m-d3h lub B85 PRO4..

 

Jezeli bys wybral np B85M-D3h to mozesz wybrać SSD MX100 256GB i dozucic te pare zloty do FERA2 jezeli 

praca BOX by ci przeszkadzala ;)

Edytowane przez Volhir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...