Skocz do zawartości
Gość Michcio14

DELL U2414H - 3 krótkie pytania

Rekomendowane odpowiedzi

1 - nie.

2 - bardzo dobrze się nada.

3 - warto - ma większy wybór wejść, jest lepiej wykonany, wg. wielu testów jakość obrazu też jest minimalnie lepsza

 

Wprawdzie oba mają 6bit+FRC, ale musiałbyś wyłożyć ok 1200zł minimum na monitor, który miałby pełne 8bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tej listy U2414H faktycznie ma Flicker Free ale ostatecznie wybrałem mimo wszystko P2314H i już do mnie jedzie (dzisiaj powinien być)

 

Jarius, MVA to doskonałe kolory (nawet bym powiedział że lepsze niż IPS) i czerń ale za to minusem jest smużenie w grach, czyli do szybkich fps np. CS, Battlefield, Crysis i gier wyścigowych się nie nadaje za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarius, MVA to doskonałe kolory (nawet bym powiedział że lepsze niż IPS) i czerń ale za to minusem jest smużenie w grach, czyli do szybkich fps np. CS, Battlefield, Crysis i gier wyścigowych się nie nadaje za bardzo.

 

Jakoś jak na razie jedynym monitorem 120Hz nie-TN jest FG2421, właśnie na MVA. Tak więc nie rozpowiadaj takich herezji. A ja pamiętam, jak z 7-8 lat temu kupiłem sobie Benq FP91GP i grało się na nim w UT naprawdę dobrze. W skrócie - jak się potrafi grać, to smużenie (oczywiście w rozsądnym zakresie) nie przeszkadza. A co, co mówią, że jest inaczej, to zwalają winę na sprzęt za swoje niepowodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie ujemny pkt reputacji za wprowadzenie w błąd że U2414H nie ma Flicker Free

I nie wiem czy bardzo dobrze się nada jak pisałeś, czas reakcji matrycy to 8ms, a to tak bardzo mało nie jest.

 

I radzę doedukować się o matrycach MVA/AMVA+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michcio nie wiem czy to ma flicker free, tutaj często wchodzą sprawy patentowe. Według testów tego monitora jest napisane, że działa jak z FF(czyli dla zwykłego uzytkownika jeden pies). Ten MVA, o którym właśnie pisałem posiada czas opóźnienia 5 ms. To już jest względnie dobry czas patrząc na pozostałe monitory. Trochę się zmieniły te  MVA na dzisiejsze czasy ;]
Mam nadzieję, że przy okazji testowania monitora napiszesz na forum parę słów i pomożesz innym dzięki temu wybrać monitor. 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...