Skocz do zawartości
Alii

Która płyte na 1150 wybrać

Rekomendowane odpowiedzi

Te płyty to przesada .

 

Jak chcesz kręcić to wystarczy praktycznie dowolna płyta na Z87/Z97 , z tych lepszych masz MSI Z97 Gaming 3 za ~460 zł .

 

Od Gigusia jest model GA-Z97X-Gaming 3 za 434 zł , Asrock ma model Ex3 za 419 zł .

 

Płyty dość dobrze wyposażone i nie rujnujące kieszeni jak te 2 wyżej podane .

 

Chyba że masz jakieś konkretne wymagania co do płyt np. 2x PCI-E 16x@8x minimum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra moja wina mogłem napisać czego oczekuje, i dlaczego akurat te dwie wybrałem. na drodze eliminacji zaczynając od Asrocka Pro 4 przez MSI Gaming 5 dotrałem do tych właśnie dwóch. I już mówie dlaczego, sekcje zasilania 12 faz (albo jak kto woli 6x2), przynajmniej 8 satów, m2 i sata express (czego nie ma wspomniany wyżej MSI G45). tak jak kolega wyżej wspomniał 2xPCI-E x 16 to jest co czego chce. Wspomniany Asrock extreme 3 nie posiada złącza m2 albo sata express. Bardziej skłaniam się w stronę Gigabyte ze względu na w/w i dodatkowo na wg mnie bardziej elastyczną z uwagi na mnogość złączy.

tu znalazłem test

http://www.tomshardware.com/reviews/enthusiast-z97-motherboard-overclock,3893.html

Gigabyte wygrywa w programach i grach jak również w podkręcaniu ramu, przegrywa w temperaturze, poborze prądu i podkręcaniu procesora ale nieznacznie. Nie wiem jakie jeszcze informacje musze podać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci aż 8xSATA , do tego M.2 i SATA-E .

 

Podczas normalnej pracy to max. jest wykorzystywane 2-3 SATA III ew. 2x SATA III dla HDD i DVD/BR oraz M.2 dla SSD .

 

Normalne 2xPCI-E 16x to rozumiem - pewno planujesz SLI/CF i chcesz mieć odpowiednią płytę , chyba że potrzebujesz 2xPCI-E 16x fizycznie nie elektrycznie i prędkość z jaką pracuje dany port nie ma dla ciebie za bardzo znaczenia .

 

Sekcja zasilania to też przesada , spokojnie wystarczy o połowę słabsza sekcja zasilania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja to widze tak, procek 4690k, narazie 8gb w jednym module (tyle mam kasy) HyperX 8Gb 2400Mhz, radek 4890 bo tylko jego mam, ale potem 970, mam 4 dysków HDD plus 1 SSD Plextor M5Pro 128Gb,  i nagrywarka, chłodzenie na procka Noctua NH12, zasilacz SeaSonic 650, wszystko upchane w Fractal Define.

A potem dopioł by do tego dysk na sata express lub m.2, ale dzieje się to kosztem 2x sata 3.0, no i jakąś karte dźwiękową ale jeszcze nie wiem jaką.

 

 

Po co ci aż 8xSATA , do tego M.2 i SATA-E .

bo mam łącznie 6 urządzeń na Sata a jak dojdzie do tego sata express to mi zabierze 2xsata 3.0 to jak będzie mniej jak 8 to nie dam rady tego zrobić chyba że źle to rozumiem.

 

 

Napisz jeszcze do czego ci te 12 faz?

Bawisz się azotem czy chcesz mieć lepsze samopoczucie?

lepsze samopoczucie

 

na procka i płyte mam przeznaczone 1500zł, jeśli ktoś ma lepszy pomysł na wykorzystanie ich to słucham może ja to poprostu źle kombinuje, zawsze wychodziłem z założenia że dobra płyta to podstawa.

Edytowane przez Alii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wejdzie sata expres to i pewnie dyski na pci expres już beda - co jest znacznie ciekawszym pomysłem niż te wynalazki m2 i sata expres

z drugiej strony to już pewnie bedą nowe procki [skylake i ddr4] więc nie ma co pchać kasy w sprzet by potem dowiedzieć się że jest już przestarzały

no wiem o co Ci chodzi ale z drugiej strony jeśli teraz kupie te podzespoły to i tak zaraz wychodzą nowe procki od intela także i tak za max 6 miechów to będzie przestażałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że nie ma sensu dopłacać do czegoś co nie jest jeszcze obecne na rynku

no rozumiem ale nie wiem kiedy będę miał znowu kase na wymiane sprzętu a lepiej jest mieć coś do czego będzie można dokupić część niż wymieniać potem całość tak mi się przynajmniej wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybsze dyski niz obecne ssdeki za dużo wydajności Ci nie dadzą liczy się procek, k. graf, pamięci i w tym kierunku bym szedł a nie liczył że w przyszłości coś sobie poprawię przez np szybszy dysk lub sli [bo jak kupisz drugą kartę to już na rynku na pewno bedą szybsze jednoprocesorowe]

no ale nie zaprzeczysz że jeśli masz sprzęt powiedzmy 4-6 letni i teraz kupisz SSD to nie poczujesz różnicy w wydajności? Składając całkiem nowy komputer praktycznie nikt sobie nie wyobraża obecnie nie kupienia SSD.

Obecnie mam asusa x38, E8400, 4 GB ramu, i po zakupie SSD choc jest podpięty pod Sata 2 różnica jest bardzo widoczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja biorę pod uwagę nie tylko granie, bo komputer służy mi również do pracy. Więc po zamontowaniu SSD czuje sie różnicę w komforcie jego użytkowania. To tak jak z ramem normalnie z 2GB da się korzystać np z Photoshopa ale korzystając z niego w zastosowaniach profesionalnych lepiej mieć jednak 16GB aby z niego wygodnie korzystać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie pod procek 'K' podoba sie plyta Gigabyte Z97X Gaming 5 :) a co do SSD.. taki dysk to juz wygoda pracy.. Kto juz mial dysk SSD i bedzie chcial kupic lub z modernizuje to bedzie wolal kupic SSD nawet bez dodatkowego HDD..

Wszystko ok z tą płytą która zaproponowałeś, tylko tak jak napisałem obecnie mam już 6 urządzeń na sata i nie podepne nic więcej już, dlatego ta płyta mi nie barzo leży

 

widzisz różnicę bo ssdek ma bardzo krótkie odczyty i zapisy niż hdd [i to jest super] jednak róznicy miedzy dyskiem ssd podłaczonym pod sata i podłaczonym  pod sata expres  nie zobaczysz własnym okiem jedynie benczmarki ;) pokaża różnice 

porównanie z pmięcią jest nietrafione bo nie o to tu chodzi

skoro też do pracy to lepiej może kasę w i7k dołozyć niz w drogą płytę

ok nie ma sprawy dołoże to i7 jak zaoszczędze na płycie tylko która z nich spełni moje wcześniejesze wymagania te powiedzmy mini czyli 8x sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...