Skocz do zawartości
nawrot

Zestaw (skrzynia + monitor) do 4500 [OC]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przyszła pora na złożenie czegoś dla siebie. Przeznaczenie - głównie gry, ale też programowanie, bazy danych itp. Gry w jakie gram, to głównie MMO, ale i czasem coś w singla popykam. Na podstawie lektury działu skleciłem coś takiego:

 

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)                                           209,00

Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 (F3-17000CL9D-8GBXM)                                355,00

Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0                                                    165,00

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145                                                 177,00

Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)                            269,00

Monitor LG 22M45HQ-B                                                                                                        429,00

Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 (Z97 PRO4)                                                        409.00

Procesor Intel Core i5-4690K,                                                                                                945,00

Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5 - (GTX 970 GAMING 4G)                            1599,00

                                                                                                              Razem:             4557,00

 

 

 

Mam własny dysk SSD, napęd i system, więc to nie wchodzi w grę. Chciałbym się dowiedzieć, czy można na czymś zaoszczędzić nie tracąc wydajności? Procka jestem pewien, karta graficzna 970 i z tego co widzę ta od MSI najbardziej polecana (czemu nie ma Strix'a w morele.net?). Monitor z FullHD 22' z dobrymi czasami reakcji i dobrym obrazem, ale jeśli macie coś lepszego, to nie widzę problemu ze zmianą. Nie wiem co do reszty, więc tutaj jakieś pole manewru powinno być. Chciałbym zjechać z kosztem w kierunku okrągłych 4000 nie tracąc wydajności. Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StriXa nie ma w morele, bo prawdopodobnie nic nie mają na stanie :P

Żelazna logika.

 

http://www.morele.net/inventory/info/uucm0/

 

Proponuję taki zestawem. Z 23 calowym monitorem, dokładnie polecanym produktem AOC.

Dałem także lepszą obudowę - Gelida Darkforce i tańszą płytę główną. 

 

Płyta z tego względu, że przy jej zakupie możesz się starać o zwrot pieniędzy od Intela. Za te pieniążki dokupisz do zestawu chłodznenie Thermalright.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... 

Jakie są różnice jeśli chodzi o płytę główną? Nie będzie to jakaś przeszkoda w podkręcaniu procka? Obudowa szczerze mówiąc, "nie robi mi", dlatego nie zwracam na to uwagi zbytnio. A jeśli chodzi o zwrot pieniędzy, to jest to kwestia przynajmniej 2-3 miesięcy jeśli w ogóle, także niezbyt interesuje mnie takie rozwiązanie. Więc może zamiast zmiany obudowy dorzucić te chłodzenie na procek, ale... to i tak taniej nie wyjdzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, mieć 200 PLN, a nie mieć to zasadnicza różnica  :biggrin:

Obudowa jest istotnym elementem komputera. Nie wiem, dlaczego większość kupujących marginalizuje jej znaczenie.

 

Żadne 2-3 miesiące, tylko maksymalnie 2 miesiące.

Znając życie nie zauważysz różnicy w grach pomiędzy ~ 3,9-4,0 GHz uzyskanymi na BOX, a 4,4 GHz które zyskasz po przesiadce na cooler Thermalright.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

  1. Jeśli warunki tej promocji zostaną spełnione, Twój rabat będzie wypłacony przelewem. Zazwyczaj płatności są dokonywane w terminie trzydziestu (30) dni.

Wybrana przez Ciebie płyta jest naprawdę okej ;)

W tej cenie ciężko znaleźć dla niej konkurentke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie biadolić o zwrocie kosztów - To jest promocja ale Intel zastrzega sobie wczesniejsze zakończenie tej promocji więc znajac życie mozna się nie załapać :) 

 

 

W kazdym razie chyba znalazłem komputer za 4500zł z tym samym prockiem który chciałem, tą samą kartą którą chciałem a resztę kolega wybrał za mnie :D oczywiscie będę pytał jeszcze na forach o alternatywy płyt głownych (myślałem nad MSI Gaming 3 z97). Monitory od AOC miałem ze dwa (jeszcze kineskopowe) ale teraz nie wiem czy chciałbym, będę szukał czegoś innego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpisałem się i okazało się, że nie jestem zalogowany i wszystko się wykasowało, dlatego krótko.

BOX ssie- pstryka, brzęczy,a ponadto wchodzi na wysokie obroty pod obciążeniem, a w IDLE poniżej 1000RPM nie zejdzesz. Dlatego radzę jednak kupić jakieś chłodzenie. Nie mówię, że koniecznie Macho, ale jakieś lepsze od BOXa na pewno. Jeśli chodzi o Macho to lepiej kupic Macho Black White-jest wydajniejszy i wentylator ma mniej RPM=jest cichszy niż macho 120. Niby wielki, ale np do Gladiusa M40 wchodzi mimo nietrafienia w wytłoczenie w panelu, a cena podobna.

Edytowane przez Nemayu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie biadolić o zwrocie kosztów - To jest promocja ale Intel zastrzega sobie wczesniejsze zakończenie tej promocji więc znajac życie mozna się nie załapać :)

:)

Pierwszej edycji nie odwołali. Nawet jeśli odwołają, to umieszczą stosowną informację o tym na stronie.

Kupujesz płytę i CPU 29.11, a oni zamykają akcję 30.11, to i tak masz prawo ubiegać się o zwrot ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...