Skocz do zawartości
daniel843

Zestaw za około 4800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Samodzielnie złożyłem zestaw za około 4800 zł w sklepie w moim mieście, jakoś boję się zaufać sklepom internetowym.

Procesor:

Intel core i7 4790k- 1400zł

Płyta główna:

Asrock z97 PRO4- 440zł

Ram:

Patriot Viper 3 2x4GB DDR3 2400MHz CL10- 360 zł

 

Dysk twardy:

WD Blue/Black 1 TB -230 zł

 

Napęd DVD - 50 zł

 

Obudowa:

Zalman Z3- 180 zł

 

Zasilacz:

Corsair CX 600W- 260 zł (tutaj będę miał pytanie)

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 970 OC- 1500zł

 

SSD:

Crucial M500 120GB- 250 zł (tylko na system)

 

Cena łączna około 4800zł
Komputer Głównie do gier i przeglądania internetu, Ewentualnie czasem jakiś projekt w NX. 
Planowany na około 4-5 lat z rozbudową o taką samą kartę graficzną (za około 2 lata) w SLI, i tutaj moje pytanie czy ta płyta główna będzie dobra do SLI? i Czy ten zasilacz pociągnie 2 karty w takiej konfiguracji czy brać mocniejszy?

Komputer Planuję kupować w 2 połowie stycznia liczę że ceny troch spadną.

Monitora nie potrzebuję obecnie posiadam 8 miesięcznego Eizo FS2333

Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

Nie umiem i nie podkręcam nic w PC, może w przyszłości ale wątpię.

Co do sklepów internetowych to jak jest np z gwarancjami ? Bo z tego co czytałem to w większości katorżnicza walka przez rzecznika. 

Pozdrawiam!


PS. 
Tutaj składałem komputer: 4 dni temu koszt tego zestawu to 4860 teraz jak widać przedświąteczna podwyżka ^^

http://megatech-pclweb.systemb2b.com/order/i.basket.aspx?oper=CPY&tbasketid=P2Jhc2tldGlkPS0xMDEmb2lkY2lkPTEzMjYzOSZwaWRzPUM2MzAyMDE2OjE7QzY1MjAzNDM6MTtDMDQyMDU3NDoxO0MzOTEwNTIyOjE7QzI1MDEwNjg6MTtDMDU3MzA5NzoxO0M5ODAwODEzLVRVTzoxO0M2NzAxNDkwOjE7QzMyNjIxMDg6MQ%3D%3D

Edytowane przez daniel843

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym podzespole przepłacisz średnio 10% ;)

Współczuję Ci wyboru tego sklepu.

 

Czego się bać po sklepie internetowym? Bardziej bym się bał zakupu w sklepie stacjonarnym. W dzisiejszym czasach taki biznes skazany jest na niepowodzenie. 

Co jeśli ta placówka zwinie żagle? Nie chcesz wiedzieć jak ciężko potem dochodzi się swoich praw np.: w sytuacji wystąpienia awarii jakiegoś podzespołu.

 

Z97 PRO4 nie obsługuje SLI. 

 

http://www.morele.net/inventory/info/fH3IfA/

 

Jeśli myślisz o stworzeniu fajnej konfiguracji. i7-4790K, GTX 970 od Asusa z cichym systemem chłodzenia Strix. Do tego pamięci G.Skill z odkręcanymi grzebieniami radiatora. Nie mogło zabraknąć wydajnego SSD - tu propozycja godna uwagi od OCZ. 

 

Czego mi brakuje? Zdecydowanie chłodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI robi się od razu, albo wcale. Za około 2 lata sprzedaj tą 970kę i kup coś nowego o sporo wyższej wydajności, zamiast babrać się z sli.

Jeśli na pewno nie kręcisz to mocno przepłacasz za sprzęt:

- proca weź bez literki "k" na końcu. To "k" jest to właśnie wersja do kręcenia.

- płytę skoro nie bedzie OC: MSI B85-G43

SSD zmień na cruciala mx100 - jest nowszy i wydajniejszy od M500

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłacisz albo nie przepłacisz ;) wybór sklepu nie jest przypadkowy ;d Pozatym po przeliczeniu mojego koszyka na morele wychodziło (jeszcze po normalnych cenach) 200 zł drożej tylko, a sklep mam na miejscu.

A bać się boję tego że w razie awarii nie doczekam się ani naprawy ani zwrotu pieniędzy. Znam osobiście 2 przykłady gdzie ludzi naprawdę długo męczyli się z morele i bez rzecznika praw konsumenta się nie obyło. a zaczęli działać dopiero po przed sądowym wezwaniu.

A co do tego sklepu to cóż obsługiwali moje 3 wcześniejsze komputery plus komputery moich znajomych i nikt nigdy nie narzekał.

Dziękuję za informację co do płyty głównej :)

 

co do kręcenia to powiem tak robię niewiele więcej ponad fabryczne boosty  dla tego chciałbym jednak z literką k i płytę pod OC i SLI tak na wszelki wypadek możliwe że kartę dokupię szybciej.
Co do głośności to mnie nie przeszkadza byle karta była naprawdę wydajna. Czy oprócz poziomu hałasu ta karta jest w czymś lepsza?
Co do SSD dziękuję  za radę :) na pewno rozważę :)

Co do chłodzenia, czy rzeczywiście jest tak potrzebne? ja nigdy nie zmieniałem z oryginalnego BOX-owego

 

 

Chodź przyznam sie szczerze że cena na morele szczególnie przy tym kursie dolara jest naprawdę bardzo kusząca :)
tutaj teoretyczny zestaw http://www.morele.net/inventory/info/1fXWM7/

Co jeszcze zmienić i jak tak to dlaczego?

Ktoś tam brał pc razem ze złożeniem w sklepie internetowym? Jak wrażenia? 

Edytowane przez daniel843

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ja składam komputer na kilka dobrych lat dlatego wolę dołożyć te 400 zł do i7, za to nie potrzebuję tak dużego dysku ssd, Co do reszty zestawu to jest on podyktowany różnymi radami z 3 różnych forów teraz aby tylko dolar spadł najlepiej o połowę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dolar tak łatwo nie spadnie. Nasza złotówka jest uzależniona nawet od stłuczenia małego palca listonosza w Mozambiku. I dopóki rubel leci na szyję - ciągnie nasze złotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...