Skocz do zawartości
qhash

Kodeki wideo do windows

Rekomendowane odpowiedzi

Mam świeży system i ostatnio zważam bardziej na to co instaluje. Interesuje mnie jakich kodeków używacie. Znalazłem kilka tematów na forum, ale są one z lat 2005-2006. Jaki pakiet najlepiej teraz zainstalować i skąd ściągnąć, bo na "dobreprogramy.pl" mi chrome wyrzuca komunikat o zlokalizowaniu złośliwego oprogramowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, zainstalowałem VLC i pliki MKV WEB-DL mam takie śmieszne kolorowe poświaty tam gdzie jest niebieski np. makijaż i tam gdzie jest czerwony np. ogień. 

to zależy widzę od tego jaki jest kodek w kontenerze, bo niektóre, zwłaszcza o niższej rozdzielczości, chodzą OK

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam VLC i jestem zadowolony. Nie widzę potrzeby zaśmiecania sobie systemu jakimiś kodekami.

 

Jeśli chodzi o działanie, to działa to co wrzucam - zwykle AVI, MPG. Wynalazków w stylu QuickTime czy MKV unikam, więc nie mogę powiedzieć, jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no fajnie chłopaki z tymi playerami, wszystko gra, tylko że VLC nie ma niestety opcji do fastforwardowania, ma to może ten cały KMPlayer? chrome zgłasza go jako niebezpieczny... nie wiem zupełnie jak działa filtr w tej przeglądarce, ale jest to plik z http://www.kmplayer.com/więc chyba false-positive, co ?

 

edit:

@NostradamuSek

dobra, ma ten KMPlayer fastforward... nawet się da ustawić skok... ale mega nieintuicyjny interfejs.... szukam po menu konfiguracyjnym, trzeba przyznać, że zacne, ale nie mogę znaleźć, żeby ESC przechodził z trybu fullscreen do okna i double click tak samo i w drugą stronę, da się to ustawić w ogóle?

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam VLC i jestem zadowolony. Nie widzę potrzeby zaśmiecania sobie systemu jakimiś kodekami.

 

Jeśli chodzi o działanie, to działa to co wrzucam - zwykle AVI, MPG. Wynalazków w stylu QuickTime czy MKV unikam, więc nie mogę powiedzieć, jak to działa.

Ziomeczku ale wiesz, że mkv to tylko kontener, a nie kodek?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kmplayer kiepsko dekoduje, wolno, słaby program... 

 

Kolego, nie pisz herezji i lepiej poczytaj co to dekodowanie, bo program ten nie ma z tym nic wspólnego i jest jednym z najlepszych na rynku. Jakoś oglądam 4K H265 na nim i nie powiem, że wolny a, że słaby? Co to niby ma oznaczać wg Ciebie? Klawisze|Kontrola globalna znalazł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie pisz herezji i lepiej poczytaj co to dekodowanie, bo program ten nie ma z tym nic wspólnego i jest jednym z najlepszych na rynku. Jakoś oglądam 4K H265 na nim i nie powiem, że wolny a, że słaby? Co to niby ma oznaczać wg Ciebie? Klawisze|Kontrola globalna znalazł?

 

 to według Ciebie, według mnie i do moich potrzeb jest za wolny w 720p x264, nawet jeśli to nie jest dekodowanie (chociaż nie wiem co innego to może być). Spróbuj coś przefastforwardować w KMPlayerze, to zrozumiesz. Wyraziłem swoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, bo u mnie zapierdziela jak ruski czołg. Nie mam pojęcia na jakim sprzęcie to odpalasz i jaki dekoder wybrałeś w opcjach, w sumie nie ma to znaczenia skoro VLC ci pasuje, bo to najważniejsze, acz mi on właśnie nie podchodzi. I tak rozumiem, że to Twoja opinia, bo każdy wyraża swoją, haha.

 

Dekodery są różne, na różnych licencjach. Hmm, podejrzewam, że masz dość słaby sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...