Skocz do zawartości
k4cz0r

Wymiana Sandy i3 na Haswell'a i5 - czy warto wymienić laptop?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyna [informatyk-programistka] ma dwuletnią Toshibę C850 z Core i3-2310M o taktowaniu 2,1 GHz, 4GB RAM, Radeon HD7610M, oraz wymieniony dysk na SSHD Seagate 1TB. Mimo to, nieco przmula chwilami przy większej ilości czynności na raz. Cóż, 2,1 GHz to żaden demon, i tym bardziej żadnego Turbo nie ma. I ponieważ laptop ogólnie zły nie jest [dodatkowo jeszcze jest na niego ubezpieczenie przez rok prawie, nie gwarancja producenta], to jakies 1200-1300 zł powinienem za niego dostać. Dziewczyna dołoży około tysiąc, jeżeli jednak naprawdę warto. Przeszukuję różne sklepy, i w cenie max 2200-2300 zł najlepsza konfiguracja jaką można znaleźć to coś jak tutaj Acer E5. Czy będzie odczuwalny skok na wydajności? Lubi też czasem pograć, obecnie próbuje grać w Need for Speeda Hot Pursuit, który w najniższych detalach i 1366x768 jakoś daje radę. Na powyższym Acerze niemal wszystko bez problemu jakoś ruszy.

Edytowane przez k4cz0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wzrost wydajności będzie odczuwalny.

 

Przy czym wiesz, że mimo, iż jest napisane i5 to nadal są tylko 2 fizyczne rdzenie + HT? Tak że wzrost wydajności w przypadku CPU będzie wynikał z wyższego taktowania oraz z nowszej architektury. Karta graficzna także nie jakoś drastycznie lepsza. Tak że SKOKIEM bym tej potencjalnej zmiany raczej nie nazwał.

 

Czy warto zmieniać, wg mnie nie za bardzo przy dopłacie ponad 1000 zł. Szczerze wątpię czy znajdzie się Kupujący na tę Toshibę za 1200 zł... No chyba że rzeczywiście na tym obecnym pracuje się dyskomfortowo, to komfort jest bezcenny.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może taki:

http://www.x-kom.pl/p/227609-notebook-laptop-15-6-lenovo-g510-i5-4210m-8gb-256-dvd-rw-r5-m230.html

masz nieco lepszego procka i5 do 3,2 GHz, mega komfortowy dysk ssd 256GB i dodatkowa karta grafiki.

edit:

i dwa razy więcej pamięci RAM, 8 GB.

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej toshiba c855 dołożyłem 4gb ramu jest obecnie 8gb w dualu, dysk ssd samsunga 840 Evo. Po tym Lap dostał kopa potem wymieniłem i3-3120m na i5-3120m (oba 2 rdzenie). skok teoretycznie to 15% więc nie wiele . teraz poluje na używany i7-3612qm lub i7-3632qm (oba 4 rdzenie)bo maja takie same TDP czyli 35W, bo już i7-3630qm z TDP 45W nie ruszył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...