Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu mam problem ze swoim laptopem. Na początku zmieniłem procesor z Intel Core i5-2430M na Intel Core i7-2630QM. Wszystko działało bardzo dobrze. Niestety spaliła mi się karta graficzna GF GTX 570M. Wymieniłem ją na model GF GTX675M, ponieważ tylko taka była dostępna. Od tego czasu zauważam dość duże spadku płynności  w niektórych  grach. Razem ze przycięciami grafiki zacina się także dźwięk.  W czasie grania są jednak momenty, gdy wszystko chodzi bardzo płynnie. Watch Dogs jest praktycznie nie grywalne, gorzej działa także Batman Arkham City, za to zdecydowanie lepiej działa Dragon Age Inkwizycja .

Model GT780DX

 

Konfiguracja początkowa:

Intel Core i5 2430M

GF GTX570M 3GB

RAM 8GB

HDD 500GB

 

Konfiguracja po modyfikacji:

Intel Core i7 2630QM

GF GTX675M 2GB

RAM 8GB

HDD 500GB

SSD 128GB

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O throttling raczej nie ma mowy ponieważ temperatura karty i procesora w stresie nie przekraczają nigdy 70, zawierają sie mniej wiecej w przedziale 65-67. Jestem przekonany że zamontowałem karte dobrze,chyba że masz jakieś sugestie na co zwrócic uwagę. Oczywiscie oprócz pasty odpowiednie elementy położyłem termopady. Poza tym komputer jest świeżo po formacie i ma najnowsze sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowania mogą być zbijane nie tylko po przekroczeniu temp. cpu, gpu. Ten sam problem następuje po przegrzaniu sekcji zasilania cpu, gpu. Daj porządny nawiew od dołu i sprawdź czy pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam podstawki Notepal U3, która całkiem nieźle wieje. Cały czas nie wydaje mi się żeby to był throttling. Może to zasilacz jest za słaby? Co prawda 180W ale procek karta i ssd zwiekszyły zapotrzebowanie o jakieś 40W. Także szyna karty graficznej jest inna. Teraz jest 256bit wcześniej było 192bit moze to ma jakiś wpływ na prace? Ewentualnie coś z biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z biosem raczej wszystko ok jak ci widzi wszystko. 

Mnie zastanawia czy płyta jest wstanie dostarczyć dla tej grafy te 100W, ale tu nich się koledzy wypowiedzą, bo może max masz 75W i dlatego wariuje ci grafa, możesz też miernikiem sprawdzić max pobór na gniazdku w stresie, czy czasem tu też nie jesteś na granicy, ale raczej w tym momencie by ci lapka wyłączyło, przy przegrzewaniu również.

 

Serwisant by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...