Skocz do zawartości
coming

[Gry] Zestaw za 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Za niecałe dwa tygodnie planuje kupić zestaw komputerowy do gier. Głównie będę grał w GTA V, gry FPS i wyścigowe.

Potrzebuje pomocy w dobrze całego zestawu bez systemu do 4000zł.

Jeżeli jest taka możliwość to chciałbym zaoszczędzić na obudowie (nie interesuje mnie jej wygląd - byle jakoś odprowadzała powietrze) i zaoszczędzoną kasę przeznaczyć na najbardziej wydajny zestaw.

Edytowane przez coming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absurdalnie droga płyta na H81, która nawet się nie zmieści w zaproponowanej obudowie mATX, bo jest za duża!

R9 390x + budżetowy zasilacz stosunkowo małej mocy.

R9 390x + mała obudowa mATX, która nie zapewni dobrego chłodzenia tak ciepłej karty.

 

To największe zarzuty.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz widze gdzie walnąłem babola.

już odpowiednio poprawiłem zestaw :)

Dałem odpowiednią obudowe, mobo i lepszy zasilacz.

 

 

Razem 3741 zł :)

Dziękuję. ;)

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć, ewentualnie coś zasugerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dla mnie bez sensu starsza rodzina procesorów Intela. Weź coś na  Z170 i podkręć nawet zablokowany procesor.

 

Intel Skylake-S Core i5-6400 QuadCore 64 Bit 2.7GHz Lga1151 BOX

 

do tego jakiegoś GTX'a 970 , 8GB w proponowanej karcie nigdy nie wykorzystasz  poza tym jest to odgrzany kotlet karta 290X w cenie prawie 1800zł lol :zonk:

 

od ceny GTX970 możesz odjąć 100zł za Tomb Raidera i wyjdzie jeszcze taniej

 

Asus GeForce GTX970 OC StriX 4GB DDR5 HDMI cena 1600 - 100 = 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz obudowę ATX i wsadzasz tam płytę mATX i to z 3 slotami PCI-E, 2 zabierze karta zostanie Ci na rozbudowę tylko 1 slot. Kup coś w pełnym wymiarze ATX jeśli budżet nie do ruszenia zrezygnuj z SSD na tak małym dysku i tak nie będziesz trzymał gier. W przyszłości dokupisz 256GB lub 512GB SSD

 

PS Do czego będziesz podpinał PC, monitor czy TV ?

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz obudowę ATX i wsadzasz tam płytę mATX i to z 3 slotami PCI-E, 2 zabierze karta zostanie Ci na rozbudowę tylko 1 slot. Kup coś w pełnym wymiarze ATX jeśli budżet nie do ruszenia zrezygnuj z SSD na tak małym dysku i tak nie będziesz trzymał gier. W przyszłości dokupisz 256GB lub 512GB SSD

 

PS Do czego będziesz podpinał PC, monitor czy TV ?

Narazie tylko do monitora z funkcją TV.

22 cale Samsung FHD.

 

Przyszłościowo będzie rozbudowywany więc mogę spokojnie sobie odpuścić SSD i dokupić za miesiąc, dwa. Aż tak mi teraz na tym nie zależy.

Budżet to 3700zł-3750zł max.

Mógłbyś może zaproponować cały zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na rozbudowę tylko 1 slot. 

 

Przyszłościowo będzie rozbudowywany 

Ciekawe o co będzie rozbudowywany...

 

więc mogę spokojnie sobie odpuścić SSD i dokupić za miesiąc, dwa. 

Rozsądniej wziąć teraz ssd 240-256GB a za miesiąc dokupić hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak rozmiar płyty cię nie ogranicza.

Ram? ok.

CPU? gdy uznasz, że i5 6400 jest za wolne, wymiana na inny procesor obsługiwany przez tą płytę nie będzie miała sensu.

Warto rozważyć i5 6500, który jest wyżej taktowany, niż 6400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż się trochę, na razie użytkownicy traktują ten temat, tak jak ty.

 

Podaj modele podzespołów z cenami, wtedy łatwiej coś doradzić, lepiej widać pole manewru.

 

Teraz nie wiadomo czy już budżet przekroczony czy jest luz, nie wiadomo jaką wersję gtx970 wygrałeś, nie wiadomo jaki dysk kryje się twoim zdaniem pod wd blue. To samo pamięci, pewnie jest kilka modeli pamięci 1x8GB i 2x4GB o tych parametrach ale różnych cenach.

 

Zapewniam cię, że nie chciałbyś dostać odpowiedzi w formie:

 

 

To może taki zestaw?

intel 6600
msi 970
zalman z3
msi b150 mate
wd blue
thermaltake 530
kingston 8 gb 2133

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet zwiększył mi się do 4k - obecnie mam na oku taki zestaw:
 
http://proline.pl/?fn=koszyk&1:PROINTCI50079;1:HX421C14FBK2%2F8;1:GTX+970+4GD5T+OC;1:WD+WD10EZEX;1:BT-M35;1:TTK+SPS-530MPCBEU;1:DRW-24F1MT%2FBLK%2FB%2FAS;1:ZLOZENIE+5DNI;1:MSI+B150+GAMING+M3
 
 
 
Czy wszystko jest okej?


// Wybrałem akurat ten sklep ponieważ jest u mnie w mieście i o wszystkie formalności itd mogę zapytać na miejscu, gdyż będzie brany w ratach.

Edytowane przez coming

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na co taka droga płyta? obudowa też

 

a zasilacz mógłby być lepszy

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zestaw pod OC do rozbudowy z podstawką 1150, procesorem 4690k i kartą r9 380 4GB.

Zestaw ten nie zawiera dysku HDD (niestety 250GB SSD na początek powinno wystarczyć na system i 2 gry ;) Po miesiącu można takowy dysk dokupić).

 

http://www.morele.net/inventory/info/Xw3Zep/

 

2. Zestaw również pod OC lecz tym razem z podstawką 1151, procesorem 6600k oraz r9 380 4GB. Tutaj tak jak w poprzednim zestawie nie ma HDD.

 

http://www.morele.net/inventory/info/Xw3Zep/

 

Co do zestawu pod OC Skylake... Tu możesz się pokusić o i5 6400, Z170 i podkręcanie BCLK...

 

3. FAQ:

Dlaczego wszędzie r9 380? - Bo jest wydajniejszy czysto graficznie od GTX 960...

 

Czemu taka słaba karta graficzna? - Po pierwsze - budżet, po drugie - lepiej dołożyć do procesora i płyty aby mieć możliwość rozbudowy PC o np. drugą kartę graficzną w przyszłości (AMD Polaris), po trzecie - ta karta nie jest wcale taka słaba jeśli chodzi o 1080p.

 

Dlaczego wszystkie zestawy pod OC? - Bo jak się procesor non-K będzie w przyszłości dławił nic nie zdziałasz, a takiego i5 6600k podkręcisz i będzie po problemie... (Według mnie każdy procesor powinien posiadać możliwość zmiany taktowania... Procesor którego nie można podkręcić to jak samochód, w którym nie można zmieniać biegów...)

 

Dlaczego nie ma dysków HDD? - Bo według mnie (i nie tylko) lepiej jest najpierw kupić SSD, a po kilku tygodniach dokupić HDD (wydatek 200zł)

 

Czym różnią się te zestawy? - Procesorem, płyta i pamięciami RAM...

 

Który z tych zestawów jest lepszy? - Ten ze Skylake'iem (pragnę zauważyć, że podkręcona i5 6600k dorównuje, czasami nawet przegania i7 4790K stock, a w niektórych przypadkach nawet i7 po OC). Tak serio to nie wiem po co robiłem ten zestaw z i5 4690k skoro za 150 zł więcej mamy Skylake'a także pod OC : /

 

Po co taka droga obudowa? Przecież mówiłem, że wisi mi wygląd! - Dobra obudowa to nie tylko ładny wygląd ale i lepsza cyrkulacja powietrza, możliwość rozbudowy oraz cisza. Dlatego mój wybór padł na Gladius'a M35 chociaż gdybym miał 70zł więcej brałbym Corsair'a 200R, ponieważ ma miejsca na wentylatory na bocznym panelu. (Do tej M35 możesz dokupić za np. rok parę wentylatorków żeby było ciszej)

 

4. Oczywiście można poczekać do premiery Zen'ów, Pascal'i oraz Polaris'ów... Ale to swoją drogą ;)

 

To wszystko pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeś się rozpisał - tylko niepotrzebnie 

gtx 970 jest obecnie standardem do gry więc polecanie czegoś słabszego mija się z logiką

 

ps

coś shitowe te zestawy  :zonk:

w dodatku jednakowe  :ploom:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@coming Zestaw niezły ale zacznijmy od początku...

Opisz dokładnie do czego będzie Ci służył komputer, czy zamierzasz w nim grzebać (podkręcać, wymieniać części, wyciskać z niego 7 poty) oraz na jakich ustawieniach i w jakie gry chcesz grać (tak przeczytałem cały ten temat ale pragnę abyś swoje wymagania sklecił w jeden post)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@coming Zestaw niezły ale zacznijmy od początku...

Opisz dokładnie do czego będzie Ci służył komputer, czy zamierzasz w nim grzebać (podkręcać, wymieniać części, wyciskać z niego 7 poty) oraz na jakich ustawieniach i w jakie gry chcesz grać (tak przeczytałem cały ten temat ale pragnę abyś swoje wymagania sklecił w jeden post)?

Głównie nacisk na GTA V. Poza GTA to gry FPS, wyścigowe.

Nie będę podkręcał, zamierzam wymieniać w przyszłości części jeżeli będzie taka możliwość i będzie to opłacalne.

Moja rozdzielczość to 1920x1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jest złożyć coś co będzie za te 4k lepsze niż twój zestaw. Oczywiście możesz pojechać po kosztach i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tańszą płytę (Biorąc zwykłą B150, lub jakąś budżetową h110 zaoszczędzisz 100-150zł -ale to wedle gustu bo jeśli chodzi o wygląd PC to zamiast M35 możesz kupić jakąś obudowę z oknem). Tylko do tego można się przyczepić ale i tak złożyłeś całkiem przyzwoity zestaw jak za tą cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...